Dodaj do ulubionych

Katecheza 4 człowiek potrzebuje urozmaicenia

11.10.19, 16:18
Katecheza 4 to katecheza o urozmaiceniu czyli Wy musicie zrozumieć to że człowiek bez urozmaiconego życia jest nikim tak samo bez urozmaiconej religii. Gdyby ktoś wam powiedział że sam pies mu wystarcza to odpowiedzcie mu tak niech ten pies pójdzie i myszy wyłapie. Warto posiadać różnych przyjaciół zwierzęcych a nie tylko psa czyli przy budzie mieć psa ale mieć ze dwa lub trzy koty, posiadać chomika lub świnkę morską w pokoju czyli zauważcie jest główny przyjaciel domowy czyli pies którego zadaniem jest pilnowanie złodziei, są także koty żeby łapać myszy bo to pies nie jest do tego żeby myszy łapać ale kot, a żeby mieć atrakcyjny pokój i ładnie w pokoju trzeba mieć rybki i żeby dzieci miały z kim się w zimę pobawić  potrzebny jest czasem chomik lub świnka morska. Z jedzeniem jest też podobnie nie możemy jeść wyłącznie samych domowych rzeczy nawet jeśli jesteśmy rolnikami, np: czy mam jeść same ziemniaki i kopytka ponieważ mogę je zrobić w domu? Nawet do zrobienia pączków przecież trzeba kupić marmoladę, nawet do zrobienia frytek potrzebny jest olej, nawet żeby zjeść chleb z masłem potrzebne jest kupno chleba i masła nawet jak mamy owoce to czasem dobrze jest kupić zagraniczne owoce żeby jeść. Podobnie jest z religią nie możemy opierać sie na samym chrześcijaństwie czyli np na wiosnę przy święcie trójcy przenajświętszej odmawiamy koronkę do Boga Ojca, 7 sierpnia odmawiamy koronkę i Litanie do Boga Ojca W Zesłanie Ducha świętego odmawiamy modlitwy do Ducha Świętego, w święta Maryi odmawiamy modlitwy do Maryi Ale to nie wystarczy!!! Samo klepanie paciorków nie wystarczy i sam Bóg!!! My potrzebujemy o wiele więcej!!
Czyli ja jako katecheta powiem wam tak że warto też zainteresować się inną religią taką jak Buddyzm, czy Hinduizm i praktykować mantry a nawet kupić buddyjski różaniec a najlepiej zrobić Buddyjski różaniec z kasztanów bo wtedy będzie miał największą moc ponieważ kasztany pochłaniają negatywną energię i wzmacniają działanie mantry. Czyli szukajcie kasztanów lub kupcie na allegro i zróbcie sobie z nich Buddyjski różaniec i praktykujecie Buddyjskie mantry, słuchajcie Buddyjskiej muzyki itp bo modlitwa i medytacja w ogólnym znaczeniu jest tym samym. Tyle że modlitwa odnosi się do Boga a medytacja do naszego wnętrza. zobaczcie na przykładzie pomidor i papryka czy one nie mają wspólnej cechy? przecież i pomidor i papryka to warzywo, albo inny przykład pies i kot - przecież każdy wie że zaliczają się w jednej grupie bo i pies i kot są zwierzętami. Czyli modlitwa i medytacja zaliczają się do grupy rozszerzonej modlitwy. Każdy z was na matematyce się uczył że każdy kwadrat jest prostokątem, każdy kwadrat jest deltoidem, każdy rąb jest deltoidem, każdy kwadrat jest rąbem - czy nie mieliście czegoś takiego na matematyce? tak samo jest w religii każda medytacja jest modlitwą a od zwykłej modlitwy różni się tylko tym że zwykłą modlitwa jest skierowana do Boga a modlitwa jako mantra czy medytacja są skierowane do natury, do Buddy, do naszego szczęścia albo jest po to żeby zapewnić nam szczęście. Nawet różaniec Buddyjski i różaniec chrześcijański ma wspólną cechę czy i ten i ten nie jest różańcem czyli mamy tutajc coś podobnego na zasadzie jak pomidor i papryka i jedno i drugie jest warzywem a tutaj różaniec Buddyjski i różaniec Chrześcijański czyli i jeden i drugi różaniec jest różańcem, a skoro medytacja jest modlitwą to dlaczego mamy jej nie praktykować tylko oglądać głupie seriale. Kiedy praktykujecie rzeczy tylko chrześcijańskie i nie bierzecie nic z innej religii to wasze życie jest podobne do dożywotniego pobytu za kratkami ale z tego niewolnictwa duchowego trzeba odejść i żyć pełnią życia a nie samą modlitwą czyli praktykować Buddyzm, praktykować Hinduizm, praktykować Taoizm a wtedy doznacie szczęścia w życiu i łatwiej będzie wam się przyzwyczaić do zmiany towarzystwa i zmiany miejsca pobytu bo człowiek zajmujący się jedną religią do niczego w życiu nie dojdzie. Czyli dobrym pomysłem jest modlić się w niedziele i święta do Boga a na tygodniu modlić się do Buddy.
Edytor zaawansowany
 • kociak40 11.10.19, 18:17

  "Kiedy praktykujecie rzeczy tylko chrześcijańskie i nie bierzecie nic z innej religii " - koteczek555666

  Różnice są: Jezusa na krzyżu całujemy w stopy, a posąg Buddy w brzuch. Odwrotnie jest bluźnierstwem.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • koteczek555666 11.10.19, 18:45
  zgadza się i cieszę że żeście mnie polubili.
 • kociak40 12.10.19, 00:38
  koteczek555666 napisał:

  > zgadza się i cieszę że żeście mnie polubili.

  To oczywiste, jesteś jak ikebana - dobrze ułożony.


  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • edico 13.10.19, 03:26
  Skoro taki scenariusz Tobie odpowiada a sama jego inwencja ma stanowić motto forumowych wpisów, możesz go przyjąć i to bez zastrzeżeń.Wątpię jednak, byś taka swoista adaptacja religijnej propagandy mogła pobudzić czyjeś pragnienia poznania Twoich i zapewne niezwykle bogatych przemyśleń przeżyć wewnętrznych :).

  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • donmarek 12.10.19, 09:04
  >pies którego zadaniem jest pilnowanie złodziei,
  Co prawda, to prawda. Jeszcze by okradany przywalił w łeb czymś złodziejowi ;-)
  >bo i pies i kot są zwierzętami.
  Człowiek podobnie. Chyba, że sam jesteś roślinką.
  >Czyli dobrym pomysłem jest modlić się w niedziele i święta do Boga a na tygodniu modlić się do Buddy.
  Zaiste.I to jest odkrywcze! A gdyby tak tydzień na dni podzielić, a do każdego dnia innego boga przypisać?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • kociak40 12.10.19, 15:25

  " A gdyby tak tydzień na dni podzielić, a do każdego dnia innego boga przypisać?" - donmarek

  Ja tylko przy jednym Bogu popełniłem niewybaczalny błąd. Ogarek, który dałem Diabłu, był dłuższy od
  świeczki ofiarowanej Panu Bogu. Niebo już nie dla mnie.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka