jak napisać pismo o raty? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, msm problem, jak napisać pismo do wierzyciela o rozłożenie długu na
    raty. Dług jest spory, jest już nawet egzekucja komornicza, ale chcę sie
    dogadac z wierzycielem i sama spłacać zobowiązania. Tylko nie wiem, co
    napisac, dodam że do tej poiry nic nie było robione, bo nie miałam pieniędzy
    nawet na płacenie rat. Niedawno zaczęłam pracować, no i komornik mnie dopadł
    zanim zaczęłam się dogadywać z wierzycielem. Boję się że teraz to może mnie
    pogonić, skoro pzez ten czas nie interesowałam się długiem
    • Gość: kubuśpuchatek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 11:32
      Natychmiast zadzwoń do wierzyciela - tam Ci napewno poradzą jak napisać takie
      pismo - zrób to jak najszybciej, zanim komornik wystosuje pismo do twojego
      zakładu pracy.
      Powiedz swojemu wierzycielowi, że boisz się utraty pracy, napewno Ci pomogą,
      szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jak stracisz źródła dochodu to nie
      będziesz im nic spłacać tylko proszę zrób to NATYCHMIAST.
      - jestem w podobnej sytuacji więc wiem, że wierzyciel może tylko wtedy podjąć
      decyję o rozłożenie na raty kiedy komornik nie podejmie jeszcze czynności
      zajęcia twojej pensji, kont bankowych, czy nieruchomości.
      • Gość: kubuśpuchatek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 11:37
        PROŚBA O ROZŁOŻENIE NA RATY

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu ...... ok.
        godz..... z Panią ........ pracownikiem działu windykacji zwracam się z
        uprzejmą prośbą o umożliwienie spłaty na raty mojego zadłużenia wobec Państwa
        firmy.
        Najważniejszym powodem tej prośby jest chęć uniknięcie zajęcia komorniczego
        mojego wynagrodzenia w obawie przed utratą pracy, jak również obawa przed
        zajęciem mojego konta bankowego i ruchomości przez komornika sądowego.

Obecnie jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę do dnia .....r. i mam
        bardzo uzasadnione obawy, że gdyby doszło do zajęcia komorniczego mojego
        wynagrodzenia umowa nie zostałaby mi przedłużona – firma po prostu nie chce
        zatrudniać osób z problemami, także taka adnotacja na świadectwie pracy
        praktycznie uniemożliwiłaby mi znalezienie następnego pracodawcy.
        Także w interesie Państwa – mojego wierzyciela jest to abym miała stałe źródło
        dochodu, po to abym mogła spłacić jak najszybciej moje zadłużenie wobec Państwa
        firmy.

Uprzejmie proszę o pozytywne ustosunkowanie się do mojej sprawy.
        Ja ze swojej strony zapewniam, iż będę dążyła do jak najszybszego spłacenia
        mojego zadłużenia wobec Państwa.

• Gość: kubuśpuchatek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 11:40

W nawiązaniu do mojej wczorajszej wizyty u Pana uprzejmie informuję, iż w dniu
          dzisiejszym tj. ..... r. przeprowadziłam rozmowę telefoniczną z Panią ........
          pracownikiem działu windykacji .......... – moim wierzycielem.
          Pani ........ poradziła mi abym napisała pismo do ....... o rozłożenie mojego
          zadłużenia na raty – w załączeniu pismo które zostało wysłane przeze mnie
          faksem.
          Jednocześnie poinformowana zostałam, iż na rozpatrzenie mojej prośby mój
          wierzyciel ......... ma miesiąc czasu – w praktyce jednak mogę spodziewać się
          odpowiedzi w ciągu ..... i że mogę spodziewać się decyzji o rozłożeniu na raty
          mojego zobowiązania w wysokości ..... m-cznie.
          W związku z powyższym proszę o niepodejmowanie czynności komorniczych do czasu
          kiedy mój wierzyciel nie podejmie decyzji w sprawie.
          Oczywiście moim nadrzędnym celem jest jak najszybsze załatwienie powyższej
          sprawy, dlatego też o decyzji mojego wierzyciela zostanie Pan powiadomiony w
          trybie natychmiastowym.

• Gość: Mona IP: *.waw.cdp.pl 30.05.06, 14:11
        za późno, już mi zajęli pensję, o koncie jeszcze nic nie wiem.
    • Gość: Mona IP: *.waw.cdp.pl 30.05.06, 12:59
      bardzo bardzo Wam dziękuję za pomoc. Niestety już po ptakach, bo komornik
      przesłał do zakładu pracy zawiadomioenie o zajęciu wynagrodzenia. co do konta,
      to jeszcze nic nie wiem.
      • Gość: Anioł Stróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.06, 14:32
        Mona jeszcze nic straconego, wierzyciel zawsze może iść na ugodę i odstapić od
        egzekucji komorniczej. Napisz podobne pismo do wierzyciela w stylu podobnym jak
        kubuśpuchatek. Oczywiście zaznaczjąc fakt, że zajęcie pensju może być
        równoznaczne z wylotem z pracy i przez to możesz starcić źródło dochodu i wtedy
        nic im nie będziesz w stanie spłacać.

Pozdrawiam
        • Gość: Mona IP: *.waw.cdp.pl 30.05.06, 16:50
          rozumiem, napiszę takie pismo. Wierzycielem jest ADM, a chodzi o czynsz. Czy
          powinnam załączyć jakieś dokumenty typu oświadczenie o dochodach swoich i
          rodziny oraz o wydatkach?
          • Gość: Majkel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.06, 17:49
            ja bym napisal ciut grzeczniejszym tonem ale moze byc. Najwazniejsze zeby
            podkreslic ze napewno chcesz splacic dlug jednakze z uwagi na trudna sytuacje
            materialna prosisz o rozlozenie na raty. Napisac ze dochody masz takie i takie z
            czgo wydajesz tyle i tyle i jestes w stanie splacac miesiecznie taka i taka
            kwote. Jesli jest taka mozliwosc pogadaj z kims osobiscie i nie staraj sie
            zalatwic wszystkiego przez poczte.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.