Dodaj do ulubionych

VEX Windykacja

01.07.15, 10:56
Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą?
Powstała na początku 2015 roku, założył ją były założyciel Armada Polska, który jest mistrzem autopromocji. Jak działają? Czy są skuteczni? Jaki model windykacji realizują?
Edytor zaawansowany
 • zara550 01.07.15, 18:07
  Czy sa skuteczni?
  Pewnie tak samo jak kruk,ultimo itp.
  Jak dluznik nic nie ma,to jak moga byc skuteczni?
 • jeremy.clarkson 02.07.15, 13:24
  Chwalą się, że ściągają ekstremalnie trudne długi, właściciel firmy napisał dzieło o pracy windykatora w którym chwali się, w jaki sposób celowo łamie dłużników, nawet tych opornych, więc zastanawiam się, jak to wygląda w praktyce.
 • kamil-sosnowski 02.07.15, 13:54
  Czytałem kilka wpisów o ich działalności na forach, nic odkrywczego nie stosują, chamstwo, "metoda zdartej płyty", straszenie ludzi. Cytat nr 1 : "Mam następujący problem z firmą windykacyjną VEX tj. jakoś 2 tygodnie temu przyszły do mnie do mieszkania 2 osoby otworzyła im moja mama (bo byłem w pracy) najpierw kobieta unosiła się żebym zadzwonił do Pana... wręczając mojej mamie kartkę z ręcznie napisanym nr tel oraz imieniem i nazwiskiem(kartka się zniszczyła) jakoś chwilę później natarczywie pukał i łapiąc za klamkę otworzył drzwi mojego mieszkania w średnim wieku mężczyzna i wykrzykiwał coś że ten Pan jest zły i że to pilne i czeka na telefon o de mnie więc mama do mnie zadzwoniła podała numer i oddzwoniłem. Okazało się że jest to W/w firma windykacyjna i chodzi o sprawę nie zapłaconych mandatów MPK Pan zaczął krzyczeć i mi grozić postępowaniem sądowym i że będą wysłani ludzie terenowi do mnie do domu (do tej pory ich nie było) a ja nie dostałem żadnego pisma od nich (twierdzą że wysłane zostały) z dnia na dzień owa firma zaczęła mnie nękać telefonami i nie dawno jakoś 2 dni temu pan zaczął mi grozić przez telefon że pójdę do aresztu. Nie da rady się dogadać i Pan ciągle krzycząc mówi "GDZIE ŚĄ PIENIĄDZE" kilkukrotnie powtarzając to. Próbowałem się dogadać i prosić o rozłożenie na raty lecz powiedziano mi że nie da rady że muszę spłacić wszystko od razu". Generalnie firma bierze to co komornikowi i innym nie udało się ściągnąć i idą generalnie z groźbami po bandzie cytuję: "Rozmowa z Vex to tak jak z jehowcami. Dzwonią zawsze z zastrzeżonych numerów bo używają gróźb i szantażują. Mnie budzą już o 7 rano głuchymi telefonami. Straszą że mnie znajdą i że mam im przynieść pieniądze w zębach. Nękają mimo że sprawę prowadzi już komornik. Straszą że naślą dresiarzy i takie tam. Prowadzą raczej wojnę psychologiczną".
 • zara550 02.07.15, 17:31
  To raczej nie jest "wojna psychologiczna",tylko zwykly bandytyzm!
  Dziwiw sie,ze dluznicy pozwalaja sie tak traktowac!!!
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 02.07.15, 19:29
  Kamerka, mikrofon, nagrać wszystko na dysk, umieszczony gdzie indziej, i puścić w internecie, wysłać do prokuratury, bo to zwyczajny bandytyzm. Nikt, i żadna sytuacja, nikomu nie daje prawa do takiego zachowania gdziekolwiek, a co dopiero w czyimś domu.
  Można też na kilka dni podpisać umowę z firmą ochroniarską. Jedno naciśnięcie przycisku i za kilka minut może być ciekawie. Kosztami obciążamy wspomnianą firmę. I też windykujemy, na bieżąco. Dziwię się, że ludzie dają się tak traktować. Moi sąsiedzi roznieśliby takich pajaców.
 • zara550 02.07.15, 17:31
  Tylko sie chwali.
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 06.07.15, 17:51
  jak działają? identycznie jak armada albowiem to taki jej klon. nie wiem o co markus macinkiewicz ksywa "palladyn wierzytelności" i "rycerz jedi windykacji" pokłócił się ze wspólnikami z armady, ale zapewne o siano :) zabrał więc zabawki, część ludzi i poszedł w pizdu ;)

  zatem znane już historyjki - o dwóch terenowych w sobotę o 21 i żeby czekać w drzwiach z chlebem i solą, upierdliwe telefonowanie do sąsiadów i opierd..lanie ich że nie poszli przekazać wieści sąsiadowi, straszenie różnymi bzdurami, smsy że nikt nie czekał na terenowych i żeby się w piwnicy nie chować oraz wiele innych :)

  ogólnie - żadna rewelacja. zwykłe straszenie, jakie działa na emerytów i robiących w pampersy, bo na pewno nie na kogoś normalnego.
 • jeremy.clarkson 06.07.15, 18:33
  > jak działają? identycznie jak armada albowiem to taki jej klon. nie wiem o co m
  > arkus macinkiewicz ksywa "palladyn wierzytelności" i "rycerz jedi windykacji" p
  > okłócił się ze wspólnikami z armady, ale zapewne o siano :) zabrał więc zabawki
  > , część ludzi i poszedł w pizdu ;)

  > zatem znane już historyjki - o dwóch terenowych w sobotę o 21 i żeby czekać w d
  > rzwiach z chlebem i solą, upierdliwe telefonowanie do sąsiadów i opierd..lanie
  > ich że nie poszli przekazać wieści sąsiadowi, straszenie różnymi bzdurami, smsy
  > że nikt nie czekał na terenowych i żeby się w piwnicy nie chować oraz wiele in
  > nych :)

  No, jeżeli byli wspólnicy to małżeństwo, to ludzie sypiający ze sobą nie potrzebują tego trzeciego.
  Gość sprawia wrażenie niesamowicie zadufanego w sobie i przekonanego o własnym geniuszu. Tak zadufanego, że aż popełnia szkolne błędy. Jak można bowiem napisać książkę, w której otwarcie się przyznaje do świadomego i celowego robienia koło dupy dłużnikom w ich otoczeniu? Gdyby kiedykolwiek miał do czynienia z VEXem i wierzytelnością sporną, to szefa takiej firmy wsadziłbym do ciupy, a jako dowód dołączył do aktu oskarżenia (nawet prywatnego) tę jego książeczkę.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 07.07.15, 01:31
  A ja się zastanawiam, dlaczego ten człowiek przez tyle lat jest bezkarny.

  Nie ma znaczenia, czy chce te swoje groźby zrealizować, czy tylko "tak sobie" gada. Tym bardziej, że - jak piszecie - wydzwania do obcych ludzi. Nęka ludzi, grozi, straszy, by wyłudzić od nich pieniądze, bo nie sądzę, by miał te żądania udokumentowane.
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 07.07.15, 15:03
  on nigdzie nie wydzwania. ma od tego swoich "konsultantów telefonicznych"
 • jeremy.clarkson 07.07.15, 16:20
  Tym gorzej.
  Zakładając, że działania podejmowane przez windykatorów łamią prawo, możnaby mu ewentualnie zarzucić sprawstwo kierownicze.
 • Gość: naturia01 IP: *.play-internet.pl 20.07.15, 18:40
  Moi drodzy, powiem jak to wygląda z drugiej strony słuchawki.
  Rzeczywiście p. Marcinkiewicz odszedł z Armady (albo został z niej wywalony jak to chwali się pani prezes, wszystko jedno jak dla mnie). Z p. Marcinkiewiczem miałam przyjemność współpracować, zdania na jego temat są podzielone, ale nie o tym chciałam. Uważam że firmy windykacyjne jak Armada i VEX są potrzebne. Gdyby nie takie firmy, które działają na granicy (ale nie przekraczają owej granicy) to dłużnicy by pieniędzy nie oddawali. Wiem z doświadczenia że dłużnicy często koloryzują spotkania z windykatorami terenowymi. Windykacja terenowa nie jest po to by straszyć a po to by doradzać. Niby jest to stosowane jako sankcja (aczkolwiek nie we wszystkich firmach) ale tak naprawdę niekiedy jest to ten czynnik który motywuje do spłaty. A więc moi drodzy, jeżeli dzwoni do was Vex czy Armada to odbierzcie i porozmawiajcie. To w jaki sposób będzie prowadzona rozmowa zależy również od was. Pozdrawiam serdecznie.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 21.07.15, 01:52
  Wielkie dzięki za poprawienie humoru. Dawno już tak się nie uśmiałam.
 • alighator2x 21.07.15, 15:42
  do napisania tych bzdur zostałaś zmuszona jako pracownica czy zrobiłaś to dobrowolnie jako kochanka/sponsorówka?
 • jeremy.clarkson 27.07.15, 22:18
  Moim skromnym zdaniem takie firmy jak Armada czy VEX przekraczają prawo, tylko że trafiają przy tym na słabych dłużników, którzy nie potrafią walczyć o swoje i skutecznie dochodzić swoich praw.
 • bogucjusz 27.07.15, 22:46
  daje wyobrażenie o subtelności i finezji działania firm Armada i Vex. :-)))

 • Gość: wygralem sprawe IP: 46.45.111.* 10.09.15, 19:29
  Zakład pracy chronionej - zatrudniają niepełnosprawnych umysłowo którzy nie wiedzą co to upadłość. Pozatym dobre źródło dodatkowego dochodu w postaci odszkodowania za nękanie i próby wyłudzenia.
 • zoil44elwer 14.11.16, 11:30
  Gość portalu: szpak napisał(a):

  > A ja się zastanawiam, dlaczego ten człowiek przez tyle lat jest bezkarny.
  >
  > Nie ma znaczenia, czy chce te swoje groźby zrealizować, czy tylko "tak sobie" g
  > ada. Tym bardziej, że - jak piszecie - wydzwania do obcych ludzi. Nęka ludzi, g
  > rozi, straszy, by wyłudzić od nich pieniądze, bo nie sądzę, by miał te żądania
  > udokumentowane.
  Wyrok sądu który może egzekwować tylko komornik choć prowadzący 'swoją' działalność gospodarczą to jednak mający umocowanie w.....prawie(?)/Może być policjantem i prokuratorem tzn wejść do mieszkania dłużnika z "drzwiami" nawet podczas jego nieobecności,zrobić mu rewizję osobistą......Komornik(prywatna działalność gospodarcza przy sądzie) może być "sądem" tzn ukarać grzywną....To jest chore prawo ale pod kontrolą(?) sądu.Natomiast bandyckie działania tzw windykatorów są życzliwie tolerowane przez polskie państwo "prawa"!! Państwo rządzone przez lewaków i prawaków,liberałów i konserwatystów,przez czerwonych,czarnych,białych,zielonych,nulli coloris.......

