po jakim czasie komornik Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • umowa zostala wypowiedzniana 2 dni temu mam czas 30 dni na splate
    nie mam 2200zł po jakim czasie przyjdzie do mnie komornik wie ktoś
    proszę o odpowiedź
    • Na to pytanie nikt poza bankiem ci nie odpowie, bo każda sprawa może być
      rozpatrywana indywidualnie, każdy bank może też mieć inną politykę w tej materii.

Jak sam napisałeś, po wypowiedzeniu umowy masz 30 dni na jej spłatę. Już
      następnego dnia po upływie tego terminu, bank może wystawić tytuł egzekucyjny i
      skierować go do sądu. Sąd nadaje BTE klauzulę wykonalności w ciągu 3 dni od
      złożenia. Po jej uzyskaniu wierzyciel może już kierować sprawę do egzekucji.
      Komornik ma obowiązek rozpocząć egzekucję w ciągu 21 dni od złożenia wniosku.

Tak wyglądają terminy. Kiedy bank podejmie kroki ku temu zmierzające - napisałem
      na wstępie. Zdarza się, że i rok upłynie przed skierowaniem sprawy na drogę
      egzekucji.

Generalnie mimo wypowiedzenia staraj się dogadać z bankiem - jest to tańsze i
      bardziej komfortowe, niż egzekucja. Należy wykazać swoją dobrą wolę co do spłaty
      oraz przekonać bank, że szybciej odzyskają pieniądze tą drogą, niż poprzez
      komornika.
      ____
      "m", tyle, że logowany.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.