Dodaj do ulubionych

pisma sądowe dla poprzedniego lokatora

IP: *.e-wro.net.pl 04.08.12, 20:18
Czy jeśli przychodzą na mój adres awiza sądowe/komornicze do poprzedniego lokatora-który wyprowadził się 7 lat temu, nie jest od 7 lat zameldowany to coś mi grozi-w sensie wejście do mojego mieszkania? dodam,ze mieszkanie jest moje-księga wieczysta... czy komornik takie coś sprawdza czy może po prostu wejść bo ma nieaktualny adres/informacje o dłużniku? dodam tez ,ze nie jest to osoba z mojej rodziny, nie mam z nią kontaktu?czy coś powinienem z tym zrobić? 7 lat to chyba wystarczjący okres,żeby sprawdzić dane adresowe dłużnika? prosze o jakies informację jak to działa?
Edytor zaawansowany
  • 19dawid80 04.08.12, 20:45
    Odwiedzić Ciebie może jednak pod kątem prawnym nic Ci nie zrobi.
  • Gość: pytający IP: *.e-wro.net.pl 04.08.12, 20:51
    dzięki za odpowiedź ale nasuwa mi się kolejne pytanie co jeśli mnie nie będzie w domu to czy może wejścć do mieszkania?czy ma obowiązek sprawdzić wcześniej meldunek i księgę wieczystą czy może wtargnąc ze ślusarzem?pytam bo zdarza się ,ze mnie nie ma i to np kilka dni czy tydzień( taka praca) czy moge zastac wyważone drzwi czy jakieś awizo?
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.12, 21:09
    Każde wtargnięcie czy próba wejścia musi być w asyście policji ale z tego raczej nie korzystają bo to kosztuje / tu płaci komornik / jeżeli dłużnik nie jest zameldowany pod tym adresem to po prostu powiadom komornika a jak nie wierzy niech sobie sprawdzi
  • Gość: pytający IP: *.e-wro.net.pl 05.08.12, 00:01
    dzięki za odpowiedź, co do powiadomienia to raczej ciężko będzie-chyba,ze przyjdzie
  • wandotroll1 05.08.12, 07:01
    A na czym polega problem z wrzuceniem do koperty wszystkich listów od komornika, wyciągu z gminy o osobach zameldowanych i pismem przewodnim, że ten pan od 7 lat tu nie mieszka i nie życzysz sobie dalszego nękania?
  • mordimer.madderdin 05.08.12, 08:28
    wandotroll1 napisała:
    > A na czym polega problem z wrzuceniem do koperty wszystkich listów od komornika
    > , wyciągu z gminy o osobach zameldowanych i pismem przewodnim, że ten pan od 7
    > lat tu nie mieszka i nie życzysz sobie dalszego nękania?

Problem polega prawdopodobnie na tym, że owych listów autor wątku nie posiada bo i posiadać nie powinien.
    IMHO - jeśli informować o czymkolwiek komornika, to bez starania się o jakiekolwiek zaświadczenia z gminy. Ustalanie czegokolwiek to jego praca, za którą bierze kasę.
  • Gość: pytający IP: *.e-wro.net.pl 05.08.12, 11:40
    dokładnie-listów, których nie jestem adresatem nie posiadam- niepokoje się tylko działaniami komornika-który ma chyba informację,ze dłużnik nadal mieszka pod tym adresem-moim adresem -z drugiej strony to trochę dziwne ,że 7 lat temu ktoś zmienił adres zameldowania a instytuje sądowe tego nie zaktualizowały
  • frediiii 05.08.12, 18:59
    Jakaś firemka typu PRESCO usiłuje zdobyć nakaz zapłaty za jakąś przeterminowana należność, wysyłają korespondencję pod adres jaki mają w papierach, to ze nieaktualne to dla nich same plusy, dłużnik nie może złożyć wniosku o oddalenie sprawy ze względu na przedawnienie i będzie musiał bujać sie z przywracaniem terminu.
  • Gość: pytający IP: *.e-wro.net.pl 05.08.12, 11:36
    problem polega na tym,że listy nie są odbierane a awizowane- ja ich nie odbieram, na poczcie powiedzieli,ze to nie ich i nie mój problem ,bo oni dostarczają na adres a nie do adresata, a ja awiz obebrac nie mogę(nie chciałem ich odebrać-tylko byłem spytać czy da się jakoś zgłosić aby lity nie przychodziły)-awiza są sądowe i komornicze tak twierdzi pani z okienka, ...w sumie wiem,ze to nie mój problem....problem widzę w tym,że podobno komornik może podczas mojej nieobecności wejść do mojego domu, wiem ,ze osoby na forum mają wiedzę i doświadczenie dlatego założyłem wątek......jedni sposród moich znajomych mówią,że komornik działa tak,ze wchodzi z policją i ślusarzem na podany adres dłużnika i tyle...inni ,ze sprawdza księgi wieczyste i zameldowanie dłuznika i dopiero jak ma "czarno na białym" to robi akcje z odwiedzinami....nie wiem która wersja jest prawdziwa
  • 19dawid80 05.08.12, 16:25
    Śpij spokojnie. Wejście komornika z ślusarzem w asyście Policji to ostateczność. Wcześniej jeżeli się pojawi a Ciebie nie będzie to zostawi informacje z prośbą o stawiennictwo.
  • Gość: pytający IP: *.e-wro.net.pl 05.08.12, 16:42
    dzięki trochę mnie uspokoiłeś....
  • frediiii 05.08.12, 19:03
    Nie odwiedzi, komornicy zadają sobie trud sprawdzenia gdzie dłużnik mieszka, aby nie jeździć na darmo. Tak to już jest że poczta polska ustala kto jest winny kto nie, 2x nieodebrana korespondencja i firma windykacyjna ma kolejnego jelenia
  • Gość: Wrocławianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.12, 13:17
    Z ciekawości, na jaką to ulicę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.