Dodaj do ulubionych

Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA

24.03.11, 15:45
Błoch, Listowski, Judziński to osoby z kierownictwa SLD prawomocnie skazane. Ciekawe czy dołączy do nich T. Wontor. Oni chyba inaczej nie umieją?
Obserwuj wątek
   • Gość: Gość Re: Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.1and1.pl 24.03.11, 23:01
    "- Tup Tup nie powinien otrzymać dotacji. Przedszkole jest w rzeczywistości działalnością gospodarczą i nie zostało zarejestrowane jako placówka opiekuńczo-wychowawcza. Nie spełniało więc wymogów formalnych konkursu, nie kwalifikowało się do dofinansowania. Mimo to dostało pieniądze. Dlatego zarząd województwa zdecydował o zawiadomieniu prokuratury i CBA o możliwości popełnienia przestępstwa - zapowiada wicemarszałek Szykuła."

    Kto popełnił przestępstwo? Urzędnicy czy Tup Tup?
  • Gość: zorientowana a co na to Marek Kaminski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.11, 23:21
   pracowal jakis czas temu w UM i zajmowal sie kontrolowaniem oswiaty, w zasadzie w tym czasie nie powinien pracowac dla kontrolowanych jednostek, a jednak w powiazanych z podleglymi pracowal, jak taka osoba ma zajmowac sie kotrolowaniem swoich kolesi i znajomych, przeciez oni wszyscy sie znaja jak lyse konie, a mkoze CBA niech wlezie do CKUiP, tam to sie dzieje, a Listowski tez siedzi w projektach, jak to wyczyscic, da sie?
   • Gość: trewor Re: a co na to Marek Kaminski IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 08:57
    W końcu!!! Ktoś kapnął się, że to nie jest prywatna kasa a publiczna. Sprawdzić wszystko i wyciągnąć wnioski.

    Proponuję zacząć od pierwszego dyrektora flugela i jego ewentualnych umów z panem od telewizji w ZG - czy wszystko było w porządku. Można też zbadać jak za tego pana przyjmowano do pracy i co się wtedy najbardziej liczyło. Później jeden z największych winnych tragedii EFS -Wontor i sprawy o której się rozpisywały media czyli zleceń dla kumpla. Plus wszystkie decyzje o przyznaniu dofinansowania. Skończyć na pani Miś i zająć się sprawą mebelków.

    Może jak się towarzystwo rozliczy to będzie nauczka i to będzie dobrze funkcjonowało. To jest kasa na rozwój regionu!!!!! 13 miejsce to skandal i WSTYD. Przez grupkę cwaniaków województwo traci. Słuszne jest stwierdzenie, że kasa jest mielona. Bo tu chodzi aby dać coś kumplom a nie aby to była inwestycja, która podniesie region. A kwestia luksusowej bryki, którą wielce czcigodnych Wontor i urzędnicy jeździli do OPS i bezrobotnych to pokaz braku etyki i wskazanie o co tu we wszystkim chodziło.

    Za klęskę EFS powinni zostać rozliczeniu wszyscy od początku. Chodzi generalnie o 4-5 osób. Dyrektorzy: Flugel, Miś Zarząd: Ciemnoczołowski, Wontor

    Ewentualnie można się nad Jabłońskim zastanowić. Bo mógł zrobić więcej. Choć coś tam - trzeba mu oddać - próbował.

    PROSZĘ MEDIA ABY WYPEŁNIAŁY SWOJĄ FUNKCJĘ I INFORMOWAŁY RZETELNIE O SYTUACJI W EFS I EWENTUALNYCH NADUŻYCIACH. TO JEST SPRAWA MEGA WAŻNA DLA SPOŁECZEŃSTWA.
     • Gość: inspektor Re: a co na to Marek Kaminski IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 10:17
      Centrum "Tup Tup" będzie musiało zwrócić pieniądze. Projekty były warte blisko 5 mln zł, ale wydatkowano 2,2 mln zł. Jeszcze nie wystąpiliśmy o zwrot tych środków, ale to zrobimy - dodaje dyrektor Marek Kamiński.

      Śmieszne! Dlaczego to centrum ma zwracać kasę? Jeżeli twierdziło, że jest czymś więcej niż zwykłą firma to ok. Ale wątpię aby tak było. Zresztą urzędnicy powinni to zweryfikować. Kto ma zatem zwrócić kasę? Kierownictwo, które wbrew prawo przyznało dotacje.

      Za to odpowiadają urzędnicy!!!!!!! Jakiś przedsiębiorca nie musi znać co do joty przepisów unijnych, to nie jest jego kompetencja. Jeżeli złożył na konkurs, gdzie nie miał prawa dostać dotacji to urzędnicy powinni mu ten wniosek odrzucić i po sprawie. Jak w normalnym urzędzie złożę absurdalny wniosek to po prostu nikt go nie uzna i dostanę pismo, że wniosek jest bezzasadny!!!!!

      Być może tu była korupcja. Nie wiem. Prokuratura niech rozpatrzy. Ale to po stronie urzędnika leży znajomość przepisów i odpowiedzialność!!!! Osoby,które się podpisały pod tą przyznaniem dotacji powinny być pociągnięte do odpowiedzialności finansowej.

      Jak urzędnicy, którzy rozpatrują wnioski unijne zobaczą, że za machloje z wielką kasą nic im nie grozi a kto inny konsekwencje ich działań ponosi to będzie "hulaj dusza piekła nie ma".

      Powtarzam. Jeżeli ta firma dostała dotacje w tak jawny sposób nielegalnie to wszyscy urzędnicy, a zwłaszcza kierownictwo- które się pod tym podpisało powinno ponieść odpowiedzialność prawną, finansową i służbowa.

      Niech ZUS skontroluje stan zdrowia pani Miś bo to częsta przypadłość ludzi na wysokich stołkach, że jak się ich pozbawia funkcji to nagle ciężko chorują.

      Koniec z bezprawiem i bawieniem się za pieniądze, które należą się społeczeństwu.
      • Gość: heinn Re: a co na to Marek Kaminski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 10:54
       INSPEKTOR CAŁKOWITA RACJA !!!!!!
       Urzędnicy powinni odpowiadać za to wszystko, a zwlaszcza ich kierownictwo. Tak wlasnie wychodzi znajomość prawa wśród urzędników, jak na stanowiska urzędnicze wpycha się róznych znajomków i członków partii bądź rodziny. Za przyjmowanie do pracy urzędnikow bez kompetencji odpowiada kierownictwo tych urzędników.
       • Gość: mozard Re: a co na to Marek Kaminski IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.03.11, 11:35
        Kluczowe jest pytanie czy te "tup-tup" czy jak tam to się nazywa działało w dobrej wierze. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby przedsiębiorstwo brało odpowiedzialność za błędy urzędników. Jeżeli działało w dobrej wierze to powinno dotacje zatrzymać a odpowiedzialność ponieść kierownictwo departamentu i pośrednio szeregowi pracownicy.

        Sprawa mebelków od brata pozwala snuć domysły, że coś mogło być na rzeczy. Ale nawet jeżeli to był jakiś przestępczy układ aby pozyskać publiczną kasę - odpowiedzialni powinni być w pierwszej kolejności urzędnicy.

        Idę o zakład, że jak raz wszyscy zobaczą, że urzędnik ponosi odpowiedzialność to kolejni urzędnicy będą się mieli na baczności i żadnych głupot już nie zrobią.

        Złamanie prawa w tym przypadku jest oczywiste. Nie trzeba nawet prawnika aby to stwierdzić. Dotacja została przyznana podmiotowi, którego status prawny wykluczał dofinansowanie. Proste. Poczucie bezprawia musiało być duże skoro na tak bezczelne wydry się szło.

        Teraz trzeba zabezpieczyć dokumenty. Znalezienie winnych urzędników będzie proste - wszyscy, którzy się pod tym podpisali. Za tak oczywisty przekręt od razu dyscyplinarka.

        Do wszystkich, którzy mieli stycznością z wnioskami EFS. Urzędnicy uwalają wnioskodawców za byle drobny błąd tłumacząc to nie spełnieniem warunków formalnych. Czy naprawdę myślicie, że dotacja dla podmiotu, któremu z definicji finansowanie nie przysługiwało to przypadek?

        Czekam na postawienie zarzutów i konferencje Zarządu na ktorej poinformują, że wszyscy urzędnicy, którzy maczali w tym palce zostali zwolnieni.
  • aldemed Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA 25.03.11, 22:03
   Myślę, że to co piszecie to tylko mały odprysk wielkich przekrętów. CBA i prokuratura winni sprawdzić wszystkie projekty i umowy jakie zawarł za działalności wszyskich zarządów województwa zaczynając od boheńskiego poprzez szymańskiego, jabłońskiego z wyróżnieniem wontora i polakowej Pan SZCZĄCHOR. Jak to sprawdzicie a NFZ sprawdzi wszyskie nadwykonania zapłacone temu Panu za fałszowane karty pacjentów to dopiero województwo odzyska prawdziwie duże pieniądze.
   • Gość: nowicjusz Re: Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.03.11, 10:37
    Zgadzam się. Sprawdzić wszystkie umowy podpisane przez EFS, także wydatki na reklamę. I zacząć od Flugela a skończyć na jego koleżance Miś. Z Zarządu zacząć od Ciemnoczołowskiego, a skończyć (i tu chyba będzie to trwało) na Wontorze.

    Jeżeli Pani Iwona "Meble" Miś i dyrektorka tego Tup Tup się znają i obie wiedziały, że idą na przekręt to sorry......................ale za 5 mln to się wychodzi w kajdankach. Niech to zbada prokuratura. Sprawa tych mebli jest po prostu żałosna. SLD to w regionie poziom dna i wodorostów. Za meble kupione od brata........??? Dobrze, że w zamian nie wzięła używanych opon albo zastawy śniadaniowej. Wielkiego socjaldemokratę i lewicowca co broni najbiedniejszych - Wontora to aż żal komentować. Interesowała go chyba tylko wypasiona bryka zakupiona za środki EFS, która jeździł opowiadać o działaniach dla OPS, PCPRów i bezrobotnych. Jest mi wstyd, że lewica ma takich reprezentantów w regionie.

    Gratuluje decyzji o powiadomieniu prokuratury i CBA. Wydaję mi się, że po jednej takiej wizycie i po rozmowach z prokuratorem poczucie bezprawia obniży się o 90%.

    Kiedy to dojdzie to ludzi, że to jest potężna kasa na rozwój, która należy się społeczeństwu a nie garstce zdemoralizowanych decydentów. To jest kasa na pomoc bezrobotnym i podniesienie jakości pracy. Jeżeli ktoś tu bezczelnie oszukuje to powinien być traktowany jak przestępca. Bo okrada społeczeństwo i jego szanse na rozwój.

    Niestety w ukochanej Gazecie Lubuskiej tego nie przeczytamy; tylko artykuły jak pies wpadł pod samochód pod Sulechowem. Powód? Gazeta Lubuska żyje z ogłoszeń EFS i sama realizuje projekty za kasę. Także kasa, kasa, kasa. Niezależne media powinny tą sprawę śledzić. Bo tu w grę wchodzi ogromna publiczna kasa, która jest rozkradana albo bezsensownie wydawana!!!!!

     • Gość: prawdziwa lewica Re: Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.11, 13:02
      SLD to lewica???? hahahahahaha , dobry żart. SLD nic nie ma wspolnego z lewicą, najsmiesznijesze jest to, że kiedyś któryś z czołowych polityków SLD porównywał SLD do przedwojennego PPS :)

      Wracając do tematu, niech ABW,CBA, prokuratura prześwietlą wszystko i wszystkich, którzy odpowiadają lub odpowiadali za pieniądze przekazywane z UE

      Pan Wontor też się nie wyslił przez dwa lata, skoro pod jego przewodnictwem nasze województwo uplasowało sie na 13. pozycji w kraju pod względem wydawania pieniędzy unijnych z Kapitału Ludzkiego, a teraz jeszcze zaczynaja wychodzic różne dziwne sprawy z tymi pieniedzmi.

      • Gość: nowicjusz Re: Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.03.11, 16:09
       Oto cytat ze strony internetowej Wielkiego Socjaldemokraty i Ideowca - Tomasza Wontora:

       "Cenię ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym, szczególnie tym będącym w największej potrzebie, których dotknęła bieda, nieszczęście, choroba lub po prostu nie radzą sobie z życiem. Stąd mój wielki szacunek np. dla strażaków, którym nieobce jest bohaterstwo, ale też dla zwykłych niezwykłych ludzi, dla których drugi człowiek to najwyższe dobro. Szanuję też ludzi pracowitych, bo często – jak powiedział J. J. Rousseau –„ciągłe i sumienne spełnianie obowiązków wymaga nie mniej wysiłku niż czyny bohaterskie”."

       Powiedział Obrońca Biednych i Poniżonych po czym pojechał do nich wypasioną furą kupioną za pieniądze przeznaczone na pomoc aby ich krzepić w nieszczęściu.

       Wontor ceni również przyjaźń jako wielką ludzką wartość bo swojemu kompanowi załatwiał zamówienia z publicznej kasy. Pisała o tym jakiś czas temu Wyborcza (marszałek zapowiedział, że wprowadzi wtedy "pary" w Zarządzie aby sytuacja się nie powtórzyła). Ach, co to przepojony humanizmem i wrażliwością nowoczesny lewicowy polityk....

       Dyrektorka Miś to była jego zaufana i jeżeli ona z tym "tuptusiem" zrobili ten przekręt na 5 baniek to liczę na to, że ten "lewicowiec" będzie miał częste kontakty z prokuratorem.

       Szlag mnie trafia jak pieniądze na pomoc biednym są rozpieprzane przez ludzi całkowicie nieodpowiedzialnych i zepsutych. W rezultacie mamy transfer publicznej kasy to garstki bogatych zamiast do potrzebujących. Robienie biznesu na czymś takim jest ohydne, podle i dyskwalifikuje osobę w ten proceder zamieszana do jakiejkolwiek pracy publicznej.

       Zgadzam się, że panowie: Flugel, Ciemnoczołowski, Wontor a także pani Miś nie powinny już piastować żadnych funkcji w administracji państwowej. AMEN
  • Gość: szperacz Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.03.11, 13:43
   A może by tak prześwietlić przeprowadzki Departamentu EFS od 2007 kiedy to wyprowadził się z głównego budynku Urzędu Marszałkowskiego z ul. Podgórnej następnie była ul. Kożuchowska 15 później ul. Sikorskiego 19 / sklep z witrynami zasłoniete papierem dekoracyjnym/ a teraz ul. Braci Gierymskich 99 a . Według mnie to jeden wielki skandal , kto za tym stoi ? personalnie ? jak przebiegały procedury zamówień publicznych. Czy lokale miały atesty Sanepidu , Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy - dopuszczające do użytkowania jako biuro.
    • Gość: szperacz Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.03.11, 08:03
     Co ty taki nerwowy KAROL- czyżbyś podpisywał umowy czy negocjował je to oprócz tupetu masz "0" kompetencji i chyba służby do tego powołane skutecznie Tobie łeb prześwietlą....
     Warunki pracy:
     Jeśli ktoś zatrudnia pracowników, to w miejscu pracy ma zapewnić im właściwe i higieniczne warunki pracy. Szczegółowo te kwestie reguluje rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego właśnie rozporządzenia wynika, że temperatura w pomieszczeniach, biurowych nie niższa niż 18 stopni Celsjusza. W miejscu pracy musi być odpowiednia wentylacja i oświetlenie - naturalne lub sztuczne. W pomieszczeniu, w którym wykonuje się pracę stałą (ponad dwie godziny w ciągu jednej zmiany roboczej), powinno być oświetlenie naturalne. Jeśli nie ma takiej możliwości, to zgodę na oświetlenie wyłącznie elektryczne trzeba uzyskać od wojewódzkiego inspektora sanitarnego lub okręgowego inspektora pracy. Miejsce pracy musi być też zabezpieczone przed wilgocią, gazami, innymi szkodliwymi wyziewami, pyłami i promieniowaniem, a także przed uciążliwymi dźwiękami i drganiami. Na każdego pracownika w pomieszczeniu pracy stałej powinno przypadać przynajmniej 13 m sześc. wolnej objętości pomieszczenia (chodzi o przestrzeń nie zajętą przez szafy, biurka czy maszyny) i przynajmniej 2 mkw. podłogi nie zajętej przez żadne urządzenia i sprzęty.

     Wymagania dotyczące lokali
     Wysokość pomieszczenia, w którym odbywa się stała praca, powinna wynosić przynajmniej 3 m, jeśli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia, i 3,3 m, jeśli takie czynniki występują. Wysokość może być mniejsza, jeśli się zastosuje klimatyzację. Trzeba jednak uzyskać na to zgodę wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Wysokość nie mniejsza niż 2,5 m jest możliwa, gdy:
     - w pomieszczeniu pracują nie więcej niż 4 osoby, a na każdą przypada przynajmniej
     15 m sześc. wolnej objętości pomieszczenia,
     • Gość: nowicjusz Sprzatnąć w końcu to stajnie Augiasza!!!!!!! IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.11, 11:19
      Prześwietlić wszystko od 2007 roku. Macie gwarancje, ze znajda się różne dziwne wydatki.

      Przypominam, że kiedyś urzędnicy EFS z unijnej kasy w czasie pracy jedli obiady przygotowane przez firmę cateringową - bo sprawdzali wnioski i im się należy. O polityce zatrudnienia już nie wspomnę. Przykład asystentki Pana Wontora, która znalazła tam prace z marszu. Za Flugela to byli kolesie na stanowiskach kierowniczych. Trudno, aby to pracowało dobrze, jak praca w EFS to była ciepła posadka dla znajomego i rodziny.

      Jednym słowem niech służby typu ABW prześwietlą wszystkie wydatki EFS.

      Jeżeli za Miś dawało się dofinansowanie rzędu 5 baniek - przeznaczone dla ośrodków szkolno-wychowawczych - prywatnym firmom, które nie są ośrodkami szkolno-wychowawczymi to proszę sobie wyobrazić jaka tam atmosfera panowała. Prywata, poczucie bezprawia i stan : aaa, jak z tych milionów euro zgarnę parę złotych nic się nie stanie.

      Gospodarności w wydawaniu pieniędzy to tam na pewno nie było.

      Jest pytanie czy ktoś za to beknie.

      Radzę jeszcze zbadać co wnoszą szkolenia EFS. Bo ja mam wrażenie, że to chodzi tylko o przelewanie kasy na konta firm szkoleniowych. Niektóre szkolenia budzą zażenowanie i śmiech. Jednak pensje dla Zarządów Fundacji z racji realizacji projektu śmieszne już nie są.

      Na kasie na rozwój i pomoc bezrobotnym garstka cwaniaków robi podły biznesik.
      • Gość: JON Re: Sprzatnąć w końcu to stajnie Augiasza!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 11:30
       13 MIEJSCE W KRAJU ZA WONTORA TO WIELE WYJAŚNIA, ZATRUDNIANIE KOLESI, KTÓRZY NIEWIELE UMIEJĄ,BRAK KONTROLI NAD DUZYMI PIENIĘDZMI, JAKIEŚ DZIWNE SZKOLENIA ZA KTÓRE BRAŁO SIĘ KASĘ ITD. Niech redaktorzy GW nie odpuszczają tego tematu, kasa z UE miała iść na rozwój, a wychodzi na to, że szła na rozwój grupki urzędniczo-towarzysko-partyjnej, ABW I PROKURATURA POWINNY WSZYSTKO SPRAWDZIĆ OD SAMEGO POCZĄTKU.
        • Gość: anatol Re: Sprzatnąć w końcu to stajnie Augiasza!!!!!!! IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.11, 22:47
         Niestety prawo w Polsce zachęca do takich przekrętów. Tu mam dobrą informację dla urzędników i i polityków "biznesmenów": wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/polska-stracila-42-mln-zl-zadziwiajaco-niski-wyrok,1,4224748,region-wiadomosc.html

         Motyw jest prosty. Jak robić wały to na dużą skalę. Można pójść na wydrę. Robisz na bezczela przekręt na miliony licząc się dobrze z tym, że ciebie zgarną. Rozumujesz: zgarniam kasę, sąd karze mi oddać z 5% procent - to sobie wliczasz to w koszta "prowadzenia działalności", dostajesz zawiasy i dyscyplinarę ale za uzyskane pieniądze kupujesz nieruchomości, które przepisujesz na syna lub żonę (oczywiście macie rozdzielność majątkową).

         I co ci z zawiasów i dyscyplinary jak jesteś rentierem żyjącym z wynajmu. Jeżeli uda ci się pozyskać przynajmniej bańkę to warto. Proste. Dla ludzi, którzy kierują się tylko rachunkiem ekonomicznym sprawa jest oczywista.

         Jeżeli w sprawie lubuskiego EFS nie będzie konsekwencji prawnych lub służbowych to znaczy, że żyjemy w kraju bezprawia. Nie wspominam o konsekwencjach politycznych, gdyż nie wątpię, że taki Wontor do tej pory cieszy się uznaniem kolegów i gada farmazony jak to kocha pomagać ludziom. Pomimo 13 miejsca w kraju będzie pewnie nadal promowany przez partię jako wzór fachowca. Jego brat Bogusław już mówił, że jest proceder zwalniania kompetentnych ludzi ze stanowisk. Zapewne miał brata Tomka na myśli. A że ludzie sie g.... interesują, jak wielka kasa jest wydawana, największa gazeta regionalna poświęca temu parę zdań to pewnie kolejny raz go wybiorą na jakieś eksponowane stanowisko.

         180 mln euro przejdzie nam przez palce.................szkoda tego regionu, szkoda ludzi dla których ta kasa powinna być wydawana. EFS to fundusz na rzecz pracy!!!!!!!

         Jedyne pocieszenie, że do normalności mamy blisko..........Niemcy otwierają niedługo rynek pracy.
     • Gość: karol Re: Audyt w urzędzie: EFS do prokuratora i CBA IP: *.aster.pl 29.03.11, 02:28
      szperaczu drogi? o co ci chodzi? skandal, że wynajmowali, czy skandal, że lokale niefajne były (są)? może za tanio i za mało komfortowo do pracy dla urzędników? ale jeśli byłoby drogo pisałbyś - skandal, za moje podatki urzędnicy opływają w luksusy itd. bolejesz na losem urzędników wyliczając ustawowe parametry jakie muszą spełniać powierzchnie biurowe, czy bolejesz, że w ogóle wynajęto coś na zewnątrz? Chyba sam nie wiesz czego chcesz, poza chęcią pomarudzenia na forum. A ja się wcale nie denerwuję, choć nie lubię forumowych histeryków, co piszą, choć nie wiele wiedzą.... jeżeli jesteś tropicielem "afer", "skandali" związanych z wynajmowaniem powierzchni przez urząd podrzucę ci powody do świętego oburzenia : Czy wiesz, mój znawco, że na sulechowskiej mieści się departament PROW, w wynajętym budynku od pewnego prezesa klubu żużlowego? czy wiesz, że ze środków publicznych, z tzw. pomocy technicznej PROW zrobiono tam ponoć gruntowny remont, bo budynek się nie nadawał, a nie znalazło to podobno odzwierciedlenia w wysokości czynszu?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka