Dodaj do ulubionych

komornik, a bezimienne konto bankowe

IP: *.multimo.pl 23.04.12, 14:30
czytając dzisiaj blog pewnego windykatora o zajęciach kont, nasunęły mi się pytania:

komornik może namierzyć nasze konto bankowe, gdzie wplywa pensja na dwa sposoby:
-wysyłając do każdego banku zapytanie
-wysyłając zapytanie do naszego pracodawcy, na jaki rachunek przelewa wynagrodzenie dla pracownika.

w bankowości istnieje coś takiego jak elektroniczna portmonetka (karta pre-paid, oferuje ja m.in. bzwbk, citibank, ing, bre). kupując taka kartę, kupujemy ja na okaziciela. kartę taka możemy zasilić.... wpłacając bądź przelewając na konto tej karty jakaś kwotę. a wiec możemy po prostu zlecić pracodawcy, aby na konto takie a takie nam przelewał pieniądze.

pytania:
1) komornik dostaje numer konta od pracodawcy. wysyła do banku X zapytanie - czy wysyła pytanie o konkretne konto (numer konta, skoro ma ten numer), czy tylko podaje pesel i dane osobowe?
2) pytanie do zorientowanych - konto jest właściwie bezimienne - jest to tzw. rachunek techniczny do karty - co zrobi bank? napisze, ze klient nie ma konta w tym banku? (niektórzy radzą po prostu przelewać wynagrodzenie na konto osoby trzeciej i komornik podobno nie może tego ruszyć).

fakt, że taka karta to gorsze rozwiązanie (wyplata z bankomatu to np. 5 pln, ale malej kwoty - zależy od banku), niż konto na brata, siostrę, czy matkę, bo nie wykonamy tutaj żadnego przelewu, ale niektórzy chcą mieć gotówkę, a płacą na poczcie.

proszę o konstruktywne opinie. co zrobić może komornik w takiej sytuacji?
Edytor zaawansowany
 • mordimer.madderdin 23.04.12, 18:00
  Gość portalu: antywierzyciel napisał(a):
  "kupując taka kartę, kupujemy ja na okaziciela"


  IMHO, jest to dość mylne przekonanie. Przejrzyj warunki wydawania takich kart na stronach banków - przekonasz się, że są wymagane pewne dokumenty.
 • wandotroll1 23.04.12, 19:52
  W Polsce ze względu na ustawę dotyczącą prania pieniędzy nie da się założyć konta incognito i ŻADEN BANK ICH NIE OFERUJE. Zawsze trzeba wypełnić formularz danych i okazać dowód osobisty.

  --
  Wanda jest moim idolem.
 • Gość: prwanik IP: *.play-internet.pl 26.06.15, 16:56
  :D ja posiadam 4 karty pre-paid i wystarczy poprosić o nie zapisywanie danych i nawet imienia nie podajesz, jedyne co jest przypisane do karty to nagranie Twojej osoby z kamery podczas jej przejmowania
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 24.04.12, 08:01
  bz wbk sprzedaje takie karty na allegro - skąd bank wie, kto będzie kartę użytkował?
  to komornik w przypadku takiej karty czy pensji wpływającej na konto osoby trzeciej może to ruszyć, czy nie?
 • wandotroll1 24.04.12, 10:27
  Używać może każdy okaziciel na koszt i ryzyko zamawiającego kartę. Oczywiście można użyć lewego konta Allegro i zapłacić przelewem na poczcie, a wysyłkę zlecić na jakąś skrytkę bankową. Tylko to i tak jest bez sensu. Komornik sprawdza w ZUS pracodawcę, pracodawcy wyśle pytanie o numer konta i już numer zna. Inne pytanie czy bank zajmie środki na takiej karcie. Obstawiam, że nie, bo właścicielem jej będzie fikcyjny allegrowicz, ale zablokuje ją i wezwie tego allegrowicza z dowodem osobistym w ręku do złożenia wyjaśnień. Dalej sprawę przekażą prokuraturze i miłego biegania po sądach do końca życia.

  --
  Wanda jest moim idolem.
 • wandotroll1 24.04.12, 10:28
  Oczywiście chodziło o skrytkę pocztową.

  --
  Wanda jest moim idolem.
 • mordimer.madderdin 24.04.12, 11:55
  Z tego co widzę, sprzedającym jest jakaś osoba fizyczna, a nie BZ WBK.

  Pobieżnie przejrzałem regulamin wydawania karty i faktycznie wygląda na to, że nie wymagają żadnych dokumentów. Tym samym jest niepotrzebne kombinowanie z zakupem na allegro, skrytkami pocztowymi etc..

  Ciekawa opcja.
 • unhappy 24.04.12, 12:38
  mordimer.madderdin napisał:

  > Z tego co widzę, sprzedającym jest jakaś osoba fizyczna, a nie BZ WBK.
  >
  > Pobieżnie przejrzałem regulamin wydawania karty i faktycznie wygląda na to, że
  > nie wymagają żadnych dokumentów. Tym samym jest niepotrzebne kombinowanie z zak
  > upem na allegro, skrytkami pocztowymi etc..
  >
  > Ciekawa opcja.

  Unikanie komornika to pół biedy i chyba większy kłopot niż zysk. Ale doładowywanie tych kart przez konto techniczne mnie niepokoi, bo ułatwia oszustwa. Choćby właśnie na Allegro.

  --
  Z przemyśleń forumowych intelektualistów:
  xnonx: Naprawdę zaczynam być za eutanazją ludzi poniżej pewnego poziomu iq
  ***********************************************
  Hologramy, które leczo :D
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 24.04.12, 13:17
  jaki kłopot? jak już wykorzystasz kwotę wolna od zajęcia. zmieniasz bank... na numer techniczny rachunku i co? komornik w polu. to nie jest bezprawne. jedyny koszt to wyplata gotówki z bankomatu.
  przepisy w naszym kraju są chore, a nie każdy ma dług z własnej głupoty. komornik zajmuje pensje i konto. po co? by tylko uprzykrzyć komuś życie.
  zresztą piszecie o okazywaniu dokumentów - bony z zakładu pracy w formie karty - dostajesz pin, numer konta - taka kartę możesz później użytkować, jak chcesz, do daty jej ważności. nie trzeba na allegro nic kupować ;)
 • wandotroll1 24.04.12, 21:30
  Ja Was uprzejmie proszę, udajcie się do dowolnego oddziału BZWBK i spróbujcie kupić taką kartę nie okazując dokumentu tożsamości. Życzę powodzenia, ale jest to niewykonalne. Bank nie może łamać ustaw, bo by szybko przestał być bankiem.

  --
  Wanda jest moim idolem.
 • Gość: Cwaniak IP: *.home.aster.pl 27.04.12, 06:50
  Ja taką kartę załatwiłem przez internet. Przysłali do domku. Musiałem podać tylko pesel. A że mam sporo przyjaciół to nie miałem z tym problemu.
 • wandotroll1 27.04.12, 13:10
  Ciekawe czy przyjaciele będą chętni się za Ciebie tłumaczyć po komornikach. Idąc na takie oszustwo to już idź na całość i podawaj pesel z generatora. Wszystko fajnie dopóki nie zacznie o 5 w okienko pukać policjant z prokuratorem.

  --
  Wanda jest moim idolem.
 • Gość: Cwaniak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.12, 15:06
  Ciekawe, ciekawe.....A niby co oni takiego zrobili? Wyrobili sobie kartę i pozwolili komuś z niej korzystać ??? Z moją kartą mogę robić co mi się podoba..........
 • Gość: zezol IP: *.multimo.pl 27.04.12, 17:12
  wanda... przesadzasz z ta policja. wpływ pensji na nieswoje konto, czy na rachunek techniczny jakieś tam karty typu pre-paid nie jest przestępstwem, bo jaki przepis tego zabrania?
  możesz nawet taki nr konta podać komornikowi i co? nie zablokuje, bo nie może. tyle w temacie!
 • wandotroll1 27.04.12, 17:28
  Tak powiedz komornikowi :-) Będzie miał podstawy do wszczęcia postępowania o ukrywanie majątku oraz zawiadomi urząd skarbowy, iż szanowny obywatel dostaje na swoją kartę kasę i nie płaci dochodowego.

  Ja nie twierdzę, że tak będzie, jak również, że komornik będzie na tyle cwany i będzie mu się chciało, ale jak trafi się wierzyciel, który ma klepki po kolei to współczuję takiemu kombinatorowi i jego kompanom.
 • Gość: zezol IP: *.multimo.pl 28.04.12, 08:16
  nie rozumiem wanda Twojego wywodu. mam prawo zlecić pracodawcy przelewanie pensji, gdzie się mi podoba. dochód z pracy jest legalny. cześć do wysokości najniższego wynagrodzenia pracodawca przekazuje komornikowi. resztę na wskazane przez pracownika konto. w czym masz problem?
  sytuacja hipotetyczna - nie dotyczy lewych dochodów, tylko wypłaty wynagrodzenia od pracodawcy. o co wiec chodzi z tym 'dochodowym'?
  nie wiem, czy komornik będzie cwany, tylko, czy ma prawo zając takie konto. z postów wynika, ze nie. nikt tutaj nie ukrywa, gdzie wpłynie pensja, która jest pobierana legalnie. nie rozważamy tutaj prania pieniędzy, choć w przypadku tych kart jest to możliwe (transfer za granice, itp.).
 • wandotroll1 28.04.12, 14:59
  Ja nie jestem Wandą, ale to mało istotne.

  Zlecić przelewanie pensji to możesz faktycznie gdziekolwiek. Załóż teraz, że US dostaje donos, iż na konto X wpływają nieopodatkowane dochody. US ustala, że użytkownikiem karty i konta jest przyjaciel dłużnika. Wzywa więc go, by ujawnił historię rachunku karty. Następnie ustala, że przyjaciel nie odprowadził od kwot wpływających na kartę podatku PIT. Jeszcze gorzej jak ma firmę i jest płatnikiem VAT. Podatnik w drodze wyjaśnienia twierdzi, że to nie jego pieniądze, ale nie istnieje żaden obiektywny tego dowód poza twierdzeniem podatnika. US wydaje więc decyzję, że należy zapłacić PIT i być może VAT. Taki scenariusz widzę na szybko.

  Jeśli chodzi o komornika, to jeśli kwoty i tak nie podlegają zajęciu to po co te kombinacje i korowody? A jeśli podlegają to jak mówiłem sprawa o ukrywanie majątku, a dla kumpla o pomagierstwo, akurat zeznania z US się tu idealnie przydadzą.
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 30.04.12, 14:45
  wątek dotyczy tylko tego, co może komornik. chodzi o to, aby nie blokował konta, bo to jest uciążliwe. nie interesują mnie lewe dochody, us - pity, vaty i inne...
  jak ktoś już wykorzysta kwotę wolna od zajęcia, to przelewanie pensji na taka kartę ma sens. to nie jest ukrywanie dochodów. ale dzięki za przykłady.
 • wandotroll1 30.04.12, 15:14
  Dlatego daję Ci pod rozwagę, że jak trafisz upartego wierzyciela to i tak dobierze się w takim wariancie do tyłka. Samego rachunku technicznego karty na pewno nie zablokuje, zwłaszcza prowadzonego dla niewiadomo kogo.
 • frediiii 30.04.12, 20:02
  komornikowi łatwiej będzie zająć kasę u źródła, czyli u pracodawcy, wystarczy zapytanie do ZUSu, niż szukać niezarejestrowanych kont, chyba że pracujesz na czarno, ale wtedy pracodawca raczej nie rozlicza się na konto
 • Gość: Nie Komornik IP: *.elpos.net 04.10.12, 20:46
  A ja właśnie zakupiłem i mam.
  Pierwszy wyzwolony Bank w Naszym kraju BZWBK.
  Gratuluję
 • Gość: aaaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.13, 00:44
  idz do banku, żadnych dokumentów nie chcą, bo właśnie taką karte sobie kupiłam
 • Gość: WILK IP: 193.200.133.* 02.04.13, 13:07
  Nie prawda. Kupowałem taką kartę w Krakowie w banku bzwbk na ul. Karmelickiej i pani żadnego dowodu osobistego nie chciała. Tylko zapytała się o imię i nazwisko to powiedziałem nie swoje i odbiór karty podpisałem nie swoim nazwiskiem. W innych oddziale jak kupowałem to się pytała o dowód. Ale spoko. Wystarczy zarejestrować kartę przez internet na czyjeś dane. Np. mamy, kumpla itp.... i ta osoba staje się pełnoprawnym właścicielem karty. Ja tak omijam komornika i mam już spokój dwa lata.
 • Gość: kumpel IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.01.14, 13:58
  W PKO SA i WBK spokojnie w każdym oddziale kupisz za 15-20zl kupisz prepaida na okaziciela. Bez żadnych dokumentów, formalności - kupujesz jak ziemniaki na targu. Tyle, ze w przypadku komornika nic Wam to nie da. Komornik nie tyle blokuje konto co samą wypłatę u pracodawcy i nakazuje mu przelewać należne Wam środki z tyt. wynagrodzenia na jego rachunek. Jeśli pracodawca tego nie zrobi, komornik pociągnie pracodawcę..
 • follow_white_rabbit 23.01.14, 13:39
  ale nie zawsze komornik jest w stanie otrzymać coś od pracodawcy,bo np.kwota legalnie zarabiana to 1600 brutto i wtedy otrzymuje tylko papiery że owszem dłużnik pracuje ale
  otrzymuje kwotę wolną od zajęcia od której wara..:))
  a inne dochody spoko spływają na konto prepaid :)
  a tego konta system ogniwo nie znajdzie....
  i właśnie tu sabaka pogrzebana :)
  i komorra umarza ..
  a wierzyciel płaci koszta..:)))
 • Gość: Bole IP: 217.170.171.* 23.01.14, 21:35
  @ follow_white_rabbit :

  ze tak powiem bzdury piszesz lub celowo mijasz się z prawdą !!

  Komornik w pismie do firmy również się pyta na jakie konto jest przelewane wynagrodzenie , wiec już masz zablokowane konto " techniczne " - prepaid !!!
 • jeremy.clarkson 24.01.14, 06:05
  dlaczego przelewanie wynagrodzenia w kwocie wolnej od zajęcia oraz innych świadczeń wolnych od zajęcia egzekucyjnego miałoby skutkować strasznym konskwencjami prawnymi?
  Dłużnicy nie są ludźmi wyjętymi spod prawa, mogą swobodnie korzystać z produktów i usług bankowych, a takim produktem jest karta pre-paid. Jako pracownicy mają prawo wskazywać pracodawcy rachunek, na który mają wpływać środki i pracodawcy i takim rachunkiem może być rachunek techniczny karty.
  Kupno karty pre-paid i zasilanie jej pensją i innymi świadczeniami zwolnionymi spod egzekucji nie stanowi ukrywania majątku, jeżeli komornik wie o tym, że takie świadczenia otrzymujemy. Zresztą, przecież i tak kierując się etyką i przepisami prawa komornik nie zająłby środków wolnych od zajęcia, prawda ;) ?
  Gdyby trafił się jakiś nadgorliwy prokurator (a nie trafi się raczej), to zawsze można powiedzieć, że takie rozwiązanie to forma samoobrony przed pazernymi komornikami, którzy pozbawiają ludzi środków do życia zajmując co popadnie.
  W przypadku, gdyby
 • mordimer.madderdin 24.01.14, 06:53
  Gość portalu: Bole napisał(a):
  > Komornik w pismie do firmy również się pyta na jakie konto jest przelewane wy
  > nagrodzenie , wiec już masz zablokowane konto " techniczne " - prepaid !!!


  Sam głupoty wypisujesz.
  Jakby ci było mało rzeczowych argumentów przedstawionych przez jeremy.clarkson.
  Skup się: czego konkretnie dowie się komornik z takiego pisma? Że dane konto NALEŻY do dłużnika? Nie. A tylko takowe może zająć. Amen.
 • Gość: Bole IP: 217.170.171.* 24.01.14, 19:10
  " w zwiazku z art 761 kpc, 882koc i następne przedstawil w ciagu tygodnia :

  f ) podał numer rachunku bankowego, na ktory pzrekazywane jest wynagrodzenie dłużnika - pracownika "

  a ten punkt f ) to co ?? zaproszenie na kawke do komornika a moze na flaszke ??

  Firma zobowiazana jest podac wszystkie dane komornikowi !!!

  Czyli :
  Dłuznik - pracownik otzrymuje wynagrodzenie w kwocie np.: 1600 brutto - czyli w kwocie wolnej od zajec i kwota ta jest przeleana na konto bankowe w .......................  Wiec panowie: mordimer.madderdin , follow_white_rabbit :

  Widac ze nie otrzymaliście jeszcze takich pisemek ;))
 • jeremy.clarkson 24.01.14, 20:55
  Gość portalu: Bole napisał(a):
  > " w zwiazku z art 761 kpc, 882koc i następne przedstawil w ciagu tygodnia :
  >
  > f ) podał numer rachunku bankowego, na ktory pzrekazywane jest wynagrodzenie
  > dłużnika - pracownika "
  >
  > a ten punkt f ) to co ?? zaproszenie na kawke do komornika a moze na flaszke ?
  > ?
  >
  > Firma zobowiazana jest podac wszystkie dane komornikowi !!!
  >
  > Czyli :
  > Dłuznik - pracownik otzrymuje wynagrodzenie w kwocie np.: 1600 brutto - czyli
  > w kwocie wolnej od zajec i kwota ta jest przeleana na konto bankowe w .......
  > ................

  I co z tego, że pracodawca poda numer rachunku, skoro komornik nie może zająć środków na nim?
  Analogicznie - proszę podać markę i nr rejestracyjny pojazdu, którym porusza się dłużnik. Pracodawca poda dane, a jakże, tyle że samochód w leasingu. I co, komornik zajmie samochód?
 • mordimer.madderdin 24.01.14, 23:30
  Przeczytaj, co napisałem ci ja i jeszcze parę innych osób. Przeczytaj tyle razy, ile będzie potrzeba do zrozumienia meritum sprawy.
  Nikt nie neguje, że pracodawca ma obowiązek podania numeru konta. Sam uzyskiwałem w ten sposób konto swego dłużnika.

  Ale to konto nie musi należeć do dłużnika. Może być czyjeś, może być prepaidem. Co wtedy komornik pocznie?
  Czaisz różnicę?
 • jeremy.clarkson 25.01.14, 04:13
  Strata czasu.
  Nic, że pracownicy BZ WBK S.A. na firmowym, autoryzowanym blogu, na którym setki razy wyjaśniali niuanse związane z zajmowaniem rachunków przez organy egzekucyjne, stwierdzili, że żaden organ egzekucyjny nie może zająć rachunku technicznego przypisanego do karty płatniczej na okaziciela.
  Bole wie lepiej.
 • follow_white_rabbit 25.01.14, 13:40
  bole rzeczywiście takiego pisemka nie otrzymałem,ale gdyby to wpisuje się nr tego prepaida
  i WŁAŚCICIELA konta czyli konkretny bank który ten prepaid wydał...
  bo jak napisałem wczoraj dłużnik nie jest właścicielem takiego konta :))

  czy to tak trudno pojąć że ta akurat regulacja prawna pozwala na uniknięcie zajęcia konta ?
 • theautkate 12.03.15, 11:33
  Myślę, że to jest niestety prawda. Jeśli przykładowo małżeństwo ma rozdzielność majątkową, mąż jest dłużnikiem i poda pracodawcy numer konta żony, to niestety komornik zajmie to konto, mimo, że jest rozdzielność...
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 12.03.15, 13:05
  komornik wyśle do banku zajęcie ale będzie ono bezskuteczne. nie można zająć konta które nie należy do dłużnika.
  myśl człowieku logicznie - mam dług, podam komornikowi konto np. PKN Orlen. i co, komornik zajmie Orlenowi konto bo takie podałem?
 • follow_white_rabbit 24.01.14, 15:06
  a zatem w myśl prawa nie stanowi prawa majątkowego dłużnika :)))

  i nie łudź się że jeśli nawet wytropisz przez pracodawcę/zleceniodawcę jakieś konto techniczne
  to wiele osiągniesz,przecież do każdego źródła przychodu klient może mieć inne konto....

 • Gość: a IP: 85.28.181.* 26.08.13, 20:51
  żeby taką kartę z allegro aktywować, trzeba na stronie banku wpisać wszystkie dane i zrobić przelew za 1 zł z prawdziwego konta.
 • Gość: Cfaniak IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.13, 07:18
  "żeby taką kartę z allegro aktywować, trzeba na stronie banku wpisać wszystkie dane i zrobić przelew za 1 zł z prawdziwego konta."

  Jedno krótkie zdanie a tyle głupot !!!! Posiadam kilka takich kart różnych banków ,a więc:

  1)Aktywujesz kartę przez: zmianę PIN-u w bankomacie, zmianę PIN-u przez sms-a, wpłatę określonej kwoty ( min. 30 zł), dokonując jakiejkolwiek operacji. Wszystko zależy od konkretnego banku.

  2)Zasilić kartę możesz na kilka sposobów: dowolny bank, poczta, wpłata w kasie banku.Podajesz tylko numer rachunku karty ( tzw.techniczny) a włacający może nazywać się Groszek Waldemar :)

  3) Na stronie banku możesz - nie musisz się zarejestrować tylko i wyłącznie w jednym celu. Jeżeli chcesz oglądać historię swojej karty w internecie. I tak w WBK musisz podać pesel ale w BRE już nie.......Tylko po co ???????? .Saldo i historię operacji można sprawdzić wysyłając odpowiedniego sms-a na specjalny numer ( koszt 0.19 zł)

  Swoimi kartami bez problemu płacę w necie, w sklepach ( również za granicą), wypłacam z bankomatów ( również za granicą)

  I jest SUPER !!!!!!!!!!!!!!!
 • benjaminblimchen 24.04.12, 14:45
  Jakoś niedawno BGŻ oferował przedsiębiorcom produkt pod tytułem konto powiernicze oraz konto zastrzeżone... Chore to ale niestety prawdziwe
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 24.04.12, 21:42
  w banku tak, w ing trzeba umowę tez podpisać. to jak to robi ten koleś na allegro? chyba łamie prawo... ;)
  zresztą watek nie o tym, watek jest o tym, co na to komornik?

  ale nikt nie przerabiał, to nikt nie wie...

  dodatkowe pytanie: co na to komornik, jak pensja wplywa na rachunek karty kredytowej?
 • frediiii 25.04.12, 06:58
  komornik może zająć ten rachunek, ale nic nie zyska, bo kasa jest własnością banku do wysokości kredytu, problem może wystąpić gdy bank zabezpieczając swój interes zablokuje cała kasę jaka wpływa akonto spłaty karty.
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 25.04.12, 13:13
  ale jak może zająć rachunek karty kredytowej, skoro rachunek jest prowadzony na rzecz banku? bank w ogóle dalby numer tego rachunku komornikowi?
  to nie ror, czy lokata, klient sobie tego rachunku nie założył.
 • Gość: aqq IP: *.free.aero2.net.pl 26.04.12, 23:56
  W przypadku tej karty nie ma jak zająć.
  Jest to rachunek techniczny tej konkretnej karty.
  Gdzieś już cytowano odpowiedź BZ na takie pytanie.
  Zresztą karta dopóki nie będzie zarejestrowana w serwisie bankowym dopóty jest "bezimienna". Co nie znaczy, że nabyta anonimowo.
  Zawsze można dłużnika oskarżyć o ukrywanie majątku na co jest paragraf.
  Zresztą jeśli ktoś pracuje to po za kwotą normalnie zajętą na samym wynagordzeniu resztę może legalnie dostawać na konto - byle zadbać o wyjaśnienie co to za kasa. Komornik nie ma wyjścia jak tylko zwolnić z zajecia tą resztę wynagordzenia.
  A karty prepaid to jest jakieś rozwiązanie na uproszczenie "zachowania" reszty niezajętego wynagrodzenie i przestępstwa nikt tu nie popełni.
 • Gość: zeby zajac pensje IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.12, 19:42
  komornik nie musi wchodzic na konto zeby zajac wynagrodzenie. pracodawca bezposrednio od razu zajeta czesc wynagrodzenia przelewa komornikowi
 • Gość: antywierzyciel IP: *.multimo.pl 06.05.12, 12:08
  jak ktoś zarabia najniższa krajowa, a komornik dobiera się do konta? to trzeba chronić.
  stąd ten wątek. grom ludzi ma najniższa krajowa, a resztę bierze pod stołem. i jest luzik ;)
 • j666 16.01.13, 19:09
  Lepiej sie ożeń i zleć przelewanie uposażenia na konto żony. Pracodawca to małe piwo (wynagrodzenie jest chronione do pewnej kwoty). ale już przykładowo świadczenia społeczne (zasiłki) czy wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia chronione nie są.
 • Gość: walczącaz.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.13, 09:43
  mam taką kartę - sztuk parę - z BZWBK, zarejestrowaną na stronie banku pod prawdziwym osobistym peselem, czyli do namierzenia - już parę razy dostawałam pisma od komorników, że wysłali do tego banku o zajęcie konta, i na tym się kończyło. Karty dalej aktywne, bank nie blokował, od paru lat na FV wystawianych przeze mnie widnieją te numery kont, podatki płacone. Nikt się nie czepia. jedyna upierdliwość to to, że nie można więcej niż 500zł wypłacic na dobę, a maksymalna kwota na karcie też niska - trzeba po prostu tego pilnować.
 • Gość: szopa IP: *.adsl.inetia.pl 14.02.17, 14:42
  Jak komornik zajmie ci pensje, to pracodawca jest zobowiązany do przesyłania bezpośrednio na konto komornika, należnej mu 'działki' z twojej pensji. I na nic to twoje kombinowanie z kartą.

  Karta Pre-Paid też wymaga podania danych z dowodu osobistego. Ale chyba nie jest ona rejestrowana pod twoim nazwiskiem w systemie OGNIVO, gdzie łatwo sprawdzić kto i gdzie ma konto.
  Ale KNF nakazało zmiany w tym zakresie i teraz (chyba) większość banków w Polsce już nie oferuje tego rodzaju kart.
  Musiałbyś kupić kartę zagraniczna.. koszt ok. 100 euro i przez 3 lata za free. Później jest opłata ok. 30 euro/rok
  np. www.viabuy.com/
 • Gość: Danson IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.17, 14:43
  bank-komornik.pl/konto-bezpieczne-od-zajecia-komorniczego/ czy to jakaś ściema?
 • myszka375 28.03.17, 17:59
  Witam,
  ja miałem podobną sytuację ale bardzo mi pomogła ta agencja antyegzekucja.eu
 • Gość: plasciciel karty p IP: *.elomza.pl 11.07.17, 13:02
  WITAM , MAM TAKA KARTEN W MILLENIUM, POBORUY WPLYWAJA NA RACHUNEK KARTY . KOMORMNIK ZAJAAL KONTO PODSTAWOWE W MILLENNIUM A BANK NADGORLIWIE ZABLOKOWAL ROWNIEZ RACHUNE KARTY I ODSYLA KASE DO KOMORNIKA , WIEC JAK RACHUNEK JEST PRZYPISANY DO BANKU , PISALAM I DZWONILAM , W BANKU TWIERDZA ZE RACHUNEK JEST NA MNIE TEJ KARTY A NIE NA BANK.nIE DAJCIE SIE NABRAC
 • franlonka 18.07.17, 21:32
  Może idź po poradę do radcy prawnego ja byłam u adwokat Olsztyn, ale w innej sprawie. Sądzę że takimi też się zajmują.

  --
  doktorpc Wrocław www.bckancelaria.pl biura na wynajem centrum Łódź

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka