Dodaj do ulubionych

Katecheza 14 czas na zabawę to pełnia księżyca

12.10.19, 18:49
Ta katecheza będzie poświęcona tematyce zabawy kiedy się wolno bawić i balować a kiedy nie.
okres w których nie wolno balować wyznaczone przez kościół
post (w tym wielki piątek i środa popielcowa)
Adwent
Zesłanie Ducha Świętego
7 sierpnia dzień Boga Ojca
święto Trójcy przenajświętszej
Dni w które powinniśmy balować
Sylwester
Dni idealne na domówki i dyskoteki'
okres pełni księżyca
Czyli wesela należy robić wyłącznie wtedy kiedy jest pełnia księżyca np: 7 sierpnia będzie niedziela w 2022 roku ale nie można robić w tym okresie wesela ponieważ to jest dzień Boga Ojca i niedziela Boga Ojca ale 13, 14, 15 i 16 można będzie mieć aż 4 dni wesela!! ponieważ będzie główny dzień wesela a że 15 sierpień też jest święto to będziecie mogli posiadać podwójne poprawiny i w tym okresie wypada pełnia księżyca, jedynie na klina księżyc będzie święcił nie całą pełnią i nie wszystko na stole może być widoczne jak 16 sierpnia zrobi się klina za długo poza tym wesele powinno się udać. Czyli to będzie idealny moment na robienie wesela.

Pamiętajcie że wesela i imprezy najlepiej wychodzą podczas pełni księżyca dlatego w tym okresie kiedy jest księżyc w pełni i świeci jasno róbcie wesela.
Edytor zaawansowany
 • kociak40 13.10.19, 00:09

  "Pamiętajcie że wesela i imprezy najlepiej wychodzą podczas pełni księżyca" - koteczek555666

  Przy świetle księżyca otaczający świat nie rozprasza. Jedni mogą swobodnie śpiewać przy ognisku, a drudzy przy wodzie ognistej.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • edico 13.10.19, 02:49
  Noc Kupały nie zawsze przypadała na 7 dzień tygodnia czy też pełni księżyca, ale nigdy i nigdzie nie słyszałem negacji tego słowiańskiego święta. Aby było weselej, w następnych czasach święto to zostało zaakceptowane jako noc świętojańska obchodzoną w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana Chrzciciela i będąca próbą zasymilowania przez chrześcijaństwo pogańskich obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. Przyczyna asymilacji chrześcijańskiej tego starodawnego święta jest bardzo prosta. Otóż Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości ludowej corocznych obchodów pogańskiej sobótki (nocy Kupały), podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską. I nie jest to wcale jedyne przedsięwzięcie usilnej asymilacji świąt pogańskich do galerii religijnych obrzędów katolickich nawet w samej Polsce.

  Katecheza (z gr. katēchēsis, katēchéō) – jako formacja chrześcijańska, miała i ma na celu przekazanie wiary osobom nieochrzczonym oraz ochrzczonym dzieciom, młodzieży, oraz wszystkim, którzy nie doświadczyli wtajemniczenia chrześcijańskiego lub też chcą rozwinąć swoją wiarę. Czy taka forma rozwijania wiary w oparciu o wierzenia i święta pogańskie nie może budzić uzasadnionych wątpliwości co do głoszenia jedynie słusznej wiary i religii? Przecież w takim ujęciu urodziny Jezusa nie mają nic wspólnego z obchodzonym świętem Bożego Narodzenia wydając się wręcz plagiatem dawnego święta urodzenia Boga Mitry czy innych pogańskich świąt związanych z grudniowym przesileniem słońca. To samo można odnieść do świąt Wielkiej Nocy czy najnowszego święta katolickiego Józefa Robotnika ustalonego na dzień 1 maja obchodzonego od 1890 r. po tragicznych wydarzeniach w Chicago jako międzynarodowe święto klasy robotniczej. Jakoś Kościoła w czasie obrony praw robotników nie było, ale uchwała o ustaleniu tego święta przez II Międzynarodówkę po stu latach bardzo przypadła do gustu możnym tego Kościoła :)

  --
  To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubóstwa.
  (Montesquieu)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka