Dodaj do ulubionych

Najpierw pół wypłaty, później blokada konta...

15.11.11, 12:59
Witam!
Od jakiegoś czasu komornik zajmował część wypłaty, pozostawiając 950zł, które wpływały na moje konto. Teraz dowiaduję się, że zajął moje konto i je zablokował. Zostałam bez środków do życia. Czy komornik ma prawo zająć wszystkie moje środki? Czy nie mogę wypłacać żadnych pieniędzy? Jak odzyskać możliwość pobierania środków? Co z kwotą wolną od zajęcia? Mam konto ror. Część pieniędzy z wypłaty komornik otrzymuje bezpośrednio z zakładu pracy, ale na moje konto wpływają także alimenty, które w tej sytuacji także przepadają. Czy komornik ma prawo zostawić mnie bez środków do życia, zabierając całe moje dochody?! Pieniądze z alimentów nie są przecież przesyłane na mnie, tylko na moje konto. Czy mogę odzyskać część wypłaty, której komornik nie powinien zabierać?
Proszę o radę
dziękuję
Edytor zaawansowany
 • Gość: m. IP: 31.61.109.* 15.11.11, 13:11
  Prawo nakazuje komornikom zostawiać to, co wolne od zajęcia, ale komornicy mają to gdzieś - byle się szybko nachapać (pierwsza ściągnięta kasa idzie na prowizję komornika).
  Pozostaje albo kopać się z koniem - wniosek do sądu (odpłatny! - a komornik nawet mandatu nie dostanie za złamanie prawa), sąd powinien zwolnić od zajęcia te środki, o ile nie upłynęły terminy.
  Albo lepiej przejść na rozliczenia gotówkowe, ew. przekazem pocztowym.

  Poza tym jest kwota wolna od zajęcia na rachunku - bank powinien do limitu 3-krotnej średniej płacy wypłacić Ci kasę mimo zajęcia - bez żadnej łachy ze strony komornika czy zgody sądu. To Ci się należy, i daje chwilę oddechu na uporządkowanie spraw w sposób jak napisałem powyżej.
 • justynatita 15.11.11, 13:31
  Już jakiś czas temu przysłał pismo, że zajmie konto. Ale pomyślałam, że przecież zabiera pieniądze z wypłaty i nic więcej nie powinien, a na konto wpływały tylko resztki wypłaty i środki z alimentów... Do zeszłego miesiąca pieniądze wypłacałam normalnie, wydaje mi się że byłoby ich więcej niż 3x950. Czy możliwe, że tą kwotę wolną od zajęcia już wypłaciłam? Przez kilka dni wydawało mi się, że to problemy z kontem... Dzisiaj w banku dowiedziałam się, co jest grane...
 • Gość: m. IP: 31.61.109.* 15.11.11, 13:55
  Kwota wolna to trzykrotna kwota średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, więc trochę więcej niż 3x950. Nie pamiętam niestety dokładnie ile. Nie wiem też jak to wygląda w różnych bankach, ale w moim nie można było wypłacać "normalnie", tylko najpierw telefonicznie złożyć wniosek o skorzystanie z kwoty wolnej, potem po czasie ok. 20 minut faktycznie było widać w komputerze odpowiednią kwotę zamiast samych minusów.
 • justynatita 15.11.11, 14:06
  A czy ta kwota wyświetlana na koncie to kwota mojego zadłużenia czy jakaś przypadkowa? Pani w okienku nie udzieliła mi żadnych informacji. Powiedziała, że niemożliwe jest wypłacenie żadnych pieniędzy.
 • Gość: m. IP: 31.61.109.* 15.11.11, 14:19
  Ja miałem 3 subkonta, każde z własnym numerem i na każde z nich tak jakby weszło to samo zajęcie, więc jako kwotę dostępną miałem minus trzykrotność zajęcia. Ale to pewnie zależy od banku.
 • Gość: aga IP: *.182.174.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.11.11, 17:33
  jestem w takiej samej sytuacji podpowieccie jak to załatwic u mnie w firmie niema wypłaty na ręke tylko na konto pomocy
 • Gość: aga IP: *.146.223.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.11.11, 18:02
  jeszcze jedno pytanie czy moge założyc konto mojej 16 letniej córce na jej dane nie mije i przelewac tam wynagrodzenie czy te konto bedzie dla komornika niedostepne jest takie konto w pko prosze o odpowiec ?
 • aniol_stroz1 15.11.11, 22:21
  To co jest córki jest córki, a co Twoje jest Twoje.
 • Gość: zadłużona IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.11, 23:29
  tak ale komornik wchodzi pani na wypłate i obojętnie na jakie konto bedzie przelewane bedzie pomniejszone o zajęcie,mozna mieć 50 kont i tak znajdą.natomiast jesli zostaje kwota wolna od zajęcia na koncie a mimo to jest blokada nalezy skontaktować się z bankiem i bank blokadę zwolni,bank o tym wie,że na koncie jest kwota wolna od zajęcia ale bez twojej zgody i interwencji nic nie zrobi.jesli sie nie mylę może to załatwić nawet telefonicznie,ja tak załatwiałam z jednych z banków blokada została ściągnięta po 20minutach od mojego telefonu.
 • Gość: ja IP: *.205.164.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.07.15, 10:30
  Nie ma mozliwosci zapomnij bylem i tez sie pytalem mam taka sama sytuacje musisz byc wlascicielem konta
 • justynatita 16.11.11, 07:55
  Komornik windykował ode mnie część środków z wypłaty. Teraz zablokował mi pozostałe z wypłaty pieniądze, a także wpływające na konto alimenty. Czy ma takie prawo? Nie mam w tej żadnych środków na utrzymanie! Przecież powinnam otrzymywać resztę mojej wypłaty, a alimenty nie podlegają egzekucji, mimo to wygląda na to, że komornik chce zajmować wszystkie moje dochody.
 • poranna_smerfetka 16.11.11, 08:50
  Z tego co się orientuję nie ma takiego prawa.Środki wolne od zajęć komorniczych to najniższa średnia krajowa(około 1136zł).Alimenty i rodzinne nie podlegają żadnym zajęciom.
  Proponuję iśc do komornika i spokojnie mu wyjaśnić sprawę.Wiem ze może wydać pismo do banku w którym zwolni alimenty, zasiłek rodzinny.Z reszta nie wiem jak to się odbywa.Z tym pismem idziesz do banku i na jego podstawie wypłacasz pieniądze ale tylko i wyłącznie w okienku nie możesz korzystać z karty bankomatowej.
  Powodzenia pozdrawiam .
  --
  [color=purple][size=11]"Spieszmy się kochać ludzi
  Tak szybko odchodzą " [/size][/color]
  www.youtube.com/user/bbbeatka41.
 • Gość: m. IP: 31.61.111.* 16.11.11, 09:45
  Z komornikiem? Pogadać? Nie żartuj.
  Tylko sąd może zmusić do czegoś komornika. Prawo on ma w d..., moralność zerową. Gorzej niż poseł w ruchu drogowym, bo posła może policjant zatrzymać i wydawać mu polecenia (choć mandatu też nie wlepi), a komornikowi nie.
  Dlatego lepiej byłoby się dogadać w sprawie alimentów, żeby on przesyłał je np. przekazem pocztowym i z zakładem pracy, żeby odbierał gotówkę. Ostatecznie założyć konto na dziecko, komornik nie zabierze, tylko nie zawsze pracodawcy chcą robić przelewy wypłaty na konto innej osoby.
 • Gość: zadłużona IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.11, 12:33
  proszę zadzwonic do banku i poinformować,że ma pani blokade ale wpływa tylko najnizsza krajowa i alimenty czyli kwoty wolne od zajecia.bank sciagnie blokadę.
 • Gość: m. IP: 31.61.111.* 16.11.11, 15:35
  Nie wprowadzaj w błąd, bank nie ma prawa tak zrobić, bo skończyłoby się to prokuratorem (dla pracownika banku).
 • Gość: zadłużona IP: *.ip.netia.com.pl 17.11.11, 00:23
  to dlaczego mnie odblokowali po 20minutach po telefonie?fakt wiadomo,ze komornik to odblokowywuje aleeeee na wniosek banku oni to chyba załatwiają telefonicznie.tak jak mówię trwało to około 20 minut.i nie wprowadzam nikogo w bląd tylko służe rada co zrobić w takiej sytuacji.nic innego jak dzwonić do banku.
 • Gość: zadłużona IP: *.ip.netia.com.pl 17.11.11, 00:26
  i w takiej sprawie nie rozmawia sie z panią w okienku.tylko się dzwoni.ewentualnie spacerek do komornika.
 • Gość: m. IP: 31.61.111.* 17.11.11, 00:46
  Bank może odblokować tylko kwotę wolną od zajęcia, o jakiej była mowa powyżej. Żadnego odblokowywania pensji, alimentów, zasiłków itp - to może tylko sąd, bo komornik będzie miał to gdzieś że człowiek został wbrew prawu bez środków do życia.
 • Gość: zadłużona IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.11, 09:52
  i ja cały czas o tej kwocie mówię wolnej od zajęcia czyli najnizszej krajowej.
 • Gość: jassie jay IP: *.cable.net-inotel.pl 21.11.11, 12:23
  Każdemu przysługuje kwota wolna od zajęcia, jest to trzykrotność średniego wynagrodzenia brutto, czyli ok 9600zł. Bank na wniosek klienta odblokowuje tą kwotę, najpierw jednak musi sprawdzić czy w innych bankach nie ma się ustanowionej takiej kwoty, ponieważ kwota wolna od zajęcia przysługuje tylko na jeden rachunek i tylko na rok czasu. Wierzyciel, komornik itp. nie mają tu nic do gadania kwota wolna należy się z mocy prawa jak psu zupa.
 • justynatita 06.12.11, 15:18
  Czy mogę zamknąć konto, które zajął komornik, a wobec którego nie mam żadnych zobowiązań? W banku powiedzieli mi, że zgody musi udzielić mi komornik. Komornik powiedział, że on nic nie może zrobić, ponieważ to wierzyciele zablokowali konto i z nimi trzeba rozmawiać. Na to konto już nie będą wpływać żadne środki, alimenty i wypłata będą przesyłane pocztą. Nie mam zamiaru płacić za utrzymanie konta, z którego nawet nie mogę korzystać. Komornik okazał się bezczelnym, prostackim chamem, a do tego zapewne mnie okłamał, gdy do niego pojechałam (w sprawie zezwolenia na zamknięcie konta)...
 • Gość: m. IP: 31.61.110.* 06.12.11, 16:34
  Rozwiązałem już 2 takie umowy, jedną dla konta osobistego, drugą dla firmowego (oba były zajęte przez komornika skarbowego). Z kontem osobistym nie mieli żadnych wątpliwości, z firmowym musiałem trochę podyskutować, ale przyjęli wypowiedzenie umowy.
 • Gość: m. IP: 31.61.110.* 06.12.11, 16:56
  Oczywiście komornika ani nikogo innego o nic nie pytałem (z komornikiem zresztą nie rozmawiałem w ogóle ani razu). Po prostu zaniosłem wypowiedzenie umowy do banków.
 • Gość: hermionka IP: *.mmj.pl 06.12.11, 21:03
  Jak najbardziej możesz zamknąć takie konto.
  Mojemu tacie wpływała emerytura na konto, które zostało zablokowane. To bank je zablokował, nie komornik i do banku trzeba słać pismo. Nawet jeżeli konto zostanie odblokowane, to pieniądze i tak już przepadły.
  Komornik mimo, iż nie może takich informacji udzielać, podpowiedział moim zrozpaczonym rodzicom, którzy zostali bez środków do życia, aby zamknęli owe konto i zgłosili w ZUS, aby emerytura była przynoszona przez listonosza. I po problemie.
 • Gość: anetka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.12, 16:28
  Ja mam podobny problem z blokada konta.wypłacac mozna do wysokosci ok 10 tys..ale minimalne wynagrodzenie jest wolne od zajeć czyli nie liczy sie do tej kwoty.wszystko tutaj zalezy od banku...a jak ma sie zadłuzenie w tym samym banku co konto na ktore wpływa wynagrodzenie to bank robi sobie co chce i tylko sąd tu moze pomóc...
 • mordimer.madderdin 22.03.12, 21:12
  Gość portalu: anetka napisał(a):
  > Ja mam podobny problem z blokada konta.wypłacac mozna do wysokosci ok 10 tys..a
  > le minimalne wynagrodzenie jest wolne od zajeć czyli nie liczy sie do tej kwoty
  > .wszystko tutaj zalezy od banku...a jak ma sie zadłuzenie w tym samym banku co
  > konto na ktore wpływa wynagrodzenie to bank robi sobie co chce i tylko sąd tu m
  > oze pomóc...


  Herezje prawisz kobieto.
  To, że minimalne wynagrodzenie w większości przypadków jest wolne od egzekucji, nie ma nic wspólnego z kwotą wolną od zajęcia na rachunku.
  I nie "wszystko zależy od banku", tylko od stopnia nieuctwa osoby, która zajęcie wprowadza do systemu. Jak nie zawalczysz o swoje prawa - to ci zajmą.
  A jak się ma zadłużenie w tym samym banku, do którego wpływa wypłata, to:
  1) zmieniasz bank;
  lub
  2) zlecasz wypłatę pieniędzy gotówką / przekazem pocztowym.

  Wystarczy pomyśleć, ale lepiej - biadolić na zły świat.
 • Gość: anetka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 15:28
  zlecenie wypłaty moge zrobic ale po odblokowaniu środków a bank blokuje złośliwie środki na koncie a konkretnie moje okrojone wynagrodzenie za prace banku zmienic tez nie moge gdyz banki maja taki system ze wiedza o moich zadłuzeniach w innych bankach jak im rzuce pozew do sądu i odszkodowanie za starty moralne 100 tys to szybko sie naucza traktowac klientów jak ludzi:)
 • mordimer.madderdin 26.03.12, 21:19
  Gość portalu: anetka napisał(a):
  > zlecenie wypłaty moge zrobic ale po odblokowaniu środków a bank blokuje złośliw
  > ie środki na koncie a konkretnie moje okrojone wynagrodzenie za prace banku zmi
  > enic tez nie moge gdyz banki maja taki system ze wiedza o moich zadłuzeniach w
  > innych bankach[...]


  Dobre! Ubawiłem się setnie, dziękuję.
  Do tych banialuk dodaj jeszcze, że banki zmówiły się, by wziąć cię głodem.
  Pisząc o zlecaniu realizowania wypłaty gotówką / przekazem pocztowym, miałem na myśli zlecenie skierowane do pracodawcy względem twojej pensji.

  Jakiż to system mają banki, że wiedzą o twoich zadłużeniach, hę?

  jak im rzuce pozew do sądu i odszkodowanie za starty moralne 100
  > tys to szybko sie naucza traktowac klientów jak ludzi:)


  Martwi mnie, jakie to STARTY moralne ma mocno przeterminowana dłużniczka i skąd weźmiesz pieniądze na adwokata do tego pozwu o 100 000... :)
 • Gość: anetka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 17:50
  strata moralna jest np to ze nie dosc ze mam kłopoty finansowe to jeszzcze zostałam pozbawiona srodków do zycia jak mam pracowac z czego zyc?do pracy kanapki musze sobie robic napic sie czegos...pranie zrobic umyc sie no sorry ale to chyba jest podstawa zycia...wygląda na to ze lepiej nie pracowac albo gdzies na lewo bo jak chce sie cos legalnie to zjedza człowieka z kopytami
 • Gość: Marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.13, 17:38
  mam taki sam problem nie to że zabiera mi już 60% wypłaty to jeszcze siadł mi na konto mieszkam z rodziną mam na utrzymaniu żonę i syna rachunki jeszcze nie opłacone a najgorsze że zbliża się zima i trzeba kupić węgiel mam 0 na koncie i co mam zrobić iść na ulicę i kraść a następnie do więzienia jeszcze jak bym miał spory dług to bym zrozumiał ale kur..... 20tys zł zostało a z wypłaty zabiera mi 60% czyli powyżej 3tys. zł na życie zostaje mi około 2tys a teraz już 0
 • Gość: Marian Paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 28.09.13, 00:40
  1. jakim cudem zabiera ci 60% wyplaty, jakieś alimenty?
  2. zmień konto na skok, trudne to?
 • Gość: ooooolll IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.14, 19:27
  Witam , nie wiem co tu robisz , bo nikomu nie pomagasz tylko siejesz sarkazm !!!!!!!! jak nie masz wiedzy na ten temat to lepiej się nie wypowiadaj . Tak własnie jest człowieku , banki łamią prawo bankowe a ty jakieś dyrdymały piszesz , ludzie piszą prawdę
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 08.03.14, 00:45
  zamilcz lepiej. pytania były konkretne celem mozliwości udzielenia jakiejś rady. a że czasami banki łamią przepisy o egzekucji z rachunków to już inna sprawa i na to też trzeba odpowiednio zareagować
 • Gość: rodzynn IP: 193.239.125.* 30.10.13, 10:01
  witam ,,mi wczoraj z konta zabrali wszystkie pieniądze dzieci i co maja to w d...ie,jak poszłam rano odzyskac pieniadze to potraktowali mnie jak szmate mimo iż zabierają mi część najniższej renty na której jestem przez chorobę.Każą mi dzwonić do banku ,gdzie dokładnie wiedzą co na konto wpływa.Nie mam już siły ,bo wiem że musze spłacić dług ale nie kosztem dzieci.
 • Gość: Tenata IP: *.18-2.cable.virginm.net 20.04.14, 13:17
  Komornik nie ma prawa zabrac dziecia alimentow czy renty rodzinnej a wyplaty tylko okolo 30procent powinna isc pani z tym do sadu na skarge a oni co chca to robia bo nikt im nic nie robi
 • Gość: blue59 IP: *.maxnet.biz 23.04.14, 18:26
  szukałam w internecie pożyczki na 10000 zł znalazłam ogłoszenie w którym ktoś napisał że owszem bez żadnego problemu mogę otrzymać taką pożyczke pod warunkiem że mam drugie konto osobiste i to kontao ma stanowić zastaw w przypadku gdy nie bede spłacać pożyczki komornik na wniosek inwestora który udziela mi pożyczki weżmie debet na moim koncie na pokrycie zadłużenia .Mam pytanie czy ktoś może zna sie troche na prawie i podpowie mi czy to nie jest ryzykowne i czy to jest zgodne z prawem bo wacham się i mam jakieś dziwne przeczucia i obawy czy wziąc tą pożyczke chociaż wiem że kwota miesięcznej raty 300 zł nie jest dla mnie problemem i będę ją spłacać.
 • Gość: sylwester71 IP: *.play-internet.pl 23.04.14, 23:06
  Pierwsze o takim czymś słyszę, aby ktoś brał debet, debet to mała kwota do wysokości wpływów. Dla mnie to przekręt jakiś. Zresztą jak masz komornika, to nie możesz dostać żadnego kredytu czy debetu.
 • Gość: marian paździoch IP: 86.41.180.* 24.04.14, 14:07
  konto zabezpieczeniem i komornik weźmie debet? jakiś idiota ci to zaproponował, możliwe że gdzieś po drodze jest jakiś haczyk i cię oskubie. ale na pewno nie na koncie i debecie - konto zawsze możesz zlikwidować a komornik nie zabiera debetu (chyba że w banku będą debile, ale z debilami wtedy w sądzie wygrasz)
 • mordimer.madderdin 26.04.14, 07:13
  Bardzo niejasno napisane.
  A komornik ma prawo wykorzystać limit debetowy - o ile został wcześniej przyznany i o ile wnioskował o to wierzyciel.
 • olivia1979 12.05.14, 02:54
  Witam
  Mój problem jest podobny na konto trafia wypłata moja juz okrojona przez komornika zostaje mi na życie 780 zł ta suma tylko trafia na konto .Niestety komornik inny przejoł to konto z innego miasta 187 zł przelał na swoje konto z tytułem sprawy komorniczej a reczte zablokował.W banku kazali mi zadzwonić do niego i powiadomić że to jest moja wypłata i tego żyje tak zrobiłam przyją zgłoszenie i powiedział że napisze podanie i prześlę je do banku ,i że odblokują mi resztę wypłaty niestety tamtej kwoty nie odzyskam już.W banku powiedzieli mi ze musze co miesiąc sie zgłaszać i powiadamiać ich ze to moja pensja i żeby odblokowali mi koszmar jakiś.Chciałam zamknąc konto nie da sie ,powiedzieli mi w banku ze moge jesli to mozliwe brac pensje do renki ale konto co miesiąc muszę opłacać .Mam pytanie czy jak pensja moja by szła na konto mojej córki ,to komornik może przejąc konto córki ? czy jak zobaczy że pensji niema w następnym miesiącu na koncie to zagladnie na konto córki?.Prosze o odpowiedz.
 • mordimer.madderdin 15.05.14, 07:15
  Dwóch komorników zajęło to samo konto konto? To niezgodne z prawem.

  Z jakiego tytułu jest to zajęcie? Alimenty?
  Pracujesz na jakiś ułamek etatu? Czy jakieś zlecenie, umowa o dzieło? Jeśli tak, ale o charakterze stałego źródła utrzymania, to też podlega ochronie przed egzekucją.
  Dlaczego tak mało zostaje ci do wypłaty?

  Jeśli to nie są alimenty, to masz na koncie kwotę wolną od zajęcia - obecnie ok. 11 000pln. Czyli bank nie powinien przesyłać nikomu nawet tych 187 pln i należy tam zrobić awanturę. Karczemną. Chyba, że już limit przepływów wykorzystałaś.

  Co do wypowiedzenia - zajrzyj do regulaminu rachunku bankowego. Tam jest opisane, jak należy wypowiedzieć umowę. Napisz, wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru. Szkoda czasu na dyskusje z idiotami z banku. To totalna bzdura, że mając egzekucję, jesteś pozbawiona możliwości wypowiedzenia konta.

  Komornik konta córki nie zajmie.

  A w ogóle: ludzie, wy macie jaja i rozum? Póki będziecie pozwalali z sobą robić wszystko, póty w tym kraju będzie burdel taki, jaki jest.
 • natalia_balasa 07.10.14, 16:27
  To zależy dokładnie od regulaminu, na podstawie jednego zdania trudno stwierdzić czy wszystko jest w porządku. Z drugiej strony warto rozglądnąć się za innymi źródłami finansowania - może pożyczki internetowe? Co prawda oferują max. 1500 zł za pierwszym razem ale np. nie sprawdzają BIK i mogą Cię za 1-szym razem nic nie kosztować (jest wiele pożyczek za 0 zł na początek). Jeśli więc możesz pożyczyć trochę mnie, warto to rozważyć.
  Dobre analizy takich pożyczek są na wybierarce - warto poczytać, chociaż informacyjnie, które firmy są powiązane, nie sprawdzają BIK-u i wysyłają przelewy w weekendy. To wszystko tam właśnie znajdziecie
  To zależy dokładnie od regulaminu, na podstawie jednego zdania trudno stwierdzić czy wszystko jest w porządku. Z drugiej strony warto rozglądnąć się za innymi źródłami finansowania - może pożyczki internetowe? Co prawda oferują max. 1500 zł za pierwszym razem ale np. nie sprawdzają BIK i mogą Cię za 1-szym razem nic nie kosztować (jest wiele pożyczek za 0 zł na początek). Jeśli więc możesz pożyczyć trochę mnie, warto to rozważyć.
  Dobre analizy takich pożyczek są na wybierarce - warto poczytać, chociaż informacyjnie, które firmy są powiązane, nie sprawdzają BIK-u i wysyłają przelewy w weekendy. To wszystko tam właśnie znajdziecie
  wybierarka - pożyczka przez internet
 • zweryfikowano 19.06.16, 05:50
  100% nielegalne działanie, przeczytaj wpisy www.faraon24.pl/opinie i zobacz na jakie cuda na kiju potrafią naciągać aby np. właśnie zrobić z Ciebie słupa.
 • Gość: Arekk IP: *.trans.net.pl 09.04.15, 17:30
  co najlepiej zrobic jak komornik wgl zostawia mi z wyplaty krajowej tylko 140 zl
 • maja.skonczona 20.07.16, 11:25
  Moi drodzy widzę że temat jest dość powszechny ale mam jeden pomysł a w zasadzie propozycje. Nie lepiej się udać do fachowca? Są firmy które zajmują się właśnie windykacją może to jest jakieś wyjście z sytuacji? Owszem pobierają opłaty ale są w stanie pomóc bardziej niż my sobie. Moja znajoma która strasznie przeżywała podobną sytuację i straciła bardzo dużo zdrowia. Znalazła firmę a w zasadzie kancelarię Liderio która właśnie pomogła jej się z tym uporać. Ja nie korzystałam z niej bo nie miałam powodu ale wiem że bardzo się cieszyła więc dlatego mogę podpowiedzieć, mają też stronę jak by ktoś chciał kancelarialiderio.pl mam nadzieję że w jakiś mały sposób pomogłam :) pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.