Dodaj do ulubionych

katecheza 1 Nie zyjcie dzieciństwem

04.10.19, 20:14
Ja nie miałem szczęśliwego dzieciństwa i jako dziecko myślałem zupełnie inaczej oczywiście nie było ono całkiem zmarnowane że była przemoc ale też nie zwiedzałem pięknych parków rozrywki i zbytnio się nie bawiłem. Jeśli ktoś w dzieciństwie doświadczył przemocy psychicznej lub fizycznej to takim ludziom już się nie da pomóc jedynie co można zrobić to umieścić takich ludzi w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym na dożywocie, ale ja mówię o czymś zupełnie innym o tym żeby w dorosłym życiu juz zakończyć myślenie o dzieciństwie że dzieciństwo się skończyło i zabawy w chowanego, w piaskownicy, na basenie też sie skończyły. My dorośli niepowinniśmy się bawić z dziećmi czyli jednocześnie zniżać sie do ich poziomu ale my musimy żyć realistycznie a nie fantazją oczywiście nie mówię że jak ktoś gra w gry albo obejrzy bajkę to się coś stanie ponieważ nawet emeryci oglądają bajki. Tutaj chodzi o coś innego można robić niektóre rzeczy co robią dzieci ale w tym są pewne granice granie w gry i oglądanie bajek od czasu do czasu to jeszcze nie jest nic złęgo ale bawienie się z dziećmi np w chowanego już tak czyli tutaj chodzi o to że my musimy myśleć jak dorosły człowiek nawet jeśli w dzieciństwie mało skorzystaliśmy z życia to nie powinniśmy tego nadrabiać chyba że będziemy nadrabiać to poprzez takie rozrywki z jakich korzystają dorośli to już co inneego i wtedy już nie ma w tym nic złęgo czyli ja mimo że uczę religii praktykuję Buddyzm słucham medytacje Buddyjskie i powiem jeszcze więcej czyli korzystam z życia tak jak to robią dorośli a nie tak jak robią dzieci i dizęki temu otrzymuję czasem więcej sukcesów i każdy dorosły traktuje mnie poważnie dzięki temu. Zjeżdżalnie nie są dla dorosłych, place zabaw nie są dla dorosłych ale medytacje Buddyjskie już tak zamierzam kupić odtwarzacz mp3 i słuchac mantry Hinduskie.
Powiem wam jeszcze więcej że nie nagrywam na youtube jak to robi słąwna 8 letnia lenka ale zajmuję się tym co lubię robić czyli uczę religii na forum. Zauważcie że dzieci dawniej lepiły kukiełki z kasztanów ja tego nie robię ponieważ jestem dorosły ale można mieć rozrywkę nawet jak się jest dorosłym bo można praktykować Buddyzm, Hinduizm i dzięki temu mozna mieć prawdziwą rozrywkę poza tym mantry Hinduskie korzystnie wpływają na psychikę ja nie dość że pogodziłemmsię ze straconym dzieciństwem czyli nie robię tego co robią dzieci i nie marzę o głupotach ale o normlanych rzeczach to jeszcze w dodatku korzystam nie ze zwykłych rozrywek jak szaleństwo na rowerze, szaleństwo samochodem lub dyskoteki ale korzystam z takich rozrywek które zapewniają mi wartości duchowe jak Hinduizm czy Buddyzm. Bo czy ktoś z was traktował by mnie poważnie jakbym pisał na forum jako dorosła osoba na czym polega zabawa w kucanego berka albo na czym polega zabawa w chowanego czy wtedy ktoś by brał mnie na poważnie? Czy inni dorośli mieli by do mnie jaki kolwiek szacunek jakbym poszedł sie bawić z dizećmi w chowanego? NIE!!! Ale dzięki temu że jako osoba dorosła zachowuję się poważnie i jako katecheta tutaj na forum uczę religii i nie robię sobie z niej żartów to wszędzie jestem normalnie traktowany i każdy wie ze moje katechezy niczym się nie różnią od katechezy szkolnej dlatego każdy mnie tutaj szanuje i każdy mnie w okolicy szanuje jako doorsłego i każdy normalnie mnie traktuje. To pamietajcie tą katechezę jeśli jesteście dorośli to nie możecie życ dzieciństwem czyli nie możecie myślec głupotach czyli o zabawie z dziecmi ale o powaznych rzeczach.
Edytor zaawansowany
  • pocoo 05.10.19, 11:23
    Zamknęli ciebie na dożywocie w psychiatryku, ale tobie udało się uciec.Złapią ciebie, gdyż swoim zwyczajem budujesz zdania tak, że są twoim znakiem rozpoznawczym bez względu na używany przez ciebie nick.Chociaż raz zlituj się nad sobą i nie dotykaj klawiatury.
  • koteczek555666 10.10.19, 19:15
    Nie zamknęli mnie ale jestem bardzo pobożnym katechetą, Nawet ?Jezus przychodzi do mnie we śnie i mówi mi że zostanę świętym. Ja nauczam religii katolickiej czyli tego co naucza kościół więzienie to będę miał po śmierci jak będę w niebie bo w niebie każdy będzie przebywać wyłącznie z Bogiem w trzech osobach i z Maryją. Zrozum że ograniczając się do jednej religii ograniczamy swoją wolność nie rozumiesz tego?
    Buddyzm nie stanowi dla chrześcijaństwa żądnego zagrożenia i dlatego w 100% jest bezpieczny. Kto się modli wyłącznie do Boga i praktykuje tylko rzeczy chrześcijańskie jest podobny do niewolnika w więzieniu jak sam opisałeś. Chcesz żyć jak ludzie zamknięci w celi praktykuj same modlitwy i samo chrześcijaństwo a chcesz żyć wolni praktykuj też Buddyzm, Hinduizm, Zaprawdę powiadam ci większą wolność ma ten co siedzi za kratkami i modli się do wielu istot i praktykuje wiele religii niż ten co jest na wolności ale ciągle się modli wyłącznie do Boga. Zobacz na świadków Jechowych czy oni nie są niewolnikami własnej religii?
  • kociak40 10.10.19, 00:57

