Dodaj do ulubionych

Zamieszanie z eWUŚ. Komu system robi problemy?

28.01.13, 08:29
eWUŚ - system leczący pracownika z niewiedzy, iż jego pracodawca nie odprowadził składki zdrowotnej. Objawy: nagły skok adrenaliny u pacjenta w przychodni. Skutki: możliwy zawał serca.
Edytor zaawansowany
 • cameel.m 28.01.13, 10:29
  Całkiem sporo przypadków to członkowie rodzin zgłaszani do ubezpieczenia przez pracujących lub emerytów ze służb "mundurowych". Znam osobiście przypadek osoby równo 10 lat temu zgłoszonej do ubezpieczenia przez emeryta wojskowego (aktualne zaświadczenie z WBE w Zielonej Górze) w EWUŚ - brak.
  --
  Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista światła pociągu...MASZYNISTA widzi trzech debili na torach!!!
 • katrina.b 28.01.13, 12:43
  Wg mnie eWUŚ to całkiem dobre rozwiązanie. Problemy mają pacjenci placówek, które nie mają dobrego programu do zarządzania placówką medyczną. Taki TwójNZOZ, nie dość, że SAM sprawdza dwa dni wcześniej każdego zapisanego na wizytę pacjenta, to jeszcze w razie wykrycia braku ubezpieczenia, informuje o tym rejestratorkę, która może zadzwonić do pacjenta i go uprzedzić, że powinien przynieść dodatkowo zaświadczenie. Skandalem jest, że niektóre przychodnie zamiast pacjenta przyjąć, odsyłają go z niczym.
 • mmmmmm000 28.01.13, 20:09
  No proszę jaka zręczna reklama...

  Taki "programik" za kilkaset złotych to sobie może zainstalować może jakiś lekarz rodzinny. Systemy dla szpitali kosztują minimum kilkadziesiąt tysięcy, co z całym niezbędnym osprzętem (serwery itd.) potrafi kosztować pomiędzy pół, a milionem złotych.
 • katrina.b 29.01.13, 08:20
  Każda placówka medyczna, która jest NZOZem może mieć taki program. To nie jest oferta dla szpitali, bo one rzadko tak naprawdę są niepubliczne. Ale dla przychodni, klinki, gabinetu stomatologicznego, ten program jest idealny. A przecież one też najczęściej mają podpisane umowy z NFZ, więc po pierwsze rozliczać się z nim muszą, a po drugie, sprawdzają czy pacjent jest faktycznie ubezpieczony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka