• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Uszkodzenie ucha patyczkiem.../możliwe???

• 12.02.07, 22:03
    Czyściłam po kąpieli patyczkiem synkowi uszko i nagle ruszył głową.
    Patyczek mógł się dostać na głębokość ok 1 - 1,5cm.
    Strasznie sie rozpłakał, aż sie zanosił....

Boże!!! Jestem przerażona!!! Mogłam mu zrobić krzywdę????

Ledwo zasnął, cały czas trzymając sie za uszko...

Czy ktoś miał podobną sytuacje podobną sytuację???
    Powinnam pójść z nim jutro do lekarza??

--
    Marta i Oliwier (13.04.05)
    Edytor zaawansowany
    • 13.02.07, 00:32
      rany !!?? ja dzis zrobilam podobną krzywde córeczce, po kapieli i umyciu włosów
      w uszkach az sie błyszczało od woskowiny, kiedy czysciłam jej pałeczka
      higieniczna nagle krzykneła i ruszyła głowką , nie płakała, mówiła ze zabolało
      ją tylko w tym momencie gdy krzyknela a potem już wcale, ale kiedy zajrzałam do
      środka uszka, zobaczylam tam głebiej krew - nie wiecej niż kropelke... tez
      jestem przerazona, szeptałam jej za uszkiem zeby sprawdzic czy słyszy -
      słyszala, ale i tak sie boje ze cos jej uszkodziłam... jutro sprobuje sie
      umówic prywatnie do laryngologa zeby sprawdził jej uszko...
    • 13.02.07, 19:58
      Byłam z córeczka u laryngologa, na szczescie nic powaznego, uszkodzona scianka
      ale za to zaledwie milimetr od błony bebenkowej. Larygolog wlozyla jej do ucha
      wacik z antybiotykiem i kazala obserwowac dziecko, dodala ze nie powinno sie w
      ogole czyścić uszu wewnątrz, i ze te patyczki nie służą do czyszczenia uszu, a
      woskowina sie sama bedzie wykruszać na zawnatrz. Od dziś moje dzieci beda
      chodzic z uszkami oblepionymi woskowiną wewnatrz tyle ile sie tego tam narobi,
      a ja bede to olewać i sprawdzc tylko czy sie juz wysypuje na małzowine, nie
      wloze im juz nigdy patyczka do uszu i wy tez tego nie róbcie, ważniejszy słuch
      niz czyste uszy w środku!!!
    • 14.02.07, 18:10
      :) mój syn gdy miał 3 latka bawiąc się patyczkiem zrobił sobie nie małą
      krzywdę!!:(otóż gdy miał patyczek w uchu niechcący przewrócił się na łóżku i
      wbił sobie dość mocno na tyle że przebił tam jakąś błonkę . Po kilku godzinach
      popłynęło mu sporo krwi. Zaczęłam leczenie u laryngologa bo przeraziłam się nie
      na żarty!!Miałam kilka wizyt u laryngologa miał dużo badań pod mikroskopem ale
      jakoś się udało !! Gdyby ta błona nie zrosła się groził nam zabieg. Ja ci radzę
      żeby jednak to ucho obejrzał lekarz. Do dziś mój synek nie problemów ze
      słuchem(minęły 4 lata) za to mój młodszy syn ma perlakowe zapalenie ucha i
      będziemy mieć operację we wtorek(20.02)choroba ta może zrobić naprawdę duże
      szkody w uchu!! niestety mój synek już prawie na to ucho nie słyszy , a przyczyn
      tej choroby może być naprawdę dużo.Lekarka nam mówiła ze perlakowe zapalenie
      ucha może spowodować nawet woda która po kąpieli nie wypłynęła z ucha a choroba
      jest trudna do rozpoznania bo nie towarzyszy jej ból (bynajmniej na
      początku).Dlatego radzę tobie byś nie zwlekała z tym i udała się do lekarza!
      pozdrawiam
      • 18.02.07, 21:59
        mi kiedys laryngolog powiedzial ze gdyby ludzie przestali uzywac patyczki
        higieniczne to wiekszosc laryngologow bylaby bezrobotna.. zdecydowanie mi
        zabronil uzywania ich....

jednak nie posluchalam bo .. myje glowe rano i nosze aparaty sluchowe ( a te sa
        bardzo wrazliwe na wilgoć) tak wiec musze osuszyc ucho... ale staram sie to
        robić w spokoju w lazience na sojacy kiedy jestem sama....

generalnie doradzaja zwykl czyszczenie w domu parafina jak juz sie ucho zatka...
        lub po prostu polezenie pod woda w wannie ... teraz sa srodkio rozpuszczajace
        woskowine...ale dla doroslych z tego co wiem...

pozdrawiam...
        --
        www.poronienie.pl
    • 09.04.07, 13:57
      JAK NAJSZYPCIEJ UDAJ SIĘ DO LARYNGOLOGA NAJLEPIEJ DO SZPITALA KTÓRY MA
      MIKROSKOP BO MOŻE USZKODZIŁAŚ BŁONE BĘBENKOWĄ A TO NIE PRZELEWKI
    • 10.05.07, 17:09
      Mi palni laryngolog bardzo dawno temu powiedziala że te patyki do nie są do
      uszu tym można-ale zrobić sobie krzywdę ew. do nosa lub do kosza biegnij do
      lekarza jeśli nie jest za późno
    • 16.03.16, 15:33
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.