Dodaj do ulubionych

katolicy przedsoborowi b.religijni od posoborowych

08.10.19, 15:30
w USA zbadano katolików tych którzy uznają sobór watykański II i tych co go odrzucają, zbadano ich deklaracje w kluczowych sprawach oraz to jak te deklaracje mają się w praktyce. Rezultaty sa miażdżące. Dla kogo? dla katolików posoborowych! okazuje sie że akceptują w znacznej mierze lewackie ideologie są mniej religijni sa bardziej wobec duchowieństwa krytykanccy a ono samo także temu lewactwu ulega. Ci tradycjonalistyczni odrzucający sobór watykański II są bardziej przywiązani do swej wiary traktują ja bardziej serio. Częściej praktykują , przyjmują sakramenty sw itd. rzadziej się rozwodzą i w zasadzie nikt nie akceptuje tam ani aborcji ani tzw seksedukacji ani eutanazji. Są bardziej zżyci ze sobą a małżeństwa sa tam bardziej trwałe. nie m,a tam przemocy w rodzinach itp. katolicy przedsoborowi zdecydowanie rzadziej niż ci posoborowi dopuszczają się różnego rodzaju przestępstw i co ważne praktycznie nie zdarza sie by z takiej rodziny wyszedł ktoś który zachwyciłby się ideologią LGBT. a u tych posoborowych niestety zdarza się to coraz częściej.. wniosek? czas najwyższy zwołać II sobór trydencki i wrócić do tradycji nauczania do czasów sprzed soborów watykańskich tak I jak i zwł tego II.
Edytor zaawansowany
  • banowanyzaprawde1 08.10.19, 15:40
    Lepiej może wrócić do czasów z przed narodzenia Chrystusa. Wszyscy będą bardzo wierzący i praktykujący.
  • olszak-przytycki 08.10.19, 16:24
    Źle się dzieje z katolikami,oj źle.
    Mnie najbardziej denerwuje to,że żyją bez ślubu i uprawiają seks.
    Rozwodzą się,zdradzają.
    Religię traktują obrzędowo:lubią wystawne uroczystości(jak śluby czy komunie święte-wszystko na pokaz).
  • oszo-lom-z-rm 08.10.19, 17:02
    dobrze że są tradycjonaliści. Tam jest zgodność myśli z czynami
  • pocoo 08.10.19, 17:09
    Po gwint nam Ameryka.Na Forum Tadek wciskał prawdy przedsoborowe pisząc, że posoborowy Kościół jest z piekła.
    Ty jesteś Tadek?
  • donmarek 09.10.19, 07:53
    >dobrze że są tradycjonaliści. Tam jest zgodność myśli z czynami
    To tak na początek, spróbuj poczytać nieco o rodzinie Borgiów. Na pewno przedsoborowi!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • donmarek 09.10.19, 07:45
    >Religię traktują obrzędowo:lubią wystawne uroczystości(jak śluby czy komunie święte-wszystko na pokaz).
    Co prawda, to prawda. Biskupie pałace kapiące złotem i purpurą. Do tego pełne służby. Palce właścicieli onych dziwów architektury, niczym sejfy bankowe czy lichwiarskie, też złotem ociekające. Zaiste, hańba to, czy do dumy i radości dla nich to powód?

--
  • donmarek 09.10.19, 07:57
    >Mnie najbardziej denerwuje to,że żyją bez ślubu i uprawiają seks.
    Jako, że dzisiaj mam "na tapecie" Borgiów, więc na początek spróbuj zapoznać się z "dziełami" papieży, Kaliksta III i Aleksandra VI

--
  • olszak-przytycki 09.10.19, 12:58
    To było dawno i nieprawda:)
  • pocoo 09.10.19, 14:37
    olszak-przytycki napisał(a):

> To było dawno i nieprawda:)

Dawno to na pewno, jak i na pewno święta prawda. Każdego oszczercę skrócono by o głowę i jego dzieła tez. Ileż historycznych przekazów o życiu seksualnym papieży, ich dewiacjach i zbrodniach uchowało się do dziś. Wiesz, ilu z nich zrobiono świętymi? Katolikom tak to zwisa jak i PiS-owskie afery. Katolik głupi każde mętne tłumaczenie kupi i sru...do nieba.
  • olszak-przytycki 09.10.19, 16:11
    No tak.
    To może zostanę protestantem,np.luteraninem?
    Czuję się przede wszystkim chrześcijaninem a katolicyzm ma swoją mroczną historię.
  • awariant 09.10.19, 00:01
    Na jakiej podstawie zaliczasz tych odszczepieńców do Kościoła Katolickiego?
  • oszo-lom-z-rm 11.10.19, 11:38
    to są prawdziwi katolicy! to ci posoborowi z katolicyzmem mają coraz mniej wspólnego!
  • feelek 11.10.19, 13:05
    oszo-lom-z-rm 11.10.19, 11:38
    "to są prawdziwi katolicy! to ci posoborowi z katolicyzmem mają coraz mniej wspólnego!"

pan panie Oszołomie lubi statystyki, zdaniem pańskim katolików jest 1,3 mld
    czyli, to ci nieprawdziwi katolicy są? Te 1,3 mld?
    a ilu tych prawdziwych?
    trydenckich?
    Musi ich być kilkaset tysięcy, góra milion:
    wszyscy katolicy, których znam, począwszy od papieży po wszystkie moje ciocie chodzą do kościoła posoborowego, gdzie msze odprawiają w językach narodowych
    to musi budzić pańską jakąś traumę?
    - że was tak mało?

pocieszę pana: jest nas 7,7 mld
    [: ludzi]
  • oszo-lom-z-rm 11.10.19, 22:21
    Nie wszyscy posoborowy są źli Dudku. Nich tylko formalnie zaakceptowało v2 a w wielu miejscach mniej lub bardziej świadomie czy może podświadomie odwolywuje się do czasów przedsoborowych
  • feelek 11.10.19, 22:46
    "...nie wszyscy posoborowi są źli..."?
    proszę, proszę...
    a ilu posoborowych jest dobrych?
    30-50-70%
    masz ty Oszołom problem ... z sobą samym ... zapędziłeś się:
    i co z tym teraz zrobisz: katolików jest 1.3 mld, a tylko niektórzy są dobzi
    i nawet tego nie wiedzą, że świadomie lub podświadomie są dobzi bo przedsoborowi

pomyśl co jest dobre:
    czy to, że katolików jest 1,3 mld?
    czy to, że tylko niektórzy z nich są dobzi, a i to jedynie podświadomie
    czy to, że ludzi jest 7,7 mld i zdecydowana większość z nich to najzwyczajniej dobzi są z nich ludzie?

a jak już pomyślisz, że masz 7,699 999 999 bliźnich to WSZYSTKICH ich: katolików, buddystów, mahometan, ateistów i agnostyków masz obowiązek tak samo kochać bo tak nakazuje ci bycie człowiekiem?
  • donmarek 12.10.19, 08:49
    >ci posoborowi z katolicyzmem mają coraz mniej wspólnego!
    Czyli największejszy z największejszych, znaczy pewien Polak, miłośnik kremówek jest poza kościołem !!!
    Nareszcie, ktoś jasno i zdecydowanie rozwiał wszelkie wątpliwości. I mamy w końcu jasność. Kaczyński na papieża !!! :D :D :D :D

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka