• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upom. Dodaj do ulubionych

• IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.13, 13:51
    Witam. Czy w sprzeciwie od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym do sądu wystarczy wzmianka że zadłużenie zostało spłacone i posiadam na to dokument (kwit)? czy może trzeba dołączyć do tego wniosku ksero tego potwierdzenia spłaty aby sąd uznał to jako dowód oprócz samych słów? Pierwszy raz piszę sprzeciw i zaznaczam że posiadam potwierdzenie spłaty zadłużenia i inne argumenty (obecność świadka) ale nie wiem czy to zachować dla siebie czy dołączyć to do listu??
    Proszę o odpowiedź.
    Edytor zaawansowany
    • 31.01.13, 19:51
      Nakaz z sądu rejonowego - dołączyć dowody, nakaz z e-sądu - można nie dołączać, bo sąd rejonowy później i tak wezwie strony do uzupełnienia pozwu.

Spłaciłeś przed czy po wniesieniu pozwu?
      • Gość: dudek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.12.13, 12:23
        Mam podobną sytuację, ale spłaciłem połowę długu a e sąd dał nakaz spłaty całości, czyli kwota jest nieprawdziwa.Nie wiem jak napisać sprzeciw.
        • 07.12.13, 14:56
          Nie ma potrzeby pisać sprzeciwu. Po prostu od kwoty z nakazu odejmij to co już wpłaciłeś i będziesz wiedział ile pozostało do zapłaty plus koszty sądowe.
          • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 10.12.13, 02:38
            o taaa nie pisz sprzeciwu... a potem bedą go kroić za całośc... ty jakiś qrwa agent windykacji jesteś cy jak?
            • 10.12.13, 14:49
              Za to twoja rada może kosztować dużo pieniędzy nie dając nic w zamian. Jeśli kwota na dzień wniesienia pozwu jest właściwa to spełnienie części świadczenia nie ma wpływu na wydanie nakazu. Po prostu kwota pozostała do spłaty jest mniejsza na dziś dzień. Zresztą po co dyskutować z idiotą, który kc widział tylko przez dziurkę od klucza...
        • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 10.12.13, 02:42
          zatytułuj sprzeciw, napisz że zaskarżasz nakaz w części, która została spłacona i to wszystko. jak nie było wezwania do zapłaty (powód musi przedłożyć dowód nadania!!!) to powoda możesz skroić na koszty stawiennictwa i zastepstwa. do e-sądu nie składa się załączników ani nie trzeba uzasadniać
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.