Dodaj do ulubionych

Wymiana "zamkniętych" baterii

27.09.12, 10:37
Przymierzam się do zmiany telefonu.
Będę celował pewnie w jakąś Xperię (P, S lub być może T).
Z tego co się zorientowałem wszystkie mają zakrytą baterię i nie można się do niej dostać tak jak w zwykłych telefonach. Jak rozumiem cel producenta jest prosty, żeby zmusić do kupna nowego telefonu po upływie gwarancji albo do skorzystania z serwisu w celu wymiany, co pewnie byłoby sporo droższe, niż wymiana jaką można by sobie samodzielnie przeprowadzić z tradycyjną baterią.

Jak w praktyce może wyglądać żywotność tych baterii a potem ewentualne koszty wymiany (niekoniecznie w serwisie producenta)?
Edytor zaawansowany
  • Gość: tyrty IP: *.dynamic.chello.pl 27.09.12, 15:34
    znajdziesz w google jak wymienc baterie
  • Gość: bubu IP: *.dynamic.chello.pl 27.09.12, 15:35
    www.sonyericsson-world.com/topic/2521-zobacz-jak-wyciagnac-baterie-z-sony-xperia-s-video/
  • Gość: bubu IP: *.dynamic.chello.pl 27.09.12, 15:37
    forum.android.com.pl/f643/jak-rozebraae-sony-xperia-p-203325/
  • jurek7 27.09.12, 16:28
    Gość portalu: tyrty napisał(a):

> znajdziesz w google jak wymienc baterie

To wiem, ale akurat nie pytałem o instrukcję wymiany, szczególnie, że dopiero się przymierzam do zakupu. Chodziło bardziej o podzielenie się doświadczeniami co do żywotności baterii w tego rodzaju telefonach i kosztów wymiany.
  • wicehrabia.julian 27.09.12, 21:37
    jurek7 napisał:

> To wiem, ale akurat nie pytałem o instrukcję wymiany, szczególnie, że dopiero s
    > ię przymierzam do zakupu. Chodziło bardziej o podzielenie się doświadczeniami c
    > o do żywotności baterii w tego rodzaju telefonach i kosztów wymiany.

baterie wbudowane mają podobną żywotność do wymienialnych (bo to są te same baterie) sęk w tym, że trudniej się do nich dostać, po zużyciu się baterii najlepiej zanieść do pierwszego lepszego serwisu i na poczekaniu taką wymienią, trzeba tylko kupować oryginał a nie dupiane zamienniki

nowoczesne baterie wytrzymują 3-4 lata używania, prędzej wymienisz telefon niż będziesz musiał wymieniać baterię z powodu spadku jej pojemności

--
    Nie zniosę tego dłużej
  • Gość: f IP: *.xdsl.centertel.pl 13.11.12, 15:14
    Zębami wygryź :))
  • Gość: dzony IP: *.pools.arcor-ip.net 28.06.14, 17:05
    ty brudasie
  • Gość: tera IP: *.toya.net.pl 22.02.18, 13:28
    tu znalazlem info o wymianie baterii
    naprawatelefonowwarszawa.pl/serwis-samsung/wymiana-baterii/
  • Gość: utek IP: *.toya.net.pl 16.03.18, 12:57
    dla apple znalazlem tutaj dobry serwis
    serwisproduktowapple.pl/serwis-iphone/wymiana-baterii-iphone-warszawa
  • szpa425da 24.05.18, 13:36
    każdą baterię wymienisz w teletorium, to nie są duże koszty
  • Gość: asaf IP: *.43.137.12.ipv4.supernova.orange.pl 09.10.19, 16:43
    wszystko da sie zrobic, wymiane baterii w iphone da sie zrobic samemu ale lepiej tego nie robic. po kazdym otwarciu telefon traci wodoszczelnosc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka