• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

kiedy można wszcząć egzekucję?

  • 21.11.06, 01:20
    Witam
    Czy komornik sądowy może wszcząć egzekujcę nie wysyłając wcześniej upomnienia
    żadnego? W postępiwaniu egz. w administracji musi wcześniej wysłać upomnienie
    zgodnie z art.15 a w kpc? Po jakim czasie następuje przeterminowanie? Bo
    dostałam dziś zawiadomienie o wszczęciu egzekucji po 2 latach od całej sprawy,
    gdzie wcześniej upomnienia żadnego nie dostałam. Teraz kwota urosła do
    gigantycznej sumy. Proszę o pomoc
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Anioł Stróż IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.06, 16:09
      Na tym polega praca komornika, aby nie uprzedzał o swoich działaniach. Bo tak
      wszystcy dłużnicy wyzbyli by się majątku :)). Ewentualnie informuje o zajęciu
      pensji, a informacja o tym idzie do wierzyciela, dłużnika i pracodawcy.

      Pozdrawiam
    • Gość: Wanda IP: *.net81.citysat.com.pl 21.11.06, 16:35
      Niektórzy nazywaja taki proceder - hodowaniem dłużnika - zwłaszcza
      wypłacalnego Wanda
      • 21.11.06, 17:23
        Dla mnie to jest co najmniej dziwne. Ponieważ był wypadek, następnie wyrok-
        >zapłacić trzeba było 300zł grzywny i 100zł na jakaś fundację. Sąd przysłał
        wezwanie do zapłaty grzywny (blankiet do wpłaty) - zostało to wpłacone, po czym
        oddali te pieniądze, bo sąd uznał, że jednak niewłaściwie wpłaciłam. A o tych
        100zł więcej mowy nie było, tyle co na wyroku, na którym była nazwa fundacji.
        Więc ja czekałam na to upomnienie/wezwanie do zapłaty. Bo myślałam, że przyślą
        mi blankiet albo ten nr konta, jakiś kontakt do siebie, nie wiedziałam że ja
        mam sobie tego poszukać. A teraz wszczęta egzekucja po 2,5 r. To jest torchę
        dziwne. Tak jakbym ja komuś podała swoje imie i nazwisko i kazałą wpłacić
        pieniądze. Niech sobie ktoś znajdzie nr konta do mnie. Nie, ja nie wiem, da się
        jakoś uniknąć teraz tej wpłąty? Nie mówie całej, po podstawę 100zł to ja mogę
        wpłacić, zresztą to nie było dla mnie przeszkodą tylko to, że kontaktu nie było
        do tej fundacji.
        • 21.11.06, 18:33
          sama jestes sobie winna. Sad moze sciagac tylko naleznosci na swoja rzecz. Jesli
          mialas we wyroku ze masz wplacic na konto fundacji okreslona kwote a tego nie
          wplacilas tzn. ze nie wykonalas wyroku sadu. Sama powinnas sie kontaktowac z
          fundacja i dopytac sie o szczegoly wplaty. Jesli nie moglas sie skontaktowac
          powinnas poinformowac o tym Sad a ten wowczas moglby wskazac inna fundacje.
          Skoro jednak tego nie zrobilas musisz zaplacic cala kwote+odsetki+koszty
          komornicze. Nadmieniam ze w przypadku spraw karnych nie warto zwlekac z wplata
          jakiejkolwiek kwoty bowiem od daty wykonania orzeczenia (czyli wplaty pieniazkow
          ktore zostaly zasadzone wyrokiem) zaczynaja biec dopiero terminy odnosnie
          zatarcia skazania. Przez takie zwlekanie mozna sobie ten termin wyraznie
          wydluzyc. I po co ?

          --
          Droga S-8 przez Wrocław-Wieluń-Bełchatów-Piotrków-Warszawę
          Udziel poparcia
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.