pomoc w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty w Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • proszę o pomoc w napisaniu sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Czy to może być coś takiego typu, bo nic konkretnego mi do głowy nie przychodzi. Wyrok za nie zapłacone faktury z ERY. Faktury wystawione w lutym 2002 rok.

SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY WYDANY W POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM

Od nakazu zapłaty z dnia ............., wydanego przez Sąd Rejonowy Lublin-Zachód, doręczonego mi ............., wnoszę sprzeciw z wnioskiem o:

1. zaskarżenie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym w całości kwoty 600 PLN oraz kwotę 600 PLN tytułem kosztów procesu

Uzasadnienie:
    Powód żąda w pozwie zapłaty kwoty 600 PLN za faktury wystawione przez wierzyciela pierwotnego czyli Polska Telefonia Cyfrowa Sp.zo.o.

Polska telefonia Cyfrowa Spzo.o. świadczyła mi usługi telekomunikacyjne okresowe i w związku z tym całkowita kwota którą żąda ode mnie Powód uległa przedawnieniu zgodnie z Art. 117 i 118 Kodeksu Cywilnego.
    Z tych względów sprzeciw jest uzasadniony.

Czy trzeba coś jeszcze dopisać bo nie wiem, więc proszę o rady i wskazówki.
    pozdrawiam,
    • Gość: awq2 IP: *.cable.net-inotel.pl 06.09.11, 20:58
      wsytarczy
      • Gość: awq3 IP: *.cable.net-inotel.pl 06.09.11, 21:00
        Twoj dlug nie ginie !!!!!!!!!!!!!!!! ciagle jest !!!!!!!!!!!!!
        • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.11, 22:50
          i zdaję sobie z tego sprawę że dług będzie na mnie wisiał, ale dziękuję za przeczytanie i odpowiedź.
          pozdrawiam,
      • Gość: jasko IP: *.edata.net.pl 01.02.12, 12:16
        a czy można napisać to tego samego sądu o odstąpienie od kosztów sądowych czy coś takiego jak umorzenie kosztów sądowych i kosztów sprawy bo ja raczej na przedawnienie nie mam szans bo umowę z orange mam od 29.07.2010 tak ze raczej niema przedawnienia ale chciałem chociasz żeby koszta sądowe mi umorzyli czy jest taka możliwość proszę o pomoc i podpowiedz jak to napisać z góry dziękuję
    • Skoro Sąd Rejonowy Lublin-Zachód to pewnie EPU :)

W EPU nie ma prekluzji dowodowej (art. 503(35)) więc przy składaniu sprzeciwu możesz sobie oszczędzić uzasadnień typu przedawnienie. Da ci to kilka dodatkowych miesięcy na przemyślenie taktyki :)

--
      Hologramy, które leczo :D
      • unhappy napisał:

A, i jeszcze jedno. Moim skromnym zdaniem nie warto wchodzić w komunikację elektroniczną w EPU. Dzięki temu przy każdym pozwie z EPU masz dużo więcej czasu na przemyślenia.

--
        • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 09:05
          nie wysyłam sprzeciwu elektronicznie, przez EPU, tylko tradycyjnie pocztą - nawet nie zajrzałam na tę stronę z elektronicznym logowaniem do EPU.

Nie rozumiem twojej odpowiedzi z artykułami podanymi przez Ciebie, czy według ciebie jestem na straconej pozycji bo kompletnie nie rozumiem.
          pozdrawiam,
          • Gość portalu: matkacórki napisał(a):

> nie wysyłam sprzeciwu elektronicznie, przez EPU, tylko tradycyjnie pocztą - naw
            > et nie zajrzałam na tę stronę z elektronicznym logowaniem do EPU.

I bardzo słusznie. Ale dostęp do EPU jako taki warto mieć, bo mamy tak akta sprawy.

> Nie rozumiem twojej odpowiedzi z artykułami podanymi przez Ciebie, czy według c
            > iebie jestem na straconej pozycji bo kompletnie nie rozumiem.
            > pozdrawiam,

Nie jesteś. Pisałem tylko, że moim zdaniem, to co napiszesz w sprzeciwie (poza słowem sprzeciw) nie ma większego znaczenia, bo sąd do którego EPU odeśle sprawę i tak każe ci to zrobić jeszcze raz. Jakkolwiek stawiam dolary przeciw orzechom, że powód nie będzie bawił się w kontynuowanie sprawy :)

--
            • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.11, 13:40
              Dzięki wielkie, wszystko już rozumiem. Lecę na pocztę wysłać:)

Pozdrawiam,
              • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 07.10.11, 19:31
                witaj/witajcie

po wysłaniu sprzeciwu od wyroku dziś otrzymałam postanowienie że sąd postanowił:
                1. stwierdzić skuteczne wniesienie sprzeciwu i utratę mocy nakazu zapłaty w całości
                2. przekazać rozpoznanie sprawy do sądu rejonowego w moim miejscu zamieszkania

Jak punkt 1 rozumiem, tak proszę o pomoc z punktem 2 - co teraz ze sprawą dalej będzie, bo nie znam się kompletnie na tego typu rzeczach.

Dziękuję za jasne wyjaśnienie, pozdrawiam
                • Gość portalu: matkacórki napisał(a):

> Jak punkt 1 rozumiem, tak proszę o pomoc z punktem 2 - co teraz ze sprawą dalej
                  > będzie, bo nie znam się kompletnie na tego typu rzeczach.

Miesiąc? I to z uwzględnieniem wysłania listu? To niezłe tempo, nawet jak na EPU :)
                  Teraz po prostu czekasz na kolejny polecony. I to już może potrwać. Pytanie jak zachowa się wierzyciel. Ponieważ wie, że podnosisz zarzut przedawnienia, to pewnie nie uzupełni pozwu na wezwanie sądu i sprawa zniknie. Czy zostaniesz o tym powiadomiona? Nie wiem. Sprawy, które mam w EPU są na etapie albo sprzeciwu (w jednej z nich sąd nie może od dwóch miesięcy wydać postanowienia o przekazaniu sprawy). Tak czy owak, jeśli nie przystępowałaś do komunikacji elektronicznej czyli sprzeciw wniosłaś tradycyjnie, poleconym to masz spokój do otrzymania listu poleconego :)

--
                  **************************************************************
                  Tak! Na pewno będę głosował na partię 62 letniego kawalera bez prawa jazdy, mieszkającego z mamą i z kotem!
                  • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.12, 16:45
                    witaj/witajcie

sprawa moja ma ciąg dalszy, sąd lublin uwzględnił mój sprzeciw i skierował sprawę do mojego sądu rejonowego. otrzymałam dziś wezwanie z rejonowego abym stawiła się w charakterze strony w sprawie z powódźtwa Ultimo o zapłatę. Ponadto otrzymałam odpis pozwu wraz z załącznikami i pouczeniem, a także informację że sprzeciw wniesiony do sądu w lublinie nie zostanie w niniejszej sprawie wzięty pod uwagę, gdyż w aktach niniejszej sprawy znajduje się tylko skan wszystkich dokumentów. W związku z tym sąd wzywa do ustosunkowania się do treści pozwu tj. ponownego przedstawienia swojego stanowiska.

Co mogę zrobić dalej aby się bronić przed zapłatą, jak ta sprawa będzie wyglądać. Proszę o informacje.
                    Dziękuję.
                    • Teraz należy się spodziewać, że Ultimo wycofa sprawę i ucieknie gdzie pieprz rośnie, bo teraz sąd jednocześnie nakazał Ultimo przedstawić faktyczne dowody istnienia zobowiązania.

Ty masz oczywiście napisać do sądu pismo procesowe w którym powtórzysz ponownie zarzuty, tylko nie nazywasz go już sprzeciwem do nakazu zapłaty, a pismem procesowym w sprawie o sygnaturze itd. Jak dobrze pójdzie to nawet jak Ultimo coś tam wyśle to sąd i tak uwali sprawę od ręki z powodu przedawnienia.

--
                      Wanda jest moim idolem.
                      • w rejonowym odstąpią od kontynuowania sprawy. wiąż e się to za koniecznoscią wniesienia opłaty w raczej przegranej,z tytułu przedawnienia, sprawie.
                        --
                        rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
                        • Gość: matkacórki IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.12, 14:43
                          a kto miałby ponieść te koszta opłaty? złożyłam do rejonowego pismo w sprawie zmiany terminu sprawy (z powodów rodzinnych- wyjazdu , dołączyłam ksero biletu zakupionego na tydzień wcześniej niż otrzymałam wezwanie, oraz dołączyłam dokument ODPOWIEDZ NA POZEW/WEZWANIE w którym napisałam uzasadnienie o przedawnieniu). Czy sąd zmieni mi ten termin i wyznaczy nowy? Czy sprawa się odbędzie skoro napisałam o tym przedawnieniu?
                          jak to widzicie swoim okiem:)
                          • Gość: jasko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 16:20
                            mi chodzi czy ciekawe jak napisze do sadu o zwolnienie mnie z kosztów sadowych tylko i napisze całą moją sytuacje jakom mam w domu i tak w ogóle że nie bardzo mnie stać
                          • > a kto miałby ponieść te koszta opłaty?

W kontekście tego co pisał billy, chodziło o tę część opłaty, którą musi wnieść Presco by kontynuować proces.

> . Czy sąd zmieni mi ten termin i wyznaczy nowy? Czy sprawa się odbędzie skoro n
                            > apisałam o tym przedawnieniu?

Że jeśli Presco dostarczy dokumenty, to sąd i tak zaocznie sprawę umorzy.
                            --
                            Wanda jest moim idolem.
                        • Gość: orange IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 16:39
                          a pod jaki adres napisac te odwołanie czyli przedawnienie i czy na pewno to da rade nie znajda innego sposobu ci z windykacji o której mowa ?
                          • Sorry, ale mimo dużych chęci, nie wiem o co Tobie chodzi. Przedawnienie to nie odwołanie. I co przedawnienie ma wspólnego z windykacją, windykacja jak windykowała tak może mimo przedawnienia sobie windykować, ale nie naśle komornika, może tylko błagać i prosić o zapłatę.
                            --
                            Wanda jest moim idolem.
                            • Gość: orange IP: *.edata.net.pl 03.02.12, 09:51
                              mi chodzi o to ze dostałem pismo z sądu ze mam zapłacić windykacji Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. ul. Grójecka 5. należności przez telekom cos tam a wcześniej pisane było ze można sie odwołać od wyroku bo jest przedawnienie wiec pytanie brzmi gdzie mam sie odwołać i co mam tam na pisać dokładnie
                              • Jak to gdzie masz się odwołać? A kto wydał nakaz? Sąd Więc do sądu.. Zwłaszcza, że pod nakazem masz napisane na temat sprzeciwu. A co masz napisać jest w pierwszym poście tego wątku.

--
                                Wanda jest moim idolem.
    • Gość: komornica IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.12, 19:44
      > Polska telefonia Cyfrowa Spzo.o. świadczyła mi usługi telekomunikacyjne okresow
      > e i w związku z tym całkowita kwota którą żąda ode mnie Powód uległa przedawnie
      > niu zgodnie z Art. 117 i 118 Kodeksu Cywilnego.

To nie są świadczenia okresowe więc nie ma zastosowania 3-letni okres przedawnienia. Kiedy został wniesiony pozew?
      • W…………………….., dnia ........ r.
        Sąd Rej. Lublin-Zachód w Lublinie
        VI Wydział Cywilny
        ul. Boczna Lubomelskiej 13
        20-070 Lublin
        Pozwany xxxxx xxxxx
        xxx-xxx xxxxx
        Powód Presco Investments S.á r.l. z
        Siedzibą w Luxembourg
        Ul. Wojska Polskiego 49B
        64-920 Piła
        sygn. akt VI Nc-e xxxxxx/xx
        SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY
        W związku z Nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym Sądu Rejonowego w Lublinie VI Wydział Cywilny z dnia ..........,r. roku wydanym w sprawie VI Nc-e xxxxxx/xx składam sprzeciw i wnoszę o:
        1. Przekazanie sprawy do Sądu Rejonowego w ......... – właściwego dla mojego miejsca zamieszkania.
        2. Oddalenie powództwa w całości z uwagi na przedawnienie roszczeń.
        3. Rozpoznanie sprawy pod moją nieobecność.
        4. Zasądzenie od powoda na rzecz pozwanego kosztów procesu wraz z kosztami zastępstwa procesowego według norm przypisanych
        UZASADNIENIE
        W dniu XX-XX-2012r. powód wniósł pozew o zapłatę ............ złote wraz z odsetkami ustawowymi tytułem nie opłaconych dokumentów finansowych:
        -Nota karna nr xxxxxxxxxx /ZF z dnia ................na kwotę ..............zł płatna do dn. ............
        -Nota karna nr xxxxxxxx6/KW z dnia ................. na kwotę ............zł płatna do dn. ..........
        Faktura nr xxxxxxx/XXX z dnia ................. na kwotę ............ płatna do dn.................
        -Faktura nr xxxxxxxxx z dnia ............... na kwotę ............zł płatna do dn. ...................
        Ponadto powód wniósł o zasądzenie na jego rzecz kosztów postępowania procesowego.
        Pragnę jednak podnieść zarzut przedawnienia. W tym stanie rzeczy żądanie pozwu jest całkowicie bezzasadne i jako takie powinno być oddalone.

mam nadzieję ze komuś się przyda
      • Gość portalu: komornica napisał(a):
        > To nie są świadczenia okresowe więc nie ma zastosowania 3-letni okres przedawnienia.

Wprawdzie faktycznie nie są to świadczenia okresowe, ale 118kc i 3-letni okres przedawnienia są jak najbardziej na miejscu.
        • Gość: komornica IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.12, 20:54
          Racja. Mój błąd.
          • Gość: pomocnemoże IP: *.183.219.176.dsl.dynamic.t-mobile.pl 27.11.12, 00:09
            być może komuś pomoże. w orzeczeniu sądu spotkałem się ze sformułowaniem mogącym pomóc w skróceniu okresu przedawnienia. otóż zgodnie z art.118 k.c. przedawnienie 3-letnie dotyczy podmiotów gospodarczych (art.43 k.c.), nie dotyczy zatem teoretycznie konsumentów czyli np. kredytobiorców. w przypadku takiej prokury dług ma zwykle paroletnią drogę, często nie na tyle długą by się przedawnić. można jednak po drodze złapać okres ponad trzy letni i podnieść kwestię przedawnienia przez wcześniejszego właściciela wierzytelności, który jest właśnie przedsiębiorcą. tak bywa w przypadku np. kruka, który sprzedaje wierzytelność często w ten sposób przedawnioną poprzez secapital do prokury. art 118 dotyczy obu stron sporu, bądź tylko tej która jest przedsiębiorcą
    • Gość: Michał IP: *.zax.pl 01.12.12, 05:53
    • Gość: Michał IP: *.zax.pl 01.12.12, 05:58
      Roszczenie jakie objęte jest nakazem zapłaty jest już dawno przedawnione. Nie daj się i składaj sprzeciw.
      O przedawnieniu roszczeń firm telekomunikacyjnych przeczytać można tu: Przedawnienie roszczeń z tytułu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych
    • Gość: zniesmaczony IP: *.um.warszawa.pl 16.01.13, 14:18
      Rada dla wszystkich:
      Jak wskazuje autor postu, wszelkie wierzytelności należy jak najszybciej składać do sądu. W przeciwnym razie dłużnik pozostanie bezkarny!!!
      • Gość portalu: zniesmaczony napisał(a):

> Rada dla wszystkich:
        > Jak wskazuje autor postu, wszelkie wierzytelności należy jak najszybciej składa
        > ć do sądu. W przeciwnym razie dłużnik pozostanie bezkarny!!!

Między jak najszybciej a trzema latami jest jednak spora różnica. Poza tym, nawet podniósłszy skutecznie zarzut przedawnienia dłużnik nie pozostaje bezkarny. Jedyna różnica jest taka, że wierzyciel nie może użyć państwowego przymusu do egzekcji. I to ma sens jak najbardziej.

Ale jest coś gorszego od tego. Zdarza się (to nie żart), że dłużnik NIE MA PIENIĘDZY. I co wtedy? Jaki sąd, jaka siła, jaka metoda zaspokoi wierzyciela?

--
        Z przemyśleń forumowych intelektualistów:
        douglasmclloyd: Teraz czekam na artykuł, o seksie z nieboszczykiem. Na przód gazeto!
        (w komentarzu do artykułu o seksie niepełnosprawnych)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.