"czyli nie możecie myślec głupotach czyli o zabawie z dziecmi ale o powaznych rzeczach." - koteczek555666

Fakt. Każda religia jest bardzo poważną głupotą.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • donmarek 10.10.19, 08:35
    >Czy inni dorośli mieli by do mnie jaki kolwiek szacunek jakbym poszedł sie bawić z dizećmi w chowanego? NIE!!! Ale dzięki temu że jako osoba dorosła zachowuję się poważnie i...
    Ja natomiast odwrotnie. Nawet jako osoba kończąca 7 dekadę życia, bawię się z dziećmi. Tak ze swoimi wnukami jak i dziećmi z bloku gdzie mieszkam. I gdzie jestem - między innym i z tego - uznawany za osobę przyjazną i sympatyczną. Tak przez dzieci jak i ich rodziny. Może dlatego, że nie uważam się za kogoś "ważnego". A powaga ... hmm, nawet jako człowiek wesoły, radosny i bawiący się z dziećmi jestem powszechnie szanowany. Szanowany i lubiany. I nikt mną nikogo nie straszy !!!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • koteczek555666 10.10.19, 19:20
    Mam dla ciebie propozycję idź tam gdzie jest dużo dzieci np na weselu itp i publicznie się pobaw z dziećmi w chowanego, w kucanego berka, w raz dwa trzy biała pani patrzy i zobaczymy kto ma rację. Rodzina to tylko najbliżsi a w domu nikt cię nie widzi jak sie z dziećmi bawisz zrób to na weselu, zrób to na dożynkach zaczep dzieci i powiedz do nich żeby sie pobawili z tobą w chowanego, w kucanego berka itp a zobaczysz reakcję dzieci i reakcje dorosłych. i Nagraj filmik na youtube jak sie  bawisz z dziećmi w chowanego i w berka. komentarze widzów ocenia to kto miał racje, wchodzisz w ten układ?
  • donmarek 11.10.19, 07:41
    >Mam dla ciebie propozycję i...
    Początkowo myślałem, że @pocoo raz się pomyliła. Ale, na szczęście, nadal jest nieomylna. A tobie życzę jak największych sukcesów w swojej działalności jako osoby "poważnej", bo mam nadzieje, że dożyję - mimo dość zaawansowanego obecnie wieku - chwili, gdy dzięki twej działalności, olbrzymia większość kościołów będzie zamieniana na dyskoteki, sale kinowe, sklepy, i inne przybytki.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • banowanyzaprawde1 10.10.19, 09:34
    Oooo, Chemtrails działa, a może coś było w kadzidle?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka