Dodaj do ulubionych

Nokia e52 - pęknięty ekran

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 12:31
Witam,
Kupiłem 3 miesiące temu nokię e52 na gwarancji. Pękł mi wyświetlacz w telefonie i w serwisie powiedzieli mi że to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji. Otóż, telefon używałem zgodnie z przeznaczeniem i pewnego razu wyciągając z kieszeni okazało się, że wyświetlacz został uszkodzony. Uważam, że jakoś musiała być słaba, gdyż o nic nie uderzyłem, a telefon to nie porcelana przecież. Czy mogę w tej sprawie coś zrobić?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Aaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.11, 13:39
    Myślę, że jedynym wyjściem jest zasięgnąć opinii niezależnego rzeczoznawcy lub serwisu z tej dziedziny wiedzy i sprawdzenie czy masz rację co do słabości materiałów czy jednak to Twoja wina?
    Możesz w tym celu skontaktować się z IH i listą rzeczoznawców, lub wybrać sobie sewrwis innego producenta.
    Napisz co zdecydowałeś.
  • Gość: mike IP: *.opera-mini.net 13.07.11, 17:23
    Kupiłem inną Nokie i po dotarciu do domu i podłączeniu okazało się że ma wylany wyświetlacz wiec w ten sam dzień pojechałem do sklepu po małej awanturze stwierdzili że to mechaniczne uszkodzenie serwis to samo więc ze względu na czas i koszta dojazdu do serwisu 100km zdecydowałem się na odpłatną naprawę koszt 160zł jak bym nie kupił go na działalność to może bym walczył o wymiane przez rzecznika praw konsumenta
  • Gość: Aaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.11, 07:30
    Tutaj nie chodzi o to, kto walczy, ale o udowodnienie kto spowodował to uszkodzenie mechaniczne.
    Ani rzecznik konsumentów ani radca prawny tego nie zrobi, a tylko ekspertyza rzeczoznawcy, oczywiście jeżeli jest to technicznie mozliwe. Bo stwierdzenie że jest to uszkodzenie mechaniczne, to już wiecie, ale kto go spowodował, to zupełnie inna sprawa.

Zaś ty jako przedsiebiorca możesz przecież starać się o rękojmię od sprzedawcy - skieruj się do radcy prawnego.

powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.