Dodaj do ulubionych

POMOCY dla CKUiP

05.02.06, 16:06
Potrzebna pomoc tajna i jawna, prawna i psychologiczna, skarbowa i kryminalna
oraz przede wszystkim reporterska wszystkim pracownikom CKUIP w Zielonej
Górze. Dzieje się tu tyle ciekawych rzeczy legalnych, półlegalnych i
nielegalnych związanych z finasami, nauczaniem, zatrudnianiem, jednym słowem
jedno wielkie mataczenie. Tam panuje totalny haos, dyktat, ciemięrzenie i
wyzysk. Pracownicy proszą o wszelką pomoc we wsadzeniu kija w to mrowicho. Są
tam dwie przemiłe osóbki, które to wszystko organizują a nie boją się niczego
i nikogo, a których boją się za to wszyscy, włącznie z dziennikarzami,
wicedyrektorami, władzami miasta i politykami. Tylko dlaczego?
Zasypać to mrowisko kontrolami, dochodzeniami i śledzctwami aż w końcu
zapanuje ład, pożądek i sprawiedliwość. Może obecne władze kraju PIS i
Samoobrony zmienią w końcu ten stan.
Chciałabym nadmienić, że nie można szukać moich danych, bo zaskarżę na mocy
ustawy o ochronie danych osobowych, tutaj nie urzyto rzadnych nazwisk,
stanowisk, ani nie przytaczano faktów, więc nie ma rzadnych podstaw do
scigania.
To jest tylko wołanie o pomoc przez wszystkich pracowników byłych i obecnych
oraz przyszłych. Petycji nikt nie podpisze, bo sie bojimy, ale po cichu i
najlepiej anonimowo wszyscy będą mówić.
Wszelka pomoc jest mile widziana, a nawet porządana.
Obserwuj wątek
    • samoprawo c.d. POMOCY dla CKUiP 05.02.06, 16:14
      Chciałam dodać, że szkoła jest bardzo wszechstronną placówką, więc każdy
      znajdzie tu coś dla siebie: i prokuratorzy i kontorla skarbowa i inspekcja
      pracy i sanepid i audytorzy ISO i kontrolerzy z Unii Europejskiej, Urzędu
      Pracy, czy EFS ... jak to w krainie mlekiem i miodem płynącej.
      • Gość: dedektyw Re: c.d. POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 28.02.06, 17:50
        Samoprawo :)
        W GL z d.4.12.98 wynotowalem taki glos:
        "Proponuje kandydature pani O-K na Lubuszanina Roku. Przez ostatni rok
        byla narazona na tyle nieprzyjemnosci, a przeciez poziom ksztalcenia w jej
        szkole byl bardzo wysoki. Ciekaw jestem, czy odwolujacy ja ze stanowiska
        wojewoda doceni to wreczajac te honorowa nagrode. Obiekt wybudowany dzieki
        staraniom pani dyrektor bedzie sluzyl wielu pokoleniom mlodych zielonogorzan".
        Pani K.nie zostala doceniona przez jury. Dlacego o tym wspomnialem?
        Bo szykuje sie powturka z rozrywki. Wtedy w swietle jupiteruw p.dyr zlozyla
        publiczne wypowiedzenie i uznana zostala za ofiare systemu. Byly listy poparcia
        i powszechnego oburzenia. Zauwazelem, ze pani K. lubi udawac ofiare. Przypomne -
        prot.z kontroli(nikomu w urzendzie nie chce sie go przeczytac, ani lewicy, ani
        prawicy)- stwierdzono wiele nie prawidlowosci. Potem p.Listowski cofnol wypow.i
        po sprawie. Nawt publicznie przyznal, ze nalezy do mafii. Zainteresowanych
        szczegulami odsylam do GL.

• Gość: IIIks Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 05.02.06, 21:02
      CKUiP to czerwony ul:)))Przypomnę państwu jak to podczas kampanii prezydenckiej
      w 2002 roku Pani obecna dyrektor zarządziła renowację zewnętrznych cegieł.Po
      co? A no pewnie po to, żeby ogromny baner Listowskiego miał gdzie wisieć.To
      jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań.O zjazdach SLD i weselach SLD-owskich
      potomków w stołówce CKUiP nie wspomnę:)))Co do radnej Pani Sadalaskiej z CKUiP
      i SLD.Cóż... Jaki jest koń każdy widzi:)))
      • Gość: agis Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 02.06.06, 06:44
        A co to co się dzieje w Polsce i ZG to lepsze od tego co było piszesz tylko o
        czeronych a prawica to świętoszki .chyba nie mieżysz tylko kategorią czerwony
        zielony czarny ,zgadzam się tam trzeba zrobić porządek tak jak w wielu
        miejscach ale trzeba na to dowodów i faktów.Kup sobie kilo bananów
    • Gość: joanna dar'c Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 07.02.06, 01:29
      dziwi mnie fakt, ze ciagle ktos wytyka to co sie dzieje w cku, a wladze nic nie robia, przeciez nie moze tak byc, aby szkola zaniedbywala statutowy obowiazek nauczania, preferujac projekty z ktorych sama szkola nic nie ma, nawet nauczyciele razem wzieci nie zarobili na nich tyle co dyrekcja, wystarczy zobaczyc zeznania majatkowe z 2004 r. na stronach urzedu miasta, a poczekajmy na te za 2005, moze juz starczy na godne zycie na emeryturce, szafowanie etatami nauczycielskimi i nie tylko, zajecia po kilka klas w jednej sali, ciagle zmiany organizacyjne, wieczne remonty, bezsensowne zakupy, a nikt nie pomyslal dlaczego ubywa uczniow, likwiduje sie kierunki, czyzby zagrywka na likwidacje i prywatyzacje, poziom nauczania juz jest najnizszy w miescie, przepycha sie najwieksze matoly, w calym miescie o tym bebnia i co na to UM i kuratorium, czy tak trudno sobie z tym poradzic? moze czas to zalatwic poki nie ma wielkiej zadymy z kontrolami, korzysci jest tam duzo wiecej dla elity,ale o tym juz wiele razy glosno bylo i jakos dziwnie wszystko sie wytlumia...
    • Gość: hihihi Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 07.02.06, 10:11
      A za obiady placi? zona nie ma czasu ugotowac obiad bo zajmuje sie
      stowarzyszeniem. Domaszewicz chcial to sprywatyzowac pare lat temu
      i wciskal ludziom ciemnote jakie to korzysci zyskaja gdy organem prowadzacym
      bedzie pani Klonecka. Brak formalnego uwlaszczenia nie przeszkadza dyrektorce
      czuc sie jak u siebie na feudalnym folwarku, bo zawsze znajduje osoby ktore
      roztaczaja nad nia parasl ochronny.Nadzor pedagogiczny w osobach kuratorow czy
      wizytatorow trzyma najwiekszy parasol. Uprawiana propaganda sukcesu w
      prostackiej formie - w ramce certyfikat iso na pokaz ale zapytaj przecietnego
      pracownika czy ucznia co to znaczy to okaze sie ze nie potrafia rozszyfrowac
      skrutu. Wladze zauroczone forma nie zwracaja uwagi na tresci. Czy ktos z wladz
      zadal sobie trud odpowiedzi na pytanie - dlaczego tam ciagle sa jakies remonty?
      Ile to kosztuje? Albo zatrudnianie czlonkuw rodziny bez kwalifikacji ale za
      grube pieniadze.Piszacy pozytywy w tym watku to najnizsza kasta wyrobnikow -
      wspulczuje im bo wiem ze nie maja innego wyjscia. Odwagi jest szansa zeby to
      zmienic.
    • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 08.02.06, 01:09
      z powodu problemów z dostępem do konta musiałam załorzyć nowe, ale już jestem i
      nieodpuszczę tak szybko, nie tym razem, wiele razy zaczynały się wątki tu na
      forum na temat CKU i zawsze dziwnym zbiegem okoliczności kończyły wyciszeniem,
      ale dość tego, jeśli nikt z lokalnych władz i odpowiednich organów włącznie z
      prasą nie zajmie się tą sprawą w niedługim czasie, to sprawę rozdmucham w
      prasie i telewizji ogólnopolskiej, na razie zbieram materiały, a rzyczliwi
      ludzie pomagają, polsat i tvn mają ciekawskich reporterów, ciekawe jak wtedy
      będą wyglądały wszelkie rady, zażądy oraz odpowiedzialne instytucje będąc
      bezczynne w sprawie tej szkoły i uwaga w czasie kontroli proszę nie dawać się
      zapraszać na obiadki i kolacje, to powszechna tam praktyka, ale przywiązuje do
      kieszeni, czasem jeszcze stosuje się tam zatrudnianie partnera zyciowego osoby
      kontrolującej na etacie (notabene po zmianie stanowiska kontrolerki WUP,
      wyrzucenie tegoż partnera bez pardonu, jak zużytą wycieraczkę), podobnie
      załatwiano ISO, a ISO to procedury, tylko tam nie ma rzadnych procedur oprócz
      dwuch: dwuosobowej dwuinstancyjnej drogi służbowej (dlaczego ona obowiązuje
      nauczycieli, skoro pierwszą instancją nie jest rzaden z wice, tylko osoba z
      administracji) oraz procedura zwalniania, reszta jest dziełem impulsu i
      przypadku, na dziś może starczy jutro trzeba pracować, a krąg poszukiwań się
      zawęża, a jak bardzo się zawęzi to zamilknę na jakąś chwilę, może inni pociągną
      temat wtedy, im więcej prawdy tym lepszy efekt
    • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 08.02.06, 01:18
      neutralny i behemot, to rzeczywiście dwie NIEZALERZNE opinie, szczególnie że to
      wygląda na matkę z córka ... reszta w domyśle, zwłaszcza ta niezalerzność, a
      morze i bezstronność, jeśli się mylę to przepraszam wszystkie matki z córkami;
      co do ortografii, to widzę że dla niektórych nadal nie ważna jest zawartość i
      jej jakość, ale opakowanie ... to dlatego mamy takie dziadostwo w tym kraju
      • Gość: Dorota Sadalska Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 08.02.06, 14:50
        Kiedyś postanowiłam, że nigdy więcej tu nie zajrzę, bo nie lubię tchórzy i
        oszustów. Jeśli mam coś komuś do powiedzenia to mówię w oczy.
        Ty oczywiście jesteś jedyna sprawiedliwa im bez skazy. A może masz ich tyle, że
        aż wstydzisz się swego nazwiska? Nawet udajesz, że ortografii nie znasz.
        A przecież tego uczą w szkole podstawowej!
        Jednak dobrzy ludzie pokazali mi tę stronę, bo "piszą o tobie".
        Nie, nie o mnie, tylko o jakichś wydumanych aferach! Ale to ja jestem
        Pełnomocnikiem ds. SZJ - rozszyfrowuję skrót dla ciebie - Systemu Zarządzania
        Jakością. Mogłaś być ty, ale nie wzięłaś się do roboty - każdy mógł, ty też.
        Więc teraz nie narzekaj! Mam wrażenie, że poza rzucaniem błotem, na tych którzy
        pracują, nic innego nie lubisz robić. A może to nawrót choroby po 4 latach?
        Ze swej strony proponuję ci ZAŁATWIĆ certyfikat ISO, spróbuj!
        Zastanawiam się też czy powinnam przekazać informację o tym co napisałaś,
        firmie certyfikującej. Jest to uznana firma, o światowej renomie, i pewnie nie
        da sobie w kaszę dmuchać. Ale czy warta jesteś takiego zainteresowania???
        Wiedz, że twoje obelgi nie są już w stanie zrobić na mnie wrażenia.
        Dorota Sadalska
        • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 09.02.06, 07:18
          Szanowna Pani Doroto S. Bardzo szanuję Panią i uznaję Pani niezaprzeczalną
          odwagę, tym bardziej, że występuje Pani w obronie i w zasadzie nic Pani nie
          grozi, a nawet jeśli, to ma Pani jeszcze emeryturę i dietę radnej. Ja muszę
          zarabiać na życie moje i dziecka. Nie chcę też ujmować Pani zasług i włorzonej
          pracy. Załużmy jednak, że się ujawnię, znając swoją przyjaciułkę jak Pani sądzi
          co się stanie, ja myślę że skończy się moje zarabianie, a na to nie mogę sobie
          pozwolić. Obiecuję natomiast Pani i wszystkim których ten temat dotyczy, że w
          momencie zmiany dyrekcji w CKU, co mam nadzieję nastąpi dość szybko z
          przyjemnością się ujawnię. Chcę Panią zapytać o dwie rzeczy. Czy uwarza Pani,
          że przejawem odwagi ze strony Pani przyjaciuł jest usunięcie swoich wypowiedzi,
          mam na myśli "behemota" (który wydawał się być córką swojej mamy), "neutralny:
          bardziej wywarzony został, dziwna taktyka, ale czego można się spodziewać po
          kimś kto żadko zagrywa uczciwie. Rozumiem, że taką odwagę, zresztą też
          anonimową, to Pani pochwala, bo zdaje się że to Pani przyjaciele. Druga sprawa,
          to czy jako dobremu doświadczonemu pedagogowi oraz osobie o wysokiej kulturze
          osobistej przystoji wytykać i naigrywać się z prawdopodobnej przypadłości i
          chorób. Tym bardziej, że nie ma Pani pewności czy dobrze Pani trafiła z tą
          insynuacją, można w ten sposób urazić kogoś niechcący. Widzę też, że bycie
          Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania Jakością (której notabene jak pisałam
          wcześniej nie uświadczy się w CKU, choćby nie wiem jak szukać) napawa Panią
          przegromną dumą. Nie dziwię się produkcja takiej ilości papierów, nie mających
          zastosowania może dawać satysfakcję zwłaszcza jeśli nie ma się za wiele innej
          pracy, ale to wynika ze sprawnego monarchistycznego zarządzania całością.
          Niemniej jak powturzę: szanując Panią, nie będę poświęcała Pani więcej tutaj
          uwagi, poniewarz nikomu Pani nieszkodzi (poza zajmowaniem stanowiska komuś
          młodemu) i nie jest Pani moim celem. Dlatego też dziwi mnie Pani oddanie i upór
          z jakim zawsze obstaje Pani za swoją koleżanką, ciekawe czy w kryzysie
          dwulicowość i fałszywość tej osoby pozwoli odwzajemnić się kiedyś. Chciałam
          jeszcze zapewnić Panią, że nie rozdmuchiwałabym rzadnych afer, gdyby w CKU
          szanowano ludzi, zarówno pracowników jak i uczniów, ale system tam stworzony
          nie zapewnia tego, a nie ma innego sposobu na zlikwidowanie go, jak właśnie
          posłurzyć się, ponoć chroniącą obywateli tego kraju, władzą której zresztą Pani
          jest przedstawicielem. Szkoda tylko, że chroniona jest jednostka kosztem
          klikuset innych, dlatego nieodpuszczę.
            • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 09.02.06, 09:03
              Wszyscy sie martwią tu moją ortografią jakby to najwarzniejsze było w tym
              wątku, ale to metoda odwracania uwagi od spraw najistotniejszych. Ciągle
              szkoda, że nikt nie zastanawia się iż większość absolwentów CKU ma wiedzę jakby
              TYLKO WF-u uczyli się w CKU i nic więcej, a przynajmniej mają nie większą niż
              posiadali zaczynając naukę w tej "elitarnej" szkole. Dlaczego na to się
              pozwala, zawsze uczono mnie, że postępy uczniów zalerzą od szkoły. Jednak
              większość z nich muwi jawnie, że przychodzą do tej szkoły po papier i nic
              więcej i dostają to czego chcą w zamian za spore sumarycznie opłaty. Z tego
              żyje szkoła. Z pozostałych rzeczy, czyli projektów żyje garstka wybrańców,
              którzy tu popierają głośno politykę zażądzania i oczywiście sama dyrekcja.
              Zaliczają tą szkołe nawet osoby, które pojawiają się 2-3 razy na semestr na
              zajęciach, oczywiście zaliczają za wiedzą i zgodą dyrekcji. Czy to zgodne z
              przepisami Szanowny Kuratorze. A zajęcia po kilkadziesiąt osób (kilka klas) w
              salach? Oczywiście za dużo powtażania, a za mało nowości, więc teraz hit roku.
              Kamery we wszystkich salach, pełna inwigilacja przez dyrekcję, czy to zgodne z
              prawem i przepisami. Co na to nauczyciele (ja wiem), a co uczniowie, niedlugo
              się okaże. Niewypaliły przezroczyste drzwi w klasach, więc dyrekcja dopieła
              swego instalując kamery. Teraz zacznie sie rozliczanie, nawet pewno z ubioru,
              bo to też jest w stylu tego zażądu, oczywiście nie uczniów tylko nauczycieli.
              Właściwie to kolejny element zastraszania i ciekawe kiedy zagości w
              administracji, później jeszcze wejdzie podsłuch, bo dyrekcja lubi
              wiedzieć...wszystko o wszystkich. Dziwię się, że jeszcze nie ma protestów.
              • Gość: Doktor Ciekawski Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 09.02.06, 20:51
                Samoprawo - jesteś humanistką a robisz takie błedy??? Hmm... pewnie popełniasz
                je całkiem świadomie po to aby zmylić wszystkich co do swojej osoby. Poza tym
                detektywem nie bedziesz łącząc neutralnego z behemotem - zupełnie nie związane
                ze sobą osoby a ten tekst o mamie z córką był żałosny. Co wiecej już wiem kim
                jesteś wiec się zastanów czy robisz słusznie pisząc takie zawistne komentarze
                na forum. I jeszcze jedno - jestes osobą o bardzo niskiej samoocenie, więc ten
                psycholog przyda się raczej Tobie, a nie CKUiP.
                Aż sam nie wierzyłem, że tyle móżna wywnioskować ze stylu pisania, charakteru i
                połączenia tych wszystkich faktów ze sobą.
        • Gość: soltyska11 Re: Brawo p. Doroto IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.06, 13:02
          Troche za ostro podeszla Pani do sprawy, ale pewnie gdyby nie to "wieszali by
          psy" na CKUiP dalej. Mialam przyjemnosc uczestniczyc w Pani wykladach, troszke
          wiecej usmiechu i bedzie ok. Jest Pani wymagajaca i to jest Pani + , z zajec z
          Pania duzo pamietam. Wracajac do tematu forum, uwazam ze CKUiP jako szkola dla
          mnie jest najlepsza. Uczylam sie w niej 5 lat, pamietam moment gdy dostalismy
          Certyfikat. To byla ciezka praca calego zespolu pedagogicznego i oczywiscie
          Pani. Mysle ze sluchacze rowniez zasluguja na oklaski, pewnie gdyby nie oni nie
          bylo by tego. Bardzo ciesze sie z sukcesow CKUiP. Prosze sie nie martwic tym co
          pisza i mowia, to minie. jestem z Pania.
    • Gość: hihihi Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 09.02.06, 10:20
      Dorwalam sie na chwile do kompa i chcialam odpowiedziec behamontowi na jego
      insynuacje, przestraszyl sie i zniknol.
      Metody szczytowania - komentarz do adwersarzy - szukanie bleduw
      ortograficznych,zamiast czytania ze zrozumieniem, epatowanie swojej waznosci,
      podgladanie, podsluchiwanie, deptanie godnosci drugiego czlowieka. W wolnej
      demokratycznej Polsce w XXI wieku! I beda wmawiac z uporem maniaka normalnemu
      czlowiekowi ze tak ma byc i zondac wychodzenia tylem z gabinetu i na kolanach.

Samoprawo - pozdrawiam - nie podawaj szczeguluw, bo cie rozszyfruja i zniszcza,
      nie licz raczej na pomoc innych pracownikow, bo sie boja.
      • Gość: Limon Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 09.02.06, 15:48
        Ale tchórzostwo z Pani przemawia,dlaczego Pani nie pójdzie ze swoją wiedzą do
        Prokuratora skoro Pani coś wie.Przy okazji Pani oczernia większość kadry tam
        pracującej,a ja wiem że mają o wiele większą wiedzę niż Pani i takich
        makabrycznych błędów ortograficznych nie robią.Chodziłem tam do szkoły,
        zrobiłem maturę ,teraz studiuję .A Pani z takimi błędami nauczycielem chyba nie
        jest a sprzątaczką.Dyscyplinarnie zwolnioną.Pozdrawiam Pana Ganczara ,świetnego
        historyka,Panią Bemben polonistkę.świetni ludzie.Jedyny minus tej placówki to
        Pani Okorska , niestety mało uczy z wiele wymaga.
    • Gość: patrzący inaczej CKU i P - centrum kobiet upadłych i płaczących? IP: *.ztpnet.pl 09.02.06, 22:43
      Zarzut że ciągłe remonty. Ale co? Jakieś getto powstało czy inny mur berlinski?
      Jest cywilizowana portiernia. Szkoła zarabia to i inwestuje.
      Bywam tam na obiadach i co nieco widzę.Ale zmiany ida na plus.
      Chyba że jest drugie dno.Ale z wpisów widać że samoprawo to nie tylko prawo.Jest
      jakiś wątek ambicjonalny osoby czujacej sie pokrzywdzoną.Jakieś rachunki krzywd??
      A może pisowskie światełko w tunelu nadziei na zmiany????
      Na jesieni szykuje sie zmiana warty w magistracie i może to preludium????
      Jestem z tobą samoprawo bo czuje że potrzebujesz pomocy ale...jak tobie pomóc???
      Bez konkretów!!!???
    • Gość: Grzechu Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.06, 23:37
      Drodzy nauczyciele z CKUiP wszyscy wiecie co sie dzieje w Waszej
      firmie,doskonale znacie znacie kto przewodzi administracji,jaki jest status
      nauczycieli i jakie kompetencje Pani dyrektor i jej zastepcow,identyfikujecie
      sie z samoprawo tylko nie macie odwagi. Czasy sie zmieniaja!!!! Miejcie odwage
      bo sluchacze sie smieja!!! I apel do wladz oswiatowzch....CZAS JUZ Z TYM
      SKONCZYC!!!
    • Gość: WIELKI BRAT Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.02.06, 19:41
      Zachęcam nauczycieli, którzy mają ten niefart i pracują w CKUiP do
      przeciwstawienia się złym obyczajom tam panujący. Pani dyrektor i jej
      eseldowskie koleżanki traktują szkołę jak swój prywatny interes. I nie mam tu
      na myśli ich wielkiego zaangażowania i wkładu w jak najlepsze funkcjonowania
      szkoły, lecz i ich własny interes.
      Wiadomym jest że od kilku lat jednostki zajmujące się edukacją zarabiają duże
      pieniądze szczególnie organizujące szkolenia dofinansowane z funduszy unijnych.
      Proponuje odpowiednim służbom sprawdzić jak są rozdysponowywane te środki, na
      dalszy rozwój szkoły, czy może na prywatne wyjazdy Pani dyrektor i jej córki
      barrrrdzo zaangażowanej dzięki swojej mamie w życie szkoły.
      Nie mówiąc już o „pięknej” akcji jaką zorganizowała szkoła w czasie wyborów
      samorządowych 2002r., kiedy to przerywano zajęcia, by panie z SLD mogły
      przeprowadzić agitację wyborczą wśród uczniów.
    • Gość: Afera Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 12.02.06, 21:01
      W Urzędzie Miasta dziala (b.slabo)oswiatowe biuro pracy:
      - propozycja pracy - 1 (slownie: jedna)
      - poszukujacy pracy - 101 - rozne specjalnosci
      Trzeba ten urzad jesienia rozliczyc z braku skutecznosci dzialania.
      Gdyby urzad probowal zracjonalizowac zatrudnienie, np.w CKUiP - jestem
      przekonana, ze oklo 20 bezrobotnych nauczycieli znalazlo by tam prace.
      Ale trzeba by pozegnac: corke z dyplomem CKUiP, radna emerytke itd
      Pozdrawiam kolezanke - to byl strzal w dziesiontke.
      • Gość: prosty czlowiek Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.02.06, 21:13
        Drogi autorze, to do Ciebie te slowa... rozumiem, ze wiele rzeczy moze
        irytowac, denerwowac, czy buntowac oraz, iz wielu z przecietnych pracownikow ma
        niezaspokojone ambicje, wybrakowana samoocene, czy wygorowane ego... nie znam
        placowki, o ktorej tak hucznie piszesz, ale urzedow pracy, czy jakichkolwiek
        jej posrednikow nie obrazaj nie znajac faktow! Pracuje w podobnej instytucji i
        na podstawie twoich wypowiedzi moge tylko stwierdzic, iz jesli w tak
        bezpodstawny sposob opiniujesz wszelkie dzialanie, to nie chcialbym, abys
        kiedykowiek przyczynil sie do edukowania moich dzieci... zycze rozwagi oraz
        odrobiny samokrytyki... a moze nawet pokusisz sie o zdobywanie wiedzy i
        informacji, ktorych najwyrazniej ci brakuje... powodzenia...
        • nauczycielka11 Re: POMOCY dla CKUiP 12.02.06, 21:46
          Drodzy panowie/panie, a może para? ja też uczę w jednej z zielonogorskich
          szkół, wnioskuję stąd, że możemy się znać; proponuje zastanowić się nad tym, co
          macie!!! W mojej szkole jest zupełnie inna atmosfera!!! Starałam się o pracę w
          CKUiP i nadal będę próbować, gdyż wiem z wielu źródeł, jak dobrze tam macie!!!
          zgadzam sie z Panem w pełni - pracę należy szanować!!!
      • Gość: prosty czlowiek Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.02.06, 21:26
        Jesli wolno, pokusze sie o jeszcze jedna opinie/sugestie - drodzy panstwo
        (bierni, zaangazowani w sprawe czytelnicy) pracujac w danej instytucji
        powinnismy odczuwac zjawisko zwane wdziecznoscia, gdyz w obecnych czasach
        kwestie posiadania pracy sa wielu "prostym ludziom" obce... jesli dane nam jest
        pracowac, zarabiac, utrzymywac rodzine, wiec jednym slowem zyc za sprawa danej
        placowki, szanujmy to! Nie kopmy pod soba rowu, z ktorego moze nie byc latwej
        drogi wyjscia.
        Drodzy panstwo, podejrzewam, iz osoba, ktora w tak perfidny sposob publicznie
        oczernia pracodawce, potrafi rownie czarno opisac np meza, czy przyjaciolke.
        Podejrzewam, iz kraj, w ktorym przyszlo nam zyc niebawem dojdzie do standardow
        zagranicznych, gdzie pracodawca glownie ceni u pracownika rzetelnosc, lojalnosc
        i oddanie... dzieki temu faktycznie w opisywanej szkole byc moze znajdzie sie
        miejsce pracy...
        zwiazki malzenskie, przyjaznie, czy znajomosci gina pod wplywem zdrady,
        oszczerstw i manipulacji... droga uslana tego typu dzialaniem nikt daleko nie
        dojedzie, nawet w zyciu zawodowym, a moze glownie w nim... zycze spokojnej, ale
        bogatej w przemyslenia nocy - niekiedy nie warto...
        • Gość: szybki Lopez Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 11:52
          Fakt,że CKU wypuszcza ze swoich progów same matoły jest znany juz od
          dawna,dziennikarze węszący afery mieliby tam duże pole do popisu(pod
          warunkiem,ze dziennikarz jest stronniczy i nie jest mu blisko ani do lewej ani
          do prawej strony),co do wesel dzieci prominentnych działaczy SLD-mogłoby wyjść
          na pewno kilka ciekawych faktów,i jeszcze jedno-kamery w klasie?Co to ma być?
          Mamy Cię?
          • Gość: Lemon Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.ztpnet.pl 13.02.06, 15:05
            Ja kończyłem CKU i za matoła się nie uważam.Myślę,że jest to kolejny
            stereotyp ,taki sam jak to że LO 1 reprezentuje wysoki poziom
            nauczania.Wszystko zależy od tego czy chcesz się uczyć ,czy też nie.Studiuję i
            dobrze sobie radzę.Wiem od znajomych ,że dysponują ciekawymi kursami i jest
            pewnym .że ta placówka się rozwija a nie stoi w miejscu.A kogoś to
            najwidoczniej bardzo boli.
            • Gość: eka Re: cku i wysoki poziom nauczania ...he he he IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.02.06, 13:51
              Absolwenci CKU znani są niestety z tej drugiej złej strony , że z uporem
              maniaka wykańczają zdolniejszych od siebie. Pewnie to dobra cecha
              przystosowawcza w dzisiejszych czasach - ale czy w nauczaniu o to chodzi ????
              Może to jest odpowiedź dlaczego tak nam się ciężko żyje - i niektórzy uważają
              że jest świetnie ale niestety tylko ci , którzy korzystają z przywilejów bycia
              w paczce , a tam różne rzeczy dziwne się dzieją, często niezgodne z prawem.
              Współczuję szczerze, ale byłam w podobnej sytuacji, wypisałam się z interesu i
              oczywiście miałam problemy ze znalezieniem pracy - pomimo dobrego
              wykształcenia, i legitymowania się już nawet sporym stażem zawodowym. Ato jest
              Polska właśnie i nasza zielonogórska rzeczywistość.
    • Gość: just me Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.02.06, 11:37
      O zgrozo. Z tego,co pisze Samoprawo placówka juz dawno nie powinna istnieć a
      zdaje się rozwijać... - ciekawe kto nad tym pracuje?! Mój ex szef to też kawał
      drania - zwolnił mnie ( nie w tym problem??). Swoją drogą dzięki za pomysł -
      też mu obsmaruje d...:).Nie wiem jak jest w CKU! Wiem tylko, że dzięki kursom,
      które tam odbyłem mam prace - też u drania ( czepia się, że za dużo siedze przy
      necie-błaaa haa ha) i znam wizualizacje szkoły,a ona chyba dobrze świadczy o
      gospodarzu prawda??. No dobra, z obiadami jest różnie - to fakt! Z tego co
      pisze Samoprawo wszystko jest tam do bani i to mnie martwi. Tak zachowuja się
      ludzie rozgniewani albo złośliwi. Zaczne współczuć, jak ktoś to potwierdzi -
      odpowiednie instytucje.Nie ma się czego bać, a o swoje trzeba walczyć. Narazie
      takie pisanie to najprostrzy sposób na obsmarowanie kogoś. Pozdrawiam
    • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 15.02.06, 08:02
      Powiem szczeże, że nie chce mi się komentować postów typu: skoro tak dobrze się
      tam kręci, skoro wszystko chula, to po co coś zmieniać. Pozwulcie, że przytoczę
      parę przykładów z historji ludzkości, gdzie wszystko chulało: dyktatura
      Hitlera, dyktatura Stalina, dyktatura Saddama Husajna, dyktatura Castro i
      jeszcze kilka innych systemów, czyrz nie są to wymowne przykłady. Wszystko tam
      chula, ale jakim kosztem, podobnie jest w CKU i otoczenie też twierdzi, że po
      co zmieniać skoro działa i nieźle. Nie warzne, że "po trupach". Jeśli chodzi o
      zarzuty, że po co te posty, lepiej zgłosić do prokuratury, o to chodzi że mimo
      wszystko to nie takie proste. Mataczenie ma to do siebie, że nie ma na tacy
      dowodów, wszyscy wszystko wiedzą, ale trzeba sie do wielu rzeczy dokopać. Gdyby
      to było takie proste zaskarżanie, to nikt nigdy by nie kombinował i nie łamał
      prawa. Do tego dochodzą układy, często koleżeńskie, a często niestety poprzez
      korzyści. Jako przykład podam sprawę, o której głośno w szkole, oczywiście w
      poczcie pantoflowej, a zresztą wystarczy się rozejrzeć, jak popołudniami
      pojawia się pewien Pan (napisałam Pan, niech będzie pewna osoba) pracujący w UM
      i mający wpływ na pewne sprawy w szkole, oczywiście w celach zarobkowych. To
      mogłoby tłumaczyć pewną wstżemieęźliwość akurat tej instytucji w sprawach
      kontrolnych. Nie wspomnę już o zatrudnieniu córki :) w Urzędzie Marszałkowskim.
      Czy to przypadek, spróbujcie kochani absolwenci, zwłaszcza Ci broniący systemu
      w CKU otrzymać pracę w tym użędzie. Morze to i ze względu na kwalifikacje, bo
      niezaprzeczalne jest że zna doskonale niemiecki, ale czy ma na to odpowiednie
      kwalifikacje? A wsześniejsze zatrudnianie tej miłej bądź co bądź osoby w innych
      instytucjach zalerznych i współpracujących z CKU, to też przypadki, otwóżcie
      proszę oczy.
      Jeśli chodzi o kolejny argument obrońców, że oskarżam nauczycieli o fatalną
      jakość nauczania, to nie ich oskarżam, ale system jaki stwożyła dyrekcja w tej
      szkole i na jaki pozwalą jej właściwe władze, czyli Urząd Miasta i Kuratorium
      Oświaty. Ci czasem skołowani nauczyciele po prostu się dostosowują, a czasem
      tylko kożystają z tych mozliwości jakie stważa ten chory system. Ci co nie mogą
      się pogodzić z tym systemem lub niepasują ekipie rządzącej lub nie daj boże
      chcą coś zmienić, albo odchodzą dobrowolnie albo pracują czasem wbrew sobie
      poniżając się i często płaszcząc (takie życie), albo są do tego "przekonywani"
      lub po prostu się im dziekuje. Tak więc niegniewajcie się Szanowni Koledzy i
      Koleżanki, ale trzeba w końcu wyciągnąć wiele spraw na światło, a będzie ich
      jeszcze kilka.
      Ostatni zażut obrońców praw i kożyści, że czuję się skrzywdzona i rozrzalona,
      bo nie dali mi dojść do koryta, tak je zrozumiałam. NIE. Chodzi o to, że w
      końcu zrozumiałam iż tak nie można poniżać ludzi i nimi manipulować. A cel
      mojego wątku, tego co tu chcę osiągnąć, że najlepiej oddaje pierwszy mój post,
      proszę go dokładnie przeczytać i wszystkie następne moje i nie tylko moje.
      Tak na marginesie, to chcę zapytać co to da, że mnie rozszyfrujecie, czy ja tu
      piszę nieprawdę, nie boję się Was, a jedyne czym ryzykuję to utrata pracy.
      Trudno, jeśli ją stracę to spotkamy się na pewno w sądzie, a jeśli nie znajdę
      jej przez tą sprawę w układnej Zielonej Górze, to poszukam gdzie indziej może
      we Wrocławiu, a może w Poznaniu, jest tam niedaleko ładne przyjazne miasteczko,
      mam tam znajomych (SUCHY LAS)...niewiele mnie tu trzyma.
      Wszystkich śledzących wątek informuję, że wróce tu za jakiś czas, ale teraz są
      ferie i muszę odpocząć, a poza tym trzeba potomka wywięźć gdzieś na odpoczynek.
      No chyba, że dorwę się gdzieś do komutera... pozdrawiam i dziekuję wszystkim za
      pomoc w zbieraniu wszelkich materiałów. Wszystkim któży pytają o adres na jaki
      mogą wysłać rórzne informacje podaję adres:
      rozalkasp@yahoo.com.
      • Gość: Terra Klonecka Re: POMOCY dla CKUiP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.06, 13:55
        Witam państwa bardzo serdecznie, a zwłaszcza ciebie pusta puszko,
        która dużo hałasu robi;

Piszesz, cytuję „powiem szczerze” – myślę, że to zbyt perfidne łganie,
        którego żaden papier by nie przyjął ( masz więc szczęście, iż wykorzystujesz
        net), bo na szczerość cię nie stać. Pochwalasz nową władzę i liczysz z jej
        strony na pozytywne zmiany, co świadczy o niskich zdolnościach analitycznych
        twojego umysłu lub upodobaniu kabaretowym. Opisujesz różne sprawy, głosisz
        teorie fałszem i zawiścią podszyte, nie zastanawiając się nad tym,
        że po pierwsze – najbardziej szkodzisz sobie, gdyż posuwanie się do tego typu
        metod jeszcze nikomu nigdy na dobre nie wyszło, a po drugie, by przywoływać
        postacie, czy wydarzenia historyczne, najpierw należy zrozumieć ich sens.
        Swoim zachowaniem, bowiem, nie przypominasz myśli towarzyszących powstańcom,
        czy przedstawicielom ruchów niepodległościowych, a szujom i zdrajcom
        działającym na rzecz zguby intelektualno – moralnej naszego kraju.

Pozwolę sobie zacytować twoje słowa po raz drugi:
        „ Nie wspomnę już o zatrudnieniu córki :) w Urzędzie Marszałkowskim. Czy to
        przypadek, spróbujcie kochani absolwenci, zwłaszcza Ci broniący systemu w CKU
        otrzymać pracę w tym użędzie. Morze to i ze względu na kwalifikacje, bo
        niezaprzeczalne jest że zna doskonale niemiecki, ale czy ma na to odpowiednie
        kwalifikacje? A wsześniejsze zatrudnianie tej miłej bądź co bądź osoby w innych
        instytucjach zalerznych i współpracujących z CKU, to też przypadki, otwóżcie
        proszę oczy.”
        W tym fragmencie oceniasz zarówno moje wykształcenie, jak i charakter – za kogo
        się uważasz roszcząc sobie do tego prawo? Uwierz mi, że dla osób takich jak ty,
        świadomie nigdy nie jestem „sympatyczna”, a jeśli mowa o języku, to musisz
        także nim władać, by pozwalać sobie oceniać moje umiejętności – prawda?
        Przyznasz chyba, iż inaczej stanowiłoby to jedynie kolejne poświadczenie faktu
        wypowiadania się przez ciebie w kwestiach, na których temat nie masz pojęcia...
        hmm można by powiedzieć - ostry przypadek hipokryzji?

Kończąc tę żenującą sprawę pozwolę sobie poprosić cię, byś zarówno uwagi,
        jak i komplementy, bo o takie także się pokusiłaś, kierowała bezpośrednio do
        mnie t_klonecka@yahoo.com, bądź w oczy, o ile tak potrafisz.
        Natomiast w kwestii mojego zatrudnienia proponuję zwracać się do mojego
        pracodawcy, którym jest Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Bocheński
        (podejrzewam, że poradzisz sobie ze znalezieniem namiarów).

PS - Prokuratura wszczęła już postępowanie w sprawie o zniesławienie.

PS2 – Nauczono mnie, iż osobę odbiorcy pisze się w listach z wielkiej litery na
        rzecz szacunku, jednak w tym przypadku byłaby to zwykła nieszczerość...

Terra Klonecka
        • samoprawo2 Re: POMOCY dla CKUiP 18.02.06, 14:18
          Witam po przerwie, trochę odpoczełam i naładowałam swoje baterie. Teraz mam
          więcej zapału i chęci. W ogóle co to się porobiło, napisała Terra (pozwolę
          sobie mówić "na Ty", skoro pierwsza zaczełaś z tą formą) i prawie wszyscy
          zamilkli oprócz Afery (dziekuję ogromnie za wsparcie), co dwie głowy to nie
          jedna, dyrekcja i wysokie kierownictwo w CKU najlepiej to wiedzą i cięrzko im
          się rozdzielić. Troszkę Cię pocytuję Terro i na bierząco skomentuję, a końcówka
          będzie najciekawsza, więc proszę czytających o doczytanie do końca.

> Pochwalasz nową władzę i liczysz z jej
          > strony na pozytywne zmiany, co świadczy o niskich zdolnościach analitycznych
          > twojego umysłu lub upodobaniu kabaretowym.
          >
          Myslę, że obrarzasz obecną władzę, co również grozi postępowaniem
          prokuratorskim. Poza tym to co napisałaś świadczy o wysokim poczuciu
          bezkarności w postępowaniu przywoływanych tu w wątku osób.

> Opisujesz różne sprawy, głosisz
          > teorie fałszem i zawiścią podszyte, nie zastanawiając się nad tym,
          > że po pierwsze – najbardziej szkodzisz sobie, gdyż posuwanie się do tego
          > typu
          > metod jeszcze nikomu nigdy na dobre nie wyszło,
          >
          To brzmi jak groźba (to jest karalne, co będzie jak będę miała wypadek np.
          samochodowy), w dodatku zapewniasz mnie, że już nie raz w podobnych sytuacjach
          nigdy nikt nie doszedł sprawiedliwości i zawsze za to oberwał (to jakby
          przyznanie się do winy, ciekawe co na to Twoja mama)

> by przywoływać
          > postacie, czy wydarzenia historyczne, najpierw należy zrozumieć ich sens.
          > Swoim zachowaniem, bowiem, nie przypominasz myśli towarzyszących powstańcom,
          > czy przedstawicielom ruchów niepodległościowych, a szujom i zdrajcom
          > działającym na rzecz zguby intelektualno – moralnej naszego kraju.
          >
          Nie bardzo pamiętam jakie postacie historyczne przywołóję, ale jeśli już to
          wiedz, że zawsze postacie takie mają jakiś mniejszy lub większy wpływ na
          teraźniejszą żeczywistość. A slogany wypisane przez Ciebie bżmią jak cytat z
          haseł z czasów komunizmu.
          W nastepnym fragmencie poniosły Cię emocje i nie będę tego komentowała, a jeśli
          piszesz o hipokryzji i rozumiesz to słowo, to czytając wszystkie poprzednie
          posty powinnaś wyciągnąć wnioski, kto tu jest największym hipokrytą (wyjaśnię:
          dwólicowość, udawanie, fałszywość).

> Kończąc tę żenującą sprawę
          >
          Masz racje było to troszkę żenujące

> Natomiast w kwestii mojego zatrudnienia proponuję zwracać się do mojego
          > pracodawcy, którym jest Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Bocheński
          >
          Tak właśnie sugerowałam, przecierz to zdaje się bardzo dobry znajomy rodziny,
          więc nie widzę tu żadnych ani falszerstw ani kłamst z mojej strony.
          Poza tym mógłby się zainteresować dlaczego o 13.55 w dzień roboczy załatwiasz
          swoją prywatną sprawę. Przeczytanie i udzielenie odpowiedzi zajmuje conajmniej
          kilkanaście minut, jeśli nie więcej.A może takie masz przykłady w rodzinie. No
          tak, sprubójcie zastać dyrekcję CKU po godzinie 12-13, w ogromnej większości
          przypadkuw sie nie da, a sprubójcie dowiedzieć się w sekretariacie kiedy będzie
          dostępna... a może tyle służbowych spraw jest poza szkołą i się mylę. W takim
          wypadku prawa ręka kierownictwa bardzo sie przydaje.

> PS - Prokuratura wszczęła już postępowanie w sprawie o zniesławienie.
          >
          Właściwie, to juz nie mogłam się doczekać, aż coś zacznie się w prokuraturze
          dziać. Mam parę jeszcze ciekawych informacji na wiele tematuw, a jakoś nie
          mogłam się zmobilizować aby to tam zgłosić, będzie więc okazja. Poza tym jak
          zacznie się sprawa, to w końcu może i nasze niemrawe gazety zaczną coś węszyć.

> PS2 – Nauczono mnie, iż osobę odbiorcy pisze się w listach z wielkiej lit
          > ery na
          > rzecz szacunku, jednak w tym przypadku byłaby to zwykła nieszczerość...
          >
          Dobrze Cię nauczono i rozumiem Twoją reakcję, ale na początku napisałaś:

> Witam państwa bardzo serdecznie
          >
          myślę, że wszyscy to zrozumieją odpowiednio.
          Zresztą brakiem szacunku są obdarowywani prawie wszyscy pracownicy CKU
          codzinnie przez kierownictwo i dyrekcję i również przez WŁADZE SKORO NIC NIE
          ROBIĄ, ABY UKRUCIĆ TEN PROCEDER.
          Myslę, ze powinnaś czasem przemyśleć co piszesz.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka