Dodaj do ulubionych

Usunięcie negatywnej historii w BIK wzór pisma

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.12, 10:25
Jak mogę zdobyć wzór pisma do banku z prośbą o wyczyszczenie negatywnej historii w BIK
Edytor zaawansowany
 • Gość: ja IP: *.slupsk.hypnet.pl 23.10.12, 12:14
  WNIOSEK
  o zaprzestanie przetwarzania danych oraz usunięcia ich z bazy BIK S. A.


  W odniesieniu do udzielonej zgody na udostępnienie przez Bank PKO BP S.A. moich danych osobowych, a także informacji obejmowanych przez tajemnicę bankową, proszę o wstrzymanie przetwarzania oraz udostępniania wyżej wymienionych danych dla Biura Informacji Kredytowej S. A. z siedzibą w Warszawie.
  Niniejszy wniosek uzasadniam upłynięciem okresu na jaki została udzielona zgoda na przetwarzanie danych w zawartej umowie kredytowej i uregulowaniem zobowiązań wobec banku z tytułu udzielonego kredytu.
  Informację o decyzji w sprawie niniejszego wniosku wraz z uzasadnieniem, proszę przesłać na adres korespondencyjny podany powyżej.
 • Gość: lukasz IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.01.13, 09:10
  Czy pisma były skuteczne?
 • mordimer.madderdin 25.01.13, 22:39
  Dodajmy, że przy zaległościach powyżej 90 dni, bank nie ma obowiązku "posłuchać" polecenia właściciela danych. W takim przypadku dane mogą być przetwarzane przez 5 lat od spłacenia zobowiązania.
 • Gość: Ani IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.14, 19:30
  Mam pytanie, jeżeli złozylam osobiście w banku PKO BP pismo o zaprzestanie przetwarzania moich danych wzgleden kredytów jakie spłacilam, Pani mi podała numery kredytów, ale nie napisałam, żeby mnie wykreślili z BIK i BR to czy mimo braku tej informacji mogą to uczynić czy pisać jeszcze raz. Czy w ogóle pisać do Warszawy?
 • Gość: ktos IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.14, 23:20
  Czy po wypowiedzeniu umowy i zamknięciu rachunku bankowego mogę napisać taki wniosek do mojego byłego Banku o wykreślenie z BR i BIKu? Bardziej chodzi mi o wykreślenie z Bankowego Rejestru przez który wpisany zostałem po złości w drodze windykacji przez owy bank a co blokuje mi teraz w innym banku automatycznie jakiekolwiek próby złożenia wniosku o jakiś kredyt itp (pomimo dobrej historii i braku zadłużenia w tym drugim banku). Windykacja ze strony poprzedniego Banku została wstrzymana, komornik umorzył i zwrócił BTE do wierzyciela, umowa zerwana, konta nie ma ale wpis w Bankowym Rejestrze widnieje i blokuje ruchy.
  Czy można coś zrobić?
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 19.03.14, 04:23
  @ani
  jeśli były dobrze spłacane, to po co wykreslać? jeśli były poważne opóźnienia to bank najprawdopodobniej oleje wniosek

  @ktos
  wnioskować zawsze można. proście - a będziecie prości...
 • fiesta01 19.03.14, 13:17
  Gość portalu: Ani napisał(a):

  > Mam pytanie, jeżeli złozylam osobiście w banku PKO BP pismo o zaprzestanie prze
  > twarzania moich danych wzgleden kredytów jakie spłacilam, Pani mi podała numery
  > kredytów, ale nie napisałam, żeby mnie wykreślili z BIK i BR to czy mimo braku
  > tej informacji mogą to uczynić czy pisać jeszcze raz. Czy w ogóle pisać do War
  > szawy?

  To nie jest takie proste - jeśli miałaś zaległości kredytowe powyżej 60 dni, to z mocy prawa informacja o tych zaległościach będzie figurowała w BIK przez 5 lat. Podobne zasady obowiązują w BR, choć tutaj bank może wystąpić o wyczyszczenie historii kredytowej. Banki niechętnie to robią i generalnie jednie w sytuacjach, gdy klient miał zaległości nie ze swojej winy ( np. stracił prace), ale wykazał maksimum dobrej woli by spłacić zadłużenie.Jesli nie masz w banku dobrej opinii, to raczej nic nie załatwisz, choć zawsze warto spróbować, ale tak jak mówiłem - nawet jeśli "wyczyścisz" historię w BR, to w BIG nadal będziesz figurować.
 • Gość: amadeusz IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.14, 13:46
  Jak wygląda sytuacja z wykreśleniem wpisu z Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich w przypadku gdy wpisany zostałem za zadłużenie które według Banku było wymagalne a nie miało podstawy prawnej? Nie składałem wniosku ani umowy o jakikolwiek kredyt a wcześniejszy spłaciłem w całości wraz z odsetkami co było warunkiem zakończenia umowy i współpracy z owym bankiem. Niestety polityka banku zwiększyła limit przydzielonego i spłaconego kredytu bez mojego wniosku i oceny kredytowej a potem zażyczyli spłaty i wpisali do BR.
 • Gość: CzyszczenieBIKu IP: 193.201.225.* 13.09.17, 10:21
  Dla tych, którzy mają problemy z negatywnymi wpisami w rejestrze BIK polecam je usunąć. Można tego dokonać tylko wtedy, gdy kredyty, których dotyczą wpisy zostały spłacone. Nie ma możliwości usunięcia zapisu wciąż spłacanego kredytu. Warto samemu podjąć działania w tym kierunku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek u wierzyciela. Można do tego wykorzystać generator wniosków na czyszczeniebiku.pl: czyszczeniebiku.pl/g/generator-wnioskow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.