Dodaj do ulubionych

komornik chce zająć pensję

16.11.12, 19:05
Witam. W środę dostałam pismo od komornika(odebrała je moja niedowidząca babcia, która mieszka obok mamy), że zajmie moją pensję za niepłacony czynsz za mieszkanie. Obecnie mieszka tam tylko moja mama, ja od pięciu lat z nią nie mieszkam i mężem wynajmujemy mieszkanie,natomiast cały czas jestem zameldowana u mamy. Na piśmie od komornika podany jest zły nr mieszkania, czy mogę powołać się na to pisząc skargę aby mieć jakiś czas na wybronienie się z zajęcia pensji czy od razu powołać się na to, że już tam nie mieszkam i nie byłam świadoma, że mama doprowadziła d zadłużenia mieszkania.
Edytor zaawansowany
 • Gość: komornica IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.12, 19:30
  Obawiam się, że komornik już zajął twoją pensję, a nie dopiero ma zamiar to zrobić. W obecnej sytuacji pisanie skarg (i to tym bardziej w oparciu o tak marny zarzut jak zły numer mieszkania w adresie) nie ma żadnego sensu. Pozostaje droga sądowa.
 • maksia1507 16.11.12, 19:49
  a takie urzędowe pisma mogą zawierać błędy, czy nie tracą przez to ważności. A to, że tam nie mieszkam,czy to ma jakieś znaczenie. Mam 7 dni aby się odwołać, termin upływa w środę, musz jakoś się ratować, nie chcę aby przez mamy błedy ucierpiała teraz moja rodzina.
 • Gość: komornica IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.12, 19:54
  To, że w adresie jest błąd, tym bardziej jeśli pismo dotarło do adresata nie ma żadnego znaczenia, naprawdę. Czy jesteś właścicielem tego mieszkania, którego dotyczy czynsz? Bo jeśli tak, to Ty jesteś osobą obowiązaną do jego płacenia, a fakt, że w istocie tam nie zamieszkujesz również nie będzie miał znaczenia. Jeśli ktoś inny jest obowiązany do płacenia czynszu to jak najbardziej należy powalczyć w sądzie.
 • maksia1507 16.11.12, 20:10
  Mama jest najemcą, jest to mieszkanie komunalne,byłam dziś w ZGM, mama nie była zgłosić, że ja już tam nie mieszkam(a tylko ona na piśmie mogła to zrobić)nie mówiła też mi, że nie płaci czynszu, a ja nie wiedziałam, że mogą mnie pociągnąć do odpowiiedzialności.
 • mordimer.madderdin 16.11.12, 22:41
  maksia1507 napisał(a):
  > Mama jest najemcą, jest to mieszkanie komunalne [...] a ja nie wiedziałam, że mogą mnie pociągnąć do odpowiiedzialności.


  Bo nie mogą. Tylko, że oni są przekonani, że tam mieszkasz, a tym samym zobowiązana jesteś do płacenia. I dlatego poszedł pozew do sądu, i dlatego masz komornika na karku.
  Szukaj na forum pod hasłami "wniosek o przywrócenie terminu" i "sprzeciw do nakazu zapłaty". Będziesz musiała udowodnić, że tam nie mieszkasz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka