Dodaj do ulubionych

Katecheza 2 Nie samym chlebem żyje człowiek

10.10.19, 19:30
Dzisiejsza katecheza nie odnosi się do zwykłego chleba ale do Jezusa Jezus jest chlebem a Jezus jest Synem Bożym ale my jako ludzie nie możemy żyć samym Bogiem lub samym Jezusem, my nie możemy żyć samą modlitwą lub samą komunią. Z określenia nie samym chlebem żyje człowiek wynika to że człowiek potrzebuje też rozrywki a nie samego Jezusa. ale to słowo ma też inne znaczenie nie samym jedzeniem i piciem żyje człowiek, Czyli my musimy otworzyć się nie tylko na rozrywkę fizyczną ale również na duchową jaką są medytacje. dobrym rozwiązaniem jest nauczyć swoje dzieci zwykłej modlitwy do Jezusa przed jedzeniem obiadu czy śniadania, a żeby przed zjedzeniem smakołyków lub loda dziecko modliło się do buddy, a wtedy zauważycie że dziecko zrozumie to dlaczego chrześcijaństwo to najważniejsza religia. czyli nauczcie swoje dzieci by przed obiadem modliły się do Boga a przed zjedzeniem loda modliły się do Buddy. albo żeby przed wypiciem herbaty przy rodzinnym stole klękali przed Bogiem a przed wypiciem soczku w kartonie klękali przed buddą. Dobrym rozwiązaniem jest też jeszcze inny sposób np: przed spaniem odmawiają wasze dzieci pacierz a nauczcie je żeby na łóżku modliły się do buddy, przestępców kogo sobie umyśli lub nawet medytowało medytacje z aniołem stróżem. Zauważcie że pokarm jest nie tylko w kościele ale również na dyskotece kiedy idziecie na dyskotekę są chipsy i orzeszki, a w kościele jest komunia. Więc może warto też rozrywce swojej oddać pokłon i zapalić różowe świeczki puścić marsza weselnego i uklęknąć przy tym? Może warto zacząć praktykować medytacje z buddyzmu czy hinduizmu bo nie samym chlebem żyje człowiek a kolonia w której nic się nie robi nie ma najmniejszego sensu.
Edytor zaawansowany
 • snajper55 10.10.19, 22:40
  koteczek555666 napisał:

  > Dzisiejsza katecheza nie odnosi się do zwykłego chleba ale do Jezusa Jezus jest
  > chlebem

  Ja wolę wino.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • donmarek 11.10.19, 07:51
  >...nie samym chlebem żyje człowiek wynika to że człowiek potrzebuje też rozrywki a nie samego Jezusa...
  Rzeczywiście, @pocoo miała w pełni rację.
  A co do rozrywki duchowej, uwielbiam, na przykład, popatrzeć na piękną dojrzałą kobietę i pomarzyć o ... I na pewno nie o niejakim Jezusie wtedy marzę.

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • pocoo 11.10.19, 09:03
  donmarek napisał:

  > A co do rozrywki duchowej, uwielbiam, na przykład, popatrzeć na piękną dojrzał
  > ą kobietę i pomarzyć o ...

  Rozrywka dla ducha to po śmierci. Dopóki masz ciało to ciesz się nim i pozwól innym cieszyć się nim tez.

  > I na pewno nie o niejakim Jezusie wtedy marzę.
  >
  "A niech cię ręka boska broni"! Marzenia o facecie? Zasmuciłbyś mnie, a nie o to przecież chodzi.
 • banowanyzaprawde1 11.10.19, 14:14
  Do chleba potrzebny jest duch czyli spiritus 97%. Może to też być adeo dilutos esse spiritum w postaci Johnnie Walker Blue Label.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka