• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

błękitna linia tp sa to tel stacjonarny czy nie ? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.10, 13:32

Witam . Czy telefon błękitnej linii tp sa to dla Ery tel stacjonarny czy nie ?
    Mam na koncie tak-taka pieniądze i dodatkowe minuty między innymi na tel. stacjonarne ?
    Po rozmowie z błękitną linią zniknęły mi z konta złotówki -ok 1 zł za minutę pomimo , że mam dodatkowe minuty na stacjonarne i tel era ?

Zaawansowany formularz
    • 09.12.10, 17:28
      www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/kontakt/552295/;jsessionid=712865AB2D784BF6DC81AE746F01CA35.portal02;PSID=712865AB2D784BF6DC81AE746F01CA35.portal02
      • Gość: ~eratakman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.10, 17:44
        Niewiele mi daje ten link. Pytałem czy błękitna linia tp 19393 jest numerem telefonu stacjonarnego ? Inaczej mówiąc czy dzwoniąc z era tak-tak mam płacić jak za połączenie z telefonem stacjonarnym , komórkowym innego operatora czy jeszcze inaczej ?
        • Gość: wika IP: *.236.spine.pl 10.12.10, 12:04
          Błękitna linia należy wg mnie do tzw. infolinii. A za połączenia ztakimi numerami płaci się inaczej niż za numery stacjonarne.
          Informacja jaką znalazłm na stronie TP:

"Komu proponujemy usługę?

19393 - ile zapłacisz za połączenia

•połączenie z telefonu stacjonarnego tp oraz z automatu telefonicznego tp jest bezpłatne
          •połączenia z telefonu komórkowego - opłata zgodna z cennikiem operatora danej sieci komórkowej

połączenie z sieci innych operatorów
          Osoby, które dzwonią spoza sieci TP mogą skontaktować się z błękitną linią tp wybierając numer 801 179 894 - koszt połączenia to cena jednego impulsu operatora, bez względu na długość rozmowy

połączenie z sieci komórkowych
          •Osoby, które dzwonią z sieci Orange mogą skontaktować się z błękitną linią tp wybierając numer 19393 - koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora,
          •Osoby, które dzwonią spoza sieci Orange mogą skontaktować się z błękitną linią tp wybierając numer 19393 poprzedzony dwucyfrowym numerem kierunkowym swojej strefy numeracyjnej, np. 2219393 - koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora danej sieci komórkowej "
          • Gość: ~eratakman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.10, 14:37
            Dzięki za odpowiedź.
            Infolinia w danej sieci ma to do siebie ,że zwykle jest darmowa lub płaci się jeden impuls za czas rozmowy na tym głównie polega to że płaci się inaczej moim zdaniem .
            Problem według mnie polega na tym każda infolinia danej sieci (oprócz sex tel itp. ) nie powinna być traktowana gorzej niż normalny telefon danej sieci.
            Dzwoniąc z „era tak tak „ oczekuję że przynajmniej policzą mnie jak za rozmowę z telefonem stacjonarnym. Rozliczenia są między operatorami sieci telefonicznych i zależą od tego ile dany operator wymaga od drugiego za połączenie ,wątpię aby tp wymagała szczególnych opłat za takie połączenia od sieci komórkowych ?
            Dlaczego mając awarię telefonu tp i dzwoniąc z ” tak taka „ mam płacić kilkanaście zł za rozmowę tak jak bym dzwonił np. do sieci PLUS. Myślę że era mnie po prostu orżnęła.
            Myślę, że dzwoniąc np. na infolinię ery z telefonu stacjonarnego zapłacę nie więcej niż wynosi stawka za połączenie z telefonem komórkowym a nie np. z jakimś sex telefonem, może ta błękitna linia tp s.a. jest czyś takim dla ery ?
            Jeszcze większy problem jest ze skype-m bo w ogóle nie mogę połączyć się z błękitną linią chociaż chciałbym płacić za każdą minutę rozmowy jak z połączenie z telefonem stacjonarnym bo skype nie obsługuje numerów skróconych.

Czasami to myślę że każdy skrócony nr telefonu typu błękitna linia tp powinien mieć swój odpowiednik normalnego 7 cyfrowego numeru telefonu i wtedy bez problemu mógłbym zadzwonić z innej sieci czy Skypa płacąc jak za połączenie z telefonem stacjonarnym bez żadnej łaski.
            • Gość: Gosc IP: *.dynamic.ppp.asahi-net.or.jp 26.02.11, 17:11
              Właśnie udało mi się zadzwonić ze Skype na błękitną linię! Oto numer: +48 22 19393 00

Byłem już nieco sfrustrowany bo przebywam obecnie zagranicą i Skype to mój podstawowy sposób na tanie połączenia do Polski.

TPSA podaje numer błękitnej linii dla osób dzwoniących z zagranicy ale to jest ten sam skrócony numer tylko z kierunkowym do Polski i strefą Warszwską (0048 22 19393). Niestety Skype nie rozpoznaje skróconych numerów, nie można się też dodzwonić na infolinię 801.

Udało mi się ''oszukać" Skype'a dopisując dwa zera na końcu. Zadzwoniłem na +48-22-19393-00 i odezwała się błękitna linia :)

Pozdrawiam
              • Gość: Mike IP: *.lns20.mel6.internode.on.net 08.02.12, 05:44
                stary wybawiles mnie, bo tez szalu dostawalem ze skype - kazdy numer z ich www byl nierozpoznawalny. Dzieki za info ! musze sobie gdzes zapisac zebym mial na przyszlosc :)

POzdro,
                M.
              • Gość: zybbigb IP: *.bb.sky.com 26.06.12, 17:22
                numer 19393 nie dziala
                ale +48 22 19393 00 i polaczenia realizowane przez skype

pozdrawiam
            • Gość: wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.12, 17:02
              Byłe TP posiada numer stacjonarny (niestety nie pamiętam dokładnie ale zaczynał się od kierunkowego 32) Dzwonili do mnie na kom. mającą blokadę poł. zastrzeżonych. Zapisałem ten numer i teraz w razie potrzeby dzwonię na w/w numeri jest ok.
        • 10.12.10, 17:36
          Niewiele daje ten link, ale jak ktoś zacytował z niego to postarałeś się o dziękuję...
          • Gość: ~eratakman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.10, 18:26
            Przepraszam i też dziękuję.
            • 10.12.10, 23:16
              Nie gniewam się i serdecznie pozdrawiam :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.