Dodaj do ulubionych

opieka w czasie wolnego w szkole

27.12.10, 20:06
prosze o pomoc, mam 7 letniego syna, jak ma wolne w szkole ja jestem w pracy, niestety tego wolnego jest bardzo dużo i nie starczy mi ulopu żeby sie nim opiekowac. Mam pytanie czy znacie jakieś świetlice czy domy kultury które organizują coś dla dzieciaków w godz. pracy? lub chociaż kilka godz.
bardzo poszę o pomoc. Nauczyciele sobie odpoczywają ale rodzice niestety mają problem bo nie mają tyle wolnego. Rodzice 6 latków też bedą mieli taki problem jak nie mają dziadków pod ręką.
Obserwuj wątek
    • er_ra Re: opieka w czasie wolnego w szkole 03.01.11, 17:38
      W szkole na pewno działa świetlica i organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, tylko wcześniej trzeba wychowawczyni zgłosić udział dziecka w zajęciach. To jest z góry narzucony na szkoły obowiązek, więc nie szukaj niczego, tylko poślij do szkoły.
      --
      Badania socjologiczne potwierdziły, że największym marzeniem przewijającym się w kobiecych fantazjach jest posiadanie dwóch mężczyzn naraz. Jeden z nich gotuje, a drugi sprząta.
    • Gość: Ala Re: opieka w czasie wolnego w szkole IP: *.uz.zgora.pl 03.01.11, 20:18
      "Nauczyciele sobie odpoczywają ale rodzice niestety mają problem bo nie mają tyle wolnego"

Wyobraź sobie, że to nie nauczyciele wymyślili dni wolne. Pretensje kieruj wyżej, do ministerstwa. Odkąd pamiętam przerwa świąteczna w szkołach trwa do 2 stycznia, więc wcześniej można sobie załatwić opiekę dla dziecka. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia.
      Natomiast wolne w Trzech Króli również "zawdzięczamy" władzom. I o ile się nie mylę nie tylko nauczyciele mają wtedy wolne. Siódmy stycznia może być dniem wolnym wyłącznie od zajęć edukacyjnych, więc każda szkoła ma obowiązek zapewnić zajęcia opiekuńcze. Dlatego każda świetlica przynajmniej w podstawówkach i gimnazjach MUSI być czynna.
      Pozdrawiam i proszę aby o każdą plagę egipską nie obwiniać nauczycieli:)
      • Gość: olo Re: opieka w czasie wolnego w szkole IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.11, 22:03
        W piątek po Trzech Królach w szkole mojego dziecka organizowane są zajęcia opiekuńcze, komputerowe i sportowe, także nie ma problemu. Wcześniej najlepiej zgłosić wychowawcy, że dziecko w ten dzień przyjdzie, aby dyrektor wiedział jak w tym dniu ułożyć zajęcia dla dzieci, ale jak nie zglosisz to też przyjmą. Podobnie było 12 listopada. Dlaczego więc siejesz ferment?
          • kropeczka-5 Re: opieka w czasie wolnego w szkole 04.01.11, 07:59
            no właśnie o takie wolne mi chodzi, szkoła ma swietlice ale nie jest nieczynna w takich wolnych jakie były 27-31 grudnia, bo to jest cały tydzień.Jeżeli jest swietica czynna to on na niej jest, jeżeli jest nieczynna to wtedy mam problem.
            Nie mam nic przeciwko nauczycielom ale opieka powinna być zapewniona w czasie dłuższych przerw właśnie dla rodziców pracujacych ale o tym nikt nie pomyślał.W przedszkolach nie ma problemu, a tutaj jest.
              • Gość: Zośka Re: opieka w czasie wolnego w szkole IP: 212.109.135.* 04.01.11, 11:18
                A Pani Szanowna jak ja będę spędzać wolny czas z dzieckiem będzie zarabiać na mnie i na utrzymanie mojej rodziny :-)))), niestety moje zarobki nie pozwalają mi zatrudnić opiekunki do dzieci. I właśnie moje największe skarby same w tych dniach siedzą w domu bo rodzice pracują na chleb. Chyba Pani jest oderwana od realiów panujących w naszym kraju. Upokarzające jest to, że moje dzieci wydzwaniają do mnie do pracy i płaczą "Mamusiu kiedy wrócisz do domku" a mi serce mało nie pęknie, upokarzające jest to, że jeśli chcę pojechać na skromne wakacje z rodziną to muszę brać pożyczkę i spłacać ją przez następny rok. Pewnie Pani powie - to zmień babo pracę! Bardzo chętnie tylko przy stopie bezrobocia w naszym mieście jest to bardzo ciężkie, mimo iż ciągle podnoszę swoje kwalifikacje. Miasto zafundowało nam basen z naszych podatków, gdzie podczas ferii zimowych czy wakacji zielonogórskie dzieci mogłyby korzystać z basenu bezpłatnie zamiast wałęsać się po mieście bo rodziców na tą przyjemność nie stać. Półkolonie- owszem bardzo tanie w Mosirze jednak dostać się tam to graniczy z cudem. Niech Pani następnym razem pomyśli zanim odpowie na jakikolwiek post.
                • Gość: x Re: opieka w czasie wolnego w szkole IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.01.11, 18:19
                  Zebrania z rodzicami - popołudniami, konsultacje dla rodziców - popołudniami, koła zainteresowań dla uczniów - popołudniami, zajęcia wyrównawcze - popołudniami, konkursy przedmiotowe - popołudniami, fakultety - popołudniami itp. Popołudniami dzieci nauczycielek też siedzą w domu same i dzwonią - "Mamusiu kiedy wrócisz do domku?".
                    • Gość: Zośka Re: opieka w czasie wolnego w szkole IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.01.11, 05:47
                      Miłe Panie! Czy ja złe słowo napisałam o nauczycielach albo wspomniałam o tym, że z winy nauczycieli moje dzieci nie mają opieki? Nie! proszę czytać uważnie! stwierdziłam, że szkoła jest zamknięta i dzieci pozostają bez opieki. Bardzo sobie cenię, szanuję i podziwiam pracę nauczycieli i tak jak ja za to, że siedzę do 17-tej w pracy, częste delegacje wyjazdy, nauczyciel też ma przegwizdane za marne pieniądze.
                      O całą sytuację obwiniam "Miasto"! Na osiedlach mogłyby być świetlice dla dzieci. Na moim osiedlu ponoć jest taka instytucja nawet w czynszu mam napisane, że łożę na działalność kulturalną. jednak nic się tam nie dzieje no z wyjątkiem zajęć wieczornych jogi i klubu samotnych. To na tyle . Życzę miłego dnia!
                      • kropeczka-5 Re: opieka w czasie wolnego w szkole 05.01.11, 09:27
                        dziękuję zosiu za wsparcie.
                        Ja też podzielam opinie że to nie wina nauczyieli ale rzeczywiście dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie swietlic na każdym osiedlu, byłabym spokojna o dziecko że jest pod opieką. Przecież nie musi to być za darmo, mogę zapłacić. Może ktoś wpadnie na pomysł i otworzy cos takiego?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka