Dodaj do ulubionych

Płace abonament i chce coś z tego mieć

12.08.04, 13:43
Dlaczego właściwie musze płacić za naliczanie sekundowe w sieci Plus GSM przy rachunkach rzędu 600 - 800 zł miesięcznie? Kosztuje mnie to 15 zł od numeru.
Dlaczego byle gó...rz z prepaidem ma to za darmo?
--
www.anglista.org
aliasy i email w domenie anglista.org
Edytor zaawansowany
  • cooba75 12.08.04, 13:52
    Bo Ty(ja) podpisalismy umowy na czas okreslony (ja akurat w innej sieci) a oni moga w kazdej chwili moga zmienic siec. Tez uwazam, ze naliczanie sekundowe od pierwszej sekundy powinno byc zadarmo. (ale niestety)
  • eizo15 18.08.04, 21:14
    KOLUNIE W ABONAMENCIE
    DOSTALISCIE TELEFON WARTY 3000 PLN ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKE I JESZCZE MACIE
    KUR.. PRETENSJE DO WSZYSTKICH O WYSOKI ABONAMENT.JAK WAS STAĆ NA 800 ZŁ ZA
    FAKTURE TO I STAC CIĘ NA 15 ZŁ ZA NALICZANIE JEDNO SEKUNDOWE. ODP.. SIĘ OD NAS
    UBOGICH PREPEIDOWCÓW
  • Gość: geodi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 21:26
    a ty zdechlaku skąd masz telefon, pewnie z wędki
  • Gość: ja IP: *.core.lanet.net.pl 22.08.04, 17:06
    Hmm, w komórkach jest coś nie tak. Może po prostu pracują tam jajogłowi, co to szkółki pokończyli z wyróżnieniami, zawsze byli najlepsi itd, ale nie zauważyli kiedy stracili połączenie z rzeczywistością.
    W prepaidzie człowiek (np. ja) płaci praktycznie tylko za połączenia. Do tego płaci się z góry.
    W abonamencie opłat jest więcej:
    - połączenia (jakieśtam pseudo-darmowe minuty też trzeba opłacić)
    - rata za aparat ( aparat za 1PLN ;-) )
    - biura obsługi (w prepaidach za pogadanie z żywym człowieczkiem w BOA trzeba zapłacić, darmowe jest posłuchanie automatu)
    - pseudousługi (np jakas tam supertransmisja pakietowa danych, której nie ma w popie, ale jest w abonamencie idei, choć jest juz w tattaku, poczta głosowa, którą można jakotako skonfigurowac - w POPie poczta labo jest albo nie, nie mozna jej wylaczyc np. dla zajetości, a zostawić dla nieodbierania)
    - "ubezpieczenie" rachunku - rachunek jest "otwarty", więc trzeba spłacić tych, co nie płacą
    - prestiż (?) - nie wiem o co chodzi, ale grupą docelową taniego popa jest młodzież, starsi za to samo wg Idei (i innych operatorów) chętnie zapłacą więcej, bo ... bo nie wiem co.

Operatorzy byli zaskoczeni ogromną popularnością Heyah.
    Nagle się okazało, że klienci w dupie mają super biura obługi, jakieś programy lojalnościowe itd. Nagle okazało się, że istotne jest aby:
    - telefon, zgodnie z nazwą, służył do dzwonienia
    - usługa była jak najtańsza

Niesamowite, istotne dla klientów okazało się to, ile usługa kosztuje. I właściwie, to najważniejszy argument.
    A teraz jeszcze wyszło, że abonamentowcy zaczęli się wkurwiac, bo płacą dużo i gówno z tego w sumie mają. Toż dopiero niesamowite, klient zamiast chodzić jak zegarek, zdaje się myśleć i kombinować jak płacić jak najmniej, zamiast cieszyc się że może płacić dużo.

PS: czy simlock nie jest działaniem niekorzystnym dla klienta? W końcu kupując telefon z polską (i kilkoma innymi) homologacją, można by oczekiwać, że będzie on działał w każdej sieci. Przeca blokada jest czysto programowa, telefonu od sieci nie wypożyczam, to ja jestem jego włascicielem. Dodatkowo simlock bardziej utrudnia zmianę sieci, aniżeli brak możliwości zachowania numeru przy zmianie operatora.
    PS2: No i cena aparatu. Skąd się bierze, to ja nie wiem, o akcesoriach już nie wspomnę (100PLN za kabelek pt zestaw HF, prawie 200PLN za baterię do starej Nokii3210...). Dlaczego aparat (podobno niedotowany) w tym cholernym prepaidze bywa 30-50% tańszy, niż aparat bez simlocka. Nie uwierzę, że tyle mi operator dopłaca.
  • lynne 22.08.04, 22:14
    Kto Ci każe kupować baterie za 200 zł. Do tejze NOKI-i 3210 bateria nie -
    firmowa kosztuje 30 zł (sam niedawno kupiłem i jest OK)
    Pozdrowienia
  • Gość: N/A IP: *.inter.tuniv.szczecin.pl 23.08.04, 11:34
    Z grubsza masz rację. Ale...

> pseudousługi (np jakas tam supertransmisja pakietowa danych [...]

Czyli tzw. GPRS, który jest bardzo bardzo fajny. Bo jak masz GPRS to płacisz
    nie od czasu transmisji, ale od ilości przesłanych danych.

> PS: czy simlock nie jest działaniem niekorzystnym dla klienta?

Jest, ale primo kupuje się wiedząc że jest, secundo jakoś na razie nigdy mi nie
    przeszkadzał. A i tak umowa przewiduje zdjęcie go przez sprzedawcę po ustalonym
    okresie.

Sensowne byłoby natomiast, gdyby zamiast simlocka był "simlock II generacji" -
    automatycznie pozwalający łączyć się z dowolnymi sieciami jeżeli komórka jest
    poza zasięgiem sieci która sprzedała komórkę.
  • Gość: ja IP: *.core.lanet.net.pl 24.08.04, 01:43
    Owszem, GPRS jest fajny (czy bardzo, to inna kwestia), ale GPRSu używa niewiele osób, w prepaidach dopiero zaczyna się nieśmiało pojawiać. W BOA usłyszałem, że to jest "luksus" abonamentowców. Tymczasem większość abonamentowców z tego jednak nie korzysta, ale skoro ma taką możliwość, a inni nie mają, to wg mnie płaci za to. Internet przez GPRS i tak jest drogi, czasami taniej jest coś ściągnąć ze stawką minutową.
    Mnie simlock przeszkadzał, bo po zakończeniu umowy operator jakoś nie był chętny do darmowego usunięcia go. Simlock jest w telefonach na kartę! Dla mnie to absurd. I dalej upieram się, że simlock bardziej ogranicza konkurencję na rynku usług telekomunikacyjnych, niż zachowywanie numeru telefonu przy zmianie operatora. I jest to działanie bardzo niekorzystne dla klientów. Działaniem korzystnym dla klientów było by interesowanie się losem kradzionych komórek, infrastruktura operatorów umożliwia coś takiego (to że numer telefonu można nielegalnie zmienić nie jest argumentem, bo simlocka tez można usunąć).

PS odnośnie postu wcześniejszego o baterii: mam drugą "nieoryginalną", za 30 PLN, bo na oryginała po prostu mnie nie stać. Jego cena jest kosmiczna i nie mam pojęcia dlaczego. Tak jak nie wiem dlaczego kabelek z wtyczką i dwoma cefkami w kawałku plastiku z napisem Nokia, nazywany zestawem HF, kosztuje około 100PLN. Koszt wymyślnia tego badziewia i zbudowania jest duuuuuużo niższy.
  • Gość: pirania IP: 80.244.136.* 18.08.04, 22:18
    Synu fakt jesteś ubogi w rozum niestety też. Przekaż wyrazy współczucia rodzicom.
  • mmszczygiel 19.08.04, 09:24
    zdaje się kolego że chciałeś zażartować podając cenę 3000 jako cenę telefonu -
    zrób sobie krótkie przeliczenie ile każdy z operatorów musiałby zapłacić
    (3000zł*circa 3 miliony abonentów)- i jakie miałby z tego profity, porównaj to
    z jego obrotami - wyjdzie kwestia bardzo prosta - telefon (nowoczesny )
    kosztuje 200- 400 złotych -
    pozdro
    jestem w prepaidzie
  • Gość: grr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 14:30
    Niestety telefony nie kosztuja 400 pln nowy telefon kupowany od producenta albo
    j\hurotwnika w najlepszym wypadku kosztuje 100 euro oczywiście przy ilościach
    rzędu tysięcy sztuk , jak nie wiecie to nie mówcie ;) i tak operatora kosztuje
    to fury pieniędzy ale odbija sobie to na nas. impulsy też nie kosztują
    przecuież tyle ile macie napisane w najnowsze j rekalmóce tylkoże operatorzy
    mają je w hurtowej cenie tak samo jak operatorzy wirtualni. Jednak jest mała
    nadzieja skoro POlskie sieci komórkowe zostały sprzedane zagraniczym operatorom
    >> IDEA - ferance telekom , Plus - Voda..., Era - Deutsche Tel. pewnie ceny
    połaczeń wreszcie spadną i bedziemy płacic jak na zachodzie bardzo bardzo mało,
    wtedy jednak ceny telefońow będa musiały pójść w górę. Telekomunikacja w Polsce
    jeszcze raczkuje rozwija sie szybko lecz pamietajcie zanim ten impuls czy
    telefon trafi do użytkownika końcowego musi napełnić wiele wiele kieszeni
    pozdrawiam zainteresowanych
  • Gość: greg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 09:35
    Bzdury opowiadasz. Jakby telefon kosztował 100Euro to w prepaidzie też tyle
    musiałby kosztować a kosztują po 300 zł i mniej
  • estwood 20.08.04, 09:41
    u producenta(simens a 52 np.albo jakis niski model noki) i bez swędzenia. Jedno
    co mnie cieszy to fakt, że wywalą na bruk tych wymuskanych kutych na cztery
    nogi sprzedawców z "salonów". Nikt nie będzie walił po abonamenciaka do salonu
    (oczywiście zdarzają się choży psychicznie) przy tych cenach.
    Prawda o cenach telefonow jest taka jak prawda o cenach silikonowych "komdomów"
    na komóre, w salonie kosztuje takie coś 15-30 zł, a normalnie 4 zł. Nie zapomnę
    skubańcowi jak wcisnął na chama mojej staruszce to badziewie za 30 zł (kupowala
    abonament w tamtym roku).

Pzdr
  • estwood 20.08.04, 09:44
    porejestrują, bo taka jest ustawa w sejmie. I skończą z abonamentem w kieszeni.
    Pzdr
  • Gość: ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.04, 17:41
    3000 za aparat? głupoty gadasz, powiedz mi który aparat kosztujący 3000 jest za
    1 zł w abonamencie? za 1 zł w promocji to sobie możesz co najwyżej nokię 3310
    lub starszy model siemensa kupić. wystarczająco dobre aparaty bez simlocka są
    do kupienia nowe w MediaMarkcie po 300 i 400 zł, Empik sprzedaje Nokię po 399,
    więc niech mi nikt nie opowiada, że spłacam jakiś kredyt za aparat, bo chyba
    rzeczywiście musiałabym zakupić najnowszy model, żeby płacić wysoki abonament,
    a do tego za rozmowy około 1,50 brutto no i za sekundowe naliczanie. prawda
    jest taka, że do tej pory sieci miały stałych klientów głęboko w d...e, nie
    sądzę żeby to się szybko zmieniło partrząc na abonametowe promocje ery, plusa
    czy idei. co z tego, że przez 12 miesięcy dostanę 50% zniżki, jak rozmowy są
    dalej drogie. nie jestem maniakiem aparatów, nie muszę mieć co chwilę nowego,
    ważne żeby porządnie działał i żeby mozna było bez stresu zadzwonić i
    porozmawiać.
    popatrz na ceny aparataów w nowej taryfie idei dla vipów, to jakaś kpina,
    abonament 400, a aparaty dalej drogie!
  • Gość: Erazmus IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 22.08.04, 19:24
    Hahaha koszt produkcji prostego tel to ok 30-35 Euro . Nie wiem skad wziales te
    cyfre z sufitu.
  • maciej-d 12.08.04, 14:52
    ja też mam podobny "problem" w mojej mamie firmie są 3 telefony. z taryfami plus
    2x200 1x100 i w tych trzech tar. też musimy płacić 18zł brutto. Na dodatek za
    zmianę taryfy z często na plus musieliśmy zapłacić 3x50zł !! 4 telefon jest mój
    i po piśmie do plusa, zmieniłem za darmo sobie taryfę na efekt plus. Tam
    naliczanie sekundowe w dwóch najniższych taryf. kosztuje 5zł. W wyższych jest za
    darmo. W sumie pakiety kwotowe są lepsze niż taryfy plus, ale ze 3 wym. wyżej
    telefony są już w Plusie od ponad 4 lat, to każdy dostaje za staż 30 minut plus
    tobie, a w taryfach efekt nie ma oferty plus tobie. Niedługo wejdzie w życie
    nowe prawo. tel. i będzie można zmienić sieć nie tracąc numeru, wiedz może
    trzeba będzie rozejrzeć się u konkurencji. Choć uważam że wszystkie opy to takie
    same łajno.
  • gale 12.08.04, 17:59
    Moze dlatego, ze zawierajac Umowe na zaproponowanych warunkach przyjales te
    warunki?

--
    gale
    ----
    Wirtualni Turysci Wszystkich Krajow
  • maciej-d 12.08.04, 18:14
    Wiem że tak jest, ale przecież zawsze mogą wprowadzić nowe, tańsze taryfy. Plus
    stworzył dla firm trochę tańsze taryfy tzw. efekt plus, ale nadal taktaki, popy
    są tańsze niż najniższe i średnie abonamenty. Widzę że według nie których
    powinno się pisać: "1,6 za minutę połączenia jest tanie, naliczanie sek. za 18zł
    też się opłaca itd. operatorzy nie obniżajcie stawek! Te które teraz są nam
    odpowiadają, nie chce my tańszych!!!"
  • Gość: anka IP: *.lastnet.pl 18.08.04, 18:12
    najtańsza abonamentowo jest idea, jeśli człowiek nie "wygaduje" zbyt szybko
    minut i kontroluje ubytek impulsów, nie ma powodów do narzekania
  • Gość: abonamentowiec IP: 212.122.214.* 18.08.04, 22:32
    A ja mam abonamentową ideę, właśnie zostało mi 6 miesięcy do końca i wątpię abym
    przedłużał umowę, chociaż masz rację abonamentowo idea wypada najlepiej....
    To ze moja sieć nie potrafi juz dzis wyjsc do mnie z ciekawa oferta bedzie mialo
    wplyw na moja decyzje za kilka miesiecy. Dodajmy ze naliczaja mi za kazde
    polaczenie na dziendobry cala minutę....
  • Gość: J23 IP: *.com.pl / *.com.pl 19.08.04, 12:09
    Też mam abonanemt w Idei. Zgadzam sie w zupełności z Tobą, że nie dbają o
    wieloletniego klienta, jakim jestem. Moje rachunki nie wynoszą średnio 80 zł,
    płaci za mnie bank (zlecenie stałe), jestem w sieci od 4,5 r. Nigdy nie
    wymieniałem dotychczas telefonu, teraz już muszę bo bateria wysiadła prawie
    zupełnie. Upatrzyłem sobie telefon, jaki chciałbym KUPIĆ, godząc się na to
    przymusowe "przedłużanie" umowy na czas oznaczony. A co na to Idea? Tego
    telefonu nie mogą mi zaproponować, za żadne pieniądze nie mogę go kupić. Może
    jednak za 49 zł kupić ten telefon każdy nowy klient zjawi się w salonie Idei,
    bez jakiejkolwiek historii płatności abonamentu, wiarygodności płatniczej -
    musi pokazać tylko dwa dokumenty ze zdjęciem. Pisałem reklamację -
    odpowiedzieli mi (nawet nie pisemnie), że oferta nie przewiduje możliwości bym
    kupił ten telefon nawet za 1000 zł.
    Walczą o klienta - ale tylko o nowego. Smutne.

• annia1 19.08.04, 14:44
    i to jest prawda, chcą nowych klientów, a starych mają gdzieś, czekam, żeby
    skńczyła mi się umowa i rzucam ich
  • Gość: Ratownik IP: *.trybunal.gov.pl 19.08.04, 15:41
    Mam dla ciebie tańsze rozwiązanie - kup tylko nową baterię ;)
  • Gość: krm IP: *.tomaszow-mazowiecki.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 14:06
    Gość portalu: J23 napisał(a):

> Też mam abonanemt w Idei. Zgadzam sie w zupełności z Tobą, że nie dbają o
    > wieloletniego klienta, jakim jestem. Moje rachunki nie wynoszą średnio 80 zł,
    > płaci za mnie bank (zlecenie stałe), jestem w sieci od 4,5 r. Nigdy nie
    > wymieniałem dotychczas telefonu, teraz już muszę bo bateria wysiadła prawie
    > zupełnie. Upatrzyłem sobie telefon, jaki chciałbym KUPIĆ, godząc się na to
    > przymusowe "przedłużanie" umowy na czas oznaczony. A co na to Idea? Tego
    > telefonu nie mogą mi zaproponować, za żadne pieniądze nie mogę go kupić. Może
    > jednak za 49 zł kupić ten telefon każdy nowy klient zjawi się w salonie Idei,
    > bez jakiejkolwiek historii płatności abonamentu, wiarygodności płatniczej -
    > musi pokazać tylko dwa dokumenty ze zdjęciem. Pisałem reklamację -
    > odpowiedzieli mi (nawet nie pisemnie), że oferta nie przewiduje możliwości
    bym
    > kupił ten telefon nawet za 1000 zł.
    > Walczą o klienta - ale tylko o nowego. Smutne.
    >

Nie przejmuj sie tym za bardzo i poczekaj jeszcze trszkę, a bedziesz mógł
    przejść do innej sieci zachowujac swój numer, bo chyba to ciebie tak samo jak i
    mnie tam trzyma, i dostaniesz pewnie swój upatrzony telefon.
    Nowe przwo telekomunikacyjne wchodzi w zycie juz 3 września
    Ciekawe tylko czy telekomy się mu od razu podporzadkuja czy też będą łamać
    ustawę?
  • Gość: Valter Morando IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 16:01
    Kup sobie nową aktywację z telefonem który chcesz. Rozwiąż starą umowę i zmień
    sobie numer bo masz chyba do niego prawo prez miesiąc po rozwiąaniu umowy. Tak
    jest przynajmniej w Plusie. Jeden konsultant z PLUSA PRZYZNAŁ MI RACJĘ JAK MI
    WYPALIŁ cenę z kosmosu za telefon przy wymianie, a ja mu przedstawiłem to
    rozwiązanie.
  • Gość: KK IP: *.icpnet.pl 21.08.04, 11:51
    zmienić numer możesz w każdej chwili, jest tylko jeden problem: po wyłączeniu
    Twojego starego numeru przez pół roku pozostaje on nieaktywny, po to, zeby nowy
    klient nie odbierał Twoich połączeń. Ta więc nie możesz włączyć sobie na nowym
    numerze tego starego wcześniej, niż po 6 miesiącach.,....
  • Gość: Kasiula IP: *.u.mcnet.pl 20.08.04, 17:21
    Ja też z nimi walczyłam o telefon. Dopiero jak złożyłam wniosek o rozwiązanie
    umowy, to wydzwaniali do mnie oferując telefon, jaki tylko chciałam. A
    wcześniej nie było mowy o tym telefonie, o który mi chodziło. Tak więc - to
    jedyne wyjście - jak przeanalizują, kogo tracą i ile kasy miesięcznie, to będą
    zabiegać, żebyś został. Ale niesety dopiero wtedy....
  • Gość: aka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 21:41
    okazuje się że jest tak w każdej sieci?
    jestem od 5 lat w Erze, łacznie 4 abonamenty, w tym 3 na jednej faktturze, do
    tej pory byliśmy zadowoleni, ale byliśmy. W ubiegłym tygodniu poszłąm do Ery bo
    skończyła się umowa na 1 nr i chciałam zmienić telefon, powiedziano mi że nie
    mają dla oferty bo płacę za niskie rachunki!!! A moje rachunki za 3 numery to
    średnio 80 zł za każdy. Wkurzona na maxa, rozwiązałam umowę na jeden nr i
    poszłam do Idei, grzeczna obsługa, wyczerpująca informacja, niezła oferta.
    Postanowiłiśmy sukcesywnie przechodzić z pozostałymi tel. do Idei. Dla mnie 240
    zet mieś. to nie mało, a takich klientów w Erze się lekceważy, po za tym
    okropne warunki w salonie, długa kolejka, wszycy wizą sobie na plecach
    wysłuchując każdej rozmowy (dane oobiste, finense itd.) Istny kołchoz i
    jeszcze to lekceważenie klienta.Powinni ogłosić że natawiają się na biznes
    klasę i cienki detal mają w d..

