Dodaj do ulubionych

Totalitaryzm ideologiczny

08.08.19, 18:53
Dlaczego wszystkie religie posługują się totalitaryzmem ideologicznym? Dlaczego religia nie może być choć trochę otwarta lub przyjazna? Czy zrezygnowanie z totalitaryzmu ideologicznego sprawia, że religia przestaje być religią?
Edytor zaawansowany
  • snajper55 08.08.19, 19:05
    nennane napisał:

> Dlaczego wszystkie religie posługują się totalitaryzmem ideologicznym? Dlaczego
    > religia nie może być choć trochę otwarta lub przyjazna? Czy zrezygnowanie z to
    > talitaryzmu ideologicznego sprawia, że religia przestaje być religią?

Ależ religie bywają otwarte i przyjazne. Czyż chrześcijaństwo oparte na zaleceniu milości bliźniego nie jest religią otwartą i przyjazną? To kościoły chrześcijańskie cechuje totalitaryzm a nie religię chrześcijańską.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • pocoo 08.08.19, 19:20
    snajper55 napisał:

> Ależ religie bywają otwarte i przyjazne.

Tak.Dlatego każda religia ma mnóstwo odłamów.Każdy następny "mądrzejszy" od poprzedniego.

> Czyż chrześcijaństwo oparte na zalecen
    > iu milości bliźniego nie jest religią otwartą i przyjazną?

Tak.Chrześcijaństwo całkowicie podlega bogu Miłości, który"kogo miłuje, tego karze".

>To kościoły chrześci
    > jańskie cechuje totalitaryzm a nie religię chrześcijańską.
    >
    Kościoły są instytucjami do strzyżenia owiec.
  • donmarek 09.08.19, 08:11
    >Czy zrezygnowanie z totalitaryzmu ideologicznego sprawia, że religia przestaje być religią?
    Tak. Po trzykroć, tak! Z prostego powodu, masz wierzyć, nie myśleć. Myślenie SAMODZIELNE jest podstawą kwestionowania religii !!!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka