• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

żłobek pilnie poszukiwany Dodaj do ulubionych

• 26.08.10, 16:34
    Witam
    Poszukuję pilnie żłobka niepublicznego dla mojego szkraba. Niestety okazało się, że muszę wrócić do pracy. W żłobkach publicznych już dawno nie ma miejsc,więc proszę o jakieś namiary na te niepubliczne.
    Byłabym wdzięczna za pomoc

Zaawansowany formularz
    • 26.08.10, 21:12
      a Ile miesięcy/lat ma dziecko? Spróbuj w punkcie przedszkolnym
      Abrakadabra, na ul. Migdałowej też jest mini-żłobek
      • Gość: wera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.11, 22:27
        www.zlotarybka.zgora.pl :)
        • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 18:48
          czy ktos się orientuje może ile kosztują żłobki miejskie dla dziecka na 8 godzin dziennie? czy jest to bezpłatnie czy się płaci? i jak z wyżywieniem czy trzeba zapewniac czy jest wyżywienie?
      • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 16:31
        Nie polecam.Zdecydowanie
        • Gość: l IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 18:44
          :))))
    • Gość: ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.08.10, 10:05
      zobacz iskierki.zgora.pl/
      • 27.08.10, 10:53
        Chłopczyk ma 6 miesięcy. Także podane adresy na razie odpadają,bo przyjmują dzieci starsze.
        • Gość: ja IP: *.ztpnet.pl 29.08.10, 09:35
          Całodobowa opieka nad dziećmi, Łężyca, na osiedlu Czarkowo, w domku
          jednorodzinnym. Nie wiem czy sę miejsca wolne jeszcze. podaję nr telefonu:
          603510202 pani Małgorzata. Płatne na godzinę.
          • Gość: mała_A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.11, 19:28
            polecam Klub Malucha Kakadu www.kakadu.zgora.pl
            • Gość: www IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.11, 22:28
              www.zlotarybka.zgora.pl
              • 09.02.11, 11:57

progrm dnia wygląda ciekawie, ale super by było uzupelnc galerie o zdjęcia pomieszczeń, bo dla rodzica ważny jest wygląd miejsca, gdzie ich pociecha miałay spędzić większośc dnia (abstrachując od opieki).
                • Gość: sandra IP: 109.232.30.* 15.12.13, 19:57
                  ja polecam KLEKOTEK - młoda kadra, opłaty stałe lub za godziną, jest możliwość wyżywienia za dodatkową (drobną) opłata. Właścicielki starają się także o dofinansowania - rodzice dostali w grudniu zwrot części opłat za żłobek z programu maluch 2013, a w Nowym Roku starają się o dopłaty z urzędu. www.klekotek.pl
                  • 08.03.15, 20:48
                    Bardzo dobry żłobek! Polecam!
        • 09.02.11, 14:35
          www.smoczus.zgora.pl

Najlepsze ciocie dla dzici od 5 miesiecy, moja corka chodzi juz 2 rok, nie mam zastrzezen :) polecam!!!
          • Gość: popa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 16:02
            Tam jest przechowalnia dzieci w tym Smoczusiu nie żłobek.Domek mały i upychają dzieci tylko.Zero zajec. Idzcie pod drzwi jak tam, ryczą dzieciaki a panie tylko papieroski palą/chyba nawet wszystkie/ czuć jak się wchodzi.Zabrałam dzieciaka bo się cofał nie rozwijał i jak mial isc to płakał strasznie.Przechowalnia...
            • Gość: ttt IP: 89.28.224.* 10.02.11, 22:33
              o przechowalniach, które służą wyłudzaniu pieniędzy z UE oraz innych źródeł publicznych pieniędzy można już poczytać w mediach lokalnych, myślę, że wielu sprytnych 'biznesmenów' już podąża tym tropem - to na nich trzeba uważać. Smoczuś i nne małe placówki sa OK
              • Gość: ee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.11, 23:45
                To są placówki? niech tam idzie sanepid i zobaczy ile dzieci jest na 1 metr kwadratowy.Czas tym zainteresować rodziców aby nie dawali dzieci do takich przechowalni typu smoczuś.A pani od smoczusia niech przestanie tutaj robić sobie reklamę.
                • Gość: ttt IP: 89.28.224.* 11.02.11, 00:11
                  czyżby jakiś 'sprytny biznesmen' poczuł się dotknięty? :)
                  • Gość: ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 10:27
                    Czyzby smoczuś miał gula....?
                    • Gość: ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 10:28
                      Tylko iskierki..POLECAM
                      • Gość: SMOCZUŚ IP: *.aster.pl 11.02.11, 12:33
                        Witamy,
                        Jako Smoczus chcialysmy wszystkich tu piszących zapewnić,że nie bierzemy udziału w wymianie zdań na tym forum i nie robimy sobe żadnej reklamy,jak to uważają niektórzy forumowicze.Wszyscy ,którzy prowadzą takie placówki wiedzą,że największa reklama nie pomoże,to rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i to Oni wybiorą najlepsze miejsce. No i oczywiście dzieci,które płaczą na początku jak przychodzą...a co powiedzieć jak pózniej nie chcą iść do domu..?Niepokojące w takich miejscach byloby gdyby dzieci nie płakały:) to byłoby coś nie tak. I każdy kto opiekuje się małymi dziećmi o tym wie.A co do ilości dzieci,to zapraszamy zobaczyć:) ŻYCZYMY POWODZENIA!!! i Pozdrawiamy

• Gość: KASIA Ż. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 14:34
                          ISKIERKI SĄ NAJLEPSZE!!! PANI CUDNE I KOCHANE POLECAM PRZEMIŁA ATMOSFERA W MAŁYCH A NIE PRZEPEŁNIONYCH GRUPACH!!!
                          • Gość: anita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 16:33
                            Dokladnie idzcie zobaczcie tego smoczusia jaka masakra.Sale przepełnione smierdzi papierosami do szatni nie idzie wejsc z braku miejsca .Byłam oglądać.Nie dam mojej małej tam.
                            • 08.03.15, 20:53
                              Ma pani rację! Często widzę panie stojące przy oknie i pijące herbatę." Pilnują" parkingu.:-)
                    • 08.03.15, 20:49
                      Gula i to potężnego.
                • Gość: mama Misia IP: *.hosts213.ostrowski.pl 09.03.13, 21:30
                  Mój syn chodzi do tego żłobka już 2rok. Nie choruje rozwija się świetnie i ani razu nie żałowałam, że posłałam go własnie do SMOCZUSIA. Ciocie świetne i nie jakieś wyuczone laski po policealnej szkole ale doświadczone mamy a to chyba najważniejsze bo nikt inny jak matka nie zna lepiej potrzeb dziecka.
                  Polecam naprawdę
                  • Gość: jedna z mam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.13, 09:57
                    Jakis czas temu bylam ogladac te miejsce i nadal jestem na etapie szukania odpowiedniego miejsca dla mojego dziecka. Jak sie wchodzi na sale to smierdzi papierosami!!! poza tym uslyszalam rozmowe pracownikow i pomieszkuje w zlobku jedna z pan! Pani, ktora zajmuje sie starszakami nie wzbudzila we mnie zaufania, mialam wrazenie, ze zupelnie nie zna sie na swojej pracy. Nie wiem, mam jakieś mieszane uczucia... cóż, przede mną jeszcze trochę żłobków do odwiedzenia ;)
                    • Gość: Magda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.09.15, 21:21
                      Polecam żłobek ślimaczek :) świetna atmosfera mile Panie i przestronne sale :)
                • 08.03.15, 20:40
                  Zgadzam się z powyższą opinią! :-) Nie polecam tego żłobka!
                • 11.03.15, 21:21
                  Gość portalu: ee napisał(a):

> To są placówki? niech tam idzie sanepid i zobaczy ile dzieci jest na 1 metr kwa
                  > dratowy.Czas tym zainteresować rodziców aby nie dawali dzieci do takich przecho
                  > walni typu smoczuś.A pani od smoczusia niech przestanie tutaj robić sobie rekla
                  > mę.
                  Zgodnie z przepisami powierzchnia pomieszczenia dla 3-5 dzieci powinna wynosić co najmniej 16m2 (dot. każdego pomieszczenia!)W przypadku liczby dzieci powyżej 5 powierzchnia ulega zmianom proporcjonalnie do liczby dzieci!Powierzchnia na każde dziecko , gdy czas pobytu dziecka nie przekracza 5 godz. wynosi 2m2 , a 2,5m2 gdy pobyt dziecka przekracza 5 godz. dziennie.Smoczuś jest na 30 dzieci od 6.30 do 18.oo .Czy powierzchnia Smoczusia wynosi 96m2?( to jest minimum , jeśli dobrze , a mam nadzieję ,że tak , bo w liczeniu nie jestem najlepsza ,wyliczyłam).
            • Gość: amer IP: 68.233.241.* 26.02.11, 20:40
              dzieci ogólnie ryczą i nic wiecej takie są i juz
            • 08.03.15, 20:46
              Zgadzam się !
          • Gość: popa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 16:07
            Zapomniałam dodać że ten przybytek Smoczuś istnieje od 8 miesięcy dopiero ( można sprawdzić w UM) ale twoje dziecko już 2 lata tam chodzi :) .Niech państwo sobie kryptoreklame robią gdzie indziej.Ale chyba was nie stać na prawdziwą płatną reklame to idziecie w kłamstwo.A jak wszyscy wiemy kłamstwo ma krótkie nóżki :) Nie polecam tej przechowalni dzieci...
            • Gość: mama IP: *.aster.pl 09.02.11, 21:28
              A może ktoś dodać coś wiecej o iskierkach??
              • Gość: mama IP: *.aster.pl 09.02.11, 21:49
                z tego co wiem iskierki często przenoszą swoją siedzibę więc nie wiem czy to dobre dla dziecka, a smoczuś to prawda istnieje od nie dawna ale wcześniej te same panie były razem z przedszkolem i się przeniosły bo miały za mało miejsca co do ilości chętnych. moje dziecko tam chodzilo, jestem bardzo zadowolona! jeśli miałabym wybierać jeszcze raz to nie zmieniłabym decyzji!
                • Gość: HMM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.11, 10:29
                  Żenada.W 2 ostatnich postach ta sama osoba pyta niby o iskierki a potem je oczernia i wychwala smoczusia :) nawet nicku nie zmieniła :) oj ludzie robicie żenua naprawdę........
                  • Gość: HMM IP: *.aster.pl 10.02.11, 18:57
                    Może i robią żenua ale nick każdy może sobie wpisać jaki chce, nawet ten sam. Patrz wyżej :)))
                • 08.03.15, 20:56
                  Ha , ha ,ha!;-)
            • 11.02.11, 13:10
              Panie ze Smoczusia byly wczesniej na ul. Strumykowej w tym samym miejscu co TUP TUP, a od kwietnia 2010 sa na swoim i bardzo dobrze im sie wiedzie. Tak samo jak dzieciom, ktore na pewno nie sa przechowywne, tylko pod opieka milych, mlodych Pan z powolaniem. Nie jestem oplacana za te posty, jestem mama dziewczynki, ktora czuje sie tam swietnie, zawsze wychodzi najedzona, spiewa piosenki i robi z dziecmi prace plastyczne, ktorych efekty rodzice widza w szatni na wystawie. bede polecac ten zlobek!!!
              • Gość: dorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 14:11
                eh tak czytam czytam i odnoszę tylko takie wrazenie ze - wszystko to pisane przez jedna osobę....
                • Gość: e3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.11, 17:45
                  Tak tak jak wyzej ktoś pisze :) darmowa reklama lub konkurencja pogrąża innych.Po trupach do celu.
            • 08.03.15, 20:55
              Nie polecam również!
          • Gość: a.t IP: *.hosts213.ostrowski.pl 09.03.13, 21:25
            moj syn chodzi już tam 2 rok REWELACJA!!! polecam!!
    • Gość: waldek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 14:03
      Olej przechowalnie i staraj sie do miejskiego zlobka.Sam czytasz jak jest w prywatnych.Kto tam zagwarantuje dobry rozwój dziecka jak nikt tego nie kontroluje/kuratorium/.W opisanych tutaj nie ma zadnej kadry pedagogicznej tylko zbieranina pań.
      • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 18:49
        A kiedy jest nabór ogłaszany do żłobków miejskich???ktos moze wie z forumowiczów?
        • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 22:32
          na prawdę nikt nie wie?
          • Gość: smoczusiowa mama IP: *.home.aster.pl 16.02.11, 23:22
            ze wzgledu na obecny wyz o nabor do panstwowego zlobka trzeba sie starac na kilka miesiecy przed oddaniem tam dziecka, czasem zapobiegawczy rodzice skladaja deklaraje jeszcze przed narodzinami malucha. jesli chodzi o zlobki prywatne to tu bywa roznie. te najbardziej oblegane rowniez trzeba zalatwiac ze sporym wyprzedzeniem. moje dziecko chodzi do smoczusia i zalatwialam to 4 miesiace przed.
            co do negatywnych wpisow na tym formu to tak, jak ktos juz zauwazyl sa one pisane chyba przez jedna i te sama osobe, ale nie o tym...
            kazdy rodzic musi zdawac sobie sprawe, ze w ZADNYM zlobku nasza pociecha nie bedzie miala jak w domu, a zeby znalezc ten najbardziej spelniajacy nasze oczekiwania trzeba po prostu zrobic sobie wycieczke po kilku i samemu ocenic.
            moj synek w smoczusiu czuje sie dobrze. mimo , ze nie chodzi tam zbyt dlugo to moge to ocenic po tym jak chetnie i bez strachu pozwala sie oddac w rece pani rano jak go tam zawoze. w ciagu dnia dzieci przebywaja na dolnym pietrze gdzie oprocz sali zabaw jest jeszcze kuchnia i szatnia. co do tloku w szatni to powiem, ze tego co opisala jedna z osob wyzej nigdy nie spotkalam. slyszalam, ze po poludniu czasem moze byc tam ciasniej ze wzgledu na to, ze w tym samym budynku jest szkola rodzenia i masaze dla niemowlat, wiec jak sie 'ciezaroweczki' rozbieraja moze byc ciasno;) na 1 pietrze jest sala do zajec ze starszymi maluchami, gdzie sa zajecia plastyczne itp. oraz pokoj-sypialnia z lozeczkami i materacami, gdzie w zupelnej ciszy maluchy moga odpoczac. to tyle o warunkach. co do opieki WAZNE: nigdy nie czulam od zadnej z pan zapachu papierosow, a jestem na to wyczulona. panie sa mile i opiekuncze w stosunku do dzieci, jest duzo przytulania i czulosci. co do wspomnianego tez wczesniej placzu: dzieci placza z roznych powodow, a to jedno placze za mama, drugie bo mu ktos zabawke zabral, a trzecie bo placze poprzednia dwojka. jest to normalne i nie ma co o to miec pretensji do pan. ja bedac swiadkiem placzu dzieci widzialam jak panie braly takie dziecko na rece, pocieszaly, a co najwazniejsze widzialam tez jak placzace dzieci wyciagaly same raczki i szly do pan jak im bylo zle.
            • Gość: kj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 08:39
              Nie ma to jak reklama.Tutaj jest obszerna i spora :) Tylko ze w samych superlatywach.wychodzi na to ze tam nie ma zadnych wad:) Jest to naprawde żałosne..
              • Gość: do kj IP: *.home.aster.pl 20.02.11, 11:36
                żałosna to ty masz na drugie... biedo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D
                • Gość: kj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.11, 19:50
                  Nie zrozumiałem tej aluzji lub kpiny lub sam nie wiem czego :) może wytłumaczysz
              • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 11:55
                zdaję sobie sprawę ze zlobki prywatne wszystkie są super o którym by nie wspomnieć na pewno panie lepiej opłacane i wszystko świeże wyremontowane i nowe nie to co w miejskich , ale jak sie jest samotna matką z niewielką wypłatą ...to mozna sobie tylko chcieć.
            • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.11, 15:12
              CHYBA MNIE NIKT NIE ZROZUMIAŁ , Z CAŁYM SZACUNKIEM - PYTAŁAM O PAŃSTWOWY ZŁOBEK A NIE PROSIŁAM O REKLAMĘ INNEGO ZŁOBKA . JAK WYGLĄDAJĄ CENY CO DO NABORU TO PONOC JEST W WYZNACZONYM TERMINIE A NIE KIEDY SIĘ CHCE?.
              • Gość: do ali IP: *.aster.pl 21.02.11, 19:49
                Rekrutacja jest od 01 kwietnia do 30 kwietnia,żłobek 'Wisienka' ma na stronie formularze do wydrukowania. Ceny nie znam myślę,że ok.300 zł.
                • Gość: ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.11, 11:51
                  dziekuję, juz dzwoniłam.
                  • Gość: wiki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.11, 00:11
                    i co sie dowiedzialas?
              • Gość: BetiKis IP: *.modemy.ostrowski.pl 17.05.11, 21:48
                Witam
                w państwowych żłobkach podania o przyjęcie dziecka do trzeba złożyć do końca kwietnia. Nie wiem jak wygląda rekrutacja po tym terminie. Opłata za żłobek to kwota około 270 zł. Jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem to mogę stwierdzić, że jest zadowalająca. Moja córka chodzi tam już 6 miesiąc. Wiadomo na początku płakała i nie chciała iść, teraz jest pogodna i z chęcią idzie do dzieci.
                • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 07:13
                  Nie sciemniaj ludzi.Mialem dziecko w miejskim przybytku zwanym żłobkiem.Opłaty wynosiły ok 650zł ze wszystkim(żarcie komitet rodzic itp itd) Pani dyrektor olewatorska na zasadzie nie chce pan dawać nie musi..no i zabrałem. :)
                  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.11, 09:23
                    chyba mylisz pojęcia miejski i prywatny ;)
                    synek chodził do miejskiego (braniborska), ze wszystkim płaciłam max 280 zł.
                    Ogólnie rewelacji nie było (biedne miejskie przedszkole), ale młody zakochany w paniach ;-) do przedszkola od roku chodzi, ale baaaardzo tęskni za żłobkiem ;-)
      • 08.03.15, 20:58
        Zgadzam się , a mogę coś o tym powiedzieć.
    • Gość: aia IP: 68.233.241.* 26.02.11, 20:44
      no to masz pecha, ja tez musiałam wrocic do pracy ale moja mama sie dzeckiem zajela. Strasznie sie umeczyla.
    • Gość: Edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.11, 17:43
      Prowadzę żłobek prywatny. Proszę do mnie zadzwonić - 663 64 62 67.
      Edyta Florkowska
      • Gość: Rybka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.11, 09:01
        Zapraszamy do Złotej Rybkio od stycznia.Nowy budynek ,nowe miejsca...Zapraszam do artykułu w gazecie w806.wrzuta.pl/obraz/4x3d5NJMcAF/reklama ZŁOTA RYBKA www.zlotarybka.zgora.pl ul.Jana z Kolna 11c
    • Gość: akademia biedronec IP: *.netdrive.pl 12.02.12, 19:03
      zapraszamy od marca do akademii biedroneczki na ul. Chmielnej. Więcej na www.akademia-biedroneczki.pl
    • Gość: TupTup IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.02.12, 13:08
      Zapraszamy do nowej grupy żłobkowej w Rodzinnym Centrum Edukacji i Zabawy TupTup na ul. Strumykowej 15j od marca powstaj nowa grupa. www.tuptup.com.pl
      • Gość: EE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.12, 10:07
        A TEGO TUP TUP PO TEJ AFERZE Z PANIĄ MIŚ NIE ZAMYKAJA? :) STRACH TAM DAWAC DZIECI
        • Gość: eder IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.12, 11:55
          Jedno wam powiem drogie mamy..Idac do prywatnego przedszkola lub złobka poproscie o pozytywną opinie sanepidu strazy pożarnej itp....Nie dawajcie dzieci do "przechowalni" które są dla dzieci niebezpieczne..Wszak to wasze dzieci,najdrozszy skarb....Poproście o takie papiery,jak ich nie mają placówka działa nielegalnie...I to tyle na ten temat..reszte ocencie same...
          • Gość: Ewa IP: *.pawluk.org 29.05.12, 14:32
            A ja zapraszam do opiekunów dziennych:) www.zielona-gora.pl/PL/327/4845/Dzienni_opiekunowie_dzieci/
            • Gość: Ala IP: *.zielonagora.hypnet.pl 20.07.12, 09:18
              Link www.zielona-gora.pl/PL/327/4845/Dzienni_opiekunowie_dzieci/ nieaktualny, może ma ktoś jakieś namiary na opiekunów dziennych w Zielonej Górze, ew. jakiś prywatny żłobek w Z.G. poza Smoczusiem i Złotą rybką, który przyjmuje dzieci od 6 miesiąca i jest otwarty od 6:30..
              • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.13, 10:16
                Witam!
                Naprawde polecam nowo otwarty mini żłobek Margolcia w Zielonej Górze na Zaciszu. W ofercie maja ze jest otwrty od 6:30 do 17 ale wiem bo prowadzam tam swoja córeczke, ze te godziny sa dostosowywane do rodzicow, ponadto maja opieke calodobowa i weekendowa... A opiekunki znam prywatnie i mam do nich pełne zaufanie. To ich stronka: www.margolcia.zgora.pl
                Pozdrawiam
    • Gość: heniu IP: 109.110.199.* 05.08.12, 08:57
      Proszę sprawdzić www.tutek.com.pl z Zielonej Góry. Dobra opieka nad maluchami. Polecam
      • Gość: mamaa IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.12, 14:52
        "Opieka dzienna nad dziećmi", także noce, niestandardowe godziny, nawet Sylwester. Z wyżywieniem. 603510202
        • Gość: gość IP: 193.111.166.* 13.02.13, 14:12
          Moje dziecko nie chodzi do Smoczusia, ale codziennie temtędy przechodzę i troche znam historię umiejscowienia placówki na ul. Chmielnej. Po 1) bulwersyje mnie fakt, że w momencie kiedy ten mini złobek zaczął funkcjonować przy ul. Chmielnej właściciel nie posiadał odbioru budynku ani zgody straży pożarnej. Do tej pory ogrodzenie nie jest kompletne, nie ma zamykanej furtki i nie ma choćby mini placu zabaw dla dzieci. Barierki przy schodach były montowane jak juz złobek działał, tak samo z ogrodzeniem które powstawało juz po otworzeniu złobka i co mnie najbardziej przeraża było wykonywane przez wieźniów!!!!
          Po 2) codziennie tam przechodząć rano i popołudniami rozgrywa sie ten sam schemat - dzieci bawią się pozostawione same sobie, a Panie gawędzą pod oknem. Nigdy nie widziałam jak są tam prowadzone zajęcia. Może to krzywdząca opinia, może się mylę co do opieki, ale fakt jest faktem, że dla mnie i dla mojego dziecka - nie jest to miejsce bezpieczne.
          • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 20:46
            Witam!
            w zadnym wypadku nie bronie żłobka ale ja znam sprawe z troche innej strony. żłobek zaczal tam fynkcjonowac jeszcze przed odbiorami, poniewaz wczesniejsza lokalizacja nie spelniala norm lokalowych głównie ze wzgledu na metraz i dostali nakaz jak najszybciej znienic lokal, nakaz byl przez sanepid, wiec sanepid dobrze wiedzial ze nie bylo jeszcze odbioru jak złobek sie przenosil... a gdyby złobek sie otworzyl bez pozwolen i odbiegal od norm to na pewno sanpid by sie tym zainteresowal... a druga spawa co do tej opieki to wg ksiazek z psychologii 2/5 czasu pobytu dziecka powinno byc przeznaczone na swobolna zabawe... gro psychologow uwaza ze swobodna zabawa jest bardziej korzystna dla rozwoju dzieci - kiedys nawet byl taki program: wyrezyserowane dzieciństwo, w ktorym podawano argumenty dlaczego swobodna zabawa a nie zorganizowana... tylko druga strona medalu czy w tym złobku zbytnio tgo nie wzieli do siebie i czy wogole organizuja jakies zabawy i gry bo to tez jest wazne, zeby mimo wszystko jakies gry i zabawy zespolowe tez byly...
            • Gość: agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 22:32
              To jest jedyny żłobek prywatny,który ma odbiory wszystkie i jest zarejestrowany w UM. Moja córcia tam chodzi a przyznam ,że wcześniej chodziła do innego prywatnego żłobka i różnica jest b.duża,i nie chodzi tylko o zabawy zespołowe:) Ale każdy rodzic posyła dziciątko tam gdzie uważa i uzna że mu będzie dobrze.
            • Gość: e3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 09:48
              to jak ... nie ma placu zabaw i nie odrodzony jest ten żłobek ? to gdzie bezpieczeństwo maluszków ? zresztą to rodzice chyba widza i jak im to nie przeszkadza ....
              • Gość: rew IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 31.03.14, 13:58
                nie polecam
          • 08.03.15, 20:36
            Zabawki plastikowe znajdujące się na podwórku są poobijane , brudne.Ponadto pan"podmiot prowadzący" zachowuje się agresywnie ( mam nadzieję ,że nie ma styczności z dziećmi) , ordynarnie, sprawia wrażenie mającego problemy z panowaniem nad emocjami ( sama tego doświadczyłam). Ostrzeżenie ,że zamieszczę powyższą opinię w Internecie nie zrobiło na panu wrażenia, Nie usłyszałam słowa "przepraszam " za skandaliczne zachowanie pana "podmiotu prowadzącego".Moje spostrzeżenia jestem gotowa zgłosić do Urzędu Miejskiego , w którym zarejestrowany jest żłobek , jeśli jeszcze raz ze strony właściciela żłobka spotkają mnie takie przykrości . Nie polecam żłobka Smoczuś.
    • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 20:52
      Ja osobiście polecam mini żłobek Margolcia, znajoma mi poleciła i właśnie korzystam...
      namiary: www.margolcia.zgora.pl
      na ul. działkowej 6a
      nowo otwarty, mała grupa, w domku jednorodzinnym, kasa 550zł przez pierwsze 5 mies, darmowe pierwsze godziny...
      sprawdzcie
      • Gość: mamma IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.02.13, 22:49
        Margolcia powinna sie nauczyc,ze reklamowanie sie na forach nie przystoi...
        • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 23:51
          Jeżeli chce Pani namiary na Margolcie to podałam wcześniej. A ja tylko wyrażam swoje zdanie.
      • Gość: hmmm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 09:42
        No to jak w domku jenorodzinnym to max 2 miesiace i sanepid ich znajdzie:) w tym rejonie w planie zagospodarowania nie ma zgody na taką działalnosc,a wiec ci co dadzą to juz niedlugo mogą szukać nowej placówki :)
        • Gość: Margolcia IP: *.dynamic.chello.pl 19.02.13, 21:02
          Domek jednorodzinny z częścią lokalu usługowego w którym my funkcjonujemy.
          Lokal w pełni dostosowany do wszystkich wymogów, posiadamy projekt zatwieredzony i pozytywnie zaopiniowany przez straż pożarną i rzeczoznawce sanitarno-epidemiologicznego tj. sanepid oraz dokumentacje z odbiorów. Osoby mające wątpliwości zapraszam do zapoznania się z naszą placówką, dokumentacja do wglądu.
          Ps. Osoby, które piszą takie opinie powinny czuć się zobowiązane do uprzedniego sprawdzenia informacji a nie rzucać puste słowa, bez pokrycia na wiatr...
          Forum to nie jest miejsce do sprawdzania takich informacji...
          Rodziców zainteresowanych maszym punktem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze żłobkiem w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.
          www.margolcia.zgora.pl
      • Gość: Ewa IP: *.ip.netia.com.pl 18.09.13, 08:24
        Mój synuś chodzi do żłobka MARGOLCIA na ul. Działkowej w Zielonej Górze i jestem bardzo zadowolona. Opieka na najwyższym poziomie, świetna atmosfera dla dzieci. Żłobek znajduje sie w domku jednorodzinnym i dzieci nie muszą biegac po schodach -wszystko na jednym poziomie. Panie-opiekunki zawsze wiedzą co każde dziecko przez cały dzień robiło, co zjadło, ile spało itp. POLECAM !!!
    • Gość: tata IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.02.13, 23:30
      A ja polecam Złotą Rybkę na Jana z Kolna
      • Gość: dziecko IP: *.dynamic.chello.pl 15.02.13, 13:48
        a to, że Złota Rybka kilka postów wyżej też się reklamuje to już przystoi :) ot, konkurencja...

Poza tym chyba po to jest forum aby się wzajemnie informować.
    • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 09:03
      Witam w kwietniu ma ruszyć nowy żłobek na ulicy Pięknej.Znalazłam ich stronę w internecie;www.klekotek.pl
      • Gość: ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 10:54
        W Zielonej Górze działają od ponad 2 lat 3 żłobki, ISKIERKi ,SMOCZUŚ, ZŁOTA RYBKA ( kolejność przypadkowa) i te prywatne instytucje moim zdaniem są najlepsze w ZG, w ostatnim jest jeszcze chyba przedszkole w osobnym budynku, jak grzyby po deszczu powstają nowe żłobki , bo jest "moda" i tutaj bym uważał...bo jest to już czysty zysk ,iście za modą, dobrym trendem chęcią zarobku.Każdy z tych nowych lokali pisze ze u nich super itp itd...Szanowne panie dyrektorki :) liczy się praktyka wasza wiedza itp ... nie wzięcie jak ktoś pisze domku jednorodzinnego i odbiór sanepidu i hejka jesteśmy the best :) To są dzieci nie odzież używana :) ja na miejscu rodziców chciałbym się dowiedzieć jakie panie maja wykształcenie jaki staż pracy w żłobkach itp co wcześniej robiła własciciel-ka,czy w branży czy poprostu chęć zarobku...Pamiętajcie to są wasze dzieci ,przejdzcie się po kilku żłobkach zobaczcie je nie opierajcie się na 1-2 wizytach ,popytajcie macie prawo wiedzieć wszystko...To wasze dzieci.....Reasumując jak coś powstało miesiąc , dwa temu to niech "eksperymentuje" i "uczy się" na innym dziecku nie na moim :) na dziecku rodziców "mniej odpowiedzialnych" ja dam do sprawdzonych placówek :) To moja opinia i moja rada......
        ps.kurcze siedzę cały dzień na necie i jakoś przez przypadek nie znajduje stron :)
        • Gość: Aga IP: *.zgora.dialog.net.pl 22.02.13, 11:23
          Moje dziecko chodzi do Bosych Stópek, jesteśmy bardzo zadowoleni. Osobiście polecam, ale sprawdźcie sami każdą placówkę, bo każdemu odpowiada co innego.
          • Gość: Iga IP: *.dynamic.chello.pl 22.02.13, 13:08
            Wymiana informacji na tym forum dotyczy głównie prywatnych placówek,ciekawe dlaczego... Nikt nie daje dzieci do miejskich placówek? Zamierzam złożyć podanie o przyjęcie mojego synka do "Wisienki" na ul . Wiśniowej, może ktoś podzieli się inf. na temat tego żłobka. Czy leoiej zapisać na Wandy?
            • 25.02.13, 22:34
              Mogę wypowiedzieć się na temat żłobka państwowego Promyczek na Wandy. Mój synek chodzi tam jak skończył 6-miesięcy.Przeszliśmy wszystkie grupy od najmłodszej aż do teraz,czyli najstarsza i ostatnia. Warunki w żłobku są fantastyczne. Wiadomo dzieci jest sporo w grupach(ok. 20),ale synek nigdy nie był zaniedbany ani głodny. Teraz jest już samodzielny. Żłobek lubi,chętnie do niego chodzi i chodził wcześniej. Panie bardzo sympatyczne, zawsze odpowiedzą na pytania. Wiadomo,jedne panie wolał bardziej niż inne,ale to normalne. Mają swoją stronę internetową,możesz pooglądać galerię. Jest mnóstwo zajęć, przez cały ten czas nazbierała mi się niezła kolekcja rysunków mojego dziecka. Widać jak się rozwija:)Jak chciałabyś coś jeszcze wiedzieć,to pisz.
              --
              [url=http://www.maluchy.pl][img]http://suwaczki.maluchy.pl/li-50367.png[/img][/url]
            • 10.03.15, 20:01
              Jedna z mam napisała ,że Smoczuś nie jest może doskonały ( brak placu zabaw, ciasno i t.p.) , ale dla niej najważniejsze jest , że odbiera dziecko uśmiechnięte! A wie Pani , czemu uśmiecha się Pani pociecha? Podejrzewam ,iż radości ,że wreszcie Pani je zabiera z tej , jak napisał inna mama , przechowalni
              • 30.03.15, 09:35
                Od kilku dni ( może od tygodnia) nie ma bramki wejściowej do żłobka Smoczuś przy ulicy Chmielnej! Na plac mogą wchodzić biegające luzem psy i zanieczyszczać podwórko. Wejście po schodach NIE JEST BEZPiECZNE!!! Przestrzeń między poziomymi prętami powinna być czymś wypełniona ( np.siatką) .Jeśli nie wymagają tego przepisy budowlane , to może warto odwołać się do zdrowego rozsądku! Przez tę niezabezpieczoną pustą przestrzeń może wypaść dziecko i nie trzeba zbyt bujnej wyobraźni , żeby to przewidzieć! Pionowe pręty też nie maja zabezpieczeń od góry ( np.nakładki w formie kulek).Bardzo zastanowiłabym się nad oddaniem dziecka do tej placówki!!!
        • Gość: Marta IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.13, 20:09
          To kogo Pani poleca konkretnie? bo pewnie korzystała Pani z usług któregoś z tych żłobków skoro Pani je reklamuje... Ja szukam żłobka dla swojego synka i może dobrze, ze ich tyle powstaje, bo mamy wiekszy wybor... :) wiadomo tak jak Pani wspomniala trzeba uwaznie sie o wszystko wypytac i dobrze rozeznac... dla każdej z nas bedzie odpowiadalo cos innego... i trzeba być równie ostroznym w tych nowych jak i starych żłobkach... bo w nowych jest ryzyko uczenia sie na naszych dzieciach,a w tych wczesniej powstalych na stare,złe nawyki czy tez niereformowalne Panie tak jak w żłobku w Żarach... Ciężki temat z tymi żłobkami, człowiek błądzi i szuka podpowiedzi wszedzie gdzie sie da...
          Prosze podrzucajcie jak najwiecej swoich opinii... może to chociaż troche pomoże...
          • Gość: a1 IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.13, 21:29
            Marta - nie zostaje Ci nic innego jak po prostu przejść się do kilku wybranych żłobków i porozmawiać z paniami, zobaczyć warunki, itp. Jeśli masz czas, dobrze by było iść na np. godzinę, dwie z dzieckiem. Nie oczekuj i nie kieruj się opinią z forum - tylko swoimi odczuciami. Tutaj masz wymienionych kilka placówek i warto tam się wybrać.
            Ja uważam, że zarówno państwowe i prywatne mają zalety.
            • Gość: danka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.13, 22:50
              Dokładnie, ja pochodziłam byłam w 3 i najładniejszy i najlepsza infrastruktura ( parking,plac zabaw a dla mnie ważne aby zaparkować blisko a nie przez ulicę lub na ulicy )...wydał mi się na Jana z Kolna ZłOTA RYBKA ,mała chodzi już 4 miesiąc i na dzień dzisiejszy jest ok....... jak będzie póżniej może napiszę kiedyś :)
          • Gość: jedna z mam.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.13, 14:24
            w kwietniu rusza nowy żłobek(www.klekotek.pl),dzwoniłam,wydaje mi się,iż pani z którą rozmawiałam jest ok,wywnioskowałam,że najbardziej chodzi jej o dobro dzieci,podczas rozmowy nie wspomniała nawet o kosztach.Grupy mają być małe do 6 osób.Ja się zapisałam.
            • Gość: jedna z mam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.13, 16:40
              Ja tez sie zapisalam poniewaz osobiscie znam Panie, które otwieraja Klekotka. Obie pracowaly juz w tym zawodzie, maja kwalifikacje i naprawde kochaja dzieci ;) osobiscie równiez polecam www.klekotek.pl
              • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 08:59
                Wspolczuje wam kobiety , nie widząc sal i tego lokalu nie widzac odbioru sanepidu zapisywac swoje dziecko..>ŻĄL albo chamska reklamka kogos kogo nie stac na reklame w gazecie lub radiu :) Albo macie gdzies swoje dzieci, jak mozna zapisac do nieistniejacego czegos ? na podstawie rozmowy tel ? co z wami kobiety , podziała rok cos wtedy powiemy o tym a niech uczą i eksperymentuja na innych :)
                • Gość: Gosia IP: *.guilhem.org 09.04.13, 18:08
                  ja tam bym uważała na takie ostre wypowiedzi bo konkurencja nie śpi - jak moja mała się nie dostanie do państwowego żłobka to bede szukac prywatnego, i najpierw będe chciała zaświdczenie o wpisie do rejestru, bo bez zniego sam sanepid nic nie znaczy. Chce iśc zobaczyć złotą rybke, tup tup, iskierki i klekotka.
        • Gość: mamusia IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.13, 15:45
          Co do smoczusia to za duzo rozbiegłych opinii, ktoś coś wie na temat Iskierek? co do złotej rybki troche zastanawia mnie jak to jest ze złobek, który funkcjonuje te pare lat nie ma wystarczajacej opinii, zeby uzbierac komplet dzieci, chocby z opinii droga pantoflowa, bo ostatnio dosc duzo reklamuje sie po miescie, bo widzialam ze trzy reklamy... no chyba, ze otwiera drugii punkt tak jak TupTup tylko gdzie?
          • Gość: dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 09:03
            Zapisałam wczoraj maluszka do Złotej Rybki i z tego co wiem mają oni tak że jak dziecko osiąga 2,5 roku za zgoda rodziców idzie do ich przedszkola obok w osobnym budynku obok żłobka do grupy maluchów, dlatego co jakis czas w żłobku są wolne miejsca ,ogólnie jest obłożenie cały czas 100% choć tam żłobek dość duży na ok 35 dzieci z tego co mi mówiono, teraz też jest kilka wolnych miejsc a z tego co mówiła mi pani dyrektor niedługo będą 2 nowe oddziały.jak będzie opisze kiedyś :)
            • Gość: mama IP: *.play-internet.pl 02.04.13, 19:59
              Dzis byłam obejrzeć nowy żłobek "Klekotek" na ul. Pięknej. Rewelacja, duża przestrzeń, ładnie, kolorowo, piękne malunki. Były juz tam dzieci i panie bardzo mile. Zapisałam tam swojego szkraba i jestem pewną, ze bedzie sie mu tam podobało. Dla mam, które szukają żłobka odsyłam na stronę www.klekotek.pl
              • Gość: do mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.13, 09:55
                wspołczuję pani jak naprawdę pani tam zapisała swojego malucha...Brak placu zabaw,żlobek w małym budynku wygląda jak zagrzybiony,brak miejsc parkingowych, no i brak odbioru sanepidu......chociaż link na koniec świadczy o reklamie a nie zapisaniu bo na dzień dzisiejszy ślepa mama tam by oddała pociechę :?)
                • Gość: mama IP: *.play-internet.pl 09.04.13, 09:19
                  Nie wyraża sie opinii bez całkowitego obejrzenia. Była Pani w środku? Widziała Pani dokumenty? Żałosne jest takie ocenianie
                • Gość: tata IP: *.echostar.pl 09.04.13, 17:32
                  najwidoczniej Pani tam nie była lub uprawia nieuczciwą konkurencję - akurat miejsca do zabaw jest mnóstwo - w ogródku i na tarasie, a Panie są miłe i uśmiechnięte. Poza tym żadnego grzyba nie widziałem, przeciwnie, wszystko jest świeżo odremontowane - jestem tam codziennie jak odprowadzam dziecko. Wcześniej korzystaliśmy z innego żłobka - tutaj jest sto razy lepiej, kolorowiej i przyjaźniej dzieciakom. I najważniejsze - żłobek jest wpisany do rejestru państwowego, a nie wszystkie w Zielonej mają taki wpis.
                  ja tam jestem zadowolony - zamiast pisać nieprawdę proszę iść i się samej przekonać, jak tam jest.
                  • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.13, 18:26
                    Jak narazie nie ma w rejestrze żłobków tej placówki...
                    • Gość: tata IP: *.echostar.pl 09.04.13, 20:43
                      jest
                      • Gość: tata IP: *.echostar.pl 09.04.13, 20:47
                        na stronie BIP ZG jest nieaktualny wykaz - ze stycznia :)
                        • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.13, 21:01
                          Z konca lutego;-)ja szukalam w marcu zlobka i dzwonilam do UM i nadal byly tylko 4.pozdrawiam
                          • Gość: kyoko86 IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.15, 15:14
                            ja wytłumacze prościej :D dla niedowiarków szukających dziury w całym
                            Dnia 4 kwietnia 2014 r. mija termin rejestracji żłobków i klubów dziecięcych, które działały przed wejściem w życie ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Podmioty, które nie wpiszą się do rejestru żłobków i klubów dziecięcych a prowadzą działalność na terenie Miasta Zielona Góra powinny zaprzestać działalności w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, jeśli nie spełnią wymagań określonych ustawą z dnia 4 kwietnia 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 czyli nie dokonają wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych, a przedtem nie spełnią wymagań określonych ustawą tj. nie uzyskają pozytywnej opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego i Państwowej Straży Pożarnej.
                            Ja polecam ten żlobek bo panie są miłe i pomocne i nie robią problemów a żłobek jest kolorowy i przyjemny :)
                    • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 09.04.13, 20:48
                      Szanowne Panie z Iskierek, to, ze rodzice wypisuja od Was dzieci i przenoszą do innego żłobka świadczy o tym, ze Wam nie ufają. Prosze winić o to siebie i kadrę, ktora tam pracuje a nie bawić sie w ublizanie na forach. Takie pisanie świadczy tylko i wyłącznie o Waszej desperacji i braku wyciągania jakichkolwiek wniosków z zaistniałej u Was sytuacji. Pozdrawiam pani Edyto, Aneto, Gosio i karolino
                      • Gość: mariolka IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.13, 23:03
                        A skąd ta pewność, ze to Iskierki, bo ja sie zastanawialam nad Złota Rybka co sie ostatnio tak mocno po miescie reklamuje... ?
                        • Gość: Wanda IP: *.static.icpnet.pl 10.04.13, 08:59
                          z tego co wiem, to z Iskierek w krótkim czasie odeszło kilka opiekunek, więc chyba coś jest na rzeczy, bo jakby było ok, to chyba nikt by się nie zwalniał? ja chcę iść zobaczyć do tej Złotej Rybki - napisze potem co i jak
                          • Gość: eliza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.13, 20:44
                            nie wiem jak jest w iskierkach ale slyszalam opinie, ze opiekunka pali papierosy w ciagu dnia i jak sie wchodzi na sale to juz czuc tyton no i rodzice czuja ten zapach na swoich dzieciach. rozne sa opinie i zdania. osobiscie zawsze wole obejrzec kilka zlobkow zanim wybiore te najlepsze. teraz pootwieralo sie duzo nowych zlobkow wiec warto tam zaglądnąć. pozdrawiam i powodzenia ;)
                            • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.13, 20:36
                              Słyszalam, ze Iskierki zamykaja. Rodzice przenosza dzieci do innych zlobkow. Ciekawe dlaczego??? podobno bylo tam nawet ok ale takie plotki mowia chyba same za siebie
                              • Gość: mamuśka IP: *.plusgsm.pl 30.04.13, 14:19
                                Iskierki będą dalej istnieć. Jestem mamą jednego z dzieci i znam całą sytuację. Jakas złosliwa osoba tego żłobka puściła plotkę i stąd to zamieszanie.
                          • Gość: sąsiad IP: 92.244.38.* 12.04.13, 23:36
                            Tak to prawda bo ostatnio obserwuję "nowe twarze" . Byliśmy tam zobaczyć pokoje młodszej grupy. Było bardzo zimno- były zakręcone kaloryfery , jest za mało łóżek i dzieci spały na podłodze w bawialni. Miła pani wprawdzie była ubrana w kożuszek a dzieci spały w ubraniu. I wszędzie schody - jak te małe dzieci się tam poruszają do łazienki , uważam , że to niebezpieczne. Mamy tu bardzo blisko ale po wizycie składamy papiery do miejskiego . Jeżeli takie są warunki w prywatnych żłobkach to lepiej oddać do państwowego tam przynajmniej wychodzą na dwór i nie marzną.
                • Gość: hela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.13, 21:32
                  Odwiedziłam ten żłobek właśnie wczoraj,jest super ,dzieci czują się jak u siebie,nie są zamykane w pomieszczeniach,atmosfera cudowna.Moje dziecko będzie tam uczęszczało od maja.Żadnego grzyba tam nie ma,miejsca jest naprawdę sporo,wcale nie jest małym obiektem jak to się komuś wydaje, obeszłam wszystkie pokoje aż pachnie świeżością!!!.Ten kto to napisał na pewno tam nie był,komuś zależy na oczernianiu, ja na miejscu tych miłych pań coś bym z tym zrobiła.
                  • Gość: AGA IP: 92.244.38.* 13.04.13, 21:33
                    wracam po wychowawczym do pracy i szukam żłobka , który pracuje do 18 godz. Może ktoś słyszał o takiej możliwości na terenie Z.Góry lub najbliższej okolicy i o opłatach.
                    • Gość: dorota IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.13, 21:41
                      Zlota Rybka jest dlugo czynna. Jana z Kolna, sprawdz.
                      • Gość: AGA IP: 92.244.38.* 15.04.13, 12:04
                        Bardzo dziękuję za podpowiedź bo jestem tu od niedawna.
                  • Gość: MAMA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.13, 21:02
                    Pani Dyrektor ze żłobka "SMOCZUŚ" już w maju tamtego roku obiecała nam plac zabaw , ale od przenosin nadal tego placu nie ma - to nieporozumienie !!!
                    • Gość: ko IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.13, 22:06
                      Mysle, ze takie pytanie nalezaloby skierowac bezposrednio do pani Dyrektor a nie do forum...
                      • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:53
                        Kieruję je do Pani Dyrektor: dlaczego brak placu zabaw przy żłobku Smoczuś? Czekam na odpowiedź na stronie żłobka lub na forum.
                    • Gość: on IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 23:05
                      To zmień żłobek na taki co ma plac zabaw.....Proste ? Po co prowadzasz do nich skoro twierdzisz że cię oszukują ?
                    • Gość: szczera do bólu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 09:35
                      mi obiecywała do końca maja 2012! Moje dziecko już tam nie chodzi, a widzę, że problem nadal jest. Współczuję.
                    • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:58
                      No i dalej nie ma placu zabaw i wątpię , czy będzie. Zbyt długo czekamy na na realizację obietnicy. Obiecanki cacanki...
                      • 10.03.15, 20:31
                        Co tam plac zabaw!!! Czerwona kora i płoteczek za ogrodzeniem od strony ulicy- to jest ważniejsze! A po co plac zabaw? Może wiosna i lato będą deszczowe i inwestycja jest zbędna!
                  • Gość: Agata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 21:40
                    Zgadzam się z opinią. Przenioslam dzieci z Iskierek do Klekotka. Nie ja jedyna, bo łącznie 6 dzieci przeszło do nowego żłobka założonego przez Panie pracujące wcześniej w Iskierkach. Byłam zadowolona z ich opieki nad moimi dziećmi i jednocześnie nie do końca byłam zadowolona z warunków panujących w Iskierkach (niska temperatura w sali dziennej i sypialnioraz mała zamknięta sala). Po odejściu Pań na jaw wyszła straszna dla mnie prawda: 10 stopni ciepła w sypialni, zimna woda do mycia dzieci i sporadyczny brak posiłków. Nie chcę już o tym myśleć bo ciągle mnie jeszcze nerwy biorą na takie podejście, ale na szczęście to już za nami. W Klekotku jest ciepło, nawet bardzo, sale mają bramki zamiast drzwi więc przestrzenie są otwarte a dzieci mogą się bawić na dużej przestrzeni. Taras i ogród, a w zasadzie mały park dają możliwość korzystania z zabaw na dworze. Dzieci zawsze chętnie idą do żłobka i cieszą się na widok Pań a to mówi samo za siebie. Z całą pewnością mogę polecić ten żłobek.
                  • Gość: Agata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 21:51
                    Również polecam :) Mój pełny post źle się zalaczyl, ale można go znaleźć po autorze Agata
              • Gość: mamusia IP: *.play-internet.pl 21.08.13, 07:54
                Ciekawe kto pisał opinie o "Klekotkach", że niby tak wspaniale? Byłam tam ostatnio z mężem i przeraziłam się widokiem tego strasznego miejsca. Zdjęcia, które są na stronie internetowej ktoś bardzo dobrze przerobił na photoshopie inaczej sobie tego wytłumaczyć nie potrafimy. Sam budynek w którym znajduje się żłobek już zniechęca. W szatni ledwo mieszczą się 3 osoby. A poza tym sale też są maleńkie. Część zdjęć to fikcja bo nawet nie mają własnego placu zabaw jak jest pokazane na fotkach. Panie chodzą z dziećmi na plac ogólnodostępny dla wszystkich co moim zdaniem jest niedopuszczalne. Zresztą Pani której zadawaliśmy pytania nie potrafiła dokładnie sprecyzować odpowiedzi. Podsumowując nie polecam tego miejsca
                • Gość: mama IP: 193.111.166.* 21.08.13, 14:07
                  Niezgadzam się z tą opinią, moje dziecko chodzi do Klekotka. Nie zgadzam się co do małych pomieszczeń, sal zabaw jest 3, 1 mała, dwie średniej wielkości - moim zdaniem jak na grupę w tej chwili 10/11 dzieci jest to zdecydowanie komfortowe. Docelowo przypuszczam że nie będzie wiecej niz 15/16 dzieci, wiec moim zdaniem miejsca jest dużo. Dzieci codziennie bawią się na świeżym powietrzu (na tarasie), placu zabaw co prawda nie ma, ale jest w planach, ,,lasek" przy budynku jest wysprzątany, dzieci mogą tam spokonie spacerować. Natomiast nie uważam żeby było coś złego w chodzeniu na publiczny plac zabaw - moim zdaniem sprzyja to rozwojowi ogólnospoełecznemu. Panie wychodzą z dziećmi w małych 3-5 osobowych grupach na spacery czy pace zabaw. Mam porównanie z złobkiem pańswtowym, gdzie na 20 m2 jest 25 Maluchów i tylko 3 panie, a z chorób moje dziecko nie wychodziło. Od kiedy zmieniłam złobek, mój Maluch jest dopilnowany, przestał chorować i z chęcią zostaje, a czasem jeszce nie chce iśc do domu. Panie są serdeczne i opiekuńcze, ja polecam :)
                • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.13, 20:50
                  Też odwiedziłam żłobek " Klekotek" ale zupełnie nie odpowiada mojej wizji miejsca dla mojego dziecka sale dosc małe no i sam budynek dosc opłakany, schody a brak własnego placu zabaw całkowicie wg mnie to miejsce dyskwalifikuje! taras -balkon to nie wszystko. Nie chciałabym by moje dziecko było prowadzane gdzies pod bloki na publiczny wspólny plac zabaw gdzie sikaja psy i koty bo to plac tak na prawde niczyj i sporadycznie tylko sprzątany
                  • Gość: gość IP: 193.111.166.* 04.02.14, 09:23
                    Myśli Pani, że w żłobkach które mają swoje place zabaw koty nie mają dostępu, a piaskownica jest codziennie dezynfekowana. Rozumiem, że Pani ze swoim dzieckiem nie wychodzi na żaden publiczny plac zabaw, do publicznych parków rozrywki, czy bawialni dla dzieci?
                    • 04.02.14, 10:43
                      Teraz ruszył nabór do żłobków publicznych. Jakies 200 zł miesiecznie trzeba tlyko dopłacić. 400 miejsc w ZG.
                      Tu znalazłam: zielonanews.pl/index/news/l/pl/k/0/n/wydarzenia/news/856
                      --
                      www.zielonanews.pl - nowy portal informacyjny Zielonej Góry i okolic
                      • Gość: mmagda IP: 78.10.58.* 04.02.14, 11:11
                        jednoczesnie odbywaja sie tez zapisy do złobków prywtnych dofinansowanych z UM- 300miejsc- lista placowek objetych dofinansowaniem mozna znalesc na stronie naszego mista w biuletynie informacji publicznej i roznica w cenie nie jest wcale duza
                      • Gość: paulina IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.15, 15:55
                        Ja tam wolę zapłacić i mieć pewność, że mam miejsce i że godziny otwarcia są dłuższe niż w państwowych żłobkach. Wybrałam dla syna Bose Stópki; dwie koleżanki też tam mają dzieci i są zadowolone. Wygląda ładnie, jedzenie podobno też dobre. Dam znać jak trochę się zaadoptujemy.
                  • Gość: autor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.14, 09:04
                    To prawda.Ale niektóre wogóle nie mają placu zabaw .Czytam tutaj i mnie to przeraża .właścicielka omamia ludzi obiecuje i nie potrafi zrobić placu zabaw.zawieźć piasku itp zasiać trawę...wstyd..omijać takie żłobki.ale o tym żłobku dużo niepochlebnych opinii chodzi

• Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.13, 23:02
              A orientuje sie pani w jakic rejonach te nowe oddziały, bo ich obecna lokalizacja nie bardzo mi pasuje, bo szukam blisko pracy lub domu, a obecnie to nawet nie jest mi po drodze...
        • Gość: Agata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 21:48
          Obecne Iskierki to już nie ten sam żłobek co kilka miesięcy temu. Nie polecam.
          • 04.06.13, 23:52
            pani Właścicielka nie wzbudza zaufania- odniosłam wrażenie, że mówi to co rodzic chce usłyszeć. Zastanawiam się czy ma kwalifikacje by móc zajmować się dziećmi????. Faktycznie czuć "zapach" tytoniu. Ja tam swojego dziecka nie oddam.
            • Gość: szczera do bólu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 09:23
              Zgadzam się z mysią06 w 100% !!! Mamy, przeczytajcie uważnie, to co Wam napiszę. To nie jest żaden żłobek tylko "przechowywalnia dzieci". Ja posyłałam tam moje dziecko przez 5 miesięcy i o 5 miesięcy za długo! Grupa stanowiła 12 dzieci i na tą grupę byly 3 lub nawet 4 panie, które głównie piły kawę podparte o parapet ( z przerwą na papierosa oczywiście), a dzieci biegały odbijając się jedno od drugiego. "Uwsteczniły" mi dziecko, które sikoło już do nocnika, po smoczusiu, powrót do pieluchy. Wiecznie odparzona pupa, gdzie dla porównania, moje dziecko chodzi teraz do państwowego żłobka i przez ostatnie 10 miesięcy nie zdarzyło się to ani razu - tu grupa 22 dzieci i są tylko dwie Panie; mało tego, po miesiącu w państwowym, mój skarb zaczął znowu sikać na nocnik :-) Uważajcie też na catering; jedna porcja, jest dzielona n a dwoje dzieci, mało tego, są karmione tym samym widelcem czy łyżką !!! SKANDAL !!! O spacerach ZAPOMNIJCIE !!!!!!!!!!!!! Muszę przejechać się koło nowej placówki, bo pewnie płotu dalej nie ma. ŻAŁOSNE !!! Pani dyrektor Anita, to chyba z łapanki objęła tak odpowiedzialne stanowisko, bo nie ma pojęcia o odpowiedzialności jaka na niej spoczywa, że powierzamy jej nasz największy skarb, ona ma to wszystko gdzieś. Jeszcze jedna ważna sprawa, nie informują o epidemiach chorób. Ja przez te kilka miesięcy byłam z dzieckiem dwa razy w szpitalu i spotkałam się na oddziale z innymi mamami ze smoczusia. żadnej iinformacji, że np. proszę uważać, bo w grupie odnotowano kilka przypadków grypy itp. A zajęcia plastyczne i ruchowe? NIC, zero, czasami może jakieś kółeczko, bo przecież zdjęcie trzeba zrobić. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mając 3 panie w grupie i 12 dzieci, to one powinny znać jakieś zabawy, nie mówię o wierszykach czy piosenkach. JEŻELI KOCHACIE SWOJE DZIECI, TO NIE POSYŁAJCIE ICH DO SMOCZUSIA, A JEŚLI JUŻ TAM CHODZĄ, TO ZA JAKIŚ CZAS, JAKI SAMI ZAOBSERWUJECIE, PODPISZECIE SIĘ POD MOJĄ OPINIĄ.
              • Gość: Ada IP: *.netdrive.pl 01.08.13, 23:09
                zgadzam się całkowicie,dupka jest odparzona non stop a pieluchy zmieniają dopiero jak się przychodzi po dziecko. O rozwoju intelektualnym nie ma mowy a dyrektorka tylko patrzy żeby jak najwięcej dzieci złapać były obiecywane małe grupy a dzieci jest ful, nawet nie wszystkie mają swój wieszaczek,jedzenia mało bo dziecko po przyjściu do domu woła jeść dramat jakiś
              • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:34
                Podpisuję się obiema rękami!
              • 12.03.15, 13:32
                Gość portalu: szczera do bólu napisał(a):

> Zgadzam się z mysią06 w 100% !!! Mamy, przeczytajcie uważnie, to co Wam napiszę
                > . To nie jest żaden żłobek tylko "przechowywalnia dzieci". Ja posyłałam tam moj
                > e dziecko przez 5 miesięcy i o 5 miesięcy za długo! Grupa stanowiła 12 dzieci i
                > na tą grupę byly 3 lub nawet 4 panie, które głównie piły kawę podparte o parap
                > et ( z przerwą na papierosa oczywiście), a dzieci biegały odbijając się jedno o
                > d drugiego. "Uwsteczniły" mi dziecko, które sikoło już do nocnika, po smoczusiu
                > , powrót do pieluchy. Wiecznie odparzona pupa, gdzie dla porównania, moje dziec
                > ko chodzi teraz do państwowego żłobka i przez ostatnie 10 miesięcy nie zdarzyło
                > się to ani razu - tu grupa 22 dzieci i są tylko dwie Panie; mało tego, po mies
                > iącu w państwowym, mój skarb zaczął znowu sikać na nocnik :-) Uważajcie też na
                > catering; jedna porcja, jest dzielona n a dwoje dzieci, mało tego, są karmione
                > tym samym widelcem czy łyżką !!! SKANDAL !!! O spacerach ZAPOMNIJCIE !!!!!!!!!!
                > !!! Muszę przejechać się koło nowej placówki, bo pewnie płotu dalej nie ma. ŻAŁ
                > OSNE !!! Pani dyrektor Anita, to chyba z łapanki objęła tak odpowiedzialne stan
                > owisko, bo nie ma pojęcia o odpowiedzialności jaka na niej spoczywa, że powierz
                > amy jej nasz największy skarb, ona ma to wszystko gdzieś. Jeszcze jedna ważna s
                > prawa, nie informują o epidemiach chorób. Ja przez te kilka miesięcy byłam z dz
                > ieckiem dwa razy w szpitalu i spotkałam się na oddziale z innymi mamami ze smoc
                > zusia. żadnej iinformacji, że np. proszę uważać, bo w grupie odnotowano kilka p
                > rzypadków grypy itp. A zajęcia plastyczne i ruchowe? NIC, zero, czasami może ja
                > kieś kółeczko, bo przecież zdjęcie trzeba zrobić. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M
                > ając 3 panie w grupie i 12 dzieci, to one powinny znać jakieś zabawy, nie mówię
                > o wierszykach czy piosenkach. JEŻELI KOCHACIE SWOJE DZIECI, TO NIE POSYŁAJCIE
                > ICH DO SMOCZUSIA, A JEŚLI JUŻ TAM CHODZĄ, TO ZA JAKIŚ CZAS, JAKI SAMI ZAOBSERWU
                > JECIE, PODPISZECIE SIĘ POD MOJĄ OPINIĄ.
                BRAWO! Mam nadzieję ,że nie spotkały Pani po takim wpisie żadne nieprzyjemności ze strony prowadzących ten żłobek.
                Zachęcona linkiem Opinie o Smoczus.zgora.pl i Strony Podobne . 1-Forum net
                1-forum.net/smoczus.zgora.pl/to 1 list.2014 ( a więc już po Pani wpisie) chciałam zamieścić swoją opinię o stronie żłobka . Oceniłam tę stronę na 2 w skali 1-5 , z uwagi na brak istotnych danych w zakładce KADRA o wykształceniu personelu ( w tym podmiotu prowadzącego , dyrektorki , opiekunek).Kiedy chciałam wysłać moje zdanie , ukazał się komunikat treści:
                "Komunikat ze strony 1-forum.net:
                Czy na pewno chcesz dodać negatywną opinię o Smoczuszgora.pl w razie pozwu sądowego odpowiadać przed organami ścigania , które mogą zarządać ( pisownia oryginalna!) od naszego serwisu Twojego adresu IP , e-mail, lokalizacji i czasu logowania ?"
                Rodzice niezadowoleni , a jest Państwa kilkoro, co Wy na to?
                Albo mówicie dobrze , albo wcale ( bo jeśli źle , a nie bierze się w tym komunikacie pod uwagę ,że negatywna opinia może być zasadna, to spotkamy się w sądzie),albo jesteście z nami , albo przeciwko nam!
                Do autora komunikatu :1.Na szczęście te czasy już minęły. Wolność słowa pozwala nam krytykować bylejakość. 2. Wyraz ŻĄDAĆ ( i pochodne od niego , a więc 'zażądać' również) piszemy przez Ż ( ż z kropką!).
            • Gość: Tata IP: *.play-internet.pl 30.07.13, 21:47
              Witam ! Jestem tatą dziecka , które chodziło do iskierek i moim zdaniem iskierki w odpowiednim czasie przygasły , gdyż warunki tam byly nie odpowiednie dla dzieci. zimno ! wcześniejsze właścicielki oszczędzały na wszystkim wszczegulności na ogrzewaniu! Moim i mojej żony było marzeniem żeby było kiedyś lepiej !, ponieważ lokalizacja dla nas była doskonała :) . pomalu traciliśmy nadzieje ale dzięki dwum Paniom , które wcześniej tam pracowały i przejely Iskierki zmieniając nawet nazwe na HOKUS POKUS ! odmieniły wszystko co tylko się dało. i na dzień dzisiejszy nie widzimy innego rozwiązania , niż naszą córeczke tylko tam oddawać pod opiekę. okazało się , że poprzednie właścicielki , aby obniżyc koszty prądu zmniejszyły temperaturę na bojlerze i dlatego była zimna woda co poprawiły obecne właścicielki. teraz nie ma takiej opcji aby dzieci były myte w zimnej wodzie. poza tym ogródek jest całkowicie zmieniony i są w nim wycięte krzaki , które miały kolce i stwarzały niebezpieczeństwo dla dzieci , ktore są naszym najwiekszym skarbem. gdyby ktoś nas zapytał gdzie oddać moje dziecko pod fachową opiekę odpowiedzialibyśmy tylko do HOKUS POKUS :) pozdrawiamy wszystkich rodziców Dawid Aga
    • Gość: Młoda Mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.13, 15:32
      Proszę może Ci się przyda : Lista i opinie o żłobkach
      • Gość: Norbert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 09:39
        Nowa lokalizacja Przedszkola - Żłobka ZŁOTA RYBKA , ul.Zacisze 7a ,duży budynek ponad 500 m2 ,przestronne sale , plac zabaw 350m2,parking na 40 samochodów ul.Zacisze 7a ( za budynkiem marketu Inter Marche) ..od 1 stycznia nowy żłobek ul.Przyleśna 2 ( obok TOBI) kierunek os Pomorskie , zapisy trwają info 607 754 333
    • Gość: mama mani IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.14, 09:11
      A co się stało że Przedszkole i żłobek "Złota Rybka" nie działają już na ul.Jana z Kolna 11c ???
      Przecież placówki te były tam bardzo krótko ... 2 - 2,5 roku? To trochę niepokojące skoro placówka działa tak krótko w jednym miejscu... Czekoladowe przedszkole na J z K tez zamknięte ...
      ZR tak się reklamowali,że super miejsce.. A tu zong ! Budynek do wynajęcia ...
      • Gość: autor IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.14, 20:41
        Dajcie sobie spokój z prywatnymi placówkami, to są przedsiębiorstwa które muszą zarabiać.
        Bardzo polecam zlobek na ul. WANDY. Pracują tam swietne i Doświadczone panie, dzieci mają pelno fajnych zajęć. Żłobek ma własną kuchnię i bardzo urozmaicone i zbilansowane potrawy. A nie zimny byle jaki katering. Do niczego się nie mogę przyczepić jesli chodzi o Promyczek, w przeciwieństwie do prywatnego tu wymienianego. Z tego co wiem, to na Braniborskiej i Wisniowej też jest fajnie, znajomi wypowiadają sie bardzo pozytywnie.
        • Gość: mammama IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.14, 20:23
          Cooo??? Branborska ma dobra opinie???? od kiedy??? rodzice sie dobrze wypowiadaja chyba tylko ci, ktorzy nie chca pewnych rzeczy widziec... ja mialam tam praktyki i w zyciu za zadne skarby nie oddam tam swojego dziecka!!!
          • Gość: nico IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.15, 20:14
            Ja tam czyli na ul. Braniborskiej pracowałam. Szanowne mam jeżeli chcecie szczęścia i bezpieczeństwa swoich dzieci to nigdy w tym żłobku, makabra na pokaz strona w necie ok. a opieka katastrofalna, brak nadzoru dyrekcji, pielęgniarka zajmuje się wyłącznie avonem. Czyli drogie mamy zanim oddacie tam dziecko pomyślcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • Gość: bałwanek IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.09.15, 18:00
              To dobrze, że chociaż jest tam pielęgniarka, bo w Złotej Rybce pomimo zapewnien właściciela, nie ma opieki pielęgniarskiej.
        • Gość: ajaj IP: 193.111.166.* 22.01.14, 11:42
          A co mają powiedzieć rodzice, np ze żłobka z Braniborskiej? Jest tanio, dzieci owszem mają mnóstwo zajęc, ale to i tak przechowalnia, bo jak nazwac grupę 50 osobową (gr II i III). Tak naprawdę niech rodzice sie przyznają - nie mozna wejśc i zobaczyć co dziecko robi, jest pokój przechodni w którym zostawia się dziecko i się oddaje, a o tym co robiło to wypowiada się Pani, która ma jeszcze 50 maluchów i to jest tylko jej jedyna opinia. Moje dziecko tam chodziło, panie przemiłe dla rodziców, ale czy dla dzieci? tego nie wiem, bo nigdy nie miałam możliwości zobaczenia jak moje dziecko zachowuje się w tej grupe, w kazdym razie dziecko mi ciagle chorowało, zawsze gdy je odbierałam było brudne po posiłku, z pełna pieluchą i ten ciagły ukrop w salach - przeciez to niezdrowe. Złobek zminiłam na prywatny teraz jestem zadowolona i spokojna o moje dziecko, a wcale nie płace wiecej bo złobek otrzymuje dotacje.
        • Gość: Mama IP: *.play-internet.pl 02.09.15, 23:06
          Miałam dziecko w publicznym żłobku , miałam wrażenie ze kiedy pytałam o przebieg dnia mojego dziecka pani odpowiadała w biegu i lakonicznie bo było jej to nie na rękę ze pytam.Nikt tam nie przejmował sie moja opinia na wiele spraw. Dzieci w grupie za dużo- na salach duszno dziecko spocone.Pani dyrektor wiecznie jakby nieobecna w pośpiechu.Wygląd ogólny jakby czas stanął w miejscu. Farba odkażała od ścian ukazując grzyba....to nie na moje nerwy
          • 03.09.15, 11:32
            Konkurencja nie śpi. "Pani" Mama i Jula kilka minut później wypowiedziała się niepochlebnie o Ślimaczku w innym wątku. hahahaha. Dyrekcja Złotej Rybki się nudzi?! A widzicie tą zależność, że za każdym niepochlebnym postem o Złotej Rybce, jest kolejny wychwalający tę placówkę z adresu *.neoplus.adsl.tpnet.pl. Właściciel czuwa. Żona też.
            • 03.09.15, 13:15
              :) Słuszna uwaga. Dzięki za czujność. Córka była w Złotej Rybce i nigdy więcej. A żłobek na ul. Wandy jest super, miałam tam dwie starsze córki. Złota Rybka do pięt nie dorasta.
      • Gość: ZŁOTA RYBKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.14, 09:27
        ZŁOTA RYBKA ma się bardzo dobrze.Nowa większa placówka została przeniesiona na ul.Zacisze 7a ( za budynkiem InterMarche) , duzy budynek ok 560m2,plac zabaw 350m2,duzy parking na 40 aut,obiekt monitorowany..Dodatkowo został otwarty nowy żłobek ZŁOTA RYBKA ul.Przyleśna 2 (obok TOBI jadąc na oś Pomorskie) obie placówki spełniły kryteria konkursu organizowanego przez UM Zielona Góra i pobyt dzieci w tych placówkach jest bardzo atrakcyjny cenowo i dotowany z UM Zielona Gora,natomiast co do budynku na Jana z Kolna, był za mały dla stale powiększającej się liczby dzieci,poza tym miał za dużo barier architektonicznych, owszem został dopuszczony przez wszelkie instytucje ale dla nas dobro i wygoda dzieci i rodziców zawsze jest najważniejsza...Poza tym chcąc się rozwijać i ulepszać swą ofertę trzeba iść do przodu nie stać w miejscu :) wszelkie informacje zawsze można znalezć na naszej stronie www.zlotarybka.zgora.pl tam również były informacje o przenosinach,a więc skąd pomysł o zamknięciu :) ? Zapraszamy
        • Gość: ZŁOTA RYBKA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.14, 09:31
          ZŁOTA RYBKA ma się bardzo dobrze.Nowa większa placówka została przeniesiona na ul.Zacisze 7a ( za budynkiem InterMarche) , duzy budynek ok 560m2,plac zabaw 350m2,duzy parking na 40 aut,obiekt monitorowany..Dodatkowo został otwarty nowy żłobek ZŁOTA RYBKA ul.Przyleśna 2 (obok TOBI jadąc na oś Pomorskie) obie placówki spełniły kryteria konkursu organizowanego przez UM Zielona Góra i pobyt dzieci w tych placówkach jest bardzo atrakcyjny cenowo i dotowany z UM Zielona Gora,natomiast co do budynku na Jana z Kolna, był za mały dla stale powiększającej się liczby dzieci,poza tym miał za dużo barier architektonicznych, owszem został dopuszczony przez wszelkie instytucje ale dla nas dobro i wygoda dzieci i rodziców zawsze jest najważniejsza...Poza tym chcąc się rozwijać i ulepszać swą ofertę trzeba iść do przodu nie stać w miejscu :) wszelkie informacje zawsze można znalezć na naszej stronie www.zlotarybka.zgora.pl tam również były informacje o przenosinach,a więc skąd pomysł o zamknięciu :) ? Zapraszamy
          • Gość: katarzyna35 IP: *.dynamic.chello.pl 18.01.14, 18:46
            >Poza tym chcąc się rozwijać i ulepszać swą ofertę trzeba iść do przodu nie stać w miejscu :)

To jak tak dalej pójdzie,to trzeba będzie wynająć obiekt o powierzchni Tesco :) A właściciele dalej będą mówić, że ich przedszkole jest "KAMERALNE" ... Tak naprawdę liczy się ILOŚĆ dzieci, a nie bariery architektoniczne i mało miejsca ... Każde kolejne dziecko to - kasa,kasa,kasa ;p
            • Gość: xyps IP: *.dynamic.chello.pl 18.01.14, 23:10
              Prywatny żłobek jest u mnie zdyskwalifikowany z dwóch powodów: katering i czesto niedoswiadczona, i wykwalifikowana kadra.
              • Gość: jhgfjhgfjhgf IP: *.opera-mini.net 23.01.14, 11:16
                Moja dzidzia chodzi do Smoczusia, faktycznie jest problem z placem zabaw- chyba ze jest to ta piaskownica przed budynkiem...no i podjazd dla wózków- a raczej jego brak...Porażka.Gdyby nie fakt, że odbieram dziecko uśmiechnięte, a to jest najwazniejsze.
                • Gość: Zyta IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.14, 23:37
                  Pani Anita patrzy tylko jak kasę zbić co ją wózki obchodzą
                  • Gość: mamusia IP: 5.172.248.* 19.03.14, 11:41
                    Szukając żłobka dla córki zwiedziłam ich kilka,nie powiem gdzie zapisałam ale na pewno bym do smoczusia nie zapisała.Brak placu zabaw,zimno w środku tzn w sensie wystroju gołe panele itp,mało mebelków i zabawek dla dzieci , no jakoś mi to nie pasuje ,takie gołe sale,no i pani właścicielka lub dyrektorka nie wzbudziła mojego zaufania.
                    kolejną moją pomyłką w sensie wizyty był klekotek,nie wiem jak to jest przez miasto odebrane ale nie zrobiło to na mnie wrażenia wręcz ,brrrrrr. miejsce wygląd brrrrrr.....zapisałam do żłobka gdzie wydaje mi się że jest najlepsza atmosfera i najprzytulniej..zobaczymy co i jak będzie dalej.poinformuję :)
                    • Gość: orino IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.14, 20:40
                      Akurat mało zabawek to nie koniecznie zły znak bo może jest dużo zorganizowanych zajęć a to byłoby i nawet lepiej... Ale to trzeba wybadać bo mało zabawek to też malo możliwości do samodzielnej, kreatywnej zabawy...
                      • Gość: janina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.14, 08:30
                        A co ma do tego pani dyrektor lub właścicielka? no chyba ze też się opiekuje dziećmi to wtedy można wyrobić sobie zdanie :) ja też słyszałam niepochlebne opinie
                    • Gość: mamaAG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.14, 08:32
                      A moje dziecko jest szczęśliwe ze złobka chodzi do smoczusia.Nigdy nie usłyszałam od małej ze nie chce isc a to chyba najwazniejsze.Ma się dziecku podobać nie nam a zabawki nie są najwazniejsze tylko podejscie do dziecka.Tylko wchodze w zakręt a mała krzyczy zadowolona oooo żłobek ciocia dzieci więc nikt mi nie powie ze tam jest żle.
                      • Gość: ciocia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.14, 08:29
                        No to wiemy czemu tak bronisz, jak to rodzina :) moja mała chodzi tez do żłobka już drugiego z kolei bo pierwszy to była pomyłka i jakoś żadne dzieci ani w jednym ani w drugim nie mówią do pań "ciocia". Trzeba obiektywnie oceniać :) Albo siedzieć cicho , albo przemyśleć co się pisze :)Zabawki mają dla dzieci bardzo duże znaczenie ,rozwijają ich zmysły a w opisywanym żłobku jak widzimy na stronie w galerii zdjęć są puste sale,dziwię się rodzicom że dają dzieci do pustych sal do "cioci" :)
                        • Gość: mama AG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.14, 21:36
                          Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają akurat te mamy, których dzieci do smoczusia nie chodzą. Ciekawie skąd czerpiecie swoją jadowita wiedzę? jedna baba drugiej babie i .... legendy tworzą. Jak komuś się smoczuć nie podoba to dziecka nie daje i basta.Jest tam wystarczająco dużo zabawek zdjęcia nie zawsze wszystko złapią.Zajęć cała masa Aaaa i ani ciocią ani znajomą cioć nie jestem ale myslę ze ty z konkurencji jesteś.I jeszcze jedno ile ludzi tyle opinii.Najwazniejsze ze moje serduszko zawsze uśmiechnięte jedzie do Smoczusia.
                          pozdrawiam wszystkie żmijoplotkary
                          • Gość: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.14, 09:05
                            Znajomą ? Ja ? Hmm, nigdy na oczy nie widziałam tych pań właścicielek.Opieram się na zdjęciach i opiniach innych,a sama wiesz ze najlepsza i najgorszą reklamą jest poczta pantoflowa.
                            • Gość: mama AG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.14, 09:05
                              Właśnie skoro nie widziałaś to dlaczego się wypowiadasz? Poczta pantoflowa najgorsza i najlepsza? dla mnie albo cos jest czarne albo białe. Sprawdz sama zanim kogos objedziesz to rada na przyszłosć.
                              pozdrawiam Edyta
                      • 10.03.15, 20:13
                        Czemu "ciocie" nie chcą ujawnić swego wykształcenia? Zakładka Kadra na stronie żłobka to żenada!!! Ble , ble ,ble... , a nic konkretnego! Ciocie( ha,ha,ha) nie wstydźcie się swego wykształcenia! Podajcie je do wiadomości rodziców! Kilku moich znajomych z powodu braku tych danych zrezygnowało z zapisania dzieci do tego żłobka!
                    • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:50
                      Mego zaufania też nie budzi pani pracująca w żłobku a paląca papierosy!Taka już jestem :-)
                  • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:47
                    Chyba to jest prawda! Co dzień widzę też zabawki stojące na dworze , niezabezpieczone przed zimą. Brudne, sprawiają wrażenie jakby nie były myte ani razu! Niektóre są uszkodzone (dziury w plastiku są ostre!). Niedługo będzie wiosna . Ciekawe , co zrobią z tymi zabawkami Pani Anita i właściciel żłobka? Umyją , kupią nowe , a może w tych "brudasach" będą buszować dzieci.
                  • Gość: lpais77 @gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 20:55
                    Czy nie zastanawia Państwa , dlaczego w zakładce KADRA na stronie żłobka Smoczuś nie ma nazwisk "cioć" (ha ha ha) i informacji o ich wykształceniu!? Każda profesjonalna placówka oświatowa ( a do takich należą żłobki) zamieszcza takie dane.
                • Gość: jola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.14, 09:09
                  Między innymi wybierając miejsce dla mojej córki zwróciłam na to uwagę,a także na wyposażenie obiektu.Podziękowałam.
                  • Gość: lapis77@gazeta.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.15, 17:40
                    No nie dziwię się ,że Pani podziękowała. Mnie niepokoją bardzo niestabilne płoty "drewniane" stanowiące zagrożenie dla dzieci . Ta prowizorka przewraca się przy byle podmuchu wiatru!
                    • 09.03.15, 20:58
                      Załogo Smoczusia , kasowanie moich postów nic nie da!
                    • 10.03.15, 17:07
                      Musiałam wejść do Smoczusia ( wczoraj) . Chciałam porozmawiać z Panią Dyrektor , niestety nie było jej na miejscu. Jedna z "cioć" otworzyła drzwi do pomieszczenia , w którym przebywają dzieci( pierwszego, a w ogóle podobno , ale tego nie wiem na pewno , koleżanka mi mówiła,że w żłobku tym nie ma osobnej sali do spania) z którego buchnął zaduch , a , takie miałam wrażenie ,wilgotność powietrza osiąga maksymalną graniczną do zniesienia. Czy ten żłobek ma klimatyzację? Wydaje mi się ,że rodzice oddający dzieci do tego żłobka ( jedna z internautek nazwała go przechowalnią i chyba wiedziała ,co pisze)są bardzo zdeterminowani i bez wyjścia :-(
                • Gość: Mama Olka IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.04.14, 15:08
                  Żłobek Margolcia :-) synek chodzi od marca 2013 i jesteśmy oboje bardzo zadowoleni, synuś uśmiechnięty zadowolny, a ja wiem i widzę że dobrze się bawi, zawsze pełna informacja czy zjadł obiadek ile spał itp. dodatkowo zajęcia rytmiki z jęz. angielskim które synek uwielbia, wspólna praca z paniami dot. "odpieluchowania" naprawde polecam
          • 28.02.14, 18:14
            Witam, jestem zainteresowana tą placówką, ile i jakie są grupy wiekowe w przedszkolu? Dziękuję, pozdrawiam
            • Gość: Gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.15, 17:29
              Www.przedszkola.edu.pl
    • Gość: mamama IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.15, 15:46
      Moja córcia dostała się właśnie do przedszkola.Bardzo się z tego cieszę,ale jest mi też żal:(bo oznacza to, że opuszczamy Bose Stópki !!! Spędziłyśmy tam wspaniałe 2 lata,za co bardzo dziękujemy wszystkim opiekunkom!Cudowne miejsce,spokojne,bezpieczne, otwarte na potrzeby dzieci i rodziców ;)Naprawdę polecam! Aż łza się kręci w oku...
    • Gość: Ilona IP: *.pawluk.org 01.06.15, 22:20
      Żłobek ?Złota Rybka? ?
      Nie polecam. Od samego początku odniosłam wrażenie że jest to firma a nie żłobek. Nie jest to miejsce przyjazne maluchom.
      Mam trójkę dzieci i nie należę do przewrażliwionych matek. Zapisaliśmy trzecią, najmłodszą córkę do żłobka z nadzieją że będzie to dobre miejsce dla niej. Pojechałam na pierwsze spotkanie, zostałam przyjęta w korytarzu tuż przy drzwiach wejściowych, zero propozycji obejrzenia budynku od środka. Na drugi dzień pojechaliśmy podpisać umowę, pani mnie nie pamiętała, była zdziwiona. I znowu przyjęto nas na korytarzu, pani była nieobecna, zalatana, strasznie zajęta innymi sprawami, głupia byłam że dałam się w to wciągnąć i podpisałam umowę.
      Umowa jest sformułowana tak że rodzic nie ma żadnych praw, ma tylko obowiązki, natomiast placówka ma prawo do wielu rzeczy, radzę przeczytać dokładnie i nie dać się wciągnąć w to że pani nie ma czasu, została wywarta presja psychologiczna, dałam się na to złaapać.
      Kolejny dzień to adaptacja, godzinna. Oddałam córkę. Po godzinie odbieram zapłakane , wystraszone, zimne dziecko, dosłownie, zimne, miała lodowate stopy. No ale pomyślałam co tam, idziemy dalej, kolejny dzień również godzina, to samo. Kolejny 1.5 godziny i kolejny 2 godziny. Oddając dziecko poprosiłam że jeśli po godzinie się nie uspokoi, będzie płakała to żeby do mnie zadzwonili a przyjadę po nią. Nie zadzwonili, pomyślałam że pewnie jest ok. Jak się okazało nie było dobrze, płakała całe dwie godziny. Oddano mi ją z kupą w majtach, z którą musiała być dobry ?moment? gdyż na brzuszku była już przyschnięta. Znowu lodowate stopy, mróz. Być może taka jej reakcja na stres. Smarki, kaszel. Inne dziecko stało bez koszuli, w samych rajstopkach. Nikt pań nie przedstawił, nie wiem do tej pory jak mają na imię. Nikt nie pokazał sali, na której córka przebywała. Tajemnica.
      Miałam też ?przyjemność? widzieć i słyszeć zachowanie pań względem innych dzieci, w szatni. Ubierając swoje dziecko widziałam jak mały chłopiec płakał straszliwie i stał w samej koszulce, bez majtek, golas. Pani nie była dla niego miła. Mówiąc do niego nie ukucnęła, nie przytuliła, nie uspokoiła, gadała do ściany że majtki na przebranie ma na górze a nie tutaj w szatni. Masakra. To dziecko stało i nie wiedziało co się dzieje. Inne dziecko, zasmarkane wróciło z dworu, smarki wpływały do buzi, zero reakcji ze strony pań.
      I to ma być tam miła atmosfera, o której piszą?????
      Zapytaliśmy czy jedno z rodziców może wejść na salę z córką by pomóc jej w adaptacji. Usłyszeliśmy NIE. Bo sanepid. Popatrzcie na zdjęcia ze żłobka, pies może wejść na salę, rodzic nie. Inna pani, pan mogą wejść na salę, rodzic nie.
      Starsze córki chodziły do żłobka państwowego na ul. Wandy. Na adaptację można było wejść z dzieckiem, nigdy nie oddano mi dziecka z kupą w majtkach. Żałuję że tak trudno a właściwie wcale nie ma szans by się tam dostać, kolejka jest zbyt długa.
      • Gość: Ilona IP: *.pawluk.org 01.06.15, 22:38
        I zapomniałam jeszcze dodać że przy składaniu wypowiedzenia nikt nie był zainteresowany dlaczego, nikt nie zapytał o powód. Nie obchodzi ich to. Przyjdą następni.
        • Gość: gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.08.15, 12:36
          To prawda. Złota Rybka jest firma, a nie placowka dla dzieci. A przy podpisywaniu umowy zostałam potraktowana jak Pani - podano mi ją na korytarzu, a Pani, która ja przyniosła była niezadowolona, obrazona, ze w ogole przyszlismy. Przy pokazywaniu placowki zachowywala sie tak samo - spieszyla sie, spogladala na zegarek, a to co opowiadala nie pokrywalo sie nawet w 1% z tym co widzielismy. Bajki. Podpisalismy umowe, ale tylko zmuszeni prywatna sytuacja i na szczescie na krotki okres. Panie zmieniaja sie tam jak w kalejdoskopie.
        • Gość: Nina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.15, 18:35
          Moje dziecko chodzi do "Zlobka ZlotaRybka" od lutego 2014 jak tylko podjeżdżamy pod budynek aż piszczy z radości. Lubi kolegów i swoje panie. To dla mnie najważniejsza sprawa i nie mam zastrzeżeń Dodam ze od tamtego czasu panie sie nie zmieniły a doszła nowa pani do pomocy. Co rodzic to opinia. Zlobek poleciła mi koleżanka której dziecko chodzi do grupy starszej i nie żałuje. Dla mnie najważniejszy jest uśmiech i radość mojego szkraba
      • Gość: mama IP: *.146.85.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.07.15, 10:56
        Oddałam moje dziecko do Klekotka, na początku było super. Dziecko zadowolone, panie wydawały się miłe.. ale im dalej w las tym więcej drzew... panie już nie są takie WOW... dziecko nie chce chodzić do żłobka. Widać, że panie sobie nie radzą. Rozważam przeniesienie.Panie często zamiast tłumaczyć stosują kary. BZDURA! nie polecam.
        • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.15, 20:59
          Witam, jestem właścicielka żłobka, co ma Pani na myśli pisząc "kary"?! Chwilowe "wyłączenie" z zabawy? Proszę wskazać mi żłobek/miejsce, w którym jest przyzwolenie na gryzienie, szarpanie, drapanie, notoryczne bicie czy duszenie. Tłumaczy się dzieciom non stop ale często pomaga dopiero pokazanie dziecku, jak pozostała grupa fajnie się bawi, a ono niestety nie uczestniczy w danej zabawie bo krzywdzi dzieci. Dzieci "zlobkowe", 2-3latki, niestety są na różnym poziomie intelektualnym, jedne od razu zrozumieją, inne zrozumieją po pokazaniu tego co się traci poprzez takie złe zachowanie, a jeszcze inne potrzebują więcej czasu na przyswojenie norm powszechnie akceptowany. Poza tym naszym obowiązkiem jest zgłaszanie rodzicom takich negatywnych zachowań ponieważ pozostali rodzicie nie życzą sobie by ich dzieci były bite. I raz mówi się o dziecku w samych superlatywach, a jeśli negatywne zachowanie notorycznie się powtarza, mówi się o tym rodzicom.
          Pozdrawiam ;)
          • Gość: renata1288 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 18:57
            Witam,moje dziecko chodziło do klekotka,jestem bardzo zadowolona z opiekunek,mój synek tez był na etapie bicia dzieci ale wspólnymi silami pomału przestawał to robić.W tej chwili chodzi do przedszkola i tez trafiały się takie incydenty,wiec proszę nie oskarżać żłobka(pań opiekunek),bo do tego trzeba dwojga.Panie informują co dzieje się z dzieckiem,tłumaczą dziecku,jeśli to nie pomaga,to niestety trzeba malucha wykluczyć z zabawy a rodzic powinien tłumaczyć jemu,wspomagać Panie,a nie tak jak tu od razu oczerniać,co to ma być,jak było cacy to nikomu to nie przeszkadzało !!!!!!,rodzice zadowoleni!?,a co do czego ,to winę zwalić na Panie,weźcie to na klatę i do roboty dziecko czeka
            we wrześniu idzie tam mój drugi z synów,nie widzę go w innym żłobku,a proszę mi wierzyć,starszy był w kilku placówkach, a on sam jeszcze tęskni za Paniami!!.
            • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 19:51
              Dzień dobry,siedze na tym forum juz od dluzszego czasu i czytam wszystkie wiadomosci,dlatego bo jestem sama na etapie szukania zlobka dla syna,przykula mnie wlasnie ta wiadomosc,prosze pania,zgadzam sie z pania.moja cora, ktora ma teraz 4 lata chodzi do przedszkola,jest nie znosna ,bije dzieci,panie w placowce rece rozkladaja,a my juz sil nie mam,staramy sie , tlumaczymy jej,czasami sie wycisza,a potem znow nawrot,teraz wybieram juz terapie z psychologiem . Do czego zmierzam,do tego iż kiedys chodziła do zlobka,dziecko bylo oddawane,ale zero informacji o nim,pol roku temu spotkałam jednä z Pań ,powiedziała mi o zachowaniu corki w tej placowce,wlos mi sie zjezyl,gdyby wtedy ktoras z tych Pan cos powiedziala,to do tego by nie doszlo,dziecku trzeba od małego wpajać zasady itp.,cieszy mnie ,ze w tym zlobku jest przeplyw informacji,dlatego dziekuje w znalezieniu zlobka,napewno po wczasach bede kontaktowac sie z wlascicielem,prosze tylko o informacje czy maja wpis do rejestru zlobkow,pozdrawiam
              • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 20:33
                Witam, serdecznie dziekuję za miły wpis ;)
                Pragnę poinformować, że nasz żłobek od 2013roku posiada wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Otrzymujemy od miasta dofinansowania.
                Zapraszam na nasza strone www.klekotek.pl i w zakładce "uzyskane pozwolenia" znajdzie Pani zaświadczenie o wpisie oraz na Facebook
                www.facebook.com/pages/Niepubliczny-%C5%BB%C5%82obek-Klekotek-Spc/387902597974377?ref=hl , gdzie na bieżąco odpowiem na wszystkie pytania.
                Zachęcam również do obejrzenia nas od wewnatrz ;)
                Pozdrawiam
                Dorota Gorajska - współwłaściciel
      • Gość: Jula IP: *.play-internet.pl 02.09.15, 22:51
        Miałam dziecko na ul. Wandy jednak atmosfera w tym żłobku moim zdaniem daleka od doskonałości, słaby przepływ informacji , panie zdawkowo odpowiadały na moje pytania, dziecko odbierałam kilka razy z pełna Pielucha która sama musiałam przebrać w szatni. W domu dopadało do jedzenia jakby nie jadło. Do tego rozmawiałam z rodzicami innych dzieci w szatni- moje spostrzeżenia podzielali rodzice. Jedna z kobiet powiedziała ze gdyby miała wyższa pensje to nie wybrała by tego Zlobka. Do sali zaglądać nie mogliśmy. Często słyszałam straszny płacz dzieci tak jakby sobie z tym nie radzili. Grupy zbyt liczne - dziecko ciagle chorowało, ciagle jakaś jelitówka ...miałam dość
    • Gość: Asia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.15, 00:12
      Jeśli ktoś poszukuje fajny żłobek w bliskiej okolicy Zielonej Góry, to polecam Klub Malucha "Prymusek" w Świdnicy. Bardzo fajne i ciepłe miejsce, do tego miłe i otwarte Panie. Jest tam też przedszkole.
    • Gość: J IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.15, 00:13
      Wpisz swoją odpowiedź
      • Gość: Szczecin IP: *.play-internet.pl 03.09.15, 17:50
        Przedszkola.edu.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.