Dodaj do ulubionych

jak działa euler hermes

IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 17.05.11, 17:17
jestem dłużnikiem, firma z którą współpracuję chce mnie oddać do hermesa, jeśli ktoś miał z nimi doczynienia proszę o informację; jak działają? jak ściągają długi??
Edytor zaawansowany
 • Gość: fredii IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.11, 10:43
  Pełen luz i profeska, żadnych chwytów poniżej pasa
 • Gość: Miętówka :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 12:52
  Cześć. Mój mąż miał z nimi do czynienia. Jeżeli nie wykupią twojego długu to nic ci nie zrobią i możesz się dogadać z firmą z którą handlujesz a nie z nimi. Jeśli zaś wykupią, a ty nie wpłacisz im, to oddają sprawę do sądu i potem idzie to do komornika.
 • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.11, 12:55
  czesć, co znaczy nie wykupią?? nas firma u której mamy dług twierdzi że jesli faktura się przeterminuje 90 dni idzie do hermesa i oni muszą o każdej takiej fakturze ich informować;
 • Gość: Poznań IP: *.internetia.net.pl 05.07.11, 21:17
  Moim zdaniem firma bardzo profesjonalna w swoich działaniach. Jeśli będziesz z nimi współpracować pomogą Ci wyjść z długów. Liczą się tylko twoje chęci. Wszystko zależy od Ciebie. Ja osobiście korzystam z ich windykacji i jestem zadowolony z obsługi mojego doradczy jak ich windykatorów
 • frediiii 05.04.12, 09:29
  Fajny post reklamowy ;)

  Jeśli wierzyciel nie zgłosi długu który się przeterminował chyba o 60 dni ( może 90), to traci prawo do wypłaty ubezpieczenia. W umowach jest sporo "małych druczków"
  Nawet jak wypłacą ci odszkodowanie to nigdy na 100%, tylko na część np 50%. Te ubezpieczenie transakcji opłaca się najbardziej euler hermes.
  Co do windykacji, to klasyka, od odwiedzin windykatora terenowego ;) z komornikiem na końcu
 • smallcloud 05.04.12, 09:35
  > Nawet jak wypłacą ci odszkodowanie to nigdy na 100%, tylko na część np 50%. Te
  > ubezpieczenie transakcji opłaca się najbardziej euler hermes.

  Reszte moze dochodzic sam wierzyciel na podobnej drodze - sad/komornik
 • Gość: Remas IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.04.14, 15:33
  Dlaczego Hermes nie zabezpiecza 100% należności ale 50% ?
  Proszę o jakiś przykład, ponieważ będę chciał ich poprosić o "ochronę". Jeśli nie oni kogo polecasz?


 • Gość: K IP: *.dynamic.vectranet.pl 07.04.14, 18:37
  Kwestia wypłaty odszkodowania w wysokości 50% należności wynika z wynegocjowanego przez Klienta udziału własnego. W odróżnieniu do AC w przypadku umów ubezpieczenia należności udziału własnego nie da się wykupić. Kolokwialnie rzecz ujmując ten udział własny jest po to, aby ubezpieczający dbał o swoje należności i brał czynny udział w ich ściąganiu od swoich odbiorców. Udział własny jest zazwyczaj w przedziale ok. 10-15%, a nie 50%.

  Najważniejsza jest kwestia wypłacalności zakładu ubezpieczeń w przypadku szkody jak również wysokości przyznawanych limitów dla Pana odbiorcy. Sama pracuje w towarzystwie zajmującym się tego typu ubezpieczeniami, więc w przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam
 • Gość: Stolica IP: *.play-internet.pl 16.04.14, 22:35
  Witam,przeczytałem Pana wpis i dlatego postanowiłem wyjść naprzeciw.Jestem agentem Euler Hermes,(grupa Allianz)jeśli uzna Pan,że warto porozmawiać proszę o kontakt,wyjaśnię wszelkie wątpliwości oraz doradzę.
  Pozdrawiam
  Sławomir J.

  tel.731542739
 • mordimer.madderdin 05.04.12, 11:50
  frediiii napisał:
  > Fajny post reklamowy ;)


  Eee, nie sądzę. Firma z wyższej półki, na tym forum raczej nie ma dla nich potencjalnych klientów. Osobiście znam kogoś "stamtąd", poniekąd więc wiem, jakie mają standardy działania.
 • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.13, 14:00
  Nie do końca dotrzymują słowa. W pewnej firmie na koniec roku wyszło mi zobowiązanie. Z kwoty X wpłaciłem 2/3 resztę zdeklarowałem do końca lutego. Natomiast współpraca z dotawcą przeszła z zakupu przelewowego na przedpłate -. Moje ździwienie było tym większe jak zapłaciłem za zamówioną małą partię towaru. Zamówienie przyjęte, jest proforma, poszła na jej konto wpłata i o dziwo euler H..decyduje o tym że wpłąta jest księgowana na poczet zaległości - mimo wczesniejszych ustaleń. Więc niech ktoś nie twierdzi że są ok. Jedyne co jest dla nich ok to to jak zrobić klienta w lewo byle by wpłacił pieniądze.
 • Gość: Może klient EH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.13, 16:20
  Właśnie jestem przed podpisaniem umowy z EH. Warunki ogólne ubezpieczenia mówią właśnie o tym, że każda wpłata PO okresie jaki mieli na windykację (90 dni od zlecenia) rozliczana jest właśnie w ten sposób, bez względu na ustalenia pomiędzy kontrahentami.
  Wydaje mi się to trochę "dziwne" (sprzeczne z Kodeksem Cywilnym) ale może prawo ubezpieczeniowe tak to precyzuje.
  Z resztą, są to warunki ubezpieczenia, więc sprzedawca chcąc takie ubezpieczenie mieć, musi je akceptować.
 • Gość: michał IP: 81.219.40.* 27.02.13, 17:06
  Ja korzystam z Najlepszej Wywiadowni gospodarczej i jestem im niezmiernie wdzięczny za uratowanie mi kilku naprawdę głębokich wpadek , pewnie dziś nie prowadziłbym biznesu , z tego co się orientuję to chyba D&B jest najlepsze w Polsce...(biznes prowadzi ojciec)
 • Gość: KKKK IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.03.13, 20:44
  Pracuję w firmie, która również zajmuje się ubezpieczeniem należności. Termin, o którym piszecie np. 90 dni od zlecenia to jest termin na podjęcie działań windykacyjnych. Termin ten zależy od ustaleń pomiędzy Ubezpieczycielem, a Ubezpieczającym. Ja preferuje swoim Klientom np. 60 dni od daty wymagalności faktury m.in. po to aby wcześniej rozpocząć działania windykacyjne. W przypadku mojej firmy - wszystkie odzyskane kwoty nie przechodzą przez konto Ubezpieczyciela, a właściciela wierzytelności, czyli Klienta. (Ubezpieczającego). W przypadku tego ubezpieczenia fakt jest taki, że warunki są negocjowalne, o czym Klienci nie wiedzą. W moich firmy, którą ja reprezentuje są zapisy, że wpłaty kontrahenta są zaliczane na poczet najdawniej wymagalnych, chyba, że kontrahent zastrzegnie na poczet jakiej wierzytelności/faktury jest płatność - co jest zgodne z kodeksem cywilnym. Chciałabym nadmienić, że tych umów nie da się schować do szuflady, a należy wypełniać warunki umowy, dlatego że obligują one w późniejszym terminie ewentualną wypłatą odszkodowania. Gdybyście mieli Państwo jakieś pytania chętnie udzielę odpowiedzi.
 • Gość: Gal Anonim IP: *.9-79-r.retail.telecomitalia.it 18.02.14, 14:30
  Witam, proszę o info na temat pani firmy. Szukam ubezpieczenia transakcji. Rozmawiałem dzisiaj z Euler Hermes, ale chcą się ze mną spotkac a ja mieszkam w IT:). Podaję adres email : inforobuka@gmail.com
 • Gość: kijek IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.14, 14:40
  Zdecydowanie odradzam wchodzenie w interesy z tą firma oszustów. Tak jak ktos wcześniej napisał - działają oni na własną kożyść tylko i wyłącznie. Firma jest nieobliczalna i nie patrzy na kożyści klienta tylko na swoje. "Za wszelką cene" i "po trupachdo celu" - tak dziala eulerhermes
 • Gość: Gość IP: *.ip-point.pl 14.11.14, 15:23
  Rzeczywiście, firma nieobliczalna. Prawnik, podobno radca prawny, nie potrafi złożyć pozwu w taki sposób, żeby pieniądze zostały zasądzone na rzecz wierzyciela. Przy zbieżności nazwisk i imion w ceidg popełniają pomyłki: składają fakturę jednego przedsiębiorcy, od niego pełnomocnictwo, a wpis do ewidencji idzie z innej firmy i na inną firmę obsądzona jest sprawa. Żenada! Arogancja i niekompetencja, albo niekompetencja i arogancja. Odradzam szczerze. Nie wiem, jakie pobierają wynagrodzenie, ale za takie cuda nie należy im się nawet złamana złotówka.
 • Gość: aaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.14, 13:07
  Brak kompenencji
 • smallcloud 06.07.11, 15:47
  Normalnie.

  Wezwanie do zapłaty,
  W przypadku braku zapłaty - pozew, komornik.
  Przejmują zobowiązanie w drodze cesji (ale częściowo tzn albo 80% albo 75% - bo na tyle ubezpieczali byłego wierzyciela).

  Ale zawierają również ugodę podpisują harmonogramy spłat.
 • Gość: historia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.12, 00:06
  Nie przejmuj się. To firma, która ryczy ale mało leka daje. Ja z nimi miałem do czynienia i nic im nie wyszło. Dzwonili, straszyli, nawet jakieś pannice stanowczo próbowały wydrzeć na mnie presje, że jak nie zapłacę to będę miał problemy. Olałem ich i mam spokój. Kiedyś nawet przyjeżdżał do mnie jakiś koleś co straszył, że jak nie spłace długu to będę miał wielkie, ale to wielkie problemy. I co- nie mam żadnych, mam ich w ........ teraz co roku odpoczywam na Costa Brava.
 • Gość: anonim IP: *.multimo.pl 05.04.12, 07:39
  historia, jesteś cham. po prostu cham. dlaczego nie pozwolisz im odpoczywać na Costa Brava?
  hehe ;))))
 • Gość: Grześ IP: *.204.119.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.08.12, 20:38
  Jestem dłużnikiem, dzisiaj był u mnie komornik z polecenia Hermesa. I straszył mnie, że jak nie zaczne spłacać długu to Hermes złozy wniosek do prokuratury o mozliwości popełnienia przestepstwa. Słyszał ktos o takich przypadkach ?
 • frediiii 17.08.12, 19:14
  Gość portalu: Grześ napisał(a):

  > Jestem dłużnikiem, dzisiaj był u mnie komornik z polecenia Hermesa. I straszył
  > mnie, że jak nie zaczne spłacać długu to Hermes złozy wniosek do prokuratury o
  > mozliwości popełnienia przestepstwa. Słyszał ktos o takich przypadkach ?

  Posiadanie długów nie jest karalne, straszyć mogą i tyle, to się nazywa stopniowanie nacisku, jak się boisz to wpłać kilka razy po 50 zł, wykazujesz dobrą wolę ;), nie ma mowy o wyłudzeniu.
 • Gość: natalia IP: *.police.vectranet.pl 18.10.13, 18:45
  akurat metody płacenia "czegoś" by się odczepili nie polecam :) może bardziej zaszkodzić niż poprawić sytuację :d jako windykator oczywiście zachęcam do takich praktyk ułatwi mi to prace... jako dłużnik odradzam :P
 • 19dawid80 27.01.13, 22:19
  Gość portalu: historia napisał(a):

  > teraz co roku odpoczywam na Costa Brava
  > .

  To ty biedak jesteś, tylko plebs tam jeździ!!!
 • Gość: Bolo IP: 217.170.171.* 17.08.12, 22:20
  Jak dzia,ta, tak samo jak i inne firemki ( wiem bo zlecalem im sprawy) czyli nijak , ZAPAMIETAJ wierzycielu drogi, jak dluznik nic nie ma to i super -hiper firma z niego nie siagnie !!!!
  ( takie jak Eurohermes ( zle mi sie kojarzy , bo w Legnicy byla kiedys " slynna piwiarnia - mordownia " gdzie piwo i lanie sie po gebach bylo na porzdku dziennym " , lub ostatnio firmemka - mlodych gniewnych - EGZEKUJA. ha ha ha
 • Gość: irmina IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 29.11.16, 15:13
  pełen luz i profeska zadnych chwytów poniżej pasa.... - tylko menda z hermesa mogła napisac cos takiego, wszystkie ciosy poniżej pasa oczywiscie nie od poczatku, mało tego to oszukują swoich klientów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.