Dodaj do ulubionych

Jak zorganizowac samodzielnie urlop za granica?

05.07.12, 14:25
Witam serdecznie

Chcialabym udac sie na rodzinne wakacje za granice w jakies fajne cieple miejsce (myslalam o Portugalii ale nie jest to mus). Slyszalam, ze taniej wychodzi gdy zaplanuje sie to samemu tzn bez pomocy biura turystycznego.

No i tutaj dla mnie pojawiaja sie schody gdyz nigdy nie robilam czegos takiego.
Rozumiem iz trzeba zarezerwowac miejsce w hotelu, kupic bilet lotniczy itp. Jak to jednak zgrac w czasie? A co z dojazdem z lotniska do hotelu?
Czy moglby pomoc mi w tejkwestii ktos doswiadczony?
Prosilabym o instruktaz "krok po kroku" i chetnie o podpowiedz stron internetowych np. ze sprawdzonymi hotelami oraz tych odnosnie biletow lotniczych smile

pozdrawiam serdecznie
Edytor zaawansowany
  • olka593 05.07.12, 16:07
    Witam,
    List jest taki miły, że odpowiadam. Nie ma rozwiązania "krok po kroku". Każdy turysta ma swoje sposoby i doświadczenia. Trzeba się niestety bardzo napracować "w internecie", aby znaleźć coś odpowiedniego. Jest wiele pięknych miejsc. Myślę, że warto zacząć od odpowiedzi na pytanie : ile pieniędzy mogę przeznaczyć na wakacje i jak długo mają one trwać. Samodzielna podróż wymaga pewnej odwagi i inwencji. Dobrze jest znać angielski komunikatywnie. Z połączeniami lotniczymi jest nienajgorzej, ale podróż z małymi dziećmi daje ograniczenia co do miejsca wylotu i ilości przesadek.
  • forumowaa 05.07.12, 17:29
    Dzieki, hmm, nie wiem czy mnie dobrze zrozumialas - mnie chodzilo o pomoc w zgraniu tego wszystkiego czasowo itp smile

Jak to wyglada w praktyce, tzn rezerwacja biletow lotniczych razem z hotelem itd. No i dojazd z lotniska do hotelu - jesli jedziemy z biurem podrozy to ok, nie musimy sie martwic. Co jednak gdy jest to podroz na wlasna reke?
    O takie wlasnie porady mi chodzilo, moze ktos podrozowal juz w ten sposob i moze podzielic sie swymi uwagami?
  • jorn 06.07.12, 12:18
    Tu masz przykładowy opis samodzielnej organizacji takiego wyjazdu.

Pozdrawiam
    --
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • piootr3 08.07.12, 19:01
    Wejdź na stronę i sobie poczytaj. Poza Tunezją wszystkie bilety lotnicze samodzielnie kupowane. Tunezja taniej wychodzi z biurem podróży.
    Najważniejszy jest pierwszy nocleg. Wpisz "gesthaus" i coś tam znajdziesz. Trudno cokolwiek poradzić jeżeli nie wiem gdzie i za ile. To wszystko zmienia. Można bardzo tanio, a można i drogo... Jakby co, to pytaj...
    Pozdrawiam
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • forumowaa 08.07.12, 22:08
    Piootr3, hmm, jak wygladaloby zorganizowanie takiej podrozy do Paryza na 3-4 dni? Jak to poskladac by bylo ok?

p.s. Jestes z Rybnika?
  • piootr3 09.07.12, 07:27
    Nie jestem z Rybnika. Okolice Warszawy.
    3-4 dni. To krótki wyjazd. Nie trzeba brać dużo rzeczy.
    Z Katowic latają tanie linie. Trzeba znaleźć sobie lot. Kiedy zabukujesz, szukaj noclegu. Paryż jest drogi, ale można coś znaleźć w gesthausach, wspólna sala nie jest droga. Raczej. Tam nic nie ginie. Nie spotkałem się, aby coś, ktoś ukradł z plecaka, czy jakieś rzeczy z łóżka. Tylko nie należy zostawiać pieniędzy na wierzchu, ale, chyba takich rzeczy nie muszę przypominać.
    W jakim terminie (miesiącu), chcesz jechać? Podaj przybliżoną datę, to może coś znajdę.
    Napisz ile możesz przeznaczyć pieniędzy i w jakich warunkach chcesz mieszkać.
    Gesthaus, to coś podobnego do naszych górskich schronisk. I warunki tam takie same. Można załatwić pokój w sali wieloosobowej za nieduże pieniądze, albo za duże (ale nie takie, jak za hotel) w pokoju dwuosobowym, czy pojedynczym.
    Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz na priva. Będzie wygodniej.
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • forumowaa 09.07.12, 10:51
    Myslalam o podrozy dla dwoch doroslych osob - na poczatek Paryz (na rozgrzewke smile). Wylot w pazdzierniku, listopadzie ew. grudniu - wszystko zalezy od najlepszej ceny biletu lotniczego.
    Ja jednak wolalabym chyba jakis niedrogi hotel - znajdzie sie cos w przystepnej cenie?
    Tu nurtuje mnie tez pytanie - jak organizuje sie transport z lotniska do hotelu? Taksowki wychodza chyba bardzo drogo?

p.s. Dzisiaj wyjezdzam na kilka dni wiec moge nie odpisywac, odezwe sie po powrocie smile
  • piootr3 09.07.12, 11:36
    www.biletylotnicze.pl/loty/zaplac/49bMpZL3t7ZkE3FDA8iNyEDLRDYHUvWfSm2P2ogEN8SUJu5AcTNF0A
    Tutaj masz, co znalazłem na sierpień. Płacąc kartą kredytową nie potrzebujesz ubezpieczenia.
    Co to znaczy "przystępna cena"?
    Taksówek się nie bierze, chyba, że masz dużo pieniędzy. Z każdego lotniska jeżdżą autobusy, albo jest metro.
    Wylot w tym terminie, co podajesz, nie będzie drogi, tryle, że trzeba upolować. Można sprawdzać w środę na stronie LOT - u (szalone środy). Albo tanią linią.
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • marlenarycyk 04.05.15, 22:18
    odnosnie lotow to polecam ci stronke www.travelagentinla.com, gdzie znajdziesz tanie bilety z wszystkich liniii lotniczych, mozesz zamowic hotele na calym swiecie, wynajac samochod w dowolnym miejscu oraz zrobic zakupy zwiazane z turystyka, np. przewodniki, mapy, aparaty fotograficzne, namiot, walizke, sprzet sportowy. Zajrzyj tam a na pewno sie nie zawiedziesz. Porownasz ceny, wybierzesz przewoznika, wydrukujesz potwierdzenie i smialo mozesz jechac na lotnisko. ja to przetestowalam, bylo bez klopotow. Polecam
  • Gość: lebbee IP: 104.248.148.* 15.08.19, 07:28
    Ja zawsze rezerwuje tanie bilety na stronie jetradar.p U nich zawsze znajdę loty wszystkich regularnych linii i tanich linii lotniczych, przez co nie muszę sprawdzać wielu stron.
  • piootr3 09.07.12, 11:56
    Jeszcze to: www.odyssei.com/forum/index.php?showtopic=91762
    Powinno być pomocne.
    Pozdrawiam - Piotr
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • piootr3 09.07.12, 12:15
    www.esky.pl/loty/zaplac/49bMpZL3t7aky1cK6LjUi7se1CaVQ6IJxQ46kM61KYCUJu5AcTNF0A
    Najpierw szukaj i kup bilet, a później załatwiaj sobie spanie.
    --
    www.plecakowcy.pl/
  • Gość: krzgie IP: *.cpe.netcabo.pt 01.08.12, 02:50
    Portugalia + samodzielna organizacja wyjazdu? Polecam mój poradnik krok po kroku, który pomaga i wyjaśnia, jak najlepiej zorganizować wyjazd samemu:

Jak samemu zorganizować wakacje i urlop? Porady i informacje krok po kroku

Pozdrawiam i powodzenia
  • jusytka 01.08.12, 11:15
    Ja niedawno wróciłam z samodzielnie zorganizowanych wakacji na Teneryfie, wyszło rzeczywiście sporo taniej niż z biura. Zaczęliśmy od przelotu, bo odległość duża i różnice w cenie biletów ogromne. Znaleźliśmy tani lot z Berlina (bezpośrednio), ale bukowaliśmy 8 miesięcy wcześniej. Potem korzystając z niemieckich portali (mają większy wybór hoteli) znaleźliśmy świetny hotel w doskonałej cenie, bo za starsze dzieci nic nie płaciliśmy nawet w opcji all incl, a atrakcji dla nich było sporo.
    Jeśli chodzi o transfer z lotnisko do hotelu i odwrotnie - wynajęliśmy samochód już na lotnisku za 15 euro dziennie, mieliśmy go do dyspozycji przez cały pobyt, a potem na lotnisku zwróciliśmy, koszt benzyny niemal o połowę niższy niż u nas.
    --
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców jedenastolatków
  • jorn 01.08.12, 11:28
    To w Polsce benzyna kosztuje ponat 9 zł za litr?
    --
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • jusytka 03.08.12, 13:00
    Nie, to tam benzyna kosztuje 1 Euro.
  • Gość: bell9 IP: *.toya.net.pl 12.09.12, 14:46
    > Ja niedawno wróciłam z samodzielnie zorganizowanych wakacji na Teneryfie, wyszł
    > o rzeczywiście sporo taniej niż z biura. Zaczęliśmy od przelotu, bo odległość d
    > uża i różnice w cenie biletów ogromne. Znaleźliśmy tani lot z Berlina (bezpośre
    > dnio), ale bukowaliśmy 8 miesięcy wcześniej. Potem korzystając z niemieckich po
    > rtali (mają większy wybór hoteli) znaleźliśmy świetny hotel w doskonałej cenie,
    > bo za starsze dzieci nic nie płaciliśmy nawet w opcji all incl, a atrakcji dla
    > nich było sporo.

My w tym roku podobnie, tylko że lecieliśmy na Rodos , też z Berlina. Hotele na angielskich portalach
    > Jeśli chodzi o transfer z lotnisko do hotelu i odwrotnie - wynajęliśmy samochód
    > już na lotnisku za 15 euro dziennie, mieliśmy go do dyspozycji przez cały poby
    > t, a potem na lotnisku zwróciliśmy, koszt benzyny niemal o połowę niższy niż u
    > nas.
    Na lotnisko/z lotniska z/do Polski jechaliśmy PolskimBusem za łącznie 86zł/obie strony/3 osoby.
    Dodam że wyszło nam duzo taniej niż z biura. Potwierdzam że bilety na samolot rezerwowaliśmy 8mcy wcześniej.
  • Gość: Ogofona IP: *.e-wro.net.pl 28.03.15, 10:11
    Zacznij od tego lektury www.nowiny.pl/lifestyle/106453-planuj-wczesnie-wakacje-i-oszczedzaj.html Planuj wcześniej, możesz podzielić kupowanie biletów na etapy. Ja na przykład chcąc jechać do Amsterdamu, najpierw wyszukałam tani transport do Berlina, a jakiś czas później była promocja z Berlina do Amsterdamu. Sporo zaoszczędziłam.
  • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.15, 10:13
    Kolejny spamer!!!
  • agnieszka_12345 03.04.15, 20:53
    Samemu zawsze wychodzi trochę taniej niż z biurem podróży. W tym artykule napisali kilka przydatnych wskazówek do samodzielnego podróżowania. Warto poczytać: www.moneygrabbing.co.uk/oszczedzanie/podroze/tanie-hotele/
  • Gość: podrozniczka88 IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.15, 08:59
    Tanie podróżowanie nie jest wcale trudne. Wymaga jedynie umiejętności dobrego organizowania i pamiętania o kilku prostych zasadach:

1. To termin wybiera Ciebie, a nie Ty termin!
    Najtańsze bilety lotnicze czy autobusowe nie zawsze będą na ten termin, który nam pasuje. Musimy być elastyczni. Rozumiem, że większość ma osób ma prace, ale bilety w najlepszych cenach najlepiej upolować na kilka miesięcy przed, więc dosyć odległy termin pozwala na wybłaganie szefa czy szefowej o kilka dni urlopu.

2. Noclegi rezerwujcie na ostatnią chwilę
    O ile bilety lotnicze, autokarowe czy kolejowe osiągają najtańsze ceny na długo przed wyjazdem, to w przypadku cen noclegów jest odwrotnie. Ten sam hotel rezerwowany na jutro może kosztować nawet o 75%-80% mniej niż jakbyś go rezerwowała na wyjazd w przyszłym miesiącu. Rezerwowałam kiedyś hotel w Rzymie. Gdy jakiś miesiąc przed wyjazdem sprawdzałem ceny w tym hotelu to za pobyt zapłaciłabym 1300zł, a gdy rezerwowałam go dzień wcześniej zapłaciłam tylko 345zł.

3. Korzystajcie z pomocnych stron
    W internecie znajdziecie sporo stron o tematyce taniego podróżowania. Dla mnie niezastąpione podczas planowania podróży są:
    www.fly4free.pl - myślę, że każdy już o nich słyszał, bardzo dobra strona o promocjach lotniczych, hotelowych itd.
    www.sknerusy.pl - ostatnio odkryłam tą perełkę , znajdziemy tutaj dużo pomysłów podróży na własną rękę (wszystko szczegółowo opisane jak, gdzie i kiedy zarezerwować, aby nie zapłacić zbyt dużo). Nazwa strony mówi sama za siebie. Fajny pomysł
    www.mlecznepodroze.pl - podobne do fly4free, loty, noclegi itd.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.15, 11:33
    do niedawna uważałam że trudno jest samemu zorganizować wakacje za granicą, ale jednak to nie jest nic trudnego, teraz jest sporo tanich połączeń, różnych promocji, a przy okazji na portalu z lotami można również zarezerwować hotel więc to też spora wygoda, ja dwa razy korzystałam już z portalu www.pansamolocik.pl a teraz widzę tam jeszcze więcej promocji, zobaczymy może uda się coś taniego zarezerwować, myślałam o Włoszech, albo czymś równie słonecznymsmile
  • verka87 04.05.15, 11:39
    tanie wakacje za granicą to przede wszystkim tanie loty, jest obecnie wiele promocji, ja myślałam o wczasach we Włoszech, albo jakimś innym słonecznym miejscu, ostatnio udało mi się kupić niedrogie bilety na www.pansamolocik.pl to teraz też może się uda, marzy mi się relaks
  • Gość: stoper IP: *.dynamic.mm.pl 13.07.15, 07:16
    A zastanawialiście się może nad kupnem mieszkania za granicą? Wiele osób uważa,że jest to bardzo duży koszt a często takie mieszkania wcale nie są takie drogie.
    Na stronie na przykład możecie sobie obecnie przejrzeć ceny mieszkań w Hiszpanii
    agnesinversiones.pl/
    Taki apartament kupicie o wiele taniej niż w Sopocie a tutaj macie praktycznie gwarantowaną pogodę przez większość miesięcy w roku. Dodatkowo nie musicie płacić za hotel.Tak wiec wakacje dla całej rodziny będą o wiele tańsze. 2 pokoje można kupić już od 80 tys . euro.
  • Gość: minnie IP: *.olsztyn.mm.pl 11.05.15, 22:08
    Dzień dobry, oferuję pomoc w zorganizowaniu wakacji w Hiszpanii. Zapraszam na stronę www.podroze-po-hiszpanii.weebly.com
  • pratoka 15.05.15, 20:17
    Najwięcej zaoszczędzisz na wylocie i hotelu (pensjonacie czy innym lokum) - tu polecam Ci zerknąc na traveloppa.com - stronę, gdzie wszystko załatwisz w jednym miejscu.
    Weź odpowiednie leki - te zazwyczaj są drogie i ubezpiecz się - wtedy nie stracisz za wizytę u lekarza. Kup w Polsce odpowiednie filtry do wody to zaoszczędzisz na wodzie, która w upalne dni jest niezbędna

--
    Idź swoją ścieżką, a psy niech szczekają
  • kubub1 29.05.15, 00:11
    Tanie podróżowanie nie jest wcale trudne. Wymaga jedynie umiejętności dobrego organizowania i pamiętania o kilku prostych zasadach:

1. To termin wybiera Ciebie, a nie Ty termin!
    Najtańsze bilety lotnicze czy autobusowe nie zawsze będą na ten termin, który nam pasuje. Musimy być elastyczni. Rozumiem, że większość ma osób ma prace, ale bilety w najlepszych cenach najlepiej upolować na kilka miesięcy przed, więc dosyć odległy termin pozwala na wybłaganie szefa czy szefowej o kilka dni urlopu.

2. Noclegi rezerwujcie na ostatnią chwilę (najczęściej)
    O ile bilety lotnicze, autokarowe czy kolejowe osiągają najtańsze ceny na długo przed wyjazdem, to w przypadku cen noclegów jest odwrotnie. Ten sam hotel rezerwowany na jutro może kosztować nawet o 75%-80% mniej niż jakbyś go rezerwowała na wyjazd w przyszłym miesiącu. Rezerwowałam kiedyś hotel w Rzymie. Gdy jakiś miesiąc przed wyjazdem sprawdzałem ceny w tym hotelu to za pobyt zapłaciłabym 1300zł, a gdy rezerwowałam go dzień wcześniej zapłaciłam tylko 345zł. Oczywiście, należy pamiętać, że co kraj to inne zasady, więc najlepiej sprawdzić ceny dla różnych terminów i zobaczyć jaka jest zasada w danym kraju.

3. Korzystajcie z pomocnych stron
    W internecie znajdziecie sporo stron o tematyce taniego podróżowania. Dla mnie niezastąpione podczas planowania podróży są:
    www.fly4free.pl - myślę, że każdy już o nich słyszał, bardzo dobra strona o promocjach lotniczych, hotelowych itd.
    www.sknerusy.pl - ostatnio odkryłam tą perełkę smile, znajdziemy tutaj dużo pomysłów podróży na własną rękę (wszystko szczegółowo opisane jak, gdzie i kiedy zarezerwować, aby nie zapłacić zbyt dużo). Nazwa strony mówi sama za siebie. Fajny pomysł
    www.mlecznepodroze.pl - podobne do fly4free, loty, noclegi itd.
  • Gość: misia123 IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.15, 08:42
    Ja na początku bałam się sama organizować wyjazd, bo o czymś zapomnę, bo sobie nie poradzę. Można kupić oddzielnie lot, oddzielnie noclegi, oddzielnie ubezpieczenia. Ale ja korzystam z platforymy takiej all in one Traveloppa, że w jednym miejscu dopasowuję sobie wszystkie elementy do mojego wyjazdu. Raz zarezerwowaliśmy i teraz już podróżujemy tyko tak, bez biura podrozy i z góry narzuconej organizacji.
  • ametystowa.pani 15.10.15, 10:38
    to my odpuściliśmy sobie samolot. Czasem można też i bliżej. W te wakacje mieliśmy dwa wypady i jeden na własną rękę drugi z biurem. Ten samodzielny zorganizowaliśmy na razie nie za daleko. Noclegi w punkcie wypadowym w Polsce-tanie domki. Z niego zwiedziliśmy sobie Wrocław z afrykarium, Szklarską porębę i dalej W Czechach skalne miasto, wjazd na śnieżkę, Pragę, jeden dzień w Dreźnie. Byliśmy z dziećmi to skupialiśmy się na atrakcjach dla nich. Bardzo oszczędny, intensywny tydzień zwiedzania. Każdy dzień gdzieś indziej.
    W przyszłym roku też chcemy samochodem Dania-Niemcy. W planach Legoland, Kopenhaga, w Niemczech safari, Berlin- wszystko z dziećmi i pod dzieci. Noclegi planujemy poszukać choćby przez biuro typu Neckermann- bo noclegi przy parkach mają. Trzeba będzie nocować w kilku miejscach.Zobaczymy jak z cenami. Druga wycieczka już bez dzieci chyba do Londynu- sami bądź z biurem ale też nie samolotem. Językowo nie jesteśmy orłami ale tyle o ile się da. Ale to tylko w "najbliższej okolicy" Dalej to już bym się autem nie tłukła.
    Portugalia to chyba bym w ogóle poleciała na city-break z regentem lub itaką.

--
    "Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." William Shake­speare
  • glonia1316 25.03.16, 16:43
    witam, zapraszam do siebie na wczasy. Grecja Peloponez. Organizuje noclegi mam domy do wynajęcia w konkurencyjnych cenach bez pośredników. Zapraszam na swoja stronę na FB Grecja wczasy noclegi organizacja pobytu. jestem Polską, mieszkam w Grecji ponad 20 lat. Zajmuję sie turystyką. Chciałabym zeby polscy turyści poznali ten spokojny uroczy zakatek. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem odpowiem . kontakt ze mna na skype lub FB lub wakacjelutraki@hotmail.com
  • albertosponza2 01.04.16, 21:00
    Witam, prosze Pani jezdzilem w ten spos?b tylko z zona przez 40 lat i to wtedy, gdy byly wizy do wielu kraj?w, gdy nie bylo internetu, a jedynie czytalem przewodniki i czasopisma turystyczne. O ile interesowalyby Pania wakacje we Wloszech narazie poludniowych, gdzie moglaby Pani polaczyc zwiedzanie z opalaniem sie, w kwaterze prywatnej raczej taniej jak na tamtejsze warunki prosze do mnie napisac albertosponza@yahoo.it Alberto
  • Gość: Hania54 IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.16, 22:30
    My zawsze jeździmy na własną rękę. Cena takiego wyjazdu to bardzo często połowa lub mniej tego co znajdziemy w katalogu biura podróży. W poszukiwaniu inspiracji polecam stronę: www.sknerusy.pl . Fajna strona o podróżach na własną rękę. Tylko propozycje samodzielnych wyjazdów. Wskazówki gdzie kupić bilety, nocleg itd, a wszystko organizujemy sami. Gorąco polecam! Byłam już tak we Włoszech, Czechach i na Mauritiusie.
  • Gość: marys IP: *.play-internet.pl 20.06.16, 20:35
    Najlepiej pod namioty, za granicą mamy pogode gwarantowaną na taki wyjazd.Polecam rezerwacje przez tą stronke.
    konsulting.ebrokerpartner.pl/short/36r5b
    Płacimy za cały namiot a nie od osoby.Ja z grupką 5 znajomych pojechałam za 1700 zl do chorwacji za 7 dni to wyszło śmieszne 280 zł od osoby.Taniej niż nad polskim zimnym morzem
  • kaminowa7 27.10.16, 17:23
    ja tez przez pewien okres sama planowalam wakacje, ale teraz zauwazylam,ze ceny w biurach poszly w dol z uwagi na obecna sytuacje w turystyce miedzynarodowej wiec ostatnio znow wrocilam do podrozowania z biurami. Moge polecic stronke bajecznewakacje.pl/ tam znalazlam Teneryfe na tydzien hotel 4* All za 1500zl wiec polecam wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka