Dodaj do ulubionych

Poradzcie .....

10.01.17, 21:40
Mam mozliwosc splacic wszystkie dlugi bedace u komornika./jest ich chyba 5 spraw.
Ale...beda to pieniadze,ktore jako darowizna przekaze mi corka.W zwiazku z tym musze zalozyc konto,zeby nie placic podatku do US(kwota darowizny powyzej 9.600 musi przejsc przez konto).
I teraz nie wiem jak zrobic.Dowiedziec sie u komornika ile DOKLADNIE jestem winna na dzien np.16 stycznia i te pieniadze wplacic na konto,podajac komornikowi jego numer(konta) czy samej wplacic bezposrednio w kasie u komornika.Ile w takich przypadkach komornik policzy 8 czy 15%? Bedzie liczyl te % od kazdego dlugu osobno czy z calosci? Czy doliczy vat czy jednak nie a jesli tak,to z calosci czy z kazdego dlugu osobno? Poradzicie cos?Jak najlepiej placic,zeby uniknac dodatkowych kosztow? Dlugi splacam juz ponad 8 lat w wysokosci od 400zl-800zl.Wysyla zaklad pracy.Do tej pory "nie splacil sie" zaden dlug!! A nie sa znowu az takie duze.
Edytor zaawansowany
  • Gość: marian paździoch IP: *.agg2.bnc.chf-qkr.eircom.net 11.01.17, 05:10
    spłata u komornika - gotówka, przelew - 15%
    zajęcie rachunku - 8%, więc albo wpłata na zajęty rachunek, albo... prośba o zajęcie rachunku :)
    spłata poza komornikiem - 5%. nierzadko naliczy komornik 15% i trzeba się bujać po sądach
    VAT - jeden naliczy, inny nie. sądy z reguły stają na stanowisku że VATu się nie dolicza
    każda sprawa - osobne koszty
  • 11.01.17, 05:30
    Dziekuje,jednak rachunek.Sama mu podam numer,zeby zajal.
  • Gość: XXXX IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.17, 07:59
    " Bedzie liczyl te % od kazdego dlugu osobno czy z calosci? "

A jaka to różnica ? Jesteś winna powiedzmy 5 x 1000 zł ( 5000). 1000 zł x 8 % = 80 x 5 = 400. A 5000 x 8 % też równa się 400. Podstawy matematyki z podstawówki....
  • 11.01.17, 19:58
    Oj dobra,dobra...juz nie badz taki drobiazgowy..No masz racje,ale..wizualnie jakos tak lepiej wyglada jedna oplata niz piec! hehehe...
  • 03.02.17, 21:37
    Witam

Masz problem w uzyskaniu pożyczki lub kredytu? Twoim problemem jest zły Bik i zła przeszłość kredytowa? Mamy na to sposób przyjdź do nas jeśli masz samochód i jesteś jego jedynym właścicielem. Możesz uzyskać kredyt do 60 % wartości samochodu. 100 % przyznawalność bez względu na bazy. Olek 668 810 547 Serdecznie zapraszamy

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.