Dodaj do ulubionych

Długi, jak sobie poradzić

04.03.12, 13:05
Witam, mam poważny problem, jak pewnie większośc tu piszących. Mam zaległości w spłatach pożyczek. Niestety moja sytuacja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu. Konsolidacja nie wchodzi w grę, figuruję w BIK. Jedynym rozwiązaniem jakie widzę w chwili obecnej to znalezienie kogoś, kto w zamian za moją część działki, której jestem wsółwłascicielką spłaci moje długi. Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o emaila na pocztę gazetowego
Edytor zaawansowany
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.12, 14:41
    Co to za działka - jakie przeznaczenie- mniej/więcej gdzie zlokalizowana
  • to.niezycie 04.03.12, 23:56
    Działka budowlana - zlokalizowana w okolicach Milanówka pow. grodziski
  • Gość: michał IP: *.opera-mini.net 05.03.12, 07:37
    szukam czegos np nad morzem dla córki już pełnoletniej bo sam mam dług w us i na siebie nic nie kupuje
  • Gość: Nasza polska IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.03.12, 10:58
    Z długami można żyć.. po warunkiem że bedziesz tzw "gołodupcem" na papierze. Jeżeli narobisz długu i masz coś na siebie to jest pewne że zabiorą ci to co posiadasz, jezli nie masz z czego spłacać.
  • Gość: artecki IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.03.12, 12:39
    Musisz śpieszyć się ze sprzedażą, jak wierzyciel, albo komornik namierzą twój majątek to będą chcieli na nim położyć łapę, dla komorników, taka działka to doskonałe źródło dodatkowego zysku
    ( lipny przetarg), na którym mogą zarobić sporo kasy. Sytuacja gdy dłużnik nie może rozporządzać swoim majątkiem daje szanse na zarobek sępom żyjącym z takich okazji.
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.12, 13:15
    teraz może być problem bo jak już węszą to jest coś takiego jak skarga paulianska
  • to.niezycie 05.03.12, 16:36
    Na razie nikt nie węszy, komornik mi na razie nie zagraża, ale sytuacja jest poważna, bo już mnie straszą windykacją wewnętrzną.
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.12, 19:28
    ja właśnie przed tym jak machina komornicza ruszyła pozbyłem się fikcyjnie / w rodzinie / działki sprzedając ją - oczywiście koszta poniosłem bo to normalne , sąd pytał tylko czy w okresie ostatnich ubiegłych lat sprzedałem jakąś nieruchiomość , musiałem potwierdzić bo i tak by wyszło ale nic narazie się nie dzieje od strony US
  • Gość: taktojest IP: *.warszawa.vectranet.pl 06.03.12, 09:51
    Spróbuj przeciągnąć trochę uzyskanie BTE i wejście komornika, wpłacaj jakieś drobne kwoty, tak aby coś się działo, pozbycie się majątku ma same plusy, jak nie masz nic, to nie mogą ci nic zabrać, nie mogą nic zabrać to chętniej się dogadują na sensownych warunkach. Działkę sprzedajesz za cenę jaka jest rynkowa a nie ta po której łaskawie sprzeda komornik (cena przeważnie musi być okazyjna), odpadają ci koszty komornicze + różne prowizje, za wycenę itd. Gdy w banku zjawiasz się z gotówka, możesz spokojnie utargować część odsetek i kosztów. Nie płacisz prowizji komorniczej.
    Skarga paulińska jest wtedy gdy bank nie uzyska kasy i podejrzewa ze ukrywasz majątek. Gdy spłacisz im dług nikt nie będzie się z tobą sądził
  • Gość: panna_jpg IP: 83.142.186.* 08.10.12, 10:09
    lepiej samemu nic nie kombinować, tylko pogadać z dobrym prawnikiem jakie są szanse na wyjście z tej sytuacji. całkiem niezłe doradztwo ma intrum, proponuję zajrzeć do nich, bo samemu bez wiedzy i doświadczenia można sobie narobić więcej szkody niż pożytku..
  • oliwiamasa 30.08.19, 14:29
    też kiedyś się zadłużyłam, bo brałam te pożyczki jak szalona no i zostałam windykowana. na szczęście to kruk mnie windykował, wiec udało się wybrnąć z tego bagna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka