Rachunek na minus na telefonie na karcie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przebywam za granica, musialam sprawdzic poczte i wlozylam karte sim operatora Heya do mojego internetu usb. Chyba surfowalam z 4 minuty i zdziwilam sie, ze po wyjeciu karty i przelozeniu do telefonu stan rachunku byl taki sam.
    Niestety kilka minut potem na stanie rachunku bylo - 6 zl. Doladowalam karte kwota 30 zl i nadal nic. Nie moglam wykonywac polaczen wychodzacych. Napisalam do operatora i co sie okazalo - rachunek na karcie wyniosl -360 zl !!!!!
    Czy to mozliwe, abym miala minusowy stan telefonu na karte? Karta nie jest zerejstrowana, uwazam, tak jak to jest u niemieckich operatorow ze powinno mi po prostu przerwac polaczenie kiedy kwota przekroczy stan doladowania.
    Przeciez to absurdalne !!!!
    • Gość: Derek IP: *.e-wro.net.pl 03.08.11, 23:08
      już kiedyś miałem z 2 razy minus (tak tak). Ale na jakieś minimalne typu 2, 3 zeta.
      Jak doładowywałem potem za 30 to po doładowaniu było 27 na koncie.
      No ale skoro ja zrobiłem na pare zł to w roamingu pewnie da się nastukać bardziej na minus.
      Ciesz się, że ich na tyle naciełaś. Kup sobie nowy strater i tyle. Tylko kłopot z podawaniem znajomym nowego numeru.
      • Gość: Anita Sar IP: *.zd.sachsen.de 04.08.11, 10:22
        A myslicie ze mnie nie znajda? Doladowywalam konto z mojego rachunku bankowego.
        Nie ciesze sie, ale mnie to wkurza, ze mozna miec karte na minusie.
        • Gość: Derek IP: *.e-wro.net.pl 04.08.11, 22:34
          >A myslicie ze mnie nie znajda? Doladowywalam konto z mojego rachunku bankowego
          Kiedyś doładowałem kochance. Do dziś mnie męczy to, że będzie mnie chciała pewnego dnia znaleźć ;)
          A tak poza tym to powiesz, że to nie Twój numer i doładowywałaś bezdomnemu z osiedla bo ładnie prosił. Niedawno na tym forum ktoś pisał, że przez pomyłke (pomylił jedną cyfre) doładował cudzy numer.
          Teoretycznie jest tak, że przy używaniu telefonu, IMEI telefonu jest wysyłane do sieci. No i jak teraz włożysz do tego tel zarejestrowaną kartę (abonament na przykład) to mogą Cie znaleźć po danych na jakie jest zarejestrowana karta.
          Jak wrzucisz kolejny pre paid to już nie tak łatwo.
          Mnie zastanawia, czy z prawnego punktu widzenia można mieć to w nosie i że to ich wina i to sieć powinna blokować na czas. Może gdzieś coś piszą w jakichś regulaminach.

Tu masz podobny problem, tylko, że koleś siedział na necie i sobie zrobił debet.
          telepolis.pl/forum/printview.php?t=49846&start=0&sid=769c1a937210949e3010755ba762c329
    • Gość: htrhtrh IP: *.chelm.mm.pl 07.08.11, 16:59
      Takie rzeczy to Tylko w niemieckiej firmie sa możliwe jaka jest Deutsche Telekom czyli T Mobile?/Heyah :P
      Ale takie debety na numerze to u nich norma. Napisz reklamacje jak chcesz zachować ten numer. To ich wina że do tego dopuszczają.
    • To jest możliwe. Połączenia w roamingu naliczane są z opóźnieniem, a net to prawdziwy killer. Net żre kasę z konta, dopóki się nie rozłączysz, nawet jeśli nie ma środków na koncie (dzięki czemu wspomniane konto wchodzi na minus i jak zadłużenie jest większe niż 6 złotych, to telefon i tak tego nie pokaże, dopiero operator powie ci, jaka jest rzeczywista kwota na minusie). Tak jest i nic się na to nie poradzi. Następnym razem będziesz mądrzejsza ;-)

Trudno mi uwierzyć, że nabiłaś sobie taką kwotę z kilka minut połączenia z netem, ale ok, załóżmy, że tak było. Teoretycznie możesz wyrzucić kartę, a w praktyce może być różnie.
      • Gość: Zygfryd IP: *.xdsl.centertel.pl 10.08.11, 12:20
        W roamingu zagranicznym jest to możliwe, tym bardziej, że jeśli w e-mailu było dużo załączników to spokojnie 20MB można było w ten sposób pobrać... Szczerze mówiąc z prepaid to na terenie Europy najlepiej jednak korzystać z t-mobile, tam są pakiety transmisji danych w roamingu.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.