• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

zajęcie komornicze konta bankowego Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 12:46
    Witam ,
    zwracam się z prośba o pomoc , mam zajęcie komornicze konta bankowego z tyt Zus oraz niezapłaconej fv. Problem polega na tym ,ze od ponad roku na koncie zablokowana jest kwota 20 tys zł , zobowiązania nie są przekazywane , ponieważ komornicy nie moga się ze sobą porozumieć - tak twierdza w banku . Co w związku z zaistniała sytuacja mogę zrobić aby uruchomić te pieniądze i zacząć spłacać swoje zobowiązania. Dodatkowo paradoksem jest fakt ,ze u komornika spłaciłem już jedno zobowiązanie przeszło pół roku temu ale należność do ściągnięcia nadal wisi w blokadach na koncie . bank twierdzi ,ze nie otrzymał żadnego pisma od komornika o zakończeniu sprawy , a komornik twierdzi ,ze dokonał wszytkich czynności zgodnie z prawem .

jacek_s
    Zaawansowany formularz
    • 18.07.11, 12:52
      Jeśli kilku komorników prowadzi egzekucje z rach. bankowego najprawdopodobniej nastapił zbieg egzekucji. W tym celu Sąd roztrzyga który organ będzie prowadził łącznie wszystkie egzekucje. Stąd najpewniej zablokowane konto.
      • Gość: jacek_s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 13:08
        dokładnie tak jest , tylko czy do Sądu to ja mam się zwrócić o rozstrzygnięcie sprawy . W końcu Zus nalicza sobie niezłe odsetki a pieniążki bezczynnie leża sobie na koncie ponad rok czasu. Czy wyjściem byłoby zamkniecie przeze mnie konta ?
        • 18.07.11, 13:52
          Nie zamkniesz konta, poki "wisza" zajecia.
          Trzeba cierpliwie czekac na roztrzygniecie sadu co to wyznaczenia organu prowadzacego lacznie egzekucje.

Co do odsetek - niestety nie mam tej wiedzy.
          • 18.07.11, 14:03
            smallcloud napisała:
            > Nie zamkniesz konta, poki "wisza" zajecia.

Niby dlaczego? Wskaż podstawę prawną tego twierdzenia.
            • 18.07.11, 21:23
              Nie zamkniesz konta mając na nim środki pienieżne.
              Nie przeniesiesz środków pieniężnych majac zajęcia.
              • 19.07.11, 08:34
                Powtarzasz się. Prosiłem o wskazanie podstawy prawnej dla takiego stwierdzenia. Ponadto, pierwotnie nie mówiłeś nic, jakoby chodziło o sytuację, gdy na koncie są jakieś środki pieniężne, co zresztą i tak nie ma żadnego znaczenia.
    • Gość: robo IP: *.wod.abpl.pl 14.04.12, 20:22
      mam już 2 miesiąc zablokowane konto całkowicie 1 bank odmawia mi tej blokady co mam zrobić
      • 15.04.12, 06:12
        Gość portalu: robo napisał(a):
        > mam już 2 miesiąc zablokowane konto całkowicie 1 bank odmawia mi tej blokady co mam zrobić

Jak to, co?
        1. Przeczytać jeszcze raz to, co napisałeś/aś.
        2. Po zrozumieniu błędu napisać to jeszcze raz, tym razem zrozumiale.
    • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 17.04.12, 17:54
      Zamiast czekać na dalszy ciąg, pochodź koło sprawy sam, bo będziesz czekał jeszcze rok. Jeżeli sprawa trafiła do sądu, to idź na rozmowę, niech coś przyspieszy, bo ci odsetki rosną. Jeżeli komornik twierdzi, że dokonał wszystkich czynności, to niech ci powie co dokładnie zrobił.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.