Dodaj do ulubionych

katecheza 13 człowiek potrzebuje odpoczynku

12.10.19, 12:40
Zróbmy taki przykład sam suchy chleb to Jezus a pozostałe jedzenie to rzeczy z innej religii i teraz porównajmy sobie że Życie samym Bogiem jest tym samy co dożywotni pobyt za kratkami przy jedzeniu suchego chleba i piciu samej wody.
Wyobraźcie sobie że żyjecie za kratkami w więzieniu jest bardzo niemiła atmosfera bo jest ogromna samotność i jest wielka pustka nie ma niczego poza 4 ścianami, jest tam do jedzenia tylko chleb który jest ciałem Pana Jezusa i woda święcona oraz każdy może się modlić na różańcu i odmawiać inne modlitwy i czy w takich warunkach da się żyć? Czy w takich warunkach można normalnie funkcjonować?> jeśli nie to dlaczego robicie wszystko by robić sobie z życia piekło i zamiast praktykować Buddyzm i Hinduizm wolicie zajmować się samym Bogiem.
Kolejna rzeczą jest to że my chrześcijanie musimy dobrze i właściwie odpowiadać panu Jezusowi!! Kiedy cierpimy a pan Jezus mówi żebyśmy przestali narzekać bo niedługo pójdziemy do nieba i będziemy wiecznie odpoczywać To my mamy obowiązek mu odpowiedzieć - Co to będzie za odpoczynek skoro od ciebie nie będziemy mogli odpocząć czyli człowiek który przebywa ciągle z Bogiem nigdy nie będzie w pełni zrelaksowany!! Ważne jest to żeby czasem odpocząć od swojego Pana Boga!!! Czyli nie mu ja chcę odpocząć ale mówimy Panie Boże ja chcę od ciebie odpocząć!!! Bóg jest największym i nieskończonym dobrem ale człowiek musi od niego odpoczywać żeby móc się odprężyć żeby móc się zrelaksować!!! Czy chcecie żeby wasze życie wyglądało jak dożywotni pobyt za kratkami a nawet milion razy gorzej? Jeśli nie to musicie zrozumieć że od Boga trzeba odpoczywać, od modlitwy trzeba czasem odpoczywać, od pracy trzeba czasem odpoczywać!!!
Odpoczynek jest bardzo ważny!!! Człowiek potrzebuje urozmaicenia a nie samych modlitw czyli trzeba praktykować mantry, medytacje a kiedy przychodzi cierpienie i Jezus mówi nam że zostaniemy wzięci do nieba to należy mu odpowiedzieć co mi z tego nieba skoro nie będziemy mogli się w nim relaksować ponieważ od ciebie nie będziemy mogli odpocząć!!! I wtedy mogą pojawić się lepsze dni w naszym życiu. Bo zauważcie czy to nie to samo co ktoś mówi panie Jezus ja chcę mieć spokój w życiu a Jezus mówi będziesz cierpieć wieczne męki a my byśmy się na to zgadzali czy nie poprosili byście Jezusa o to żeby tego nie robił?
To że Bóg jest nieskończonym dobrem nie oznacza że mamy go ciągle wspominać i ciągle z nim przebywać odpoczynek od Boga to też ważny odpoczynek!!!
Edytor zaawansowany
 • maximus2019 12.10.19, 12:53
  koteczek555666 napisał:

  > Zróbmy taki przykład sam suchy chleb to Jezus a pozostałe jedzenie to rzeczy z
  > innej religii i teraz porównajmy sobie że Życie samym Bogiem jest tym samy co
  > dożywotni pobyt za kratkami przy jedzeniu suchego chleba i piciu samej wody.

  Cóż za analogia! Wiara to nie sklep wielobranżowy. Na coś się trzeba zdecydować. W kwestii wiary oczywiście. Czym innym jest natomiast otwartość na Innego i inność. Tutaj nie warto mieć zamkniętych umysłów, bo życie za krótkie jest, aby je tak "przesypiać".
 • kociak40 12.10.19, 14:17

  "Ważne jest to żeby czasem odpocząć od swojego Pana Boga!!! " - koteczek555666

  Zawsze trzeba odpoczywać po długiej bezczynności.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • donmarek 13.10.19, 07:49
  >To że Bóg jest nieskończonym dobrem nie oznacza że mamy go ciągle wspominać i ciągle z nim przebywać odpoczynek od Boga to też ważny odpoczynek!!!
  Wiesz co? Pogadaj z @osz-lom-z-rm, @tade-k54 i jeszcze kilkoma "katechetami", bo zastanawiam się, ile jest tak naprawdę katolicyzmów w Polsce. No i który sobór to był "ten" sobór.

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • suender 13.10.19, 11:24
  koteczek555666 12.10.19, 12:40

  > Ważne jest to żeby czasem odpocząć od swojego Pana Boga!!!

  Katechezisto!, - nie pisz po pijaku bo herezje grzmocisz.
  Nie istnieje coś takiego jak "swój Pan Bóg"!
  Najwyższy nie jest kogokolwiek własnością, - i nie będzie.
  Cbdo.

  Na kaca jest dobre kwaśne mleko ..............
 • pocoo 13.10.19, 14:00
  suender napisał:

  > Katechezisto!, - nie pisz po pijaku bo herezje grzmocisz.

  Ty też je grzmocisz.Każdy wierzący je grzmoci, gdyż każdy wierzy po swojemu i jest przekonany, że głosi prawdę, calą przwdę, a według mnie trzecią prawdę.
  Ja również uważam, że twoje przekonania są wywodami po kilku "Mamrotach" lub innych "mózgojebach". Kto ma rację? Adres NIEBO?
 • suender 13.10.19, 18:59
  pocoo 13.10.19, 14:00

  > Ja również uważam, że twoje przekonania są wywodami po kilku

  Tobie tak kiepsko owe "uważanie" idzie, gdyż trzyma Cię jeszcze mocno w szponach ateistyczne zamotanie.
  Nie załamuj się jednak, gdyż kiedy będziesz WYNIESIONA to pełną jasność "uważania" będzie Ci dana.

  Na razie życzę Ci dobrej nocy ..............
 • suender 13.10.19, 11:59
  Falsyfikacja jest nieetyczna gdyż jest MITEM, a MITY w etyce nie mają prawa mieć miejsca!
  Cbdo.
  Profesor Suender, - październik 2019.

  Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka