Dodaj do ulubionych

Gdzie szukać i od czego zacząć?

02.04.16, 19:27
Cześć wink Szukam osób, które miały okazje brać udział w wymianach zagranicznych, wyruszać w organizowaną samodzielnie podróż i ogółem mają chociażby minimalną wiedzę i doświadczenie w tych sprawach. Chciałabym wiedzieć z jakiego transportu najlepiej korzystać, skąd brać dobre informacje na temat miejsc, do których chcemy wybyć, na co się przygotować. Albo znacie inne miejsca w internecie, gdzie można się czegoś w tym temacie dowiedzieć?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.16, 12:04
    Wyszukiwarka nie gryzie, w necie jest mnóstwo informacji, na forum również.
  • aliaszewska 03.04.16, 13:44
    Zdaję sobie sprawę bardzo dobrze z istnienia wyszukiwarki jednak po coś jest forum, gdzie można się dowiedzieć czegoś nowego od ludzi. Dzięki za informację wink
  • gabrysiowe.podroze 03.04.16, 13:13
    Myśle, ze nie napisałaś dość ważnej rzeczy, a mianowicie jakiego rodzaju podróż cię interesuje? W Europie, Azji? Chcesz podróżować jak najtaniej czy kasa nie stanowi większego problemu. Chcesz zwiedzać czy leżeć na plazy? Pytanie jest bardzo ogólne i trudno na nie odpowiedzieć kilkoma zdaniami. My od lat sami organizujemy sobie wakacje (z dzieckiem Europa i Azja, zapraszam na bloga gdzie opisujemy wszystko łącznie ze sporo ilością informacji praktycznych gabrysiowepodroze.com )
    Generalnie jeżeli chcecie lecieć samolotem to ja polecam skyscanner.com albo strony tanich linii lotniczych (no Wizz Air nie ma na skyscanner). Hotele można wyszukiwać na bookings.com hotels.com pora tym dość popularne jest ostatnio airb&b.com (bardzo fajna opcja, my tak mieszkaliśmy w Portugalii). Jeżeli chcesz oszczędzić na noclegach to moze wartko sie zalogować na couchsurfing.com i szukać darmowych noclegów i kogoś na kanapie.
    A co do informacji na temat miejsc w które chcecie sie wybrać, to o prostu trzeba googlowac. Jest masa blogów i stron o podróżach. Poza tym zawsze tez warto siegnąć po tradycyjny przewodnik książkowy smile
    Powodzenia!
  • aliaszewska 03.04.16, 13:43
    Słusznie. Trochę sprecyzuję. Dziękuję i zaraz zajrzę na bloga smile
  • Gość: bart92 IP: *.noc.fibertech.net.pl 07.04.16, 13:29
    Jeśli chodzi o wyszukiwanie hoteli, to polecam bidroom.com - od cen booking.com czy hotels.com jest tam 5% zniżki, więc wychodzi taniej
  • aliaszewska 03.04.16, 13:50
    Trochę poprawiając treść zależy mi oczywiście na niskobudżetowym podróżowaniu, a co do celu podróży nie mam konkretnego. Być może na początek powinnam zacząć od Europy ale nie wykluczam podróży poza wink I przede wszystkim zwiedzanie, nie sam relaks, odpoczynek i wylegiwanie na plaży smile
  • Gość: MajkaCzyz IP: *.amplus.net.pl 19.04.16, 16:25
    Jeśli chodzi o tanie podróżowanie to najlepiej mieć właśnie pomysł i plan na wyjazd, czy to ma być podróż na dłużej, czy bardziej weekendowy wyjazd, jak zaplanujesz sobie jak dojechać i gdzie spać to masz szanse wybrać najkorzystniejszą opcję, zarezerwować coś wcześniej w mniejszej cenie, albo trafić na promocję. Jeśli chodzi o podróż po Europie to najlepiej na dobry początek zacząć od krajów sąsiedzkich, a później jak już będziesz wiedziała jak to wygląda i na co musisz być przygotowana, wybierać dalsze cele podróży. Ja od kilku dobrych lat zamawiam sobie bilety z Ecolines, jak zobaczę promocję na bilety to zamawiam, a później obmyślam kolejne elementy podróży, jak nocleg i plan zwiedzania. Do tej pory wszystkie moje podróże przebiegały bez problemów, płaciłam niewiele, a czułam się jak w pierwszej klasie, z wygodnym miejscem, działającą klimatyzacją i wi-fi.
    Jeśli chodzi o nocleg, to dobrym pomysłem jest wykorzystanie "spania na kanapie" u kogoś, wtedy kosztuje Cię to przysłowiowy uśmiech, a bardzo często można poznać ciekawych ludzi, a niektórzy z nich zostaną Twoimi znajomymi na dłużej, zapewniam Cię wink
  • gitarzysta80 08.10.16, 14:03
    Jesli chodzi o środek transportu to wedlug mnie dobrą opcją są autobusy. Ja akurat najczesciej podrozuje z Ecolines i zawsze jestem zadowolony z wyjazdu. Oczywiscie najtaniej bedzie na stopa, ale skoro dopiero zaczynasz przygodę z podrozami to lepiej jednak postawic na sprawdzony i bezpieczny srodek transportu smile A co zobaczyc- najlepiej śledzić blogi i tam szukac inspiracji wink
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.16, 21:23
    Spadaj spamerze!!!
  • justyna.kolodziejczyk 16.10.16, 22:11
    To zależy od miejsca gdzie chcesz jechać. Na początek zainwestowałabym w dobry przewodnik i mapę. Przewodnik podaje zazwyczaj informacje podstawowe, typu jak się gdzieś dostać, jakie są formalności wjazdowe, waluta, ceny na miejscu, gdzie można spać, co zwiedzać. Jak już będziesz miała taki wstępny pomysł to wtedy reszty szukaj w internecie. Jest mnóstwo stron internetowych prowadzonych przez Polaków mieszkających za granicą i blogów podróżniczych z wpisami "co warto wiedzieć". One powinny wzbogacić Twoją wiedzę książkową. smile Myślę, że jak zaczniesz czytać to tak się wciągniesz, że potem wręcz będziesz czuła, że czytasz ciągle to samo. To znaczy, że jesteś gotowa do podróży! smile Powodzenia. smile

--
    turystycznemyslenie.blogspot.com - Poradnik Turystycznego Myślenia - blog turystyczny - moje podróże i turystyczne inspiracje (na przykład wspaniałe książki podróżnicze)! Zapraszam do czytania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka