Dodaj do ulubionych

nieuznana reklamacja butów REEBOK

14.05.08, 19:16
W sierpniu ubieglego roku kupiłam buty marki REEBOK(rok gwarancji).
Po siedmiu miesiącach złożyłam reklamację w sklepie w którym kupiłam
buty. W prawym bucie materiał "odszedł" od podeszwy na wysokości
pięty, w lewym bycie robi się to samo.otrzymałam odpowiedz ,że nie
uznają reklamacji. Pan Adam Kaźmierak stwierdził, że za słabo
wiązałam sznurowadła przez co stopa poruszała się w bucie co
doprowadziło do rozbicia i w efekcie rozerwania oraz przetarcia
materiału wewnętrznego.przez to uniemożliwiłam im naprawę butów.
oddalam buty jeszcze raz do sklepu w którym składałam reklamację. w
odpowiedzi dostałam identyczne pismo jak za pierwszym razem. potem
sama napisałam odwołanie, odparłam w nim zarzuty specjalisty
(sznurowałam buty odpowiednio mocno, zbyt mocne sznurowanie może
doprowadzić do odrętwienia stopy, właścieie je konserwowałam itd.).
zaniosłam to do sklepu z proźbą o dołączenie odowołania do ponownej
reklamacji. po 2 tygodniach odebrałam buty. sklep tego wogóle nie
wysłsał. proszę o pomoc... 190 zł piechotą nie chodzi.
Edytor zaawansowany
  • prawnik-skp 17.05.08, 14:11
    - po pierwsze proszę przeczytać wątek przyszpilony na samej górze dotyczący odpowiedzialności za wadliwy towar;

Natomiast jeśli chodzi o tą konkretną sprawę, to uwagi są następujące:
    - trzeba odróżniać odpowiedzialność sprzedawcy (jego własnej odpowiedzialności!) za tzw. niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową od odpowiedzialności gwaranta;
    - o gwarancji możemy mówić jeżeli została wydana karta gwarancyjna, w której zawarto zobowiązania gwaranta - gwarancja na buty, to stosunkowo rzadkie zjawisko, jeśli nie było karty gwarancyjnej (nie chodzi o paragon), to można przyjąć, że nie ma gwarancji;

- zatem pozostaje tylko (i aż) odpowiedzialność sprzedawcy, i tak:
    - sprzedawca sam, we własnym imieniu rozpatruje reklamacje (wszelkie inne podmioty, z którymi się w tej sprawie kontaktuje, to są osoby trzecie z punktu widzenia tego sosunku prawnego), więc nie musi nigdzie niczego przesyłać - w każdym razie, to nie jest tak, że reklamację zawsze składamy do producenta za pośrednictwem sprzedawcy;
    - jeżeli jest taka sytuacja, że złożyliśmy reklamację, sprzedawca usosunkował się niegatywnie, na co my zareagowaliśmy, ale to nie orzekonało sprzedawcy, to oznacza, że mamy do czynienia ze sporem - a to oznacza, że taki spór w sposób wiążący możę rozstrzygnąć tylko sąd;
    - na tym etapie, zanim się udamy do sądu można jeszcze spróbować udać się do Rzecznika Konsumentów (trzeba go szukać przy Urzędzie Miasta, albo przy Starostwie Powiatowym) - może uda się coś wynegocjować przy jego pomocy, aczkolwiek RK nie ma kompetencji władczych, więc jeśli nic nie wskóra, to i tak sądu nie unikniemy;

- konsumentów z Warszawy i okolic zapraszamy też do Centrum Prad Konsumenckich przy Stowarzyszeniu Konsumentów Polskich na Gizów 6 w Warszawie, w dni powszednie w godzinach: pon i czw 14:00 - 18:00, a we wt, śr, pt 09:00 - 13:00
    www.skp.pl/

--
    Iura scripta vigilantibus sunt
  • sisi89 20.05.08, 14:42
    jaki jest koszt powołania niezależnego rzeczoznawcy?
  • Gość: civic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 23:15
    Jak widze to grubo sie pani myli i nie czyta pani ulotek a jezeli chodzi o to ze
    3 razy reklamacjia zosta odzucona z powodu uszkodzen mechnicznych to jest cos na
    rzeczy. Jak pani przeczyta czesto na ulotkach jest napisane ze uszkodzenia
    mechaniczen nie podlegaja reklamacji oraz to ze ustawodawca w ustawie z dn. 27
    lipca 2002r okreslil termin wystarczajacy do ujawnienia sie wad w obuwiu do 6
    miesiecy. A co do uszkodzenia jakie pani opisuje jest to typowy przyklad
    nieprawidlowgo wiazania. Jest to na 100% uszkodzenie mechaniczne nie z winy
    producenta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.