Dodaj do ulubionych

odsetki windykacyjne z firmy BEST S.A.

IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.14, 10:42
Mam pytanie może już ktoś miał do czynienia z tą firmą windykacyjną a mianowicie chciałam zapytać czy wyżej wymieniona firma może nałożyć na dłużnika ogromne odsetki np. jesli kapitał kredytu wynosi do spłaty 26600 a firma nakłada na dłużnika ponad 32000 swoich odsetek i czy ma do tego prawo a z doświadczenia wiem że inne firmy tego nie robią tylko ta firma i czy to jest legalne ponieważ ja mam z nią problem mam zadłużenie 26600 kredytu do spłacenia a oni do tej sumy dołożyli mi ponad 32000 złotych samych odsetek i nie wiem co mam z tym zrobić i teraz moje całe zadłużenie wynosi ponad 58000 złotych oczywiście płacę im raty na jakie umówiłam ale czy oni mają prawo nakładać tak kosmiczne odsetki na dłużników. proszę poradźcie coś
Obserwuj wątek
  • unhappy Re: odsetki windykacyjne z firmy BEST S.A. 27.03.14, 11:11
   Gość portalu: anka3105 napisał(a):

   > Mam pytanie może już ktoś miał do czynienia z tą firmą windykacyjną a mianowici
   > e chciałam zapytać czy wyżej wymieniona firma może nałożyć na dłużnika ogromne
   > odsetki np. jesli kapitał kredytu wynosi do spłaty 26600 a firma nakłada na dłu
   > żnika ponad 32000 swoich odsetek i czy ma do tego prawo a z doświadczenia wiem
   > że inne firmy tego nie robią tylko ta firma i czy to jest legalne ponieważ ja m
   > am z nią problem mam zadłużenie 26600 kredytu do spłacenia a oni do tej sumy do
   > łożyli mi ponad 32000 złotych samych odsetek i nie wiem co mam z tym zrobić i t
   > eraz moje całe zadłużenie wynosi ponad 58000 złotych oczywiście płacę im raty n
   > a jakie umówiłam ale czy oni mają prawo nakładać tak kosmiczne odsetki na dłużn
   > ików. proszę poradźcie coś

   Ja ci poradzę, tak na początek, żebyś nie oczekiwała od ludzi, którzy tu piszą wróżenia ze szklanej kuli :)
  • best.analityk Re: odsetki windykacyjne z firmy BEST S.A. 26.02.15, 18:38
   W Best SA słabną wyniki: spadają przychody operacyjne, zysk netto oraz przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej. Widać to choćby w ostatnich danych finansowych skonsolidowanego raportu okresowego za 3Q i 4Q 2014 r. Pogarszająca się sytuacja nie powinna dziwić, bo Spółka wycofuje pozwy/przegrywa sprawy sądowe i płaci koszty procesowe. W tym samym czasie rosną koszty zarządu i wynagrodzenia przy znaczącym wzroście zobowiązań długoterminowych. Jednocześnie Spółka chce dokonać kolejnej emisji obligacji. Zarząd powinien zatem przedstawić realny plan wykupu papierów dłużnych, głównie dzięki przychodom operacyjnym, bo na razie wygląda to tak, jakby Spółka żyła z pożyczonych pieniędzy, a dalsze funkcjonowanie i wypłacanie rosnących wynagrodzeń zawdzięczała rolowaniu i powiększaniu długu. Może tym faktem Best SA się nie przejmuje, bo zabezpiecza wyemitowane obligacje wierzytelnościami przedawnionymi, a nie w pełni swoim majątkiem. Dla inwestora, który nabyłby obligacje tej spółki, w przypadku braku ich dalszego wykupu przez Best SA, mogłoby to oznaczać stratę całości zainwestowanych środków, bo w pakietach wierzytelności stanowiących zabezpieczenie wyemitowanych obligacji są wierzytelności niewymagalne, a więc przy ostrożnej wycenie mają wartość 0 (słownie: zero). Dla Best SA jest to zatem dobry interes, bo w awaryjnej sytuacji majątku nie straci, a jedynie wciśnie inwestorom wierzytelności, które Spółka nabyła za niewielki procent ich nominalnej wartości. Reasumując można stwierdzić, że inwestor, który planuje nabyć obligacje emitowane przez Best SA, oczekując niewielkiej premii ponad WIBOR, naraża się na ryzyko straty powierzonych środków.
   Best Analityk
  • Gość: szpak Re: odsetki windykacyjne z firmy BEST S.A. IP: *.centertel.pl 30.03.17, 02:34
   Najgorsze, co może zrobić dłużnik, to skontaktować się z tą firmą, a także z każdą inną z tej branży. A zwłaszcza podpisać z nimi ugodę.

   Drodzy pracownicy tej bandyckiej i oszukańczej firmy, łamiącej prawo na każdym kroku.
   Waszą firmą powinien zainteresować się UOKiK, GIODO i Prokuratura. Szczególnie ugodą, którą podsuwacie do podpisania dłużnikowi.
  • Gość: marian paździoch Re: odsetki windykacyjne z firmy BEST S.A. IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 30.03.17, 13:26
   brak kontaktu to podstawa aby nie narobić niepotrzebnych głupstw, i później wygrać sprawę w sądzie :)
   może max z 5% spraw wartych jest rozmowy na temat SENSOWNEJ ugody. i naprawdę nie słuchajcie wypocin różnej maści debili, że takie firmy to błogosławieństwo dla "klientów" i wybawienie; to zwykli etatowi naganiacze, którym kierownik zmiany każe wypisywać takie rzeczy w internecie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka