Dodaj do ulubionych

długi po zamknięciu firmy

IP: *.range109-154.btcentralplus.com 20.01.14, 15:15
Zamknęłam działalność w listopadzie 2013r., ale pozostały nie zapłacone faktury za towar, dług w ZUS i US. Razem nazbierało się tego prawie 70.000zł. Nie mam już nic co mogłabym sprzedać (samochód sprzedałam i też spłaciłam część długu jaki miałam). Mąż ma dom, który dostał od rodziców i boję się, że możemy go stracić. Ja jestem zameldowana u siostry i obawiam się, że mogą ją nachodzić komornicy. Obecnie przebywamy zagranicą, ponieważ mąż dostał tu pracę, ja jeszcze nie pracuję, bo opiekuję się dziećmi, ale co miesiąc staram się coś odłożyć, lecz to idzie na raty kredytów które spłacamy. Co mi grozi jeżeli szybko nie spłacę długów? Czy komornik może zająć siostry mienie lub nasz dom? Czy mogą mnie zatrzymać na lotnisku jeśli przyjadę do Polski?
Edytor zaawansowany
  • alpepe 20.01.14, 15:28
    dobre z tym zatrzymaniem na lotnisku...
    Przeceniasz się.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • zara550 20.01.14, 17:38
    Jesli dom jest meza i tylko meza(ma na to dokumenty),to nie ma obawy.
    Jak jestes za granica,to lepiej wymelduj sie od siostry-zawsze Cie moze zameldowac.
    Spokojnie-na lotnisku Cie nie zatrzymaja .Chociaz nie wiem jak z dlugami w US.
    Ten dlug radzilabym jednak splacic.
  • dr.filip 21.01.14, 16:28
    jakiś czas temu było napisane na forum, że za długi wobec US i ZUS małżonkowie odpowiadają wspólnie, tak więc nawet jeśli dom jest tylko na męża, to i tak mogą mu to zająć o ile nie spisaliście wcześniej intercyzy...

tak więc ZUS i US lepiej spłacić, począwszy od US, bo w ZUS mają większy bałagan i zanim dojdą co do czego to mija trochę czasu
  • Gość: Mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.14, 15:37
    Ja tez miałem długi po zamknieciu firmy w US i ZUS. Sprzedałem wszystko co miałem w warsztacie w sumie komornik skarbowy ale wszystko zostało na swoim miejscu ...rozumiesz? Komornik poradził mi poprostu odczekac 5 lat i sami umorza a zostało tego z odsetkami do maja zeszłego roku okolo 400.000 zł bo w maju mi to umorzono musiałem tylko zapłacic 800 zł kosztów komornika. W tym czasie pracowałem w Anglii i jakos zyłem.Grunt to sie nie łamać bo cały ten system ma nas wszystkich głęboko w d...e i trzeba miec ich w d...e tak samo. Całe to prawo ustawione jest pod oszustów i cwaniaków a takich zwykłych ludzi rzuca sie na pozarcie.Co i jak robic to wszystko jest w internecie na różnych forach tam wszystkiego sie dowiesz a o lotnisko to sie nie martw nikt Ciebie nie zatrzyma.Głowa do góry.Pozdrawiam
  • Gość: as-1106 do Mario IP: *.range86-169.btcentralplus.com 22.01.14, 20:42
    Dzięki za odpowiedź, podniosłeś mnie trochę na duchu, ale ja chyba jednak wszystko ureguluję, bo boję się o stratę domu, który jest teoretycznie na męża, ale nie mamy intercyzy:(
  • Gość: michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.14, 21:43
    Jeżeli masz możliwość spłaty to zrób to zwłaszcza jak masz jakiś majątek bo u mnie jakoś nie mają ochoty umorzyć zaległości za lata 2003-4 mimo że wiedzą że jestem golas i nigdy nic nie będę miał na siebie , minimum raz w roku dostaję pisma o wszczęciu egzekucji na chybił/trafił do różnych banków a takie pisma przerywają bieg przedawnienia niestety

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka