• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy za długi można iść do więzienia ????? Dodaj do ulubionych

• 27.06.07, 13:02
    Witam!
    Mam trochę (a właściwie to dużo) zobowiązań wobec ZUS, US oraz banku. Staram
    się w miarę możliwości to spłacać ale jest ciężko.
    Czy mogę iść do więzieniaza długi ????
    Edytor zaawansowany
    • 27.06.07, 13:49
      cirrrus napisał:

> Czy mogę iść do więzieniaza długi ????

Bardzo dobre pytanie, wyjątkowo będę śledził ten temat, o ile nie zostanie
      zdjęty ???
    • 27.06.07, 14:37
      Sam fakt spowodowania zadłużenia nie jest powodem zastosowania kary
      więzienia.Jezeli jednak wierzyciel zawiadomi prokuraturę o tym,że popełniłeś
      przestępstwo oszustwa na jego szkode,to może dojść do postępowania karnego i
      teoretycznie mogą skazać Cię za oszustwo(tzn.wyłudzenie pieniedzy,a nie samo
      niespłacenie zadłuzenia)
      • 27.06.07, 15:11
        Ale z Zusu i US nic nie wyłudziłem. Po prostu nie uregulowałem należności. A w
        banku spłacałem raty przez kilkanaście m-cy a później niedałem rady.
        • 27.06.07, 15:46
          cirrrus napisał:

> Ale z Zusu i US nic nie wyłudziłem. Po prostu nie uregulowałem należności. A
          w
          > banku spłacałem raty przez kilkanaście m-cy a później niedałem rady.

Mówiac krótko:))do więzienia za to Cię nie wsadzą.
      • 27.06.07, 16:21
        zauber07 napisał:

> ...Jezeli jednak wierzyciel zawiadomi prokuraturę o tym,że popełniłeś
        > przestępstwo oszustwa na jego szkode,to może dojść do postępowania karnego i
        > teoretycznie mogą skazać Cię za oszustwo(tzn.wyłudzenie pieniedzy,a nie samo
        > niespłacenie zadłuzenia)

Toby dopiero było państwo prawa, jakby miało za kilkadziesiąt wyłudzonych
        kredytów wsadzać ludzi, tak jak za przejechaną kurę sołtysowi
        • 27.06.07, 19:44
          sauber1 napisał:

> Toby dopiero było państwo prawa, jakby miało za kilkadziesiąt wyłudzonych
          > kredytów wsadzać ludzi, tak jak za przejechaną kurę sołtysowi

...albo na nie swój dowód osobisty::)))
          • 28.06.07, 01:03
            Jeżeli nic nie wyłudziłeś, nie masz alimentów to "paka" Ciebie nie czeka. Nawet
            jeżeli wierzyciel zawiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstwa, czyli
            wyłudzenie to i tak trzeba by było udowodnić, ze tak było. Ale skoro spłacałeś
            kilka czy kilkanaście rat, to raczej to już nie jest wyłudzenie.

Pozdrawiam
            • 28.06.07, 19:25
              wcale niekoniecznie. Nieplacenie skladek na ZUS jest wykroczeniem. Jesli Sad
              zasadzi jakas kare (grzywne albo kow) a kara ta nie zostanie wykonana wowczas
              moze kare te zamienic na kare aresztu w stosownym przeliczniku. Sama
              ewentualnosc wiec jednak istnieje.

--
              20% ludzi wykonuje 80% pracy. Pozostałe 80% myśli, że jest w tych 20%.
              • 28.06.07, 22:26
                Picie piwa też jest wykroczeniem, a kończy się na jeżeli oczywiście osoba się
                zgodzi mandatem , który w razie braku spłaty ściga komornik skarbowy w
                postepowaniu administracyjnym. I ciupa mu nie grozi. Gorzej gdyby nie przyjął
                mandatu, to wtedy sprawa trafia do sądu grodzkiego i tutaj jest już inna
                sytuacja. Wszystko zależy od tego jak ZUS ściąga niezapłacone należności.

Pozdrawiam
          • 28.06.07, 01:33
            zauber07 napisał:

>
            >
            > ...albo na nie swój dowód osobisty::)))

nio, ale tam jeszcze napiszę finał jak w ogóle nastąpi :)))
            "nie taki diabeł ogoniasty, jak chciałyby niewiasty" życie różne niesie
            niespodzianki i z takich sytuacji można wybrnąć jak się już ma za co?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.