• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak mam dalej prowadzić firmę??? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.08, 09:07
    Witam.Od jakiegoś czasu nie płaciłem alimentów na 2 dzieci z małżeństwa.Nie dlatego,że nie chciałem...Obecnie jestem w drugim związku i również mam dwoje dzieci.Mieliśmy małe dochody,małe dziecko,moja kobietka nie pracuje.W czerwcu postanowiłem otworzyć firmę i zacząć spłacać zadłużenie.Nie miałem jednak ani numeru konta ani innych informacji o komorniku,gdyż od ponad 2 lat mieszkałem 500km od stałego miejsca zameldowania.Nagle dostałem pisma od komornika o zajęciu konta bankowego,firmowego,na którym nic nie było,zrobił mi się debet w wysokości 23 tysięcy.Co z tym zrobić?Nie mam jak opłacać zusu,podatku do skarbówki itd,bo konto zablokowane,a pracownicy?.Co wpłacę wszystko zabierają.To z czego mamy żyć?W tej sytuacji będę musiał zamknąć firmę i kółko się zamknie.Z komorniczką nie idzie sie przez telefon dogadać,a jechać 500 km nie będę.Wie ktoś co w takiej sytuacji zrobić?Gdyby nie zablokowali mi konta w kilka miesięcy spłaciłbym cały dług,a tak jestem uziemiony
    Zaawansowany formularz
    • Gość: mishima IP: 84.40.217.* 04.11.08, 11:24
      nie bedziesz jezdzil 500 km? a jak bedziesz mial klienta to tez nie bedziesz jezdzil?to moze komornik powinien przyjechac do Ciebie? miales 2 dzieci na ktore nie placiles i zafundowales sobie kolejna 2 i niepracujaca zone.Gratuluje.nie wiem z czego masz zyc ale zanim znowu cokolwiek zrobisz to pomysl troche.
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.08, 13:19
        Właśnie myślę,że czas zamknąć firmę i zarejestrować sie jako bezrobotny i niech komornik sobie poczeka,skoro nie chce iść mi na rękę.Otworzyłem firmę po to by zacząć spłacać dług,dać sobie i ludziom zatrudnienie,i od razu komornik zajmuje mi konto?Na całą zaległą sumę?A z czego mam zapłacić ludziom?Nie wspomnę o zusie i skarbówce.Nie będę jeżdził taki kawał do komornika,on też nie przysłał mi ani jednego pisma,dopiero jak zajął konto.Zresztą czemu nie przekażą sprawy do komornika wedle mojego miejsca zamieszkania?Byłoby prościej,zawsze mógłbym podjechać,dogadać się i wpłacać.Nie jestem złym ojcem,spotykam się z dziećmi,kupuję co trzeba,płacę co roku za kolonie,po 800,tego nikt nie widzi.Po drugie zostawiłem byłej żonie wszystko,dom,samochód i cały dorobek mojej ciężkiej pracy w Niemczech przez 10 lat.Odszedłem z niczym.Tego też nikt nie liczy.Moja ex żona nigdy nie pracowała więc dlaczego obecna miałaby to robić?Tymbardziej,że mamy 1,5 roczne dziecko
        • Gość: Rewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.08, 13:30
          "Nie jestem złym ojcem,spotykam się z dziećmi,kupuję co trzeba,płacę
          co roku za kolonie,po 800,tego nikt nie widzi"

Och wspaniały tatusiu - sam mam jednego syna i wiem, ile kosztuje
          utrzymanie. A co mówić o dwójce.......
          Jeżeli jesteś taki chojny tatulek to po co matka twoich dzieci
          podała cię do komorusa ??? Wiem - pewnie dajesz jej po 5.000 /m-c a
          ona taka pazerna......
          Nawet chęć likwidacji firmy świadczy o tym że masz głęboko w odbycie
          dobro swoich dzieci.
        • Gość: mike IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.08, 14:48
          bo w tym kraju nie dają szans nawet gdy się ma dobre chęci
          Nie było z czego wcześniej bo tak w zyciu bywa a jak już jest
          z czego to niepozwalają się odbić
          • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.08, 07:54
            Do mike-dzięki za poparcie,reszta na tym forum by mnie zjadła.Pewnie to pracownicy firmy windykacyjnej,którzy sami działaja niezgodnie z prawem.Pisząc tu liczyłem na radę jak rozwiązać problem,by prowadzić dalej firmę i spłacać zadłużenie.Niestety nikt nie odpowiedział na to pytanie
          • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.08, 07:57
            Do mike-dzięki za radę,o tym aby otworzyć firmę na kobietę tez myśleliśmy,ale póki co najpierw skontaktuję się z radcą prawnym.Jeśli nie będzie innego wyjścia tak właśnie zrobimy.Pozdrawiam
            • Gość: mike IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.08, 10:40
              ja też mam jeszcze do spłaty względem US prawie 200tyś zł i widzę
              początek konca dzialalności bo coraz gorzej w gospodarce i obroty mi
              kilkakrotnie spadły , zastanawiam sie naz zamknięciem ale jeszcze
              kulam , co będzie to będzie, mam zamiar sprzedać sklep osobie jaką
              zatrudniam ale wcześniej ją zwolnić ale potem... zatrudnić się u
              niej i wtedy nie będę właścicielem firmy , czas pokaże co zrobię ,
              nigdy nie ma tak żeby nie było wyjścia , wiara w siebie czyni cuda ;)
      • Gość: Rewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.08, 13:24
        Właśnie coś w tym stylu miałem napisać. Zawsze wkurzali mnie pseudo
        tatusiowie co olewają swoje dzieci. A do tego ton pana i wladcy: do
        komornika jechał nie będę. To nie jedź - niech cię zlicytują do
        samych gaci !!!! Też mam kilka spraw u komornika i włażę mu po palcu
        do d..... żeby tylko łagodnie mmnie traktował i pozwolił prowadzić
        firmę ( nie licytuje sprzętu itp). Za niewinność komornik nie ściga.
        • Gość: m IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.08, 11:00
          No to ja będę kolejną osobą, która wstawi się za autorem postu. Niepłacenie
          alimentów jest oczywiście naganne, ale w życiu różnie bywa. Niestety, polskie
          prawo wręcz utrudnia wygrzebywanie się z kłopotów, szczególnie dotyczy to osób
          prowadzących działalność gospodarczą.

@rewe
          Gość portalu: Rewe napisał(a):
          "Też mam kilka spraw u komornika i włażę mu po palcu do d..... żeby tylko
          łagodnie mmnie traktował i pozwolił prowadzić firmę ( nie licytuje sprzętu itp)."

- i właśnie o to mi chodzi - żebyś nikomu w dupę włazić nie musiał. Dłużnik,
          nie dłużnik - człowiekowi należy się szacunek, zwłaszcza gdy próbuje rozliczyć
          się z przeszłością.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.