  --
  Tylko dzięki zaiste niepojętej,a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej w tym kraju nie na czworakach chodzą,ana dwóch nogach udając człowieka./J Piłsudski 1926.
 • Gość: IND IP: 212.180.210.* 20.09.15, 11:03
  Jeżeli ktoś określa się mianem "Windykacja" to już samo z siebie świadczy o tym, że niewiele może i potrafi. Windykacja to najczęśćiej wysyłanie pisemek, smsów, telefonowanie. W skrajnym przypadku grzeczna wizyta u dłużnika. To co potrzebuje wierzyciel to firma EGZEKUCYJNA. Jest tylko kilka skutecznych w kraju. Działają zdecydowanie ale zgodnie z prawem.
 • Gość: marian paździoch IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 20.09.15, 18:01
  a co niby robi firma egzekucyjna? co to w ogóle za podmiot i jakie ma uprawnienia, jakich nie ma firma windykacyjna (która zresztą i tak nie ma żadnych uprawnień)?
  organ egzekucyjny w takich sprawach to komornik sądowy
 • bogucjusz 20.09.15, 21:22
  Gość portalu: IND napisał(a):

  To co potrze
  > buje wierzyciel to firma EGZEKUCYJNA. Jest tylko kilka skutecznych w kraju.

  :-) Rozstrzeliwują?
  Napisz coś więcej, pośmiejemy się...

 • Gość: Viki1210 IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.11.15, 17:39
  od 2 dni przesyłają mi sms-y poprosiłam o kontakt telefoniczny nie oddzwaniali, sms-y w bardzo niewybredny sposób sugerowały, że jestem nieuczciwa itd. Numer jest firmowy i korzystały z niego też inne osoby. W końcu zadzwoniłam, okazało się, że sms-y są kierowane do osoby, której nieznam....zażądałam zaprzestania, ale wtedy Pani stwierdziła, że i tak będą wysyłać te sms-y bo taki numer ma podany. Okazało się, że kolega również na numer służbowy dostaje od nich sms-y. Postanowiliśmy połączyć siły i sprawę zgłosić na Policję. Czy ktoś z Państwa ma podobne doświadczenia? Jeśli tak prosimy o zgłoszenie tego na policję to powinno oduczyć firmę takich zachowań
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 11.11.15, 18:23
  art. 107 kw
 • paula24_3 11.12.15, 06:43
  Mam to samo wczoraj dostałam sms-a z treścią że ich wizyta będzie nagrywana kamerą a w sumie nie tak ich wizyta tylko awantura która bedzie dowodem dla Policji. Kupy dupy sie to nie trzyma a tylko dlatego ze stwierdzone zostało ze oni mają wyrok Sadu o nakazie zapłaty jakoby taki by był i zapadł to po takim wyroku pieniądze ściąga komornik a nie windykacja !!! Wpierają cuda wianki nawet wiedzą czy mam siostry czy braci. Dzwonią o inną osobę są nachalni i bezczelni!!!! Też mam zamiar iść i to zgłosić .
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 12.12.15, 15:55
  to są tylko tresowane małpy. w dodatku pojeb*ne od tej tresury przez tresera markusa marcinkiewicza, który siebie zwie rycerzem jedi, palladynem, samurajem telefonu i cholera tam wie czym jeszcze :D

  jak wskazałem wcześniej - komisariat i art. 107 kw. no i zero stresu, śmiej się z debili
 • lukier15 19.06.17, 07:52
  od jakiegoś czasu mam podobne doświadczenia. Wmawiają mi że jestem dłużna bankowi BPH 11 tys. a ja nigdy nie korzystałam z usług BPH. Rozmowy żadnej nie było tylko wrzask do telefonu. Zamierzam coś z tym zrobić. Pozdrawiam. Elżbieta W.
 • Gość: janusz IP: *.play-internet.pl 29.08.17, 11:58
  Ja to mam od prawie od roku, telefony i esemesy jak i zapowiedziane wizyty na których nikogo nie ma.
 • Gość: Spoko Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.17, 13:11
  Też mnie straszą i szantaż emocjonalny robią . Dziś dzwoniłem do dochodzenówki i powiedzieli że skoro wyszedłem nie dawno z ZK i nie ja zawierałem umowę to jak przyjadą nimi tego to mam drzwonić po patrol policji
 • Gość: Kumpello1978 IP: *.petrus.pl 04.02.16, 16:48
  Boże co to za firma wali na ty do 37 latka czyli do mnie ani mowy o ugodzie miałeś oddać uważaj jak przyjedziemy . Masakra a ja dziś przed chwilą chciałem się ugadać a tam facet krzyczał i walil na ty. Czy faktycznie nie idzie się ugadać z nimi mam 330 zł. Nie mogę od razu oddac a chcialem po 50 zł miesięcznie ani mowy.
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 04.02.16, 16:56
  to są idioci, którzy cwaniakują i pajacują. nagraj gadki, policja art. 107 kw. jeśli trafi się coś mocniejszego - jakieś groźby - to i art. 190a kk
 • Gość: kumpello1978 IP: *.petrus.pl 04.02.16, 17:40
  Jeszcze raz dzwoniłem po bardzo długim oczekiwaniu odebrała kobieta dziwne zachowanie ani mowy opcji ugody . Zaczeła wrzeszczeć że czas 24 godz. za 2 dni na adresie będą co mam robić. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dzwoniąc tam bo cały chodze. Facet teraz kobieta wyzywała dziwne zachowanie z kim mieszkam podac rodzine podałem mame do mamy też dziwnie mówla . Ludzie masakra pierwszy raz mam taką firme. Nie mam teraz od razu 330 zł a chciałem po 50 zł nie ma opcji.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 05.02.16, 03:17
  Ty naprawdę wszystko to bierzesz na poważnie.... Wystarczy huknąć przez telefon..... Do tego jeszcze wystawiłeś im swoją matkę.

  Po jakiego grzyba do nich dzwonisz, z takimi idiotami się nie rozmawia. I nic im nie płaci, bo to zwyczajni bandyci. Ściągną od ciebie nie 330, a 1330. Jak dzwonią podnieś słuchawkę i odłóż przy włączonym dyktafonie. Matka też niech tak zrobi. Niech sobie pokrzyczą.

  Zrób, jak mówi Paździoch. Nagrywaj i na policję razem z matką, za groźby karalne. I pilnuj listów poleconych.
 • unhappy 05.02.16, 08:27
  Gość portalu: kumpello1978 napisał(a):

  "Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dzwoniąc tam bo cały chodze."

  I o to chodzi, żebyś cały chodził. Jogurty z drugiej strony słuchawki wyczuły świeżą krew i tak będą cię zaganiać aż padniesz, a oni z twojego truchła wysączą sobie prowizję. Zważywszy na stan twoich nerwów, to mądre rady udzielone przez moich przedmówców pewnie niewiele ci pomogą. Jedyne co mogą zrobić żeby odebrać kasę to cię zastraszyć - już prawie im się udało.
 • feelloved 05.02.16, 13:04
  Też miałam rozmowę z tą firmą. To nie są negocjacje, tylko straszenie wizytą domową. Żadne argumenty i próby deklaracji spłaty nie są brane pod uwagę, trzeba to zrobić natychmiast, bo zlustrują firmę, napiszą do klientów itd. Czy mają do tego prawo? Oczywiście, że nie unikam oddania długu, bo mam jego świadomość, ale każda propozycja jest negowana. Poradźcie, co z nimi zrobić...
 • kitusi 29.08.17, 19:34
  uspokój się bo nerwy nic nie dadzą. Uwierz mi jestem już po etapie rozmów z nimi - tak jak ty - sądu i komornika. Wiec i tak wszystko pójdzie własnym torem, więc po co sie denerwować.
 • Gość: resistans IP: *.static.ip.netia.com.pl 05.02.16, 10:34
  Dobrze tutaj radzą. Lepiej bądź złodziejem i nic nie oddawaj :)
  Jak cię nie stac na 330 tylko na 50zł to płać gamoniu po te 50zł i miej na nich wywalone np. zablokuj ich numer. Nikt ci nie zabroni byc przyzwoitym i oddawac kase - myśl człowieku myśl.
 • Gość: kumpello1978 IP: *.petrus.pl 05.02.16, 11:26
  No proszę odezwał się NIE złodziej prawy człowiek z wielką kulturą słowną. Po pierwsze jestem winny firmie a nie im z Vex a to że prowadzą bezczelny sposób windykacje to szkoda słów. Mam windykacje w firmie BEST z Gdyni i powiem że nie spodziewałem się tego od BESTu . Miałem 5300 zadłużenia oni to kupili dostałem od nich list zadzwoniłem i tu zaskoczenie . Pracownica BEStu zaproponowała mi abym od razu spłacił całość wtedy zejdą z 1 tyśiaca lub na raty wtedy przestaną mi naliczać odsetki umowa zero odsetek na co się zgodziłem w lutym spłacam ostatnią rate . To samo KRUK super firma dogadać się można a windykator z KRUKa miły i uprzejmy była kobieta teraz mężczyzna oboje super. Tylko ta bezczelna firma z panem i panią w sposób arogancki odnoszą się do ludzi. Tylko że oni sami pewnie mają długów po uszy. Dziękujem za nazwanie mnie gamoniem miłe to . Ty mnie podrywasz ? hehehe . No teraz myślę czy nie jesteś od nich ale spoko pozdrawiam .
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 05.02.16, 16:09
  tak przy okazji do tych ugód z Best i Kruk - z nimi da się wygrać w sądzie. ale jak ugody podpisane... pozostaje pytanie czy w momencie podpisania ugód roszczenia były przedawnione czy nie? jeśli były przedawnione - to nadal można wygrać :)
 • zoil44elwer 14.11.16, 12:24
  Gość portalu: marian paździoch napisał(a):

  > tak przy okazji do tych ugód z Best i Kruk - z nimi da się wygrać w sądzie. ale
  > jak ugody podpisane... pozostaje pytanie czy w momencie podpisania ugód roszcz
  > enia były przedawnione czy nie? jeśli były przedawnione - to nadal można wygrać
  > :)
  Ignorowałem listy i telefony od Kancelarii Navi Lex która kupiła moje długi od TV Neowsin.Uzyskali w sądzie (tryb uproszczony) nakaz zapłaty.Ale skutecznie złożyłem sprzeciw tzn sąd wyznaczył rozprawę,także dzięki dobrym radom dobrych ludzi z tego forum-DZIĘKI! Ale do dnia rozprawy przez 6 miesicy otrzymywałem monity o zapłatę sumy (750 + odsetki i koszty adwokackie za 4 lata) tj zasądzonej w I etapie sądowym.W styczniu br sąd przyznał mi rację i oddalił roszczenia tzw wtórnego wierzyciela tj kancelarii Navi Lex.Ja emeryt byłem 'lepszy" od prawników.Jakim cudem? Ale chyba Navi Lex odsprzedała mój dług "lepszym" frajerom windykacyjnym bo zacząłem dostawać telefoniczne żądania spłaty długu i pogróżki.Po 3-krotnej konwersacji przestałem odbierać na swoim telefonie(stacjonarnym z wyświetlaczem numerów przychodzących) nieznane mi numery.I jest spoko.

  --
  Tylko dzięki zaiste niepojętej,a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej w tym kraju nie na czworakach chodzą,ana dwóch nogach udając człowieka./J Piłsudski 1926.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 05.02.16, 16:13
  Jak widzisz są różne metody dojenia dłużnika. Jeszcze niedawno również te firmy stosowały podobne metody działania. Do niektórych już dotarło, że uprzejmością można więcej zdziałać, bo chamstwo i pazerność powoduje reakcję dłużnika odwrotną od oczekiwanej. A tak, dopieszczony dłużnik płaci bez szemrania te horrendalne haracze, i wszyscy są zadowoleni.

  Twój rzeczywisty dług to nie więcej niż 1/3 kwoty, którą spłacasz tym złodziejom. W długach z firm pożyczkowych to jeszcze mniej. Kiedyś dano tym firmom, funduszom i komornikom zielone światło na ściąganie długów. Jak to wykorzystali, to co jakiś czas dowiadujemy się z mediów. A to tylko wierzchołek stożka. Gdyby rzetelnie prześwietlono te działalności, 90% pracowników i cała kadra wylądowałoby w więzieniach.

  Dlatego długo jeszcze poczekamy na normalność w tej dziedzinie. I to dłużnika będzie się szczuć i wyzywać od złodziei, a nie tych, którzy ich okradają ściągając mafijne haracze. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że robią to przy pomocy aparatu sprawiedliwości, który powinien stać na straży sprawiedliwości i eliminować patologię.
 • Gość: 85ru IP: *.dynamic-ww-3.vectranet.pl 06.02.16, 20:53
  Tak, też uważam, że wydzwanianie i obrażanie dłużników jest poniżające i powinno być jakoś zastopowane.
  Dlatego gdy sam zajmowałem się windykacją to nikt poza jednym telefonem informacyjnym i wezwaniem z dłużnikiem nie rozmawiał, tylko po prostu po uzyskaniu nakazu komornik zajmował pensję, a jeśli była za mała to szukał jednostek uczestnictwa, akcji (przy dużych długach opłaca się wysłać zapytania do wszystkich biur maklerskich/funduszy), jeśli dłużnik z racji swojego profilu nie miał w/w lub był gołodupcem i pracował na czarno to ustalało się miejsce pracy, dokumentowało fakt pracy, a następnie uświadamiało dłużnika, że albo spłaca, albo pracodawca ma donos i groźbę kary (a wtedy na 99% wykopie dłużnika z roboty), większą trudność stanowiło udowodnienie faktu dostawania części kasy pod stołem, aczkolwiek nie było niewykonalne.

  Tak jak zaznaczyłem na wstępie, nękanie dłużnika bezsensownymi telefonami, pokrzykiwanie na niego etc uważam za zdecydowanie niedopuszczalne.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 07.02.16, 17:52
  Kiedyś windykacją zajmowały się głównie kancelarie prawne adwokatów i radców. I wyglądało to mniej więcej tak, jak opisałeś. I nadal się zajmują, bo jak chce się dorwać klasycznego oszusta, prezesa spółki z ferajną, zadłużającego kolejną spółkę, to tylko przez takie biura. W Gazecie opisano właśnie gang, który "skupował" takie zadłużone spółki. Mam nadzieję, że prokurator zajmie się również prezesami, sprzedającymi te zadłużone spółki.
 • Gość: Koridan IP: *.dynamic.chello.pl 11.02.16, 23:01
  Skoro to wkurza to znaczy ze te dzialania sa pozyteczne i skuteczne. 3 spusci na szczaw, a 7 po kilku takich telefonach i wizytach zaplaci dla spokoju.
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 12.02.16, 06:24
  Gość portalu: Koridan napisał(a):

  > Skoro to wkurza to znaczy ze te dzialania sa pozyteczne i skuteczne. 3 spusci n
  > a szczaw, a 7 po kilku takich telefonach i wizytach zaplaci dla spokoju.

  co ty ziomek pieprzysz? jakie pożyteczne? płacą przestraszeni emeryci, którzy nawet nic nie są nikomu winni.
 • Gość: ding IP: *.dynamic.chello.pl 17.02.16, 09:04
  hehe, większej głupoty to chyba nie mogłeś napisać.... chociaż kolega szpak też jest niezły.... dobry macie poziom chłopcy :)
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 19.02.16, 02:31
  Wszystkim windykatorom, a także wszystkowiedzącym mądralom i szydercom, życzę, by w czasie rzeczywistym przerobili temat bycia dłużnikiem w Polsce. Zawsze można znaleźć się po tej drugiej stronie. Teraz się cieszycie, że okradliście dłużnika na kilka- lub kilkanaście tys., często więcej. Pieniądze nie śmierdzą, ale.... Nie chciałabym być w waszej skórze za lat np. 20, bo wtedy pewnie zrozumiecie w czym uczestniczyliście. Większość z was będzie to podgryzać przez resztę życia, bo psychiki nie da się wymazać gumką.
 • alighator2x 19.02.16, 23:47
  A co takiego napisali że niby ma być nie tak? Marcinkiewicz może ci kazał tu siać zamęt?
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 12.02.16, 13:08
  Wyłudzanie pieniędzy od ludzi to na pewno jest pożyteczne działanie?
  Żeby pracować w polskiej windykacji i ściągać haracze dla zwyczajnych bandytów, trzeba być młodym i głupim, albo mieć inteligencję na poziomie debila.

  Czym się różni taki windykator od gościa stającego przed człowiekiem na pustej ulicy, z nożem w ręce, i mówiącego - wyskakuj z portfela.
 • zoil44elwer 14.11.16, 12:34
  Gość portalu: Koridan napisał(a):

  > Skoro to wkurza to znaczy ze te dzialania sa pozyteczne i skuteczne. 3 spusci n
  > a szczaw, a 7 po kilku takich telefonach i wizytach zaplaci dla spokoju.
  7 spuści na szczaw-3 zapłaci! Odkupują długi za bezcen to i nawet przy 30% skuteczności 'windykacji' ten proceder jest opłacalny.

  --
  Tylko dzięki zaiste niepojętej,a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej w tym kraju nie na czworakach chodzą,ana dwóch nogach udając człowieka./J Piłsudski 1926.
 • ola.jassa 18.02.16, 22:16
  Do mnie piszą straszą że już jadą ! Mam pytanie czy oni pojawią sie u mnie w domu ???? Czy u kogos już byli ???
 • alpepe 19.02.16, 10:41
  nie masz obowiązku wpuszczania. Oni dzwonią, ty pytasz, kto, oni mówią, ty ich zlewasz, do widzenia!

  --
  Tak walczę ze złem
  A zło rośnie we mnie z każdym dniem
 • inletltd 19.02.16, 12:13
  Możesz ich ewentualnie zapytać czy się nie zmęczyli i wskazać najbliższy hotel. Wpuszczać absolutnie ich nie musisz. Zamknij drzwi i tyle. Nie mają prawa do rozwiązań siłowych. Nie mają również prawa do informowania sąsiadów po co przyszli, rozpytywania sąsiadów i tak dalej.
 • Gość: Kumpello1978 IP: *.petrus.pl 19.02.16, 16:24
  Nie u mnie nie byli jak na razie . Ma pan nie jaki Orgierd przyjechać z pracownikiem na nie milą jak wyraził w e-mailu i smsie rozmowie. Nie wiem czy byli u kogoś pewnie tak lecz u mnie nie. Tam odbiera wrzeszczący i agresywny pan oraz krzycząca pani. Żadne ugody z nimi. Specjalnie nie jaki pan Orgierd pisze aby zadzwonić i się ugadać a jak siędzwoni żadne ugody tylko depresja po rozmowie.
 • Gość: Lawenta IP: *.centertel.pl 19.02.16, 18:55
  Słuchajcie nie dajcie się dymać i łapać na sztuczki bulterierów prezesiny Marcinkiewicza. Napisał książkę dla swoich windykatorów idota ujawnia jak windykator ma zgnoić dłużnika i jakie sa na nas sztuczki. Przeczytajcie książke i jak was beda kundke z vexa atakowac to ich splawiajcie trikami Marcinkiewicza :P

  www.matras.pl/zawodowy-windykator-tom-1-model-marcinkiewicza,p,224759
 • mordimer.madderdin 20.02.16, 04:22
  Grafoman i mitoman - takie mam zdanie o o autorze tego chłamu.
  Świat raczej nie docenił tego pięknego umysłu.
  Facio zapewne musiał wydać to za własne pieniądze, teraz usiłuje odzyskać poniesione koszty.
  Choćby z tego powodu nie warto wydać na "to" ani złotówki.

  Niech go wspomoże... Jedi?
  (dla niewtajemniczonych - autor porównuje windykatorów do postaci z "Gwiezdnych wojen")
 • Gość: rikimartin IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.16, 15:10
  Po tym jak go opluwasz jadem to chyba jednak kupię i przeczytam.
  Mało co na ciebie mordimerze działa tak, że zaczynasz szaleć i opluwać :)
 • mordimer.madderdin 23.02.16, 02:51
  Ależ kupuj, każdy ma prawo wydać swoje pieniądze zgodnie ze swoją wolą.

  Ja - wyraziłem swoją opinię, opartą na lekturze wywiadu z typem ( podlinkowanego kiedyś przeze mnie na forum ), a także na znajomości branży i tzw. doświadczeniu życiowym wynikającym z kontaktów z dobrymi paroma tysiącami osób.

  Jeśli ty to nazywasz "szalonym opluwaniem jadem", to albo usiłujesz reklamować grafomanię Marcinkusa czy jak on się tam woła, albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

  Ta ostatnia przypadłość w kontekście wartości literackiej i merytorycznej reklamowanego dzieła jest w sumie bez znaczenia - i tak nic nowego nie wniesie do twego stanu posiadania.

  I na tym może zakończmy poboczny wątek literacki - kolejne wpisy poza głównym tematem wątku będą usuwane. Jak odczuwasz przemożną potrzebę pisania - załóż sobie odrębny.
 • montana30 24.02.16, 16:19
  Znowu wypisuje do mnie ten Debil Olgierd ze bedzie ze juz jedzie z Wrocławia ze ma 8 ludzi u mnie w mieście i mam byc w domu bo o 21 bedzie !? Czy to możliwe czy ob naprawde przyjeżdża do ludzi !!! Nie ukrywam ze boje sie tego tym bardziej Ze mieszkam z mama ktora nie bedzie zadowolona z takiej wizyty ! Pomóżcie cos
 • inletltd 24.02.16, 16:29
  Po prostu nie wpuść i tyle. Ale pewnie nie przyjadą. To tylko straszenie.
 • montana30 24.02.16, 17:10
  Wlssnie nie moge sie nigdzie doczytać czy u kogos byli ??? Przejrzałam wszystkie fora wszystkie tematy związane z ta masakryczna firma ! Ja wiem ze nie musze otwierać ale jednak wstydu mogą narobić i mieszkam z mama
 • feelloved 24.02.16, 17:19
  Przydatny artykuł:
  www.natemat.com.pl/prawo-finanse/banki/co-moze-windykator.html
 • montana30 24.02.16, 17:29
  Artykuł bardzo przydatny i gdyby ta firma buca Olgierda czyli Vex działała tak prawnie byłoby ok ale nie wiem czy oni jednak przyjeżdzają do domu , Łamią prawo !???
 • montana30 24.02.16, 17:58
  Otrzymałam takiego sms:
  Olgierd Zawada z tej strony. Ponieważ wielokrotnie wprowadzano mnie w błąd, wyjeżdżam na podany w umowie adres z Wrocławia. W tej miejscowości mam 8 DŁUŻNIKÓW. Na ten dres dotrę najwcześniej po 21 .Proszę przygotować dowód pożyczki która miała być do dziś dokonana w całości , w razie braku będę chciał aby pojechać ze mną na całodobowa pocztę i wpłacić dług jeszcze dziś. Jeśli nikogo nie zastanę poproszę sąsiadów aby przekazali moją wizytówkę. Jeśli wizyta nie chciana albo zapóźnia pora to dzid do 15 proszę wpłacić pieniądzem i wysłać dowód wpłaty. W razie braku dowodu wpłaty lub tel proszę czekać dziś przy drzwiach bo jadę ze swoim partnerem na ten adres. Proszę sprawdzić maile.
 • inletltd 24.02.16, 18:24
  Zapewne u nikogo nie byli. Chętnie bym z nimi porozmawiał sam na sam. Niestety pewnie nie będą chcieli. Tak - łamią prawo. Możesz wezwać policję. Wtargnięcie do mieszkania (stanie pod drzwiami w sumie też) to jest zakłócenie miru domowego. Co prawda są pewne wyjątki, ale tutaj to nie nastąpi. To jest bardzo stary przepis. Reguluje go art 193 KK.
 • montana30 24.02.16, 18:41
  Mam nadzieje ze nie przyjdą ! Że nie ma na tych bandytów sposobu ! Że nic sad z nimi nie robi ! To jest wlasnie nasz kraj ! Szok
 • montana30 24.02.16, 21:12
  Czekam na te dziadostwo i póki co ich nie ma !!! Ciekawe czy dotrą czego bym nie chciała ! Taka firma jak ta potrafi tak wsiąść na psychikę człowieka ze to az nie prawdopodobne !!! Szkoda ze ludzie nie piszą czy przyjeżdzają do domów !
 • Gość: igor30 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.16, 22:07
  I co odwiedzili ciebie?
 • Gość: igor30 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.16, 22:09
  I jakie miasto?
 • montana30 24.02.16, 22:11
  Nie było do tej pory ! Miasto Plock ! Jakies dodatkowe informacje uzyskam ?
 • Gość: igor30 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.16, 22:29
  mam ten sam problem więc pytam
 • montana30 24.02.16, 22:42
  A skąd ty jestes ? Czy kontaktowałes sie z nimi??? Oni sa nie poważni !!!
 • Gość: igor30 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.02.16, 22:52
  z Kudowy. Jeszce nie bo niewiem co i jak. Zadzwonię jutro i zapytam
 • montana30 24.02.16, 23:06
  Jest problem z dodzwonieniem sie , jak juz po jakimś czasie sie udało traktowali mnie przez telefon jak złodzieja po czym pani mnie olała i powiedziała ze nie ma czadu ze mna rozmawiać ! Parodia ! Jestem ciekawa czy naprawde przyjeżdzają ! Poraz 2 dystalam SMS ze juz jadą i nic !!! Nie wiem czy to ich chwyt zastraszania czy naprawde przyjadą ?!?!?!
 • feelloved 25.02.16, 11:03
  Też miałam rozmowę z tą firmą. To nie są negocjacje, tylko straszenie wizytą domową. Żadne argumenty i próby deklaracji spłaty nie są brane pod uwagę, trzeba to zrobić natychmiast, bo zlustrują firmę, napiszą do klientów itd., a nie mogą tego zrobić. W ogóle nie dali dojść do słowa. To jest zastraszanie. Może by tak zgłosić to do UOKiK, załączyć maile, jak będzie dużo zgłoszeń, to na pewno przyjrzą się ich działaniom.
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 25.02.16, 14:43
  zadzwoń do VEX i zapytaj dlaczego pan olgierd jeszcze nie przyjechał z partnerem jak obiecał, pewnie gdzieś po drodze do lasu skręcili na małe co nieco i zaczeli się razem zabawiać zamiast pracować :D

  a na poważnie to szansa na wizytę drastycznie maleje wraz ze wzrostem odległości od wrocławia.za to zwiększa się wówczas intensywność telefoniczna :)

  a swoją drogą niezłe teksty ma olgierd - na pocztę pojedziecie z pożyczką hehehe
 • feelloved 25.02.16, 15:11
  Są jeszcze lepsze, np. o szczuciu psem przy wizycie i agresji ze strony dłużnika :)
 • Gość: Laura IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.02.16, 17:57
  Nie patyczkujcie się tylko zgłaszajcie 190A na policji!!!!! Ja tak zrobiłam i mam spokój!
 • Gość: magda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.04.16, 19:12
  ja tez otrzymałam od nich wielokrotnie wiadomości i nawet napisali smsa ze nikogo nie zastali w domu gdzie w tym czasie bylam, chcieli nawet przyjechać w wielka sobote a potem przepraszali ze się nie wyrobili
 • montana30 13.04.16, 21:39
  Ja dzis otrzymałam takiego SMS : VEX: Zaistnial powazny problem dotyczacy platnosci dlugu wobec LENDON.PL - prosze zadzwonic na 713067880. Musimy wyjasnic problem telefonicznie albo na adresie.
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 17.04.16, 06:56
  montana30 napisał(a):
  > Ja dzis otrzymałam takiego SMS : VEX: Zaistnial powazny problem dotyczacy platn
  > osci dlugu wobec LENDON.PL - prosze zadzwonic na 713067880.


  to zadzwoń i powiedz że skoro zaistniał problem płatności - to niech zapłacą :D
 • guest30 19.04.16, 11:42
  Nie dzwoń nigdzie... jeżeli spłacasz zadłużenie to nic nie mogą Ci zrobić... Sytuacja się rozkręca, oni popłyną bardzo szybko.... Z nimi trzeba bardzo krótko rozmawiać. Zaważyliście, że jak się do nich dzwoni to Oni ostrzegają o tym że rozmowa jest nagrywana, przy czym zaznaczają jednocześnie że nie wyrażają zgody na nagrywanie rozmowy.... Mówię oni mają jakieś problemy z organizacją a obawiam się ze również i z psychiką....
 • jeremy.clarkson 20.04.16, 05:42
  > rozmawiać. Zaważyliście, że jak się do nich dzwoni to Oni ostrzegają o tym że r
  > ozmowa jest nagrywana, przy czym zaznaczają jednocześnie że nie wyrażają zgody
  > na nagrywanie rozmowy...

  Rozmowę może nagrać każdy. Brak zgody oznacza problem z wykorzystaniem nagrania jako dowód, problem z rozpowszechnianiem rozmowy etc.
  --
  Zawodowy windykator
 • guest30 23.04.16, 22:55
  Wy ludzie sukcesu tzw. windykatorzy zrobicie wszystko aby odzyskać kasę, jesteście po prostu sępami które wydrą z gardła ostatni grosz posuwając się do ostateczności. Pamiętajcie jednak, że nie macie prawa ani straszyć sądem dłużnika, ani komornikiem, ani nachodzić go w domu czy gdziekolwiek indziej, nie macie prawa wypytywać ludzi postronnych o osobę której sprawa dotyczy,,, tak naprawdę to macie bardzo ale to bardzo ograniczone prawa co do sciągania pieniędzy... A tak przy okazji to jeżeli dług jest spłacany regularnie kilka razy w miesiącu wpłacana jest pewna kwota pieniędzy to komornik nie zajmie się taką sprawą...
 • montana30 25.04.16, 20:26
  Dzis SMS o treści !!!
  VEX: Prosimy splacic dlug LENDON.pl w calosci lub czesci na: 56 1090 1043 0000 0001 2107 6504-wplata w 48H uchroni przed wizyta windykatorow. tel 713067880...
  Miał ktos podobnego ???
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 26.04.16, 13:52
  mnóstwo osób tak ma :)
  takie i inne SMS, a także i maile. a tymczasem olgierd z partnerem chyba bzykają się w aucie gdzieś na przydrożnym parkingu, zamiast jeździć po kraju - bo jakoś poza wrocław i legnicę nie potrafią dotrzeć :D
 • kitusi 18.05.16, 16:36
  Montana ty tez masz Lendon??? Hahhaha ja tez i tez za to mnie scigaja... A moze to taka szajka????
 • montana30 18.05.16, 16:48
  Tak Lendon !!! :)
 • Gość: kumpello1978 IP: *.petrus.pl 26.02.16, 10:02
  Hehehe czyli nie jaki pan Orgierd obsługuje ze swoim partnerem całą Polskie. Jak tak czytam to te same teksty w smsach otrzymują wszyscy. Też do mnie jechał ale dodał że jak nie zapłaciłem wezmie mnie na cało dobowa poczte której u mnie nie ma bo poczta pracuje do godz . 18 i tam przy nim mam zapłacić. Do mnie jechali już kilka razy i nie dotarli. A dzwonić nie będę już do VEX gdyż ta pani i pan co odbierają telefon wyzywają i wrzeszczątam czyli bez sensu a i dodzwonić sięnie idzie czas do czterech minut a to cały dzien potrwa.
 • montana30 26.02.16, 15:46
  No wlasnie te same teksty te same SMS tylko czy to jest tylko zastraszanie ??? Bo nic fajnego dostawać takie SMS ! Brak słów na ta firmę
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 27.02.16, 14:01
  trzeba mieć mocne nerwy i być naprawdę cwaniakiem by podjąć się rozmowy z tymi sk*rwysynami i nie dać się zaszczekać...

  oczywiście polecam doniesienia do odpowiednich organów, art. 107 kw i 190a kk
 • martatarka77 28.02.16, 22:20
  Ja w ich sprawie jestem umowiona z radca prawnym jeżeli mi doradzi zglosze sprawę na policje. Dwa razy dziennie dostaje smsy z jada ale co najlepsze nie mam żadnego zadłużenia w firmie lendon ? ! Wysyłam email pisma od lendon a oni swoje. To są jaja w h*j
 • montana30 10.03.16, 13:40
  Teraz taki SMS !!!!! VEX: By uniknac spotkania w piatek o 7:30 z windykatorami VEX dot. LENDON dlug prosze wplacic na 83-1090-1043-0000-0001-2344-6989. fax@vex.com.pl tel 713067810
 • montana30 10.03.16, 13:40
  Zmienili taktykę czy SMS ????
 • Gość: kumpello1978 IP: *.petrus.pl 10.03.16, 16:39
  Do mnie też taki sam. Pewnie tak bo chamskie smsy już pewnie zgłaszają i widzą zę tylko agresją działają na ludzi. Grzecznościowe smsy i zachowanie zdziałają więcej . U mnie mają być w piątek o godz. 7.30 rano.
 • tina9999 10.03.16, 20:16
  też dostałam ten sam sms. Zastanawiam się czy czy przyjadą i mam się stresować? Czy olać ten sms?
 • tina9999 10.03.16, 20:18
  jestem w krakowie, to może jak jadą do tylu różnych miejscu, nigdzie nie dojadą? Mam nadzieję...
 • gruby.g 11.03.16, 05:20
  Też dostałem takiego sms a mieszkam na śląsku
 • 89_anka 11.03.16, 07:20
  Ja również dostałam smsa że w piątek o 7.30 będą. Nie wiem czy mam się stresować czy przyjadą skoro do wielu osób piszą że przyjadą
 • gruby.g 11.03.16, 08:33
  do mnie pisali juz 3 razy ze przyjada i ich nie bylo dzis tez nie,sądze że oni te sms i maile z jakiegoś automatu wypuszczają do ludzi zaznaczonych w systemie
 • tadusz03 10.03.16, 19:49
  Gość portalu: marian paździoch napisał(a):

  > trzeba mieć mocne nerwy i być naprawdę cwaniakiem by podjąć się rozmowy z tymi
  > sk*rwysynami i nie dać się zaszczekać...
  >
  > oczywiście polecam doniesienia do odpowiednich organów, art. 107 kw i 190a kk

  na tę okoliczność wciskało mi się czerwoną słuchaweczkę więc dziad oddzwaniał : )) , dzięki temu skoro on oddzwonił to piłeczka była po mojej stronie i ja jakiegoś Łukasza (bo nijak nie nie można było zrozumieć kto to jest) zagadałem. byłem bardziej zajadły : )) miał pecha , bo w tym dniu byłem trochę nie w sosie , a gdyby uważnie czytali maila to by wiedzieli, że nie dzwonią do dłużnika tylko do koordynatora grup wsparcia : )) Mamy kilka osób , którym maile Vex przesyłał i jakoś do dzisiaj nigdzie nie dotarli :)) za to ofiary uporczywego nękania
  jak podałem im z jakiego nr tel. dzwoni rzekomy Olgierd : )) , podawały nr tel.dalej swoim znajomym. mieli wszyscy ubaw : )) , w ciągu jednego dnia ponad dwieście prób połączeń i smsów. pewnie nie dał rady dzwonić do klientów bo oni jak na złość w jednym czasie dzwonili do niego : )) . więc my mamy chwilowo z ich mailami : )) , gdy wznowią je , uszykujemy zgłoszenie do prokuratury.
  --
  Tadusz03
 • Gość: kumpello1978 IP: *.petrus.pl 11.03.16, 09:30
  No i jest godzina 9, 20 i nikogo nie ma. Pewnie to system wysyła te smsy dlatego każdy to samo i do kazdego nie jaki pan Orgierd jedzie. Więc ta firma vex się w praktyce ośmiesza
 • gruby.g 11.03.16, 10:25
  Napiszcie w jaki dzień i o torej godzinie zostało wysłane jeżeli ta sama to znaczy że to system

 • montana30 11.03.16, 14:26
  Ja SMS dostałam wczoraj ze bedą dzis o 7.30 jestem z Plocka !!!
 • gruby.g 11.03.16, 16:10
  Ja też wczoraj 7:46 na piątek 7:30 a jestem z śląskiego
 • montana30 11.03.16, 19:08
  Dziadostwo nic wiecej !!! Chyba Ze maja tyle pracownikow ze mogą byc o 7.30 w rożnych miastach w co watpię !!!!
 • gruby.g 11.03.16, 19:23
  Tak 10 panów Olgierdów )))))
 • Gość: nikt IP: *.icpnet.pl 11.03.16, 23:22
  może zgłoście ich do sprawy do reportera itp.Dobry temat.
 • montana30 13.03.16, 07:54
  Dzis otrzymałam takiego SMS z numeru z końcówka 555 VEX: Dlaczego mimo ponad 10 naszych MAIL/SMS prosb o kontakt telefoniczny do nas nie oddzwoniono na 713067810? Prosze oddzwonic to SMS ustana fax@vex.com.pl
  Miał ktos takiego ???
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 13.03.16, 16:26
  mieli, mieli. zbieraj dowody i zgłaszaj z art. 107 kw. jak się więcej osób uzbiera w całym kraju, to vex będzie miał problem by wyrobić z podróżami na przesłuchania :)
 • montana30 13.03.16, 16:31
  Co to za firma kur*a mać to sie w głowie nie mieści !!! Zastraszanie itp naprawde musze isc zgłosić ich!!!
 • feelloved 15.03.16, 10:51
  Tylko pytanie, czy komuś będzie się chciało zgłosić. Ludzie tylko narzekają, a nic z tym nie robią, dlatego takie rzeczy się dzieją. Nikomu się nie chce ukrócić takich działań, a można to zgłosić nie wychodząc z domu.
 • montana30 15.03.16, 14:01
  W jaki sposob ???
 • feelloved 15.03.16, 20:48
  A tu: epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/UOKiK
 • feelloved 15.03.16, 20:50
  I jeszcze podobna sprawa, w wyniku której firma dostała karę: uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=2322
 • tina9999 15.03.16, 20:26
  ja dostałam 10.03.2016. o godz.14.59., ale też mieli przyjechać w piątek o 7.30.
 • tina9999 15.03.16, 20:34
  tego smsa co montana30 też dziś dostałam, liczą na zastraszenie dłużnika, wiem, że spóżniać się z oddaniem długu nieładnie, mam zamiar oddać i wcześniej czy póżniej oddam, oczywiście z lichwiarskimi odsetkami, ale wiem jedno: jeżeli te łobuzy zechcą mnie odwiedzić to poproszę aby przedstawili mi upoważnienie od mojego wierzyciela, że w ogóle mogą się czegoś ode mnie domagać i równolegle wezwę policję, zgłoszę że goście mnie nachodzą, nękają i zostaną wtedy co najmniej wylegitymowani, to powinno im dać do myślenia zanim ponownie kogoś zaczną straszyć. Ale jak znam zycie sprawa sprowadza sie jedynie do straszenia. Najgorsze to wpaść w panikę i dać się zastraszyć.
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 16.03.16, 00:09
  Masz pod ręką kilku osiłków, którzy potrafią ich zatrzymać do czasu przyjazdu policji?

  Ludzie płacący lichwiarskie odsetki gangsterom wprawiają mnie w zdumienie.
 • montana30 19.03.16, 12:31
  Dzis kolejny SMS o treści ; VEX: Nasz windykator nikogo nie zastal na adresie.Kolejna wizyta dot. LENDON.PL odbedzie sie w ciagu 72 godzin.Aby odwolac tel 713067810 - mail fax@vex.com.pl !!! Ciekawe kiedy ktos był bo jestem w domu a tu nikogo !!! Psychiczne dręczenie masakra jakaś!!!
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 19.03.16, 23:10
  Mnie by taki kolejny telefon, czy sms tylko rozśmieszył. Co nie znaczy, że nie zrobiłabym z tym porządku. Może skrzykniecie się na jakimś forum i zrobicie mu wspólnie sprawę z KK.

  Facet ma niezły ubaw, siedząc sobie w domu i wysyłając z kompa te smsy. Płacących jeleni pewnie nie brakuje, skoro bawi się tym już tyle czasu.
 • montana30 20.03.16, 16:09
  Teraz SMS gdzie jest niedziela godz 16.10 o treści : Jestem w drodze na ten adres w zwiazku ze niedotrzymaniem ustalen z negocjatorami z firmy VEX. Prosze dzwonic na 713067810 by odwolac nasze spotkanie. !!!! Chyba nie ma co liczyć że w niedziele tez mogą mnie odwiedzić ???
 • Gość: nikt IP: *.icpnet.pl 20.03.16, 17:35
  powaga to sprawa dla reportera .Ciekawe czy telewizja by poznała mitycznego pana Olgierda ,który poznał tajniki teleportacji w rożne miejsca.
 • montana30 20.03.16, 18:01
  Tylko dziwne ze te SMS przychodzą codziennie z innego numeru ! Oczywiście zastrzega sobie udostępniania swoich wiadomości SMS jak i e-mail !!! Żenada
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 20.03.16, 18:45
  należy to traktować jako zabawę w żarty idiotów. niemniej jednak polecam zbieranie materiału dowodowego i wizytę na komisariacie - art. 107 kw, art. 190 kk i art. 190a kk
 • montana30 25.03.16, 13:12
  Dzis SMS którego nie ukrywam wystraszyłam
  Sie i nie wiem co mam myślec !!!!! ....W wielka sobote planujemy wizyte naszych 2 windykatorow na tym adresie miedzy 16:00-21:45 w zwiazku z odmowa oddania dlugu LENDON.PL. Prosze oddac dlug na konto: 56 1090 1043 0000 0001 2107 6504 i zadzwonic 713067880 a dowod wplaty wyslac na fax@vex.com.pl - TYLKO WPLATA ZATRZYMA WIZYTE WINDYKATOROW. VEX
 • Gość: Jasiu78 IP: *.devs.futuro.pl 25.03.16, 13:18
  nie martw się to straszak dostałem taki sam.sms i zadzwoniłem ściemniać ich trochę a gościu wyglądał się przypadkiem ze to system
 • montana30 25.03.16, 14:20
  No z zastraszania to mogą dostać medal sa niezawodni !!!
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 25.03.16, 14:45
  Ty się naprawdę tym przejmujesz? Po kolejnym takim "numerze"? Przecież to jest niepoważne.
  A na poważnie, to powinno się te smsy zapisywać i złożyć zawiadomienie na policji lub w prokuraturze. Bo te smsy i ich treść to przestępstwo.
 • montana30 26.03.16, 10:01
  Nie chciałabym aby w święta mnie odwiedzili !!!! Mam nadzieje ze to rzeczywiście system !!!
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 13:22
  montana30 a skąd jesteś bo przeoczyłam chyba...
 • jeremy.clarkson 03.04.16, 21:21
  Jak najbardziej kwalifikuje się jako nękanie, w kontekście wzbudzania poczucia zagrożenia. Tym prostym sformułowaniem chłopcy z VEX strzelili sobie w stopę, ponieważ w polskiej tradycji i kulturze okres Triduum Paschalnego jest czasem szczególnym. Formalnie jest to zwykła sobota, ale w praktyce jest to wigilia Świąt. Zwłaszcza ta zapowiedź godzin popołudniowo-wieczornych, gdzie w kościołach odbywają się nawet msze rezurekcyjne.
  Jak ktoś ma czas i jaja, może pociągnąć temat i zgłosić sprawę organom ścigania. Sprawa do wygrania.

  --
  Zawodowy windykator
 • guest30 16.04.16, 12:25
  A czy jak napisali ten sms. To podali na jakim adresie... bo przecież sam nr telefonu nie wskazuje gdzie mieszkasz!!! Czy kiedykolwiek przysłali pismo- list z wezwaniem do zapłaty... Tez miałem z żoną zadłużenie w lendon.pl i sytuacja była pewnie taka sama. Zawada, Rychlik takie nazwiska były podawane. Ci widykatorzy nic nie mogą, a tak naprawdę to oni wydzwaniają do ludzi mieszkających w okolicy, których numery biorą z książek tel i w ten sposób przysyłają windykatorów... U nas była przysłana kobieta w wieku ok. 60- 70 lat. Nagadali jej głupot ze to niby znajomy który nie może się z nami skontaktować i żeby podala jego numer abyśmy to My się odezwali. Ludzie głupi latają bo myślą że się coś stało i przychodzą miałem takie trzy wizyty. NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ I NIE WIEŻCIE W TE WIZYTY... My mimo tego ze spłacaliśmy dwa razy w miesiącu po 100, 150 zł. i tak były i meile i smsy. Krótko mówiąc to są pojeba....ni ludzie.....
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 14:09
  ania87 a skąd jesteś???
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 14:17
  wiec do mnie mają jakieś 3 godziny drogi a też mają dziś być
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 14:56
  a sms o wielkiej sobocie dostało za pewne jeszcze 100 innych osób... no cóż zobaczymy
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 19:13
  dotarli już do kogoś???
 • Gość: xxxx IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.16, 19:15
  oni nie dotrą do nikogo zobaczycie
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 26.03.16, 19:20
  skąd ta pewność?
 • montana30 26.03.16, 22:22
  Ja jestem z Plocka , niektórzy mowia ze to system wysyła te SMS ! Oby tak było ! Dziwne ze tyle osób juz zgłosiło ich do prokuratury a oni nadal straszą ludzi i nic z nimi sie nie robi!!! Parodia jakas ! Jakby zwykły człowiek znęcał sie nad kimś psychicznie wiedzieliby co maja zrobic a jak widac z tą firma zaj..baną VEX nie bardzo i uchodzi im to na sucho a właściwie temu Ch..jowi Olgierdowi!!!!!!
 • Gość: xxxx IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.16, 22:25
  i co? u nikogo nie byli to system
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 29.03.16, 10:41
  za pewne u nikogo nie byli... ja już miałam sporo smsm że jadą na mój adres itd... nigdy nie dojechali, ale naprawdę mimo wszystko człowiek zamiast nawet we Święta myśleć o Świętach myśli o VEX
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 27.03.16, 12:46
  SMS-y wysyła komputer. Odbywa się to na takiej samej zasadzie, jak wysyłanie korespondencji seryjnej. To tylko kilka kliknięć myszą. Kto poznał bliżej Worda, wie o co chodzi. Jeśli wysyłane są z telefonu, to też wystarczy kilka kliknięć palcem. Dzisiejsze telefony to podręczne komputery.

  Jeżeli jest to systemowe działanie tej firmy i wiadomo, że wiele osób już zgłaszało to do prokuratury, czy policji, to trzeba się skrzyknąć i wysłać zbiorowe pismo do prokuratury generalnej, ze wskazaniem prokuratur do których składano zawiadomienia, oraz do wiadomości ministra sprawiedliwości, czyli do pana Ziobry.

  Składając zawiadomienie w swojej sprawie można opisać ten problem jako dodatkowe uzasadnienie swojego zgłoszenia do prokuratury. Kopię swojego pisma wysłać do MS i UOKiK, z wnioskiem o zbadanie sprawy z urzędu, skontrolowanie firmy i podjęcie działań, bo zachodzi podejrzenie, że firma z założenia działa w sposób rażąco sprzeczny z prawem, może również wyłudzać od ludzi nienależne pieniądze. Wielu zapewne dla świętego spokoju, lub ze strachu płaci, nie pytając dlaczego tyle żądają i jak to jest rozliczane.
 • guest30 15.04.16, 20:35
  Wiesz co miałem z żoną tez z nimi do czynienia i oprócz jakiegoś zajeb....nego Zawady jeszcze jakiś Rychlik występuje w tej parodii firemki psychicznie chorych ludzi. hehehe... on nic nie mogą nic zrobić... a ich wiadomości typu już jedziemy do ciebie albo inne są po prostu warte tyle co oni sami tzn. dupę można sobie nimi podetrzeć...
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 01.04.16, 08:22
  też takiego mam po 17tej... i oczywiście ten z kamerką (policja, prokurator itd)
 • Gość: szpak IP: *.centertel.pl 02.04.16, 00:07
  Trudno oprzeć się wrażeniu, że wątek jest podtrzymywany przez samych zainteresowanych, wymienionych w nazwie wątku. Wątek od dłuższego czasu na topie. Biznes się sypie, coraz mniej naiwnych, więc trzeba trochę towarzystwo postraszyć, narobić szumu.


 • montana30 03.04.16, 21:11
  U mnie dzis niedziela 03.04.2016 godz 21.10 SMS o treści !!!!
  VEX: Przepraszamy ze nasi windykatorzy w sobote nie dotarli. Wizyta zaplanowana w ciagu 72 godzin od otrzymania tego SMS. ABY ODWOLAC WIZYTE telefon 713067880 !
 • Gość: magda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.04.16, 19:18
  ja otrzymałam takiego samego smsa dla pocieszenia
 • guest30 14.04.16, 16:30
  A ja dla odmiany napiszę wam że spłaciliśmy z żoną swój dług jakiś czas temu, Dzisiaj dostaje sms, że ich system zarejestrował mój numer i żebym się z nimi skontaktował bo wyślą terenowego windykatora. Wiecie co oni robią??? Dzwonią do ludzi wybranych w książce telefonicznej podają się za jakiegoś znajomego który to niby nie może się z nami skontaktować, dają tym osobom adres zamieszkania podaja imię i nazwisko i wysyłają ich do was że niby to pilna sprawa i każą aby przekazywali numer tel. pod który macie dzwonić. Czy to nie jest karane... CZego oni mogą jeszcze chcieć??? spłaciliśmy już cały ten dług który mieliśmy.
 • guest30 14.04.16, 16:35
  A może, by tak się skrzyknąć i narobić im brudu składając zbiorowe zawiadomienie o nękaniu??? ludziska co wy na to??? przecież nawet dłużnik w tym kraju musi być jakoś chroniony???Piiszcie odzywajcie się. A ja działając w tej sprawie, potpytuje ludzi i mam pomysł. Znajomy podpowiedział mi żeby zaangażować telewizję w tą sprawę, oni się zajmą wszystkim a i pozbędziemy się z rynku takich firm... to trzeba nagłaśniać....
 • Gość: katbo74 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.16, 22:58
  Zgadzam się!!! Pan Marcinkiewicz przez małe p razem ze swoją świtą krzykaczy i zastraszaczy powinni ponieść odpowiedzialność karną! Niech media się nimi zajmą
 • Gość: Domi IP: *.dynamic-ra-1.vectranet.pl 26.04.16, 15:39
  Do mnie też piszą jestem za!
 • montana30 03.05.16, 21:55
  Znowu SMS !!! Nawet konkretnie z data przyjazdu...
  VEX: Przypominamy o terminie splaty LENDON.pl - wplata DZIS na konto 56-1090-1043-0000-0001-2107-6504 - pozwoli uniknac wizyty 4 maja. Tel 713067880!!!! Byli juz u kogos?????????
 • tadusz03 03.05.16, 22:13
  nie do nikogo nie jeżdżą , zupełnie nikt ich nie widział i nie slyszał, wątpimy czy oprócz twórcy tego cyrku o nazwie vex i przestraszonej sekretarki jest zatrudniony w tej firmie : )) , sprzęcior do masowego rozsyłania spamów i automat naciągający dzwoniących na duże rachunki jak są cierpliwi i czekają na połączenie : )) mają
  i to wszystko czym założyciel Vexa dysponuje
  ja narazie mam bieżące sprawy sądowe , które są w pierwszej kolejności obsługiwane , więc tym usprawiedliwiam , że jeszcze wniosku do Prokuratury nie sporządziłem dla kilku naszych członkiń i członków nękanych przez dziadów , ale spokojnie to kwestia znalezienia luźniejszej godzinki bo tylko napiszę jednej osobie a następnie przerobię to dla pozostałych . Zastanawia mnie tylko czy prokuratura we Wrocławiu już ma zgłoszenia w ich sprawie i czy dochodzenie już jest ? jak jest to będę się musiał zmobilizować do napisania zgłoszeń . prokuraturze trzeba pokazać , że to nie dwi nawet nie dziesięć tylko mnóstwo osób jest poszkodowanych . niech ktoś da znać na forum , że zgłoszenie do Prokuratury wysłane : ))

  --
  Tadusz03
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 04.05.16, 20:51
  Dostalam sms że już jada do mnie pół godziny temu
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 05.05.16, 14:35
  w VEX zatrudnionych jest łącznie kilkanaście osób, zdecydowana większość na umowy-zlecenia. terenowych jest dwóch, max czterech. i jeżdżą jedynie we wrocławiu i okolicy, max najdalej zapuszczają się do legnicy. ponoć odwiedzili już trochę osób ale prawdopodobieństwo wizyty na adresie dalszym niż 80 km od wrocka =0
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 06.05.16, 11:44
  a skąd taka pewność???
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 06.05.16, 14:14
  a jeździłabyś setki kilometrów po to, by zarobić 100-200 zł, kiedy paliwo wyjdzie drożej?
 • doro6821 13.05.16, 18:33
  Ja właśnie jestem po rozmowie a firma VEX
  Tylko krzyk, straszenie i obrażanie.
  Jeszcze nikt w życiu mnie tak nie "zeszmacił'
  Napisałam skarge do KNF
  d.
 • montana30 14.05.16, 12:50
  Z nimi sie nie da rozmawiać ! Za kogo oni sie maja skur... W głowie sie nie mieści !!
 • Gość: kkkkk IP: 178.239.10.* 19.08.16, 12:29
  jak najbardziej jestem za tym moja mama spłaca zadurzenie ma rachunki a oni wygrażają ze przyjadą zabrać wszystko, najlepsze ze moje mamie zostało zadurzenia 300zl a wczoraj dostała ze ma oddać 500zl :) to jest mafia wyłudzanie i wymuszanie oraz groźby !!!
 • guest30 15.04.16, 15:31
  tylko tutaj trzeba naprawdę wziąć za ryj tą pseudo firemke gnębiącą ludzi... Postępowanie z ludzmi w ten sposób jest bynajmniej nie etyczne. A robienie takich rzeczy ja oni robią jest raczej nie zgodne z prawem... Ludziska odzywajmy się i piszmy o nich, zobaczymy co będą działać.... EJJ a powiedzcie czy jak straszyli was wizytami domowymi to miał odwiedzać was niejaki Olgierd Zawada, bądź jakiś tam Rychlik czy jakoś tak????
 • alpepe 06.05.16, 17:11
  Szpak miała rację, to rozmowa z pacynkami, które podtrzymują atmosferę strachu.

  --
  Tak walczę ze złem
  A zło rośnie we mnie z każdym dniem
 • montana30 06.05.16, 20:08
  Wlasnie otrzymałam takiego SMS !!!
  VEX: UWAGA!Poniewaz brak dowodu wplaty na konto lendon 56-1090-1043-0000-0001-2107-6504-fax@vex.com.pl-w drodze ten na adres sa nasi 2 windykatorzy.Tel713067880
  Czekać na to dziadostwo !!???!!!???
 • zara550 06.05.16, 21:08
  A nawet gdyby przyjechali,to co?
  Nie musisz otwierać,nie musisz rozmawiać,możesz powiedzieć,że dzownisz na policje,bo to jest naruszenie miru domowego...TY możesz wszystko-ONI nic! Ale na 100%-nikt nie przyjedzie.To tylko zagrywka psychologiczna,żebyś miał o czym myśleć cały wiecz.or.
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 07.05.16, 17:25
  zara550 napisała:

  > A nawet gdyby przyjechali,to co?
  > Nie musisz otwierać,nie musisz rozmawiać,możesz powiedzieć,że dzownisz na polic
  > je,bo to jest naruszenie miru domowego...TY możesz wszystko-ONI nic! Ale na 100
  > %-nikt nie przyjedzie.To tylko zagrywka psychologiczna,żebyś miał o czym myśleć
  > cały wiecz.or.

  - policja się tym nie zajmie, gdyż sam przyjazd i pukanie do drzwi nie jest karalne. co innego, gdyby doszło do rękoczynów czy wtargnięcia, bądź dalszego ciągłego niepokojenia
  - czy na 100%? to zależy. jeśli to adres odległy jakieś 50-80km od wrocławia, to przyjazd jednak wchodzi w rachubę
 • jeremy.clarkson 07.05.16, 20:14
  > - czy na 100%? to zależy. jeśli to adres odległy jakieś 50-80km od wrocławia, t
  > o przyjazd jednak wchodzi w rachubę

  Nawet więcej. Można sprawę załatwić tak, że firma z Wrocławia znajduje sobie kogoś w Szczecinie, Warszawie etc., kto na miejscu robi windykację terenową i dostaje za to pieniądze. Wymiana informacji z macierzystą firmą przez internet.

  --
  Zawodowy windykator
 • montana30 13.05.16, 13:56
  Dzis SMS !!!
  VEX: W poniedzialek nasi 2 windykatorzy nikogo na adresie nie zastali. W sobote o 21:00 kolejna wizyta dot. LENDON.PL - aby ODWOLAC - telefon 713067880
  Co robic ?!?!!
 • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 13.05.16, 16:01
  montana30 napisał(a):

  > Dzis SMS !!!
  > VEX: W poniedzialek nasi 2 windykatorzy nikogo na adresie nie zastali. W sobote
  > o 21:00 kolejna wizyta dot. LENDON.PL - aby ODWOLAC - telefon 713067880
  > Co robic ?!?!!

  nic nie robić. można się tylko śmiać. w niedzielę dostaniesz kolejnego SMS że byli w sobotę i nikogo nie zastali :D
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 13.05.16, 16:20
  też dostałam , identyczny... ba i nawet dziś pismo in post mi przywiózł... pierwszy raz :)
 • kitusi 18.05.16, 17:00
  A ja mam w reku dwa identyczne pidma z 02.05.2016 tylko wyslane w roznych dniach. 12 i 16 maja. Dziwne jest to ze tez macie firme Lendon czy to nie jest dziwnr? I do tego InPOst... A jakby oddawac listy? W sensie pisac brak adresata itp? A co dobre pewnie tez macie w korespondencji ze tozkladaja na raty lub umarzaja czesc dlugi co? A jak spytac to mowia ze to standartowe pisanie
 • montana30 18.05.16, 17:19
  Nie wiem jakie tu rozwiazanie bedzie najlepsze ! Ja chyba zacznę wpłacać cokolwiek dobrowolnie na konto Lendon i tyle ! Bez żadnego umawiania sie z nikim ! A firma z jaka Lendon współpracuje czyli ten obrzydliwy Vex i na czele Olgierd to juz jest przesada niz nimi nie bede nic ustalała bo po co !!!
 • kitusi 18.05.16, 12:28
  Witajcie. Ja tez mam z nimi te same cyrki i klopoty co wy, ale dla mnie szokiem byly teksty typu: nauczy sie pani odpowiedzialnosci, prosze pozyczyc od rodziny, sasiadow, matki ojca... Wiec ja im krotko na to ze nie oni pozyczali wiec dlaczego mam ich obarczac. A najbardziej mna wstrzasnelo slowo matka bo moja niestety juz nie zyje...wiec spytalam czy mam isc do niej na cmentarz by mi pozyczyla?! Nie musze wam wiecej mowic bo sami wiecie ale jestem za zdemaskowaniem tej firmy!!! Jak tak mozna?!
 • doro6821 13.05.16, 18:29
  Własnie rozmawiałam z firma VEX.
  Jeden wielki krzyk, obrażanie, zastraszanie!!!
  Nic nie można ustalić.
  Jeszcze niegdy nikt mnie w ten sposób nie potraktował
  Piszę skarge do KNF
  d.
 • Gość: kumpello IP: *.petrus.pl 16.05.16, 12:36
  Dlatego tam nie ma co dzwonić gdyż pózniej tylko ma się depresje. Też dzwoniłem raz odebrał facet młody głos walił do mnie na ty wrzeszczał i na koncu powiedział zobaczymy czy będziesz taki mądry jak przydają do ciebie i trzasnął słuchawką. Za chwilę znów dzwoniłem i odebrała wrzeszcząca kobieta krzyczała nie ma takiej obcji aby na raty. A w smsach czy e-mailach nie jaki pan Orgierd pisze spłać nawet część a reszte się dogadaj pod numerem .... Skoro im zależy na odzyskaniu kasy to powinni przyjmować nawet małe sumy a nie wrzeszczeć i obrażac ludzi w sposób skandaliczny.
 • montana30 17.05.16, 18:31
  Dzis taka taktyka az sie śmiać chce
  VEX: W sobote nasi 2 windykatorzy nie dojechali na adres przez korki. Nastepna wizyta w czwartek o 7:00. Aby ja zatrzymac prosze dzwonic 713067880!!!!
 • kitusi 18.05.16, 12:33
  Tak ja dzis mialam to samo! Ale jak im zarzucilam chamstwo to odbili pileczke. Straszyli komornikiem a jak powiedzialam ze juz mam i sciaga mi max to stwierdzili ze faworyzuje wierzycieli i oni to zglosza. Do tego syraszyli ze sie wszystko nagrywa a sami zastrzegaja sobie nagrywanie nas a ich juz nie
 • kitusi 18.05.16, 12:35
  A i ze dzis mam byc w domu wieczorem bo on wysyla windykatorow. Jak sie mozemy miedzy soba skontaktowac? Tel? Mail?
 • kitusi 18.05.16, 12:38
  Kazdemu moze powinac sie noga i wpasc w petle zadluzenia. Ale zadna z innych firm ktorym musze oddac nie stosuje takich praktyk. Powiedzialam im ze nie ja faworyzuje tylko to komornik decyduje i przeciez sad. Bylam ostatnio na jednej rozprawie. Sedzia sie smial i mnie uspokajal po czym po wydaniu wyroku wyslal do banku w celu ponownej negocjaji
 • kitusi 18.05.16, 13:57
  Montana jak sie mozemy skontaktowac ze soba?
 • Gość: joansos123 IP: *.static.sitel.net.pl 18.05.16, 14:32
  ja rónież otrzymałam dziś smsm że w sobote przez korki nie dojechali i jutro o 7mej będą
 • montana30 18.05.16, 16:03
  Kitusi
  lutinka21@tlen.pl
 • guest30 31.05.16, 12:30
  Tam nie ma co dzwonić i z nimi rozmawiać. Słuchaj ja swoje zadłużenie spłaciłem już kilka miesięcy temu i wyobraż sobie ze dostaję od nich dalej sms że próbowałem się z nimi kontaktować i że nikt nie mógł odebrać tel w tym czasie żebym zadzwonił później. Oni tam mają taki rozpiżdziel że nie wiem. A z tym KNF to jest nawet dobry pomysł... Ja sam ich straszyłem sądem itd. Wyobraż sobie że zaraz po spłaceniu długu zadzwoniłem żeby zamknęli sprawę... hehehhe a jak zapytałem czy dostali pismo od mojego pełnomocnika o tym ze założyłem sprawę sądową i czy dostali już powiadomienie o tym fakcie to nagle pani nie miała czasu ze mną rozmawiać... To są debile i tyle w tym temacie.... A tak poza tym to jeżeli chcesz spłacić swój dług to wpłacaj co regularnie co miesiąc pewną sumę pieniędzy i nic ci nie zrobią... Ja tak robiłem... wydzwaniali, pisali sms, przyjeżdżali oczywiście nikt nigdy nie dotarł do mnie,,, czy to ten Zawada, czy nawet niejaki Rychlik nikogo nie było. Ludzie nie wierzcie im w takie rzeczy. Spłaciłem wszystko po swojemu po tyle ile mnie było stać i skończyło się....
 • kitusi 18.05.16, 12:43
  Macie 100% racji!!!
 • Gość: Zbulwersona IP: *.google.com 19.05.16, 07:08
  Ja też dostałam takiego sms-a. Wcześniej że były w poniedziałek korki a jeszcze wcześniej że nikogo nie zastali... Dwa tygodnie temu dostałam list od lex actum że mój dług wobec LENDON został odsprzedany to vex po co dalej do mnie pisze skoro działa na zlecenie LENDON?
 • montana30 31.05.16, 11:00
  Dzis SMS !!!! Wieczorem wizyta 2 windykatorow dot. LENDON,ale wplata DZIS np 750zl na 56 1090 1043 0000 0001 2107 6504 i mail na fax@vex.com.pl ja zatrzyma.Jaka decyzja?
 • Gość: kitusi IP: *.146.69.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.05.16, 11:46
  Ja mam dokładnie taki sam!!!
 • kitusi 31.05.16, 11:53
  Montana pisałam ci maila ostatnio dostałaś?
 • Gość: joansos123 IP: *.146.0.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.05.16, 13:15
  Ja również taki sam...
 • Gość: joansos123 IP: *.146.0.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.05.16, 13:20
  A maila juz dostaliście? Bo jak tak i 2 czerwca będą i mam 1000 wpłacić i reszta na raty... Hm... W mojejnsytacji to 1000 to juz jednak za duzo
 • montana30 31.05.16, 13:48
  Cos trzeba zaradzić na ta firemkę ! Zastanawia mnie jedno firma ktora chce odzyskać pieniadze nawet nie zadzwoni do dłużnika !!! Smieszne !!! A tego Olgierda to za jape i do lasu ! Obrzydła świnia! Wielki windykator ! Żal
 • guest30 31.05.16, 12:43
  Ludziska już pisałem jednej osobie na tym forum. Miałem zadłużenie wydzwaniali do mnie straszyli Zawadą czy też niejakim Rychlikiem nikt nigdy!!! powtarzam NIGDY!!! do mnie nie zawitał. Nie dzwońcie do nich bo to tylko jest wasza strata czasu i pieniędzy na telefony. Powiem wam tam. Ja osobiście spłacałem regularnie co miesiąc albo nawet co dwa tygodnie po pewnej kwocie 50 zł. czy tam 100 zł. Na tyle mnie było stać. Myślę że jeśli będziecie im wpłacać jakieś pieniądze ( rozsądne co do kwoty zadłużenia) to dadzą wam spokój. A wydzwaniać będą, sms-y też będą pisać, że jadą, że będą rano czy tam wieczorem, :-) że nie dojechali bo korki ( przecież żadna szanująca się firma tak nie postępuje) olewajcie takie sms-y. A tak poza tym to oni nie mają prawa straszyć was komornikami. POPROSTU MIEJCIE NA NICH WYJEBANE... Napisałem im meila. że czekam na nich dwa dni pod drzwiami i już mnie nogi bolą od czekania :-) Potem napisałem im ze mój pies przywita tych cwaniaczków a oni odpisali że bardzo lubią psy...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.