Dodaj do ulubionych

Lis Evenstad już w Zielonej Górze! Niestety prz...

19.06.11, 17:30
Jak można tak opisać nasze PKP! To jest dopiero skandal! W życiu nie użyłbym tak łagodnych sformułowań aby opisać jazdę naszą koleją! To jest nie do pomyślenia! Skandal! Mówili i pisali, że jest ona na dziennikarstwie, więc powinna dobitniej sformułować opinię o naszym PKP. Ja użyłbym słów: Zacofanie, brud, smród, ubóstwo, niebezpieczeństwo, Indie, Republika Kongo, 100lat za XXX, Zbudować od nowa, PRL, tragedia, zaścianek, Rząd do wymiany, Gdzie skończyła się EUROPA. Pozdrawiam wszystkich tych co uważają że lepiej jest glosować tak aby PIS nie wygrało. W ten cudowny sposób głosujecie na PIS tylko z łagodniejszym programem antykorupcyjnym. Te partie niczym się nie różnią! NICZYM. Głosujcie za wolną gospodarką, za czymś nowym świeżym, a nie za tymi pociągami i cudami. Precz BANDO CZWORGA!

Możecie usunąć wpis lewaki
Obserwuj wątek
    • Gość: ele ! Re: Lis Evenstad już w Zielonej Górze! Niestety p IP: *.aster.pl 19.06.11, 20:58
      20 LAT ! rzadów zydo-chazarskich [ od lewa do prawa ] i Polska cofa sie !! jest w wielu dziedzinach tak samo jak za PRL ! lub gorzej !!!

A juz kolej to totalna rozpierducha !! jest gorzej niz za PRL i bedzie jeszcze gorzej !! te żydo-chazarskie ekipy nie maja pomysłu na kolej ! [ sa pieniadze z UE na kolej ] i nic !!
      nic sie nie dzieje !
      TO TYPOWA GOSPODARKA ŻYDO-CHAZRSKA W POLSCE !! [ od 20 lat rzadza Polska ! ]
    • paul123 Cala prawda o PKP? 19.06.11, 23:29
      "Pociąg wyglądał jak z lat 50-tych. Siadałam w przedziale z uczuciem, że podróżuję w czasie. Po kilku godzinach nie czułam pośladków. Pociąg strasznie podskakiwał. Przez całą drogę czułam się, jak na kolejce w wesołym miasteczku. Ale najgorsza była toaleta - absolutnie obrzydliwa. Strasznie śmierdziało, na podłodze były żółte zacieki a nawet kupa!"

A nie mowilem?
      I tak jak wspomnialem wczesniej w wypowiedzi o Aquaparku, Lis bedzie oceniac Polske przez pryzmat tego co zobaczy w ZG. W to jest rowniez wliczony pociag do Zielonej Gory. I od razu po jego ocenie ma obraz calej polskiej kolei. A to tylko zielonogorski pociag. Co ciekawe, Saad, ktory jechal do Wroclawia, tez pociagiem, i tez 6godzin ma zupelnie inne odczucia co do podrozy:

"Możecie wierzyć albo nie, ale sześciogodzinna podróż z Wrocławia do Warszawy była dla mnie idealna. Dzięki niej mogłem się wyspać, a budziłem się w zasadzie tylko wtedy, gdy konduktor sprawdzał bilety"
      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,9811282,Saad_na_blogu__Moje_pierwsze_24_godziny_w_Polsce.html
      • Gość: hmm Re: Cala prawda o PKP? IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.11, 01:43
        Ja dalej nie wiem jaki jest cel opisywania naszego miasta przez Norweżkę. Artykuł jest tendencyjny, w dodatku opisany paskudnym językiem i dotyczy spraw nieistotnych. Nie zdziwiłbym się gdyby to było kłamstwo.

1. Zastanawiam się, dlaczego Lis jechała do ZG z Wawy. Nie lepiej samolotem do Berlina, a potem dop. do Zielonej?

2. Konduktor był niemiły i opryskliwy. Pewnie Pani nastoletnia blogerka miała problem z pokazaniem biletu, bo musiała go znaleźć w wielkiej torbie. Ewentualnie nie wiedziała gdzie ma legitymacje.

3. Nawet w piątek po południu na Centralnym w Wawie zakup biletu nie zajmuje więcej niż pięć minut. Wystarczy dobrze sprawdzić kiedy pociąg na tablicy i podejść do stoisk mobilnych. Ewentualnie można skorzystać z biletomatów. No chyba, że ktoś lubi się pchać do kolejki po fakturę itp.

4. Do taksówkarza, trzeba było podejść. Tak, w Polsce podchodzi się do taksówki. Taka kultura. Najbliższa stoi 5 metrów od wejścia głównego. A na dworcu nie śmierdzi moczem tylko menelami. Pisanie, że śmierdzi moczem od razu wzbudza skojarzenie, jakoby Polacy w przerwie podróży oddawali stolec i mocz na korytarzach.

5. ele, chowaj kompa bo żydochazarzy biegną i co go zajumać. Mają wgląd w Twój internet i kontrolują wszystkich Twoich znajomych. Robią sobie z Ciebie jaja, wiedzą, ze Ty wiesz, ale tez wiedzą, że Ty wiesz, że oni wiedzą, kontrolują Ciebie. Pieniądze trzymaj w gotówce, kup konserwy. Uważaj na siebie i nie daj się zabić. Ele, ratuj się!

6. piechuzg, to co piszesz już jest męczące. Dosyć mam czytania o pisie po i innych partiach. Pisz na temat, albo wcale.

7. Lis, ładna dziewczyna. Szkoda mi jej. Ostatnio może trochę przesadziłem nazywając ją debilką. Jest młoda, a młodość ma swoje prawa i może krytykować używając dosadnych sformułowań. Dziennikarką bym jej nie nazwał, ma dopiero 19 lat, więc pewnie uczy się jeszcze pisać.

8. Zobaczymy co wymyślisz dziewczyno. Jestem ciekaw. Postaraj się nie pisać tylko o tym, co zasugerują Tobie dziennikarze GW. Sama pochodź, poszukaj, nie zaczepiaj każdego i za każdym razem dobrze się zastanów, czy przypadkiem nie miałaś pecha, albo dużo szczęścia. Opisywanie miejsc i żyjących w nich ludzi wymaga zrozumienia mentalności, poznania odrobiny nawet trudnej historii. Postarasz się, to będzie dobre.

Nie zachowuj się jak bezmózga obywatelka Europy co musi mieć wszystko na tacy. Może być trudno i pewnie nie otrzymasz żadnej pomocy. Dziennikarze, którzy Ciebie zaprosili będą Tobie pokazywać miasto pod tezę - Zielona jest do dupy. Dla nich będzie to najwspanialsza rzecz na świecie, jak napiszesz, że Ci się nie spodobało. Nie daj z siebie zrobić narzędzia w ich rękach, bądź rzetelna. Zobaczymy co Ci z tego wyjdzie, masz szanse więc nie zmarnuj jej.

Pozdrawiam
        • paul123 Re: Cala prawda o PKP? 20.06.11, 09:12
          hmm napisał(a):
          "1. Zastanawiam się, dlaczego Lis jechała do ZG z Wawy."
          Byla o tym mowa juz dawno. Bo wszyscy uczestnicy Misji21 ladowali w Warszawie. Stamtad rozjezdzali sie po kraju jednoczesnie oceniajac skomunikowanie stolicy z miastem docelowym.

"Nie lepiej samolotem do Berlina, a potem dop. do Zielonej? "
          Nastepny. A z Berlina co dalej? Na pieszo czy autostopem?
          • croolick Re: Cala prawda o PKP? 20.06.11, 14:10
            paul123 napisał:

> "Nie lepiej samolotem do Berlina, a potem dop. do Zielonej? "
            > Nastepny. A z Berlina co dalej? Na pieszo czy autostopem?

Wystarczy zajrzeć do Gazety Regionalnej, ile ogłoszeń typu: Dojazdy lotnisko - Berlin. Tanio
            A swoją drogą to właśnie powinno być zmartwienie władz samorządowych - jak skomunikować lepiej lubuskie z Berlinem, który jest dla mieszkańców lubuskiego oknem na świat.
            --
            Niezależny Portal Żar
            ZlikwidujMY lubuskie!
            Największe żarskie forum dyskusyjne
            • paul123 Re: Cala prawda o PKP? 20.06.11, 19:13
              croolick napisał:
              "A swoją drogą to właśnie powinno być zmartwienie władz samorządowych"
              I wlasnie o to mi chodzi. O normalne nie tylko polaczenie ale i skomunikowanie. A nie jakies tam okazje z ogloszen, ktore tutaj racze sie nie zdadza. Pamietaj ze Lis ocenia jak beda przemieszczac sie kibice. I co bedzie na Euro? Wszyscy beda szukac ogloszen "Dojazd Berlin-Lotnisko. Tanio." ?
              Co wiecej. Nie bedzie zadnego skomunikowania z Berlinem ani promocji takowych polaczen skoro jest lotnisko w Babimoscie. To sie calkowicie kloci z sensem jego powtania. Nie bedzie wiec realizowane i promowane zadne polaczenie z Berlinem, zadne dobre polaczenie kolejowe z Warszawa czy chociaz skomunikowanie z pociagiem EC BWE w Swiebodzinie. Jest TLK oraz Babimost i to ma starczyc. Wszelkie inne mozliwosci sa w niesmak samorzadom, nalezy je przemilczec a najlepiej, jesli sie da, utrudnic.
    • Gość: kp Re: Lis Evenstad już w Zielonej Górze! Niestety p IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.11, 15:25
      podróżujący do Wrocławia czy Szczecina (TLK!) nie byli tak złego zdania:

When thinking about cliches of Poland, one of them is that the transports will be dirtier and slower than in Western Europe.

Although my journey was relatively long, I had only one thing in mind, how this train was similar if not better to those we use in England.

As there was no reserved seating, I had to walk through three carriages before finding where to settle, something that really surprised me considering it was a Saturday and not during pick hour.

I finally found a spot in what was a very modern clean coach, with comfortable chairs and three flat tv screens indicating the next stations, the speed of the train and the time at which we were scheduled to arrive at every stop (all of this travelling in second class).
    • klemenko Lis Evenstad już w Zielonej Górze! Niestety prz... 22.06.11, 13:00
      "Lis przyleciała do Warszawy w sobotę przed południem. Na początek spędziła 45 min. w kolejce do odprawy dla obcokrajowców."

Co to za "odprawa dla obcokrajowców" po przylocie? Dziennikarz chyba nigdy w życiu nie leciał samolotem...

--
      Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka