Bank wypowiedział umowę - co dalej ? Dodaj do ulubionych

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • Bank odrzucił wniosek o restrukturyzację kredytu ,z powodu jak to określono : braku zdolności kredytowej aby uruchomić mi nowy kredyt restrukturyzowany , wypowiedział umowę i kieruję sprawę do sądu celem uzyskania BTE. Mam trochę środków , ale nie wiem czy warto wpłacić na rachunek kredytowy , czy czekać już na komornika ?
  Ktoś wie ile czasu trwa postępowanie w sądzie , nie wiem czy nawet jeśli wpłacę to środki się zaksięgują w banku i zmniejszą dług czy też przepadną i potem i tak komornik potrąci całą należność ?
  • Proponuję skontaktować się z bankiem i załatwienie sprawy polubownie. Jeżeli sprawa trafi do sądu a następnie do komornika to dojdą Ci dodatkowe koszty, m.in., koszty postępowania sądowego oraz koszty egzekucyjne. Chyba lepiej zaoszczędzić trochę pieniędzy.

  • Postępowanie w sądzie trwa praktycznie chwilę i nie jesteś o nim informowany.
   Przeczytaj, tutaj jest odpowiedź na twoje pytanie + jeszcze kilka istotnych informacji:
   forum.gazeta.pl/forum/w,726,96146682,,wypowiedzenie_kredytu_i_co_dalej_.html?v=2
   Nie wiem, jaką ilość środków masz na wpłatę. Ale ile byś nie wpłacił - wpłata przeważnie zmniejsza kwotę kosztów komorniczych. "Przeważnie" należy tutaj rozumieć jako "poza skrajnymi przypadkami". Rozważ więc, co ci się opłaca.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.