komornik - zajęcie nieruchomości pilne mam 14 dni! Dodaj do ulubionych

Sprawa moja wyglada tak, wczoraj otrzymałam pismo od komornika ze na wniosek wierzyciela tj Euro Banku zostało zajęte moje wynagrodzenie ( pracuję w budżetówce) i to co najbardziej mnie niepokoi moja nieruchomośc czyli dom na którym jest hipoteka z tyt rozbudowy banku PBH ( hipoteka jest to 2024roku) komornik dał mi 14 dni na spłate zobowiązania wobec Euro Banku które wynosi 14500tyś + odsetki 6200. dzwoniłam dziś do banku EB z propozycja ze mogę od razu wpłacić 2000tyś zł a resztę niech mi rozłożą na raty po 1200zł m-cznie. od Pani usłyszałam ze mam złozyć taki wniosek ale ona nic nie obiecuję czy dział który tym się zajmuje przychyli sie do mojej prosby. W poniedziałek oczywiście wyslę to pismo i mogę wpłacic te 2000tyś tylko czy przyniesie to pozytywny skutek? tak bardzo sie boję ze jeszcze nie mam spłaconego kredytu hipotecznego a komornik zlicytuje mój dom w ktorym mieszkam z trójką małoletnich dzieci oraz rodzicami którzy sa schorowani. mój dochód nie jest duży bo tylko 1500zł m-cznie i jest jeszcze na nim obciązenie kredytu z karty kredytowej na 15000 tyś ale po rozmowie z najbliższą rodziną pomogą mi spłacic zobowiązanie wobec euro banku.
Proszę o radę? czy jest szansa na polubowne rozwiązanie sprawy? czy idę dobrą drogą? czy mam wpłacić te 2000 tyś bezpośrednio do banku czy przez komornika ale wtedy bank dostanie dużo mniejsze pieniadze? co mam robić? prosze o odpowiedź, we wniosku chcę prosić EB o przynajmniej zawieszenie postępowanie komorniczego ale na odpowiedź maja 14 dni a i komornik dał mi 14 dni na spłatę bo potem powołają rzeczoznawcę do wyceny.... Kredyt hipoteczny jest spłacany -nie mam tam zaległości ale wiem ze mozna zlicytować dom nawet z hipoteką, Nie jestem jednak wstanie zorganizować 20tyś zł w ciagu 2 tyg! proszę o opinię co dalej robić?
pozdrawiam
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.