Dodaj do ulubionych

kto mi wytłumaczy Trójcę św.?

30.09.19, 11:39
Jeden Bóg w trzech osobach.Naukowcy z mozołem odkrywają boski plan stworzenia. Wiedzą już, że tylko takie stałe wielkości fizyczne ( masa cząstek, prędkość światła itp.) mogły doprowadzić do powstania takiego Wszechświata - z przestrzenią , materią i nami .Ale Jezus nie miał takiej wiedzy! W jaki sposób tożsamy z Bogiem, skoro przecież nie ciałem i nie świadomością? Jak Kościół rozumie "osobę" ?
I przy okazji- Jezus był prawdziwym człowiekiem, musiał mieć materiał genetyczny fizycznego człowieka, nie był przecież klonem Maryji . Jak Kościół to tłumaczy?
Edytor zaawansowany
  • banowanyzaprawde1 30.09.19, 14:09
    Było nas trzech
    w każdym z nas inna krew,
    ale jeden przyświecał nam cel,
    za kilka lat
    mieć u stóp cały świat-
    wszystkiego w bród.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • banowanyzaprawde1 30.09.19, 15:07
    banowanyzaprawde1 napisał(a):

> Było nas trzech
    > w każdym z nas inna krew,
    > ale jeden przyświecał nam cel,
    > za kilka lat
    > mieć u stóp cały świat-
    > wszystkiego w bród.

>

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • suender 30.09.19, 14:23
    waletv 30.09.19, 11:39

> Naukowcy z mozołem odkrywają boski plan stworzenia. Wiedzą już, ż
    > e tylko takie stałe wielkości fizyczne ( masa cząstek, prędkość światła itp.) mogły
    > doprowadzić do powstania takiego Wszechświata - z przestrzenią , materią i nami .....

Ci "naukowcy" się mylą, więc jak zaznaczyłem, są "naukowcami" w cudzysłowie.

> kto mi wytłumaczy Trójcę św.?

Nawet jak się zwrócisz do najniższej klasy Anioła, to już on Ci wytłumaczy.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
    Daruję Ci najsłoneczniejszy czternasty dzień tegorocznej jesieni.
  • pocoo 30.09.19, 22:34
    suender napisał: > waletv 30.09.19, 11:39

> Nawet jak się zwrócisz do najniższej klasy Anioła, to już on Ci wytłumaczy.

Ty wytłumacz Trójcę.
    Jezus jako człowiek pochodził z rodu Dawida, zatem plemnik był z rodu Dawida.Tylko słowami Biblii możesz się podeprzeć.
  • suender 01.10.19, 11:07
    pocoo 30.09.19, 22:34

> Ty wytłumacz Trójcę.

- Najpierw witam bardzo mile naszą przyszłą i docelowo sławną WYNIESIONĄ!

- A do tego, że niby ja mam tłumaczyć temu pytającemu:
    Też tak na początku myślałem, ale później przeczytawszy całe jego wpis, zauważyłem iz ten człowiek jest ciężki, przepraszam: bardzo ciężki do pomyślunku, więc mu poleciłem super tłumacza dla wyjątkowo ciężko kapujących.
    Rozumiem iż podzielasz taki mój dobrotliwy ruch ..........................

Daruję Ci kolejny najżarłoczniejszy dzień tej jesieni tj. po 17.10.19.
  • pocoo 01.10.19, 11:41
    suender napisał:

> - Najpierw witam bardzo mile naszą przyszłą i docelowo sławną WYNIESIONĄ!

A z tobą wszystko w porządku? Wyniosą mnie na pewno.Sama już wtedy nie wyjdę.

> Rozumiem iż podzielasz taki mój dobrotliwy ruch ..........................

Jak bóg.Kogo miłuje , tego po łbie wali. Wiesz gdzie mam takie miłowanie? Zgadnij.

> Daruję Ci kolejny najżarłoczniejszy dzień tej jesieni tj. po 17.10.19.

Weź go sobie. Jesteś właścicielem miar czasu?
  • awariant 30.09.19, 15:52
    > Jak Kościół to tłumaczy?

W stosunku do swoich - ekskomuniką, do obcych - milczeniem.
    Ale kiedyś prawdy wiary Kościół tłumaczył dużo skuteczniej.
  • banowanyzaprawde1 30.09.19, 17:15
    awariant napisał:

> > Jak Kościół to tłumaczy?
    >
    > W stosunku do swoich - ekskomuniką, do obcych - milczeniem.
    > Ale kiedyś prawdy wiary Kościół tłumaczył dużo skuteczniej.

Ogniem i mieczem.

--
  • donmarek 01.10.19, 08:01
    >Ogniem i mieczem.
    I nadal to czyni. Wszędzie tzw. kapelni czynią swoją powinność. Czyli zagrzewają do walki o "jedynie słuszną wiarę".

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • waletv 01.10.19, 13:02
    awariant napisał:

> > Jak Kościół to tłumaczy?
    >
    > W stosunku do swoich - ekskomuniką, do obcych - milczeniem.
    > Ale kiedyś prawdy wiary Kościół tłumaczył dużo skuteczniej.
    No, skuteczność mieli! ale jak dzisiaj dołączyć do wyznawców skoro mam wątpliwości i nie rozumem.
  • suender 01.10.19, 14:06
    waletv 01.10.19, 13:02

> ale jak dzisiaj dołączyć do wyznawców skoro mam wątpliwości i nie rozumem.

A zwróciłeś się już do Anioła jak Ci poleciłem?
    Jeżeli nie, to bardzo proszę nie zwlekać i przy okazji jeść duuużo ryb, - na intelekt!
  • pocoo 01.10.19, 15:24
    suender napisał:

> waletv 01.10.19, 13:02

> A zwróciłeś się już do Anioła jak Ci poleciłem?
    > Jeżeli nie, to bardzo proszę nie zwlekać i przy okazji jeść duuużo ryb, - na in
    > telekt!

Jak już będzie miał przesyt ryb, to na pewno zobaczy anioła i sobie z nim pogada.
    Twoje rady są bezcenne.
  • banowanyzaprawde1 01.10.19, 16:52
    pocoo napisała:

> suender napisał:
    >
    > > waletv 01.10.19, 13:02
    >
    > > A zwróciłeś się już do Anioła jak Ci poleciłem?
    > > Jeżeli nie, to bardzo proszę nie zwlekać i przy okazji jeść duuużo ryb, -
    > na in
    > > telekt!
    >
    > Jak już będzie miał przesyt ryb, to na pewno zobaczy anioła i sobie z nim pogad
    > a.
    > Twoje rady są bezcenne.

Będzie też zmuszony jeść dużo cebuli, żeby mu z ust rybą nie waliło. Samo zdrowie.

--
  • suender 01.10.19, 20:34
    pocoo 01.10.19, 15:24

> pocoo 01.10.19, 15:24

On zobaczy anioła,
    a Pocoo ŚWIĘTOŚĆ woła!

Spokojnej nocy ............
  • kociak40 01.10.19, 11:32

" tylko takie stałe wielkości fizyczne ( masa cząstek, prędkość światła itp.) mogły doprowadzić do powstania takiego Wszechświata - z przestrzenią , materią i nami " - waletv

Jedyną stałą fizyczną we Wszechświecie jest tylko prędkość światła. W przyrodzie nie istnieją oddziaływania natychmiastowe. A zatem musi istnieć maksymalna prędkość oddziaływania. Największą możliwą prędkością oddziaływania jest prędkość oddziaływania elektromagnetycznego i jest to prędkość światła. Prędkość światła jest maksymalną możliwą prędkością we Wszechświecie i to dla wszystkich układów spoczynkowych, ruchomych i dla wszystkich obserwatorów z tych układów. Wszystko inne, masa, czas, siła, moment siły, kręt itd. - wszystko jest zmienne. Np. czas zależy od prędkości i grawitacji. Żadna cząstka masowa nie może uzyskać prędkości światła, bo masa byłaby nieskończenie wielka, czas byłby zero, wymiar liniowy po wektorze prędkości również zero. Obiekty posiadające niezerową masę spoczynkową nie mogą osiągnąć prędkości światła w próżni choć mogą się do niej dowolnie zbliżać.
    c= 299792458 m/s i przyjmuje się w zaokrągleniu do obliczeń c= 300 000 km/s.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • suender 01.10.19, 20:41
    kociak40 01.10.19, 11:32

> Jedyną stałą fizyczną we Wszechświecie jest tylko prędkość światła.

A fe! W czarnej dziurze nie ma prędkości światła, a fizyka się też takimi obiektami zajmuje.
    Więc Twa teza jest nie za bardzo prawdziwa.
    Cbdo.

Łączę śliwki z jabłkami w ..................... kompocie.
  • pocoo 01.10.19, 21:27
    suender napisał:

> Łączę śliwki z jabłkami w ..................... kompocie.

Kociakowi? Trafne jak zawsze.
  • kociak40 01.10.19, 23:42

"Więc Twa teza jest nie za bardzo prawdziwa." - suender

To nie moja teza ale jest to podstawowe założenie A. Einsteina do udowodnionej już obecnie Ogólnej Teorii Względności.
    "Prędkość światła jest absolutna, a interwały czasowe i przestrzenne są względne".
    Zbyt ograniczony jesteś umysłowo i prymitywny aby "podważać" założenie Alberta E.
    Śliwki z jabłkami to w sam raz na twój intelekt. Tz. Czarna Dziura to osobna "para kaloszy". Naukowcy tylko zakładają, że
    grawitacja jest wewnątrz tak duża, że czas jest zero.

--
    -----
  • suender 02.10.19, 14:21
    kociak40 01.10.19, 23:42

> do udowodnionej już obecnie Ogólnej Teorii Względności.

Ta teoria nie jest udowodniona, tylko na razie jest z braku laku nieco tolerowane, bo uczeni oczekują na coś dużo lepszego.

> Zbyt ograniczony jesteś umysłowo i prymitywny aby .....

"Nawet najgłupszy chrześcijanin jest zawsze dużooooo mądrzejszy od najinteligentniejszego ateusza!"
    Proszę powyższe zapisać sobie do kajecika i dziennie 10 razy głośno powtarzać!

> Tz. Czarna Dziura to osobna "para kaloszy". Naukowcy tylko zakładają, że
    > grawitacja jest wewnątrz tak duża, że czas jest zero.

Zakładają, - hę! Ach przepraszam tylko zabełkotałeś, - he, he, he, he, .....
    Już w samej nazwie "czarna dziura" zawiera się informacja iż w niej światło znika, a wraz z nim też "prędkość światła".
    cbdo.

"Nawet najgłupszy chrześcijanin jest zawsze dużooooo mądrzejszy od najinteligentniejszego ateusza!"
  • kociak40 02.10.19, 20:30

"Ta teoria nie jest udowodniona, tylko na razie jest z braku laku nieco tolerowane" -suender

Ostatnio z wykorzystaniem Teorii Względności w Wielkim Zderzaczu Hadronów udowodniono założenie Higgsa,
    i otrzymano tz. bozon Higgsa i wiadomo już jak powstała masa. Higgs otrzymał nagrodę Nobla. Jego teza została potwierdzona praktycznie. Ogólna Teoria Względności może być tylko w przyszłości rozszerzana.
    Nie będę z takim prymitywem jak Ty dyskutował, bo nie masz wykształcenia do dyskusji ze mną.
    Nie tylko ja jeden widzę na tym forum twoją głupotę. Zawsze jest potrzebny jakiś pajac na forum i pełnisz taką rolę.

--
    -----
  • awariant 02.10.19, 22:05
    kociak40 napisał:
    > Ogólna Teoria Względności może być tylko w przyszłości rozszerzana.

Ale wróćmy z Ogólnej Teorii Względności do Hipotezy Trójcy Świętej.
    Jak mi wiadomo w Wielkim Zderzaczu Hadronów nie udało się jak dotąd
    zsyntetyzować Trójcy Świętej, która wydaje się być specyficznym barionem.
    Nie udało jej się również rozbić, co akurat mnie nie dziwi.

Nie uzyskano także Trójcy Nieświętej (Duch Nieczysty, Szatan i György Soros?),
    która (przynajmniej teoretycznie) powinna istnieć jako składnik materii antyduchowej
    ani innych Trójc możliwych i przewidywanych teoretycznie.

Pytanie do suendera - jak Watykan zamierza doświadczalnie dowieść istnienia
    Trójcy Świętej i czy projektowany jest jakiś Wielki Zderzacz Transcendentny?
  • suender 03.10.19, 09:10
    awariant 02.10.19, 22:05

> wiadomo w Wielkim Zderzaczu Hadronów

Cernowski EZH został zbudowany nie dlatego by coś udowodnić (człowiek tylko wielki NIC potrafi udowodnić!), tylko żeby znaleźć jakiś nowy pomysł na utylitarne wykorzystanie zakodowanych (przez Najwyższego) w przyrodzie rozwiązań.
    Dlatego jako człowiek nauki i techniki z sympatią kibicuję temu wielkiemu projektowi technicznemu.

> Pytanie do suendera - jak Watykan zamierza doświadczalnie
    > dowieść istnienia Trójcy Świętej?

Nie dowodzi się tego co jest, tego co każdy człowiek (z ateuszami włącznie) doświadcza, ev. doświadczy osobiście na własnej (jak to się mówi) skórze!

"Bez rozumu nie da się wyznawać Najwyższego, ale da się wyznawać Wielkiego Potwora Spaghetti!" [Artur Schutte]
  • awariant 03.10.19, 13:31
    suender napisał:
    > Nie dowodzi się tego co jest, tego co każdy człowiek (z ateuszami włącznie) doświadcza...

To, że ja akurat doświadczam istnienia bozonów Higgsa nie jest argumentem
    w dyskusji z kimś takim, kto osobiście nie doświadcza ich istnienia.
    Więc zbudowano Wielki Zderzacz Hadronów. Jest to dość skuteczny argument.

A jakim argumentem dysponuje Kościół wobec nie doświadczających istnienia Trójc Świętych?
  • kalllka 03.10.19, 10:43
    Ha! i tu pytanie, o klucz- do zmiany, substancji lotnej w materie- albo, co ważniejsze, trójcy świętej w nie_swieta ,
    Co... oprócz znaczenia- / zmiany, zakorzenionych w umyśle ludzkim, świadomości „układu pierwiastków” / może zdecydować o tym, ze trójca nadal będzie święta?
    Bo ze Watykan nie może, /nawet poslugujac Mailer demonami z yahoo/ to już potwierdzone.
  • suender 03.10.19, 11:34
    kalllka 03.10.19, 10:43

>Ha! i tu pytanie, o klucz- do zmiany, substancji lotnej w materie- albo,

Jakie pytanie!? Trzeba tylko obserwować przyrodę:
    Kondor w chmurach jest substancją lotną, a jak siądzie na gałęzi to jest substancją materialną.
    Proste, - proste!

• kalllka 03.10.19, 11:52
    .. Pytanie właściwie do ciebie.
    Ale ze zadane przez warianta , z właściwym mu humorem, to pozwoliłam sobie na wtręt..
    Dodam jeszcze ze, przez koincydencje tytułu wątku z moimi ostatnimi biznesami, straciłam, się w wątek, licząc na warianta spostrzegawczość..
    Niemniej dzięki za twoja odpowiedz suenderze,
    bo skojarzenie z konforem co passa w chmurach / cloud/ by później usiąść na gałęzi skażonego atomowym pyłem drzewa-.. zamiany energii atomu by powerpoint- w kurz., tez przydatne.
    Wyglada na to , ze licznik gaigera wystarczyłby do dowiedzenia świętej trójcy istnienia.
  • suender 03.10.19, 14:16
    kalllka 03.10.19, 11:52

> skażonego atomowym pyłem drzewa ......

W materialnym świecie (złożonym z atomów) prawie wszystko jest skażone atomem .....

> odpowiedz suenderze,

Nazywam się SUENDER, a exakt: DER SUENDER, - a nie jakiś tam: "suenderze".

Daruję Ci dwudziesty najsłoneczniejszy dzień tej jesieni!
  • pocoo 04.10.19, 09:10
    suender napisał:

> A fe! W czarnej dziurze ...

Widzę, że wiesz, co jest w czarnej dziurze.
  • pawelec47 07.10.19, 14:25
    pojęcie Trójcy jest próbą pogodzenia zydowskiego monoteizmu,czyli wiary w jednego boga ze światem greckiej filozofii ,gdzie króluje politeizm czyli wiara w wielu bogów. Czyli jeden bóg z trzech osób.Chrześcijaństwo powstało i rozszerzyło się w świecie greckiej filozofii ,ale jego zródła są żydowkie ,razem z z Jezusem z Nazaretu ,żydowskim rabinem i reformatorem religijnym.który nigdy poza judaizm nie wyszedł i nie miał takiego zamiaru żeby tworzyć jakiś nowe wyznanie.To co się stało jest zasługą Pawła zTarsu ,właściwego twórcy chrześcijaństwa.
  • awariant 07.10.19, 21:55
    > pojęcie Trójcy jest próbą pogodzenia zydowskiego monoteizmu,czyli wiary w jednego boga...

... z chrześcijańską potrzebą stworzenia nowego boga w osobie Jezusa Chrystusa
    z wykorzystaniem zlepków innych ówczesnych wierzeń i religii.
    Sztuczna konstrukcja - Trójca Święta miała rozwiązywać problem jedyności boga.
  • waletv 03.10.19, 14:37
    A co z tym: "który się począł z Ducha św. narodził się z Maryji Panny'. Dotąd myślałam, że to Maryja z rodu Dawida, bo Jezus nie miał ziemskiego przodka. Duch św. dostarczył DNA? Jak kościół to tłumaczy? Ja nie kpię - o drogę pytam!
  • suender 03.10.19, 15:03
    waletv 03.10.19, 14:37

> Dotąd myślałam, że to Maryja z rodu Dawida, bo Jezus nie miał ziemskiego przodka.

Davidowie pochodzie u Chrystusa dotyczy Jego rodziny w której się urodził, - czyli Józefowej linii rodowej.

"Ateizm to religia zwalczająca Boga. Sieroca choroba nawiedzonych humanistów. Naprawdę odgrywają rolę przeznaczoną im przez Boga, który w końcu daje im znak przywracający sens życia jako dziecka Bożego." [Lapis Lazula]
  • pocoo 03.10.19, 19:10
    suender napisał:

> Davidowie pochodzie u Chrystusa dotyczy Jego rodziny w której się urodził, - cz
    > yli Józefowej linii rodowej.

Wszystko fajnie, tylko Józef nie był ojcem Jezusa.
    Jak wiesz, w Biblii dokładnie podają rodowody i tylko w linii męskiej.Jeden spłodził tego, on tamtego itd. Spłodził.A może nie wiesz, co to znaczy. Rodzina Józefa, nie była rodziną Jezusa.
  • suender 03.10.19, 20:54
    pocoo 03.10.19, 19:10

> Jak wiesz, w Biblii dokładnie podają rodowody i tylko .....

Jak będziesz WYNIESIONA to to wszystko zrozumiesz ja z płatka ...

Pamiętaj iż podarowałem Ci najpiękniejszy dzień obecnej jesienie i musisz z niego owocnie skorzystać!
  • pocoo 04.10.19, 09:08
    suender napisał:

> Pamiętaj iż podarowałem Ci najpiękniejszy dzień obecnej jesienie i musisz z nie
    > go owocnie skorzystać!

A owocnie...owocnie.Orgazm za orgazmem.Jesteś milutkim darczyńcą pogody.O la,la...
  • nennane 03.10.19, 20:17
    waletv napisała:

> Jeden Bóg w trzech osobach.Naukowcy z mozołem odkrywają boski plan stworzenia.
    > Wiedzą już, że tylko takie stałe wielkości fizyczne ( masa cząstek, prędkość św
    > iatła itp.) mogły doprowadzić do powstania takiego Wszechświata - z przestrzen
    > ią , materią i nami .Ale Jezus nie miał takiej wiedzy! W jaki sposób tożsamy z
    > Bogiem, skoro przecież nie ciałem i nie świadomością? Jak Kościół rozumie "osob
    > ę" ?
    > I przy okazji- Jezus był prawdziwym człowiekiem, musiał mieć materiał genetyczn
    > y fizycznego człowieka, nie był przecież klonem Maryji . Jak Kościół to tłumac
    > zy?

Dogmatów się nie tłumaczy, w nie się wierzy.
  • edico 03.10.19, 21:37
    w teologii chrześcijańskiej ostatecznie została zatwierdzona na soborze konstantynopolitańskim w roku 381. W Biblii nie ma takich wyrażeń jak "Trójca Święta", "Bóg w Trójcy Jedyny" czy "Trójjedyny Bóg". Doktrynę Trójcy Świętej skompletowano na przestrzeni dwu wieków ze zwykłych spekulacji ludzkich. Co ciekawe, autorem współistotności Boga Ojca i Syna jest poganin, cesarz Konstantyn, który niepodzielnie dyktował przebieg prac i rozstrzygnięć soboru w roku 325. Dopiero w 381 r. katolicyzm wypracował trzeciego Boga — tzw. Ducha św.

Przypomina to Trójcę (Triadę) Kapitolińską – jest to grupa trzech rzymskich bóstw, które czczono w świątyni na Kapitolu. W Rzymie czczone były dwie różne Triady Kapitolińskie i obydwie miały źródło w tradycjach znacznie poprzedzających rzymską republikę. Pierwotna (czasem zwana Prekapitolińską) składała się z Jowisza, Marsa oraz Kwiryna, i była pochodzenia praindoeuropejskiego. Najczęściej jednak pod tą nazwą rozumie się późniejszą triadę, złożoną z Jowisza, Junony i Minerwy, wywodzącą się z mitologii etruskiej. Każda z nich zajmowała w swoim czasie centralne miejsce w rzymskiej religii.

--
    Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
    (Montesquieu)
  • waletv 12.10.19, 12:29
    Bóg w paru postaciach, powszechny też w Egipcie. Konstantyn zatwierdził trójcę w czwartym wieku, od tego czasu trochę więcej wiemy. Pytania w jaki sposób Jezus tożsamy z Bogiem Ojcem , muszą padać choćby na katechezie. Jeśli Kościól tego nie wytłumaczy,to może powinien zrezygnować, bo choć to dogmat to nie powinien przeczyć wiedzy ogólnej. To samo dotyczy 'poczęcia z Ducha św.' Dogmaty tej wiary nie przystają już do zdobyczy współczesnej nauki i dlatego ludzie odchodzą od tej religii. Nie da się już wierzyć w Boga z Biblii !
  • kociak40 12.10.19, 14:32

"Nie da się już wierzyć w Boga z Biblii !" - waletv

Dlatego, że szanujemy zieleń - ale nie w głowie.

--
    -----
  • niebieskie_korale 17.10.19, 17:18
    Najlepiej gdyby Teodozjusz I Wielki sie wypowiedzial, a jeszcze lepiej Konstantyn Wielki.
  • olszak-przytycki 17.10.19, 18:46
    Trójca Święta jest bardzo prosta.
    Bóg w Trójcy Jedyny był od zawsze.Od zawsze byli:Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Święty.
    Ale syn pochodzi od Ojca który zesłał Ducha Świętego do macicy Marii.Tak powstał Jezus.
    Żeby było ciekawiej,Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna -ale przecież istnieje od zawsze bo jest Bogiem.

• pocoo 17.10.19, 19:05
    olszak-przytycki napisał(a):

> Trójca Święta jest bardzo prosta.
    > Bóg w Trójcy Jedyny był od zawsze.Od zawsze byli:Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Świ
    > ęty.

No...

> Ale syn pochodzi od Ojca który zesłał Ducha Świętego do macicy Marii.Tak powsta
    > ł Jezus.

O ja cie...

> Żeby było ciekawiej,Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna -ale przecież istnieje
    > od zawsze bo jest Bogiem.
    >
    A dupa tam. W Biblii mądrale natchnieni napisali, że jedynym grzechem śmiertelnym, jest grzech przeciwko duchowi świętemu.Nie przeciwko bogu ojcu, ani Jezusowi ino przeciwko duchowi świętemu.I co tera?
  • suender 17.10.19, 20:14
    pocoo 17.10.19, 19:05

> że jedynym grzechem śmiertelnym, jest grzech przeciwko duchowi świętemu.

Dalej tkwisz w pomrocznej dziurze ateuszańskiej, skąd zostaniesz PRZEMOCĄ wyciągnięta, byś mogła być WYNIESIONA.
    Prawda wygląda tak: Grzechów śmiertelnych jest dużo więcej, ale tylko ten przeciwko D.Ś. nie może zostać odpuszczony.
    Zatem na Przytyczkę został już wyrok wydany.

Łączę grzybki z gorczycą.
  • niebieskie_korale 17.10.19, 19:42

> Trójca Święta jest bardzo prosta.
    > Bóg w Trójcy Jedyny był od zawsze.Od zawsze byli:Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Świ
    > ęty.

Czyli dogmat trojcy pochodzi od paganskiego Platona, bo on byl zwolennikiem boskiej trojcy, bo w Biblii nie pada nawet jedno slowo o trojcy...ciekawe

> Ale syn pochodzi od Ojca który zesłał Ducha Świętego do macicy Marii.

ja cie bardzo przepraszam, ale wizja ducha swietego w macicy kobiety brzmi naprawde kuriozalnie. Czyzby ten duch swiety byl odpowiedzialny za pierwsze in vitro / in vivo?

• suender 17.10.19, 20:06
    niebieskie_korale 17.10.19, 19:42

> Czyzby ten duch swiety byl odpowiedzialny za pierwsze .....

Bardzo ładnie sformułowane i ciekawe pytanie.
    Proszę przesłać je na adres: NIEBO, - sprośna i bezbożna osóbko skąd dostaniesz odpowiedź co skręci tobie pyszny kark ......................

Łączę niebieskie i czerwone korale.
  • olszak-przytycki 17.10.19, 20:44
    Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
    Robi co chce,nie odpowiada przed nikim i nikt Mu nie podskoczy.
  • niebieskie_korale 17.10.19, 21:09
    Ale ja pytam ciebie, nie Boga. Czy boisz sie odpowiedziec?
  • olszak-przytycki 17.10.19, 21:19
    Chrześcijaństwo każe wierzyć w głupotę.
    Jest głupie w swej istocie ale inne religie nie są wcale mądrzejsze.

Najbardziej jednak mnie rozbraja fakt,że Bóg jest trzymany w pudełku i pod postacią opłatka spożywany przez wiernych.

(Mój powrót do katolicyzmu był krótki.Ja w te rewelacje nie wierzę).
  • kociak40 17.10.19, 21:51

Dla jednych jest Duch Święty, dla innych Go nie ma. Natomiast Duch Czasu straszy wszystkich i o każdej porze.
    Straszy także wszystkich duchownych, łącznie z papieżem.

--
    -----
  • donmarek 18.10.19, 08:31
    >Od zawsze byli:Bóg Ojciec,Syn Boży i Duch Święty.
    A mnie nurtuje pytanie, proste pytanie, nawet bardzo proste: skoro syn boga, niejaki Jezus, był zawsze, więc kto był/jest jego matką przed zagnieżdżeniem się w macicy Marii, z której to macicy powtórnie się był narodził?
    A przy okazji i drugie, czy w czasie kiedy był jak płód w łonie swej ziemskiej matki, kto go zastępował u boku swego ojca, zwanego bogiem, czy też nadal był u jego boku, by w chwili swych ziemskich narodzin przeistoczyć się w niemowlę?

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • olszak-przytycki 18.10.19, 10:59
    He.He.He.
    Takie to są koszałki-opałki za które można iść do nieba albo do piekła.
  • dunajec1 18.10.19, 12:31
    Widzisz Panie Boze co sie dzieje? Dales troche nauki i zaczynaja sie pytania, bylo tylko nauczyc pisac (zeby sie podpisac) a nie zeby zaczeli sie madrzyc. No!
  • kociak40 18.10.19, 13:58

> He.He.He.
    > Takie to są koszałki-opałki za które można iść do nieba albo do piekła.

Sprzedają wirtualne zbawienie za realne pieniądze.

--
    -----

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka