sprzedany dług Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy jest mozliwe, żeby dług który został kupiony przez firmę windykacyjną ( dług w banku ) oddać nie tej firmie a bankowi?
    dług jest z 2001 roku, bank sprzedał go ( tak twierdzi windykator ) w 2004 roku, z 3000 zł urosło 12000 zł, proponują obciecie odsetek o 30% czyli w sumie wychodzi do spłaty ponad 8000 zł, chca żeby podpisać ugodę, co robić? Wiem, że musze spłacić tylko czy jest możliwość, żeby jeszcze zeszli z odsetek? Czy mogę oddac pieniądze bankowi? Jak to jest z przedawnieniem jesli chodzi o długi?
    • Gość: Pytający IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 20:38
      Jeżeli nie uznałaś długu składając podanie o raty i innymi tego tego typu działaniami, to przedawnił się w roku 2004. Propozycje typu redukcja odsetek o 30% to sobie mogą wsadzić. Ja radzę przyjąć propozycję spłaty długu, ale w wysokości tych 3000 PLN. Długu lepiej się pozbyć, i tak oddasz to co wzięłaś.
      • Gość: marcelina30 IP: *.171.46.194.static.crowley.pl 12.04.11, 20:49
        no tak, tylko oni chcą żeby im oddać 8000 tysiecy z hakiem, a nie te 3000 zł
        czy ja moge negocjować z taka firma windykacyjną? dostałam od nich list polecony z info, że jesli nie spłacę kasy to zostane wciagnieta na listę dłuzników do KRD,

i jeszcze nie za bardzo wiem o czym mi piszesz z tym przedawnieniem...
        • Gość: Ken IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 22:52
          Przedawnienie jest po 3 latach. Kwiestia jest taka czy sprawa ma nakaz zapłaty czy była u komornika jezeli tak to kiedy. Do Krd mają cię prawo wpisac za przedawniony dług ale jezeli nie korzystać z usług komórki kredyty to można olac to mi się wydaję.

Mozesz zaproponowac spłatę kapitału. Zadzwon powiedz im o przedawnieniu i zaproponuj, ze spłaicsz kapitał. Jezeli sie nie zgodza a nie maja nakazy to olej ich.
          Telefonicznego uznania nie będzie. Nie przerwiesz biegu przedawnienia. Nie mozna przerwac czegoś co juz nie biegnie. A z jakiej firmy to wezwanie ? i co w nim pisza ?
          • Gość: fredii IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.11, 23:45
            Firma windykacyjna pragnie abyś uznała dług, kupili go za kilkaset zł i szukają chętnego do nabicia im kasy, podpisanie ugody sprawia ze dług jest uznany i mogą żądać całości, jeśli nie uznasz długu, to firma windykacyjna nie ma nic, jak wystąpią do sądu, to wnosisz przedawnienie i po sprawie. Uważają z rozmowami, bo cwaniacy próbują czasami nagrywać rozmowy aby mieć dowód, nic nie podpisuj, nic nie wpłacaj, odbieraj pocztę
          • Gość: marcelina30 IP: *.171.46.194.static.crowley.pl 14.04.11, 16:54
            Treść jest taka:
            W związku z brakiem spłaty zobowiazania na podst. art. 476 Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 1964 r. nr 16, poz. 93, z późn. zmianami) oraz art. 14 i 15 Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych z dnia 9 kwietnia 2010r.( Dz.U. z 2010 r. nr 81, poz. 530) wzywamy do uregulowania należnej kwoty, zgodnie z poniższym zestawieniem.

tutaj jest saldo zadłużenie i komu sie należy

Brak spłaty zobowiazania w ciągu 30 dni od nadania niniejszego pisma spowoduje, że dane zostaną przekazane do Krajowego Rejestru Długów BIG SA w celu ich upublicznienia osobom uprawnionym z mocy przepisów w/w ustawy.
            Możesz uniknąć pisu do rejestru dłużników wpłacając najpóźniej do dnia 2011-04-22 kwotę
            TO JEST OSTATNIA SZANSA UNIKNIĘCIA POWAŻNYCH KONSEKWENCJI WYNIKAJĄCYCH Z WPISU DO REJESTRU DŁUŻNIKÓW!

szczegóły zadłuzenia:
            Umowa nr: XXXX zawarta dnia 2001-05-02 z BANKIEM X
            NAZWA odbiorcy UPI S.A.

i teraz zastanawiam się, bo kapitał chetnie spłacę, osoby dla której tej pieniądze wzięłam juz i tak nie znajdę, więc ponieść konsekwencję za głupote muszę, tylko pytanie czy jak zapłacę te 3000 tysiące czy nie bedą żądać reszty czyli odsetek 9000 zł.

i czy w rozmowie mam sie powołac na jakąs ustawę, czy paragrafy, które mówią o tym iż sprawa się przedawniła...

jesli ktoś może to proszę podpowiedzcie co zrobić
            • Gość: Pytający IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.11, 18:48
              Oczywiście, że będą żądać reszty zaległości. Co więcej, jeżeli wpłacisz kwotę główną, to możesz doprowadzić do uznania całego długu, aczkolwiek zdania w tej materii są podzielone.
              Ty roboczo przyjmij, że wpłacając cokolwiek a conto zadłużenia uznasz zobowiązanie. Jeżeli masz te pieniądze w ręku, zadzwoń do wierzyciela i powiedz, że nie uznajesz tego zadłużenia, uważasz go za przedawniony i nie masz zamiaru go spłacać, więc niech Cię wpisują do BIG. Ty kasy nie masz, mieć nie będziesz, a kredytów nie planujesz brać. Poinformuj ich też, że masz tyle gotówki ile wynosi kwota główna i na tym zakończ rozmowę. Nie podejmuj żadnych dodatkowych negocjacji, w których mogłabyś uznać dług. Jak mają łeb na karku, to sami wpadną co zaproponować.
              • >i czy w rozmowie mam sie powołac na jakąs ustawę, czy paragrafy, które mówią o tym iż >sprawa się przedawniła...

Można, tylko przedawnione roszczenie nie zamyka sprawy, jeśli chodzi o BIG, gdyż wówczas dane dłużnika też może wierzyciel wpisać do BIG-u.
                --
                www.pajacyk.pl
                • Gość: fredii IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.11, 17:36
                  Czy wpisanie do jakiegoś d.pnego BIGu warte jest 9 000 lub 12 000, a w przypadku uznania długu, sprawy i komornika ok 20 000, odpowiedź brzmi nie. Tak naprawdę nikt nie korzysta z tego spisu, a nawet jeśli jakiś bank ci odmówi w przyszłości kredytu, to drugi ci da, to samo z sieciami komórkowymi. Za 12000 możesz mieć 100 telefonów na kartę

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.