Dodaj do ulubionych

Nadużycia i arogancja kleru.

29.11.19, 11:23
Czy wywłaszczenie/opodatkowanie kościoła jest moralnie uzasadnione i ekonomicznie wskazane? Może już czas ukrócić to... tenor.com/view/vanilje-priest-nope-no-wag-finger-gif-14610198
Obserwuj wątek
        • wawrzanka Re: Nadużycia i arogancja kleru. 05.01.20, 17:27
          pocoo napisała:

> Kto im na to pozwala? Bezmyślne barany. Bez baranów juhas może się tylko cmokną
          > ć w piętę.

Był raz juhas wycwaniony
          Dymał wszystkich: mężów, żony
          Dnia pewnego, po cichutku
          Doszedł jeden mąż do skutku
          Wziął juhasa pantalony

Teraz on na wszystkich z góry
          Patrzy wzrokiem swym ponurym.
          Juhas zepchnięty z piedestału
          Zemstę obmyśla pomału
          I tak w kółko lecą wióry.

• kociak40 Re: Nadużycia i arogancja kleru. 14.01.20, 18:31
                privus napisał:

> Widzisz, a ja się zastanawiałem, dlaczego kościółkowi tak walczą z prawami fizyki.

Bo ich nie rozumieją. Natomiast gadki z ambony są dla nich jasne i zrozumiałe.
                Do bajek mają wprawę, lubili je w dziecińctwie, a na starość stały się nałogiem.

--
                -----
                "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
              • awariant Re: Nadużycia i arogancja kleru. 14.01.20, 21:43
                privus napisał:

> Widzisz, a ja się zastanawiałem, dlaczego kościółkowi tak walczą z prawami fizyki :)

Ponieważ ciężko im zrozumieć, że bóg mógł stworzyć prawa fizyki, którym sam podlega.

Kościółek przywykł do tego, że to on tworzy prawa, ale podlegają im tylko inni. On sam nie.
                • snajper55 Re: Nadużycia i arogancja kleru. 15.01.20, 07:03
                  awariant napisał:

> Ponieważ ciężko im zrozumieć, że bóg mógł stworzyć prawa fizyki, którym sam pod
                  > lega.

A podlega?

> Kościółek przywykł do tego, że to on tworzy prawa, ale podlegają im tylko inni.
                  > On sam nie.

No wiesz, przez stulecia tak właśnie było. Trudno się im odzwyczaić. Może gdyby zastosować ich metody, miecz i ogień, to poszło by to szybciej?

S.
                  --
                  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka