• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Usunięcie negatywnej historii w BIK wzór pisma

 • IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.01.12, 10:25
  Jak mogę zdobyć wzór pisma do banku z prośbą o wyczyszczenie negatywnej historii w BIK
  Edytor zaawansowany
  • Gość: ja IP: *.slupsk.hypnet.pl 23.10.12, 12:14
   WNIOSEK
   o zaprzestanie przetwarzania danych oraz usunięcia ich z bazy BIK S. A.


   W odniesieniu do udzielonej zgody na udostępnienie przez Bank PKO BP S.A. moich danych osobowych, a także informacji obejmowanych przez tajemnicę bankową, proszę o wstrzymanie przetwarzania oraz udostępniania wyżej wymienionych danych dla Biura Informacji Kredytowej S. A. z siedzibą w Warszawie.
   Niniejszy wniosek uzasadniam upłynięciem okresu na jaki została udzielona zgoda na przetwarzanie danych w zawartej umowie kredytowej i uregulowaniem zobowiązań wobec banku z tytułu udzielonego kredytu.
   Informację o decyzji w sprawie niniejszego wniosku wraz z uzasadnieniem, proszę przesłać na adres korespondencyjny podany powyżej.
   • Gość: lukasz IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.01.13, 09:10
    Czy pisma były skuteczne?
   • 25.01.13, 22:39
    Dodajmy, że przy zaległościach powyżej 90 dni, bank nie ma obowiązku "posłuchać" polecenia właściciela danych. W takim przypadku dane mogą być przetwarzane przez 5 lat od spłacenia zobowiązania.
   • Gość: Ani IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.14, 19:30
    Mam pytanie, jeżeli złozylam osobiście w banku PKO BP pismo o zaprzestanie przetwarzania moich danych wzgleden kredytów jakie spłacilam, Pani mi podała numery kredytów, ale nie napisałam, żeby mnie wykreślili z BIK i BR to czy mimo braku tej informacji mogą to uczynić czy pisać jeszcze raz. Czy w ogóle pisać do Warszawy?
    • Gość: ktos IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.14, 23:20
     Czy po wypowiedzeniu umowy i zamknięciu rachunku bankowego mogę napisać taki wniosek do mojego byłego Banku o wykreślenie z BR i BIKu? Bardziej chodzi mi o wykreślenie z Bankowego Rejestru przez który wpisany zostałem po złości w drodze windykacji przez owy bank a co blokuje mi teraz w innym banku automatycznie jakiekolwiek próby złożenia wniosku o jakiś kredyt itp (pomimo dobrej historii i braku zadłużenia w tym drugim banku). Windykacja ze strony poprzedniego Banku została wstrzymana, komornik umorzył i zwrócił BTE do wierzyciela, umowa zerwana, konta nie ma ale wpis w Bankowym Rejestrze widnieje i blokuje ruchy.
     Czy można coś zrobić?
     • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 19.03.14, 04:23
      @ani
      jeśli były dobrze spłacane, to po co wykreslać? jeśli były poważne opóźnienia to bank najprawdopodobniej oleje wniosek

      @ktos
      wnioskować zawsze można. proście - a będziecie prości...
    • 19.03.14, 13:17
     Gość portalu: Ani napisał(a):

     > Mam pytanie, jeżeli złozylam osobiście w banku PKO BP pismo o zaprzestanie prze
     > twarzania moich danych wzgleden kredytów jakie spłacilam, Pani mi podała numery
     > kredytów, ale nie napisałam, żeby mnie wykreślili z BIK i BR to czy mimo braku
     > tej informacji mogą to uczynić czy pisać jeszcze raz. Czy w ogóle pisać do War
     > szawy?

     To nie jest takie proste - jeśli miałaś zaległości kredytowe powyżej 60 dni, to z mocy prawa informacja o tych zaległościach będzie figurowała w BIK przez 5 lat. Podobne zasady obowiązują w BR, choć tutaj bank może wystąpić o wyczyszczenie historii kredytowej. Banki niechętnie to robią i generalnie jednie w sytuacjach, gdy klient miał zaległości nie ze swojej winy ( np. stracił prace), ale wykazał maksimum dobrej woli by spłacić zadłużenie.Jesli nie masz w banku dobrej opinii, to raczej nic nie załatwisz, choć zawsze warto spróbować, ale tak jak mówiłem - nawet jeśli "wyczyścisz" historię w BR, to w BIG nadal będziesz figurować.
  • Gość: amadeusz IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.14, 13:46
   Jak wygląda sytuacja z wykreśleniem wpisu z Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich w przypadku gdy wpisany zostałem za zadłużenie które według Banku było wymagalne a nie miało podstawy prawnej? Nie składałem wniosku ani umowy o jakikolwiek kredyt a wcześniejszy spłaciłem w całości wraz z odsetkami co było warunkiem zakończenia umowy i współpracy z owym bankiem. Niestety polityka banku zwiększyła limit przydzielonego i spłaconego kredytu bez mojego wniosku i oceny kredytowej a potem zażyczyli spłaty i wpisali do BR.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.