Komornik zajął całą emeryturę. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Pieniądze emerytalne z zus wpływają na moje konto w banku. Miałam już wcześniej jednego komornika który co miesiąc regularnie pobierał pieniądze. Dzisiaj jednak zauważyłam ze drugi komornik zablokował mi zupełnie konto i na nim pozostałe wszystkie pieniądze czyli cała emerytura. Co mam zrobić dalej? Zostałam bez środków do życia i płacenia innych rachunków.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Gość: m. IP: 31.61.111.* 23.09.11, 20:48
      Załatw w ZUS żeby wysyłali kasę przekazem pocztowym. To co już poszło na zablokowane konto wypłać powołując się na kwotę wolną od zajęcia (procedura zależy od banku).
      • Gość: Ewa IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.09.11, 13:43
        Ale tak chyba nie mozna, przeciez musi cos zostawic !
        • Gość: zadłużona IP: *.adsl.inetia.pl 24.09.11, 13:46
          musi pani zadzwonić do banku bo istnieje takie coś jak kwota wolna od zajęcia i bank odblokuje.wiem bo miałam taką samą sytuację.
          • Gość: m. IP: 31.61.108.* 24.09.11, 16:02
            > istnieje takie coś jak kwota wolna od zajęcia i
            > bank odblokuje.wiem bo miałam taką samą sytuację.
            Tak, tylko trzeba mieć na uwadze, że to jest limit jednorazowy. Nie pamiętam ile to teraz wynosi, załóżmy że 6000 zł. Jeśli na konto wpływa co miesiąc 1500 zł, to przez 4 miesiące wypłacanie po tych 1500 będzie stopniowo "zużywać" ten limit, a piątego miesiąca bank automatycznie przekaże kasę wprost na konto komornika i nie dostanie się już nic.
            • Gość: Gosc987 IP: *.pools.arcor-ip.net 06.10.11, 18:57
              Nie, nie żadna kwota jednorazowa, trzeba położyć "na stół" cale przychody, jest średnia socjalna za którą dłużnik z rodzina może wyżyć jak i opłacić najważniejsze opłaty (prąd, gaz, wodę, mieszkanie, ...), ta suma jest wolna od jakichkolwiek zajęć, po odjęciu jej od ogólnej sumy przychodu reszta idzie spłacanie dlugow.
              Jak można być aż tak bezmyślnym żeby zadłużyć się tak bardzo?
              • Gość: m. IP: 31.61.109.* 07.10.11, 13:06
                > Nie, nie żadna kwota jednorazowa,
                Jest jednorazowa.

> średnia socjalna za którą dłużnik z rodzina może wyżyć jak i opłacić najważnie
                > jsze opłaty (prąd, gaz, wodę, mieszkanie, ...), ta suma jest wolna od jakichkol
                > wiek zajęć, po odjęciu jej od ogólnej sumy przychodu reszta idzie spłacanie dlu
                > gow.
                Buahahahahaha, zapomnij. W Polsce komornik jest nastawiony na to, żeby samemu nachapać się jak najszybciej (najpierw ściągana kasa idzie na pokrycie prowizji komornika) a nie rozwiązać jakikolwiek problem. Dłużnik zostawiony bez kasy na jedzenie, nie mówiąc już o rachunkach typu prąd, mieszkanie, musi radzić sobie sam, więc idzie w szarą strefę albo kombinuje jak się da, byle wyrolować zbyt pazernego komornika. I wahań moralnych nie ma.

> Jak można być aż tak bezmyślnym żeby zadłużyć się tak bardzo?
                Pewnie masz rację, ale mówią też, że do tanga trzeba dwojga.
          • Gość: ANNA WYCHOWANIEC IP: *.42.12.123.alfanet24.pl 18.08.13, 18:46

mam po za bankowe ibqankowe zadłużenia wiem czeka mnie po prostu komornik co mam zrobidz razem mam 28 kredytuw
        • Gość: m. IP: 31.61.108.* 24.09.11, 15:58
          > Ale tak chyba nie mozna, przeciez musi cos zostawic !
          Teoretycznie powinien, praktycznie ma to gdzieś i nawet mandatu za to nie dostanie. Dlatego zamiast kopać się z koniem, trzeba odciąć się od wszelkich usług bankowych, tylko gotówka i przekaz pocztowy.
          • Gość: Ewa IP: *.dip0.t-ipconnect.de 24.09.11, 17:01
            Slyszalam.ze komornik moze zablokowac w ZUSie emeryture.a przynajmniej czesc, nie wiem ile, to wtedy i tak przekazem przychodzi pomnijeszona o te kwote emerytura.Nie wiem,ale tez mnie to interesuje,bo mam podobna sytuacje,a za pare lat emerytura.
    • Gość: Ewa IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.09.11, 14:24
      Wszyscy chyba korzystaja z pieknej pogody, nikt nie moze tu poradzic.
    • Gość: Ewa IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.09.11, 13:34
      Widzę,że nie ma żadnej rady w tej sprawie.Naprawdę nikt nie może poradzić coś w tej sprawie?Przecież dużo osób to na emeryturze czeka.
    • Moja matka ma podobną sytuację.
      Komornik zablokował jej konta, więc zrezygnowała z usług.
      Teraz matka pobiera pieniądze przez pocztę.
      Komornik zgłosił do ZUS-u zajęcie nie mając już możliwości ściągnięcia z konta pieniędzy i w ten sposób ściąga z emerytury tylko 25%
      --
      Zarabiaj konkretne pieniądze pracując w domu! - czyli jak zarobić min. średnią krajową dzięki przyjemnej pracy przez internet.

To świetne metoda na wypracowanie dochodu pasywnego. Zacznij zarabiać już dziś!
      • Gość: Gosc987 IP: *.pools.arcor-ip.net 06.10.11, 18:49
        Ludzie po co i w jakim celu się aż tak zadłużaliście? Postradaliście rozumy czy co?
        • Gość: nicraM IP: 91.222.75.* 08.05.13, 13:34
          Tak... wszyscy zadłużeni w Polsce to ćwierćinteligenci... Człowieku, opamiętaj się w swoich komentarzach. Każdy może stracić pracę ale nie każdy ma kredyty ubezpieczone na ten wypadek...

a co do sedna - zajęcie całości wynagrodzenia tudzież świadczenia ZUSowskiego jest pogwałceniem zarówno Kodeksu Postępowania Cywilnego jak i Prawa Pracy. więc komornicy nie są, jak to jeden z moich przedmówców określił, bezkarni.
    • Gość: Barbara IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.10.11, 16:46
      Przecież muszą jakieś pieniądze zostać na przeżycie!
      Nie sądzilam ,że komornik może się do czegoś takiego posunąć!
      Jak widać może, uważa,że dzieci powinny pomagać.
      To draństwo!
      • Gość: m. IP: 31.61.109.* 07.10.11, 13:13
        Komornik w Polsce jest jak udzielny książę. Prawo pozwala mu na zbyt wiele, ale on i tak ma je w d... i robi więcej, i nawet mandatu za to nie dostanie.
        Dlatego w walce z komornikiem nie warto mieć wahań moralnych. Komornik to pazerny egoista (ściągnięta kasa idzie najpierw na pokrycie prowizji komornika - wysokiej!), nie obchodzi go zupełnie to, że przez jego pazerność dłużnik np. wpada w długi wobec zakładu energetycznego czy też kolejne banki wypowiedzą mu kolejne kredyty. Dlatego trzeba myśleć przede wszystkim o sobie, być gotowym na wojnę, komornika rolować jak się da, płacić kasę wprost dłużnikowi, z komornikiem się nie dogadywać (on nie jest związany żadną umową, zaufasz mu, to on cię uderzy najdotkliwiej w najgorszym dla Ciebie momencie i powie "żadne ustalenia mnie nie wiążą").
        • Gość: aaa IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.11.11, 13:04
          i właśnie przez takich baranów jak Ty komornicy mają tyle praw !! Jak można narobić długów i potem pretensje do Komornika bo ściąga !! Przecież takie postępowanie jak w Twoim przypadku to zwykłe złodziejstwo !! Ciekawe czy jak tobie by ktoś wisiał kase i tak "rolował". Poza tym to Cię i tak nie ominie, teraz pajacujesz i kombinujesz, a zobaczymy jak na starość będziesz płakał, że komornik cię ściga. A druga rzecz jest taka, że komornik nie ściga nikogo od tak tylko ludzi, przeciwko którym SĄD WYDAŁ WYROK i działa na polecenie wierzyciela. LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CO PISZECIE ! NAJPIERW SIĘ ZADŁUŻYCIE A PÓŹNIEJ LAMENT.
          • Gość: m. IP: 31.61.108.* 22.11.11, 23:07
            > i właśnie przez takich baranów jak Ty komornicy mają tyle praw !! Jak można nar
            > obić długów i potem pretensje do Komornika bo ściąga !!
            Bredzisz, ja nikogo nie okradłem, to mnie okradziono przez niezapłacenie faktury, a nasze państwo zachowuje się jak wspólnik tego złodzieja i próbuje ściągać VAT od tych niezapłaconych faktur. Komornik jest więc de facto przedłużeniem ręki złodziei i zarazem ich wspólnikiem, jako że bierze od tego procent.

> Przecież takie postępow
            > anie jak w Twoim przypadku to zwykłe złodziejstwo !!
            Jeśli ktoś próbuje ci okraść mieszkanie a ty mu to uniemożliwisz, to znaczy że go okradłeś?

> Ciekawe czy jak tobie by ktoś wisiał kase i tak "rolował"
            No właśnie od tego się zaczęło, mój dług jest jedynie skutkiem.

> Poza tym to Cię i tak nie ominie, teraz pajacu
            > jesz i kombinujesz, a zobaczymy jak na starość będziesz płakał, że komornik cię
            > ściga.
            Większość mojego długu już się przedawniła, reszta idzie do przedawnienia w ciągu najbliższych 3 lat. To raczej nasze państwo jest suma summarum stratne, bo podatków nie płacę, mandatów "przy okazji" też.

> A druga rzecz jest taka, że komornik nie ściga nikogo od tak tylko ludz
            > i, przeciwko którym SĄD WYDAŁ WYROK
            Nieprawda, nie było żadnego wyroku. Państwo samo "skazuje" automatycznie.
          • Gość: Lopez IP: *.play-internet.pl 05.05.12, 20:18
            aaa, to Ty zastanów się co piszesz, nie znasz sytuacji ludzi, którzy maja poważne problemy finansowe. Ich problemy nie muszą być z ich winny, często odpowiada się za czyjeś błędy. Zastanów się baranie dwa razy zanim nazwiesz kogoś złodziejem!!!
          • To co napisałeś powtórz to tym co zostali zadłużeni bez najmniejszej swojej winy. Np. tysiące firm budowlanych, które w dobrej wierze i uczciwie wykonywały swoją prace. Prawdopodobnie pociągnęli za sobą inne firmy. Wielu z nich pozwalniało masę ludzi, którzy może pobrali kredyty na zakup pralki, lodówki, wyprawki dla dzieci. Takich baranów, którzy tego nie rozumieją to ja traktuje jako bezduszny odpadek ludzkości. Najpierw trzeba sprawdzić, czy dług powstał świadomie (głupota-oszustwo, pazerność, złodziejstwo, nieuzasadniona nad konsumpcja) - takich traktować trzeba inaczej. Inaczej natomiast trzeba traktować takie osoby, gdzie dług powstał bez najmniejszej winy. Takich masz, dziesiątki jak nie setki tysięcy. Sprawy sądowe. ŻADEN SĄD NIE ROZPATRUJE PRZYCZYNY POWSTANIA DŁUGU TYLKO OPIERA SIĘ NA SUCHYCH FAKTACH - FAKTURA-RACHUNEK, TERMIN PŁATNOŚCI I DOWODY WPŁATY. Możesz być bogu ducha winnym a dostaniesz wyrok nawet w trybie zaocznym. Tak, że gościu proponuje Ci poważnie zastanowić się nad swoim postepowaniem. Nigdy nie oceniaj nikogo pochopnie zanim wcześniej nie sprawdzisz faktów. W tej chwili rozpanoszył się handel długami na niespotykaną skalę. Wrabia się masę firm (pośrednio pracowników). Ten proceder ma charakter mafijny. Na jakim gościu żyjesz świecie - na księżycu. Zejdź na ziemię.
    • Gość: Gosc987 IP: *.pools.arcor-ip.net 06.10.11, 18:47
      Polska rządzą prawa dżungli, przepisy są ale niedouczeni komornicy robią swoja politykę nie stosując się do polskiego jak i europejskiego prawa!!! Nie śmie być cala renta zajęta przez komorników, musi być wolna od zajęcia odliczona suma na przeżycie dłużnika. Co robi rzecznik praw obywatelskich w Polsce, jest aby zbierać pobory, siedzieć na stołku i kręcić kciukami? Dlaczego nie zajmie się tymi sprawami, powinien jak najbardziej ponieważ w Polsce jest masa dłużników i musi być koncept rozpracowany, by dłużnicy nie mogli dalej się zadłużać jak i rozpracowana możliwość humanitarnego spłacania dlugow. Po co ustalają prawo w Europie, w Polsce po to by urzędnicy je ignorowali?
    • Gość: li IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.11.11, 13:38
      A jak odzyskac dług od rodziny , podpisana pożyczka a o oddaniu ani słowa to już 1 rok trwa .
      • 1. zastanów się, czy ty jakiegoś podatku za prywatną pożyczkę nie musisz płacić
        2. do sądu o wydanie nakazu zapłaty, to formalność i jeśli dłużnik nie wniesie sprzeciwu, masz stosowny papier. Klauzula wykonalności i komornik.
        --
        Das Leben ist kein Ponyhof
    • Gość: glori IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.11, 09:20
      Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kwota wolna od zajęcia przez komornika wynosi równowartość 50 proc. kwoty najniższej renty lub emerytury. Komornik może przystąpić do egzekucji długu z pieniędzy, które zostaną po odliczeniu kwoty wolnej od zajęcia. Miesięcznie (jednorazowo) nie ma on prawa zabrać więcej niż 25 proc. z pieniędzy, które zostaną ci po odliczeniu kwoty wolnej od egzekucji.
      Tę kwotę wylicza się z wartości netto emerytury lub renty, czyli od sumy, którą dostajesz na rękę. Jak to obliczyć? Dziś najniższa emerytura wynosi 616,72 zł netto (706,29 brutto), a więc kwota wolna od zajęcia nie może być niż-sza niż 308,36 zł (tyle wynosi 50 proc. od najniższej emerytury). 25 proc. od tej sumy równa się 77,09 zł - to kwota, którą jednorazowo może zająć komornik. Jednak jeśli nastąpi zbieg egzekucji, to świadczenie rentowe lub emerytalne nie może być zajęte w wysokości przekraczającej 70 proc. tego świadczenia.
      Po za tym pismo z wstrzymaniem egzekucji drugiego komornika im szybciej tym lepiej.

sigmma@onet.pl

• Gość: v jak vendetta IP: *.net.stream.pl 14.05.12, 15:08
        tak
        trzeba jednak pamietac ze komornik wyysla zawsze zajecie do zusu i na konto bankowe rpzez co moze zabrac a wlasciwie us przekazuja odpowaidnia ilosc pieniedzy i komornik moze takze zabrac czesc kasy z konta ;/ umowa zlecenie np jesli komornik jest pazzerny moze zostac w całosci zabrany przez komornika!
        • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.12, 17:24
          a jeżeli umowa zlecenie jest jedynym źródłem dochodu - czy może zabrać 100%? czy jeśli dogadam się z firmą i będą mi wypłacać kasę przekazem pocztowym, będę mieć gwarancję, że coś z tego dostanę do ręki (no bo rozumiem, że komornik zgłosi się do tej firmy i część kasy zapłacę jemu)?

co zrobić, żeby mieć co miesiąc choć część swojej wypłaty?
          • Taka umowa zlecenia jest w egzekucji traktowana i podlega ochronie jak umowa o pracę.
            • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.12, 22:50
              ok, rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedź.

A czy orientujesz się jak to jest z tą kwotą, którą komornik powinien mi co miesiąc zostawiać do dyspozycji? Czy to jest płaca minimalna? Bo gdzieś kiedyś pisali, że powinien zostawiać 50% poborów.

I co z ZUSem, który muszę sobie odprowadzać samodzielnie od umowy-zlecenia? Czy komornika to nie obchodzi i po prostu zabiera tyle ile mu się należy, a ja z tej reszty mam sobie opłacić ZUS, czy zostawi mi kwotę na pokrycie ubezpieczenia społecznego?
      • Jak czytam widzę, że odpowiedzi udziela jakiś fachowiec. Mnie wprawdzie jeszcze to nie dotyczy, ale jak dożyję to dopiero za jakieś 7-8 lat. Lepiej wg mnie wcześniej coś się o tym dowiedzieć. Oczywiście, nie czekając na nic napisze do ZUS, przedstawię problem i będę wiedział wszystko "z pierwszej ręki". Podam Tobie fakty. Jestem bezrobotnym bez prawa do zasiłku od 2000 roku. Nie mam możliwości uruchomienia żadnej działalności gospodarczej bowiem komornik windykuje należności od pewnej firmy 15 lat. Dług dotyczy żony, która prowadziła działalność gospodarczą. Ja odpowiadam również bowiem byłem współwłaścicielem (odpowiedzialność solidarna) wyroki prawomocne. Poza wszystkimi długami na mnie "wisi" imiennie dług z tyt. funduszu alimentacyjnego kwota 25.200,00 zł. Również z wyroku prawomocnego. O ile mi wiadomo (może się mylę - popraw) - ten dług daje pierwszeństwo przed wszystkimi innymi długami. Co ja chcę zrobić? Bez żadnego kombinowania chce napisać do ZUS. Przedwstępnie uzgodnić kwotę, która gwarantowała by jakieś minimum egzystencji (opłata mieszkania, światło, gaz coś tam, abym nie "umarł z głodu". Reszta na rzecz ratalnej spłaty funduszu alimentacyjnego. Kopia takiego porozumienia z ZUS do komornika, aby nie było dublowania z innymi windykacjami należności. Umowa takiej spłaty na kilka lat (wysyłka pocztą). Bez żadnego czajenia się życie toczy się dalej. "Jerzy Bywalec - opowieści na rybach" - muszę coś złowić aby menu było urozmaicone tym bardziej, że jest to moje hobby. Co Ty sądzisz o takim rozwiązaniu? Jeszcze nie mam potwierdzonego kapitału początkowego ew. przyszłej emerytury, ale hipotetycznie emerytura wynosiła by netto ok 1.200,00 zł. Co by z tego zostało przy obecnych unormowaniach prawnych? Zawsze wychodzę z założenia, że takie sprawy winno się załatwiać dużo wcześniej, a nie czekać jak wsiąkną pieniądze. Bardzo proszę o poradę, bo jak na wstępie zaznaczyłem odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z jakimś fachowcem.
    • Gość: Grzegorz. IP: *.imsmultimedia.com.pl 02.06.12, 13:42
      Prosta sprawa. Musisz zrezygnowac z przelewu emerytury na konto bo srodki z konta moga pobierane byc cale przez komornika. Trzeba isc do zusu i zrezygnowac z przelewu emerytury na konto i zmienic na dostarczanie emerytury przez listonosza. Wtedy bedziesz odtrzymywac 65 procent emerytury a 35 procent pojdzie na splate zadlozenia. Jak sie ma dlugi rzadnych srodkow nietrzyma sie na koncie. Emerytura renta wyplata nigdy nie moze zajeta byc cala 65 procent sa to srodki na zycie zgodnie z ustawa. Dodatek pielegnacyjny natomiast wogule niepodlega windykacji.
    • Gość: Janina IP: *.95.94.143.gl.digi.pl 18.09.13, 18:17
      Na razie się niemartw.Weż dowód idz do banku i pobierz pieniądze.Tam Ci też wyjaśnią do jakiej kwoty i ilu m-cy,będziesz mógł,tak pobierać pieniądze.Jeżeli nie wiesz co to za dług,napisz do ZUS aby emeryturę przysyłali Ci na adres domowy.A z komornikiem porozmawiaj,nie bój się go,to też ponoć człowiek Pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.