• Gość: Wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 02:37
    Kolego ja własnie przedłużyłem umowę aneksem i nie żałuję. Dostałem aparat jaki
    chciałem, naliczanie sekundowe na 18mies. (oni chcieli na 12) i 10 min na całe
    24mies.te 6 mies. bez sekundy pro sobie poradzę. Trzeba z nimi negocjować nie
    zapominaj to TY! jestes w tym momencie tym który decyduje i postraszenie
    rezygnacją działa! sami do ciebie zadzwonią z ofertą. Ty masz jeszcze parę
    mies. i zobaczysz,że zmienisz zdanie.
  • Gość: nelsonek IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 18.08.04, 17:18
    a moze jak podpisywalem umowe nie bylo naliczania sekundowego? a moze kupujac telefon w systemie przedplatowym tez nie bylo jeszcze naliczania sekundowego. mowiac krotko gadasz od rzeczy
  • atomowy 13.08.04, 12:16
    Telekomunikacyjny serwis www.ctime.pl w jednym z tekstów podał iż Plus
    zapowiada poważne zmiany dla klientów abonamentowych. Od kiedy usługi "na
    kartę" stały się atrkacyjne klienci abonamentowi przechodza na karty.
    Wg. zapowiedzi od września ma być gorąco na rynku telefoini komórkowej.
    ----------
    Atomowy weekend pod: www.clubmtv.glt.pl
  • annia1 19.08.04, 14:13
    barracuda7110 napisał:

> Era też tak mówi:
    > www.gsmonline.pl/news/?link=show_details.php?id=9703

wcale nie będzie wojny od września, polecam dzisiejszą Gazetę Prawną, jest
    artykuł, że to wszystkie zmiany to są tylko na papierze, brak wciąż stosownych
    rozporządzeń do ustaw, nic się nie zmieni
  • Gość: zorro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:38
    W GP piszą tylko,że przenoszenie numerów narazie nie będzie jeszcze
    możliwe.Czytaj uważnie a potem się wypowiadaj.
  • annia1 20.08.04, 09:40
    Gość portalu: zorro napisał(a):

> W GP piszą tylko,że przenoszenie numerów narazie nie będzie jeszcze
    > możliwe.Czytaj uważnie a potem się wypowiadaj.

Czy nie sądzisz, że w takim razie walki w abonamentach nie będzie od września?
    Tylko dopiero wtedy kiedy pojawią się stosowne rozporządzenia i kiedy pojawią
    się możliwości techniczne, które pozwolą na dokonywanie tego typu operacji? W
    artykule pisze,że brak jest informacji nt kwoty jaką będzie trzeba zapłacić za
    przeniesienie numeru w ramach sieci komórkowych, cytuję: "konieczne jest więc
    wydanie rozporządzenia, które będzie regulowało warunki korzystania przez
    abonentów z prawa do przeniesienia numerów w ramach sieci komórkowych".
    Czuję się urażona, bo nie pisałam bzdur, i nie rozumię dlaczego piszesz "znowu
    piszesz bzdury"?
  • Gość: niuńka IP: *.ismedia.pl / *.ismedia.pl 19.08.04, 22:39
    Beatrycze
    - ty bądź mądra
    Dante nie jest poetą na pewno
    on jest w cyrku połykaczem ognia
    może kocha
    a może tylko
    cierpi na bezsenność
  • Gość: Matematyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 13:29
    Mily Panie,
    Wlasciwie to musi Pan placic 15pln za naliczanie sekundowe bo taka Pan podpisal
    umowe. Nie tylko gowniarze uzywaja prepaidow, rowniez Pan moze sobie taki
    sprawic.
    Wracajac do tematu, w abonamencie dostal Pan telefon warty pewnie 1500 -
    2000pln za pol darmo (1pln - 200pln). Po 3 latach moze Pan dostac w plusie
    kolejny telefon za pol darmo + 30 darmowych minut dodatkowo. Czego sie Pan
    jeszcze goraczkuje?? Ile mozna dawac??

Porownywanie samych cen minut w prapaidzie i w abonamencie to czysta demagogia.
    To tak jakby gornik powiedzial: robie 10h pod ziemia codzien i dostaje 2000pln,
    a taki Belka siedzi za biurkiem caly dzien, nic nie produkuje i dostaje
    15000pln to niesprawiedliwe! Dlatego trzeba porownac wszystkie korzysci i wady
    obu rozwiazan.
    Mam 5 lat telefon w Plusie, place abonament 85pln brutto i mam 180 darmowych
    minut. Do tego dwa poldarmowe telefony w promocjach. Zatem cena mojej minuty to
    tylko 47 groszy, wliczajac zaoszczedzone pieniadze za kupione telefony w
    promocji wyjdzie jeszcze taniej...nie mowiac o innych dodatkach: karta klubu
    Nokia itp..
    Nie przecze, ze naliczanie sekundowe powinno byc gratisowe, i za jakis czas
    prawdopodobnie bedzie, ale takie sa prawa rynku ze operator wyciska maxa z
    ludzi zwiazanymi umowami :) Zycie :) a innymi slowy rynkowe zasady popytu i
    podazy :)))
    Pzdr :)
  • maciej-d 14.08.04, 23:26
    no co Ty nie powiesz. Podaj telefon wart > 1500 sprzedawany za 1zł >99zł ?!
    Oczywiście pytam o ceny w najniższych v średnich abonamentach. Po za tym skąd
    wiesz za ile opy kupują słuchawki ?! Przecież takie dane są tajne.
  • Gość: Matematyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 19:38
    > no co Ty nie powiesz. Podaj telefon wart > 1500 sprzedawany za 1zł >99z
    > ł ?!

Bardzo prosze: Nokia 6610i w ERA w promocji 23 pln, bez promocji 1706.78 pln.
    Promocja z abonamentami od tanich do vip.

> Po za tym skąd
    > wiesz za ile opy kupują słuchawki ?! Przecież takie dane są tajne.

Czytaj Macieju uwaznie. Mowilem o cenach w promocji i bez. Nie pisalem o cenach
    zakupu telefonu przez operatora ani o jego zysku. Telefon jest wart tyle ile
    musi za niego zaplacic zwykly Kowalski. Za nowa nokie 6610i placisz 1700 pln i
    tyle jest warta. Ile za nia dal operator to juz nie moja sprawa :)
  • Gość: jo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 11:12
    Gość portalu: Matematyk napisał(a):

Za nowa nokie 6610i placisz 1700 pln i
    > tyle jest warta. Ile za nia dal operator to juz nie moja sprawa :)

No tylko ze nie sprzedasz jej za wiecej niż 400 drogi kolega pewnie w PLUSie
    pracuje :P
  • razorjack 19.08.04, 17:43
    Gość portalu: jo napisał(a):

> Gość portalu: Matematyk napisał(a):
    >
    >
    > Za nowa nokie 6610i placisz 1700 pln i
    > > tyle jest warta. Ile za nia dal operator to juz nie moja sprawa :)
    >
    > No tylko ze nie sprzedasz jej za wiecej niż 400 drogi kolega pewnie w PLUSie
    > pracuje :P

2 miesiące temu sprzedałem półroczną nokię6610 za 640 zeta ;-)

• Gość: Greg IP: *.crowley.pl 19.08.04, 10:26
    Ile jest warta decyduje rynek, natomiast ja moge tylko powiedziec ile
    kosztowala serwis Nokii N6310i w 2000r. kiedy wchodzila na rynek i zastepowala
    7110.
    Płacilismy za telefon niecale 30-40 pln. Fakt byly to modele "serwisowe" -bez
    pudelka baterii i pozostawlych duperelow.
    Ale