• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Problemów Z Ultimo Portfolio Investment ciąg dalsz

• IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.02.11, 13:17
    Z 1,5roku temu zamówiłem w internecie produkt Orange.Kurier dowiózł,coś tam podpisałem i po kilku dniach produkt nie działał.Krótko mówiąc olałem to. Po czasie dostawałem wezwania do zapłaty.Teraz przyszło pismo z Kancelarii Prawnej "I.Szmydka,K.Buczek i Wspólnicy Sp.k.",którzy działając w imieniu obecnego wierzyciela - Ultimo Portfolio Investment SA wzywaja do zapłaty w "Ostatecznym wezwaniu przedsądowym".Do listu dołączony pozew (kopia) z wypisanym sądem,do którego jest składany pozew,itp. Podpisy widnieją na każdych kartkach w tym liście,ale wszystko to ksero,żadnego oryginalnego podpisu i list znalazłem po prostu w skrzynce. Zwykły list. Proszę o jakąś poradę. Ale za takie w stylu - narobiłeś sobie to teraz masz - z góry dziękuję.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: onana IP: *.ipak.pl 09.02.11, 11:18
      Ja tez kiedys dostałam takie pismo i to olałam. Potem przyszło pismo listem poleconym z sądu z nakazem zapłaty, nastepnie juz równiez poleconym list od komornika. Dogadaj sie z nimi puki mozesz bo jak juz ruszy sprawa sadowa to do długu dolicz sobie koszty postepowania , moje to ponad 600 zł.
      • Gość: GOŚĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 18:36
        Robią teraz prawdziwą masówke więc pójdą do ESĄDU pewnie. Opłaca im sie bo wszystkio teraz jest szybciutko. A to , że pismo listem zwykłym i z podpis z komputera standardowa wysyłka.
        Wysyłają z 50 tysciecy naraz przez drukarnie więc nie ma to znaczenia.
    • Gość: JK IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.02.11, 13:21
      Tak,tylko jak z tego teraz wybrnąć, jeśli nie mam jak spłacić. Miałem firmę,wspólnik mnie wystawił,nie mam dochodu :(
      • Gość: joldre IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.11, 13:49
        porozmawiaj o ratach. z czegoś przecież żyjesz.
    • 10.02.11, 14:06
      Nie wiadomo jaka kwota jest do zapłacenia. Jeżeli jest to 200 zł to lepiej zapłacić od razu i mieć z głowy. Prędzej czy później złożą pozew do e-sądu.
      --
      www.platnosci-online.pl
      • 09.09.11, 11:45
        obiektywna_online napisała:

> Nie wiadomo jaka kwota jest do zapłacenia. Jeżeli jest to 200 zł to lepiej zapł
        > acić od razu i mieć z głowy. Prędzej czy później złożą pozew do e-sądu.

Jak później to może się załapie na możliwość podniesienia zarzutu przedawnienia :)

--
        Hologramy, które leczo :D
        • Gość: paulina IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 16.09.14, 23:05
          witam nie mam z czego splacic dlugu za telefon i sprawa ma trafic do sadu jakie beda z tego konsekwencje
          • 17.09.14, 05:31
            Gość portalu: paulina napisał(a):
            > witam nie mam z czego splacic dlugu za telefon i sprawa ma trafic do sadu jakie
            > beda z tego konsekwencje

Skierowanie na obowiązkowe powtarzanie klas I-III w podstawówce.

Całe forum jest o tym, o co pytasz - nie łaska przeczytać?
          • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 17.09.14, 13:32
            sąd nakaże ci odrobić w naturze :D
    • Gość: czerd IP: *.czarnet.pl 09.09.11, 11:03
      mi wlasnie zabrali pol wyplaty ;/ nie dostalem listu nie wiem za co;/ masakra... plakac sie chce
      • Gość: hana IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.09.11, 11:09
        czerd, czyzbys kiedys tez 'olal' list zwykly, bez pieczatki i podpisu? ;)
        • 09.09.11, 11:43
          Gorzej. Jeśli nie wie za co to znaczy, że nie odbiera poleconych. Zwykłe w znaczącej ilości wypadków można olewać ale z poleconymi to już duże ryzyko :)

--
      • 09.09.11, 11:44
        Gość portalu: czerd napisał(a):

> mi wlasnie zabrali pol wyplaty ;/ nie dostalem listu nie wiem za co;/ masakra..
        > . plakac sie chce

Pracodawca pokaże ci pismo od komornika. Będziesz wiedział za co. Będziesz też miał tam informację na jaki adres komornik słał zawiadomienie. Nie ma możliwości żeby dostać komornika (co oznacza uzyskanie przez wierzyciela wyroku) bez krążenia poleconych. Teraz pytanie czemu cię te polecone ominęły?

--
      • Gość: Ania IP: *.class147.petrotel.pl 08.08.13, 13:37
        Nie dajcie się im. Dostałam nakaz zapłaty z sądu na 5 tysięcy zł. Odwołałam się od niego, bo dług był z 2002 roku czyli przedawniony. Sprawa została przeniesiona do sądu w mieście, w którym mieszkam. I co? Nie dostarczyli wymaganych dokumentów do sprawy, a mieli na to 30 dni. I ja sprawę wygrałam i nie muszę im nic płacić.
        • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 10.08.13, 01:47
          Za jakiś czas będzie powtórka z inną firmą windykacyjną albo funduszem inwestycyjnym.

Nie dostarczyli dokumentów, bo ich nie mają. I nie będą mieć. Sądy zaczynają odrzucać pozwy firm windykacyjnych, czy funduszy inwestycyjnych, bo żaden nie jest w stanie udowodnić z czego składa się kwota długu.
          • Gość: Marian Paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 11.08.13, 07:23
            nic nie wygrałaś. mówiąc językiem bokserskim po prostu prowadzisz na punkty ale właśnie jest przerwa... umorzenie to tak jakby pozwu nie było i kwitów nie uzupełnili po to, by nie przegrać sprawy (oddalenie powództwa). nie przegrali jeszcze więc chcą cię wpisać do rejestrów by ewentualne utrudnić życie i tak zmusić kiedyś do zapłaty.
            powtórki raczej nie będzie bo już wiedzą że w sądzie nic nie wskórają. a że sądy zaczynają odrzucać to brednie. niczego nie zaczynają - od zawsze działają zgodnie z kpc
            • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 12.08.13, 02:42
              Odrzucają, jak trafisz na dobry humor sędziego i zakwestionujesz wyskokość długu, brak dokumentów potwierdzających wysokość długu. Pierwsze pytanie sędziego, to jaka była pierwotna kwota długu, czyli ile np. było kredytu. I może zasądzić ten kredyt.

FW i FI nie mogą udokumentować długu, choćby bardzo chciały, bo nie mają dokumentów. I to jest draństwo, bo jest to wyłudzanie nienależnych pieniędzy. Próba okradzenia kogoś. Gdyby dłużnik nie pilnował sprawy, to sąd by żądaną kwotę zasądził, legalizując żądanie bandyckiego haraczu. Sąd powinien odrzucić pozew i zawiadomić prokuraturę, zwłaszcza jak wierzyciel kręci i wyraźnie unika udokumentowania długu.

Mam dług który jest już po raz trzeci wpisany przez kolejną FW. Poprzednich wpisów nikt nie usunął, pisma bez odpowiedzi. Życzę obecnemu właścicielowi długu powodzenia w utrudnianiu życia i czekania na spłatę.

Te wszystkie rejestry dłużników to pic na wodę, skoro można wpisać tam dłużnika na podstawie swojego oświadczenia.
              • 12.08.13, 13:37
                dokładnie,wpisy na listach dłużników są coraz mniej poważnie brane pod uwagę przy decyzjach kredytowych..:)
                właśnie przez oszustwa firemek windykacyjnych.
                coraz mniejsza ilość firm wierzy we wpisy naciągaczy z ultimo,kruk,presto i innego dziadostwa
                nie mówiąc o wpisach wsiowych firemek działających na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej,gdy często słychać głosy o zawłaszczaniu ściągniętych należności,to co mówić o
                uczciwości w dokonywaniu wpisów ? śmiech na sali

wiem co piszę gdyż znajoma jest wpisana w krd i mimo szeroko rozpisywanych negatywach
                przez zwolenników list -uwaga:uzyskała kredyt hipoteczny w normalnym banku.
                sam mam auto w leasingu pomimo wpisu we wszystkich trzech bazach :))

życzę powodzenia w ściemnianiu windykatorom straszącym negatywnymi wpisami :)

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.