Dodaj do ulubionych

Islam, a katolicyzm

15.12.19, 12:47
Muzułmański kierowca znalazł zgubione kilkadziesiąt tysięcy euro i oddał Polakom. Polski katolicki taksówkarz postąpiłby tak samo? Hehe.
www.tehrantimes.com/news/441961/Iranian-taxi-driver-returns-70-000-left-in-cab-to-Polish-couple
Obserwuj wątek
    • feelek Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 15:04
      1. tam nie ma, że muzułmański, ale że iranian, a to znaczy irański,
      co także jest rażącym uproszeniem bo w Teheranie może jeździć taksówkarz Azer, Ormianin, Arab, Kurd, a każdy z nich może być: muzułmaninem (sunnitą lub szyitą), chrześcijaninem, ateistą lub agnostykiem...
      2. jeżeli pyta nennane o "polski' to dlaczego interesuje go zachowanie "polskiego, katolickiego taksówkarza, a nie "polskiego taksówkarza? albo najzwyczajniej: zachowanie taksówkarza
      3. mamy z tym problem, bo jeśli akcja byłaby w Polsce, to nie wiadomo czy taksówkarz byłby Polakiem, katolikiem, bo mógłby to być np. Polak ewangelik, Polak ateista, nie zapominając, że za kółkiem mógłby siedzieć prawosławny Ukrainiec (związany z autokefaliczną cerkwią Moskiewską, albo Kijowską), Ukrainiec grekokatolik...
      to ww. to też znaczne uproszczenie

nie: "...hehehe...", zachęcam: takie myślenie jest zwyczajnie prostsze.
    • feelek Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 15:42
      Ali Hassan Zafari, ma ochotę pojechać na wycieczkę do Meszchedu, z czego wynika, że może być Turkmenem, Afgańczykiem, Uzbekiem, Kirgizem... nadal nijak nie wiadomo czy jest muzułmaninem.
      Nie prościej byłoby pomyśleć: teherański taksówkarz oddał torbę do ambasady?
      To takie bardziej: uniwersalne?

Nie: hehehehe, bardziej: yes! yes! yes!
      • pocoo Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 17:06
        Może podyskutujmy ;
        - czym jest kradzież?
        - czy człowiek uczciwy to idiota?
        Dawno temu, poszłam do sklepu mięsnego oddać należność za towar, który miałam w domu, a na paragonie nie. Sąsiadka, starsza pani katoliczka chodząca codziennie na mszę powiedziała do mnie; "pani, ja bym w życiu im nie oddała i nawet bym się z tego nie wyspowiadała". Jej argumentacja, że ciągle nas okradają , nie upoważnia mnie do tego abym okradała innych.
        Dla mnie przekleństwem byłoby znalezienie dużej sumy pieniędzy nie wiedząc , kto jest ich właścicielem. Policja? Przecież ...
      • snajper55 Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 17:17
        feelek napisał:

> Ali Hassan Zafari, ma ochotę pojechać na wycieczkę do Meszchedu, z czego wynika
        > , że może być Turkmenem, Afgańczykiem, Uzbekiem, Kirgizem... nadal nijak nie wi
        > adomo czy jest muzułmaninem.
        > Nie prościej byłoby pomyśleć: teherański taksówkarz oddał torbę do ambasady?
        > To takie bardziej: uniwersalne?
        >
        > Nie: hehehehe, bardziej: yes! yes! yes!

Gdy Francuz wyznający islam popełni jakiś zły czy, to media nie piszą o Francuzie, tylko o muzułmaninie. Dlaczego?

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • pocoo Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 19:25
          snajper55 napisał:

> Gdy Francuz wyznający islam popełni jakiś zły czy, to media nie piszą o Francuz
          > ie, tylko o muzułmaninie. Dlaczego?
          >
          > S.
          Dlatego, że każda religia jest złem.
        • kociak40 Re: Islam, a katolicyzm 15.12.19, 20:05

"Gdy Francuz wyznający islam popełni jakiś zły czy, to media nie piszą o Francuzie, tylko o muzułmaninie. Dlaczego? - snajper55

Moralność jest jak guzik, który można przyszyć wszędzie.

--
          -----
          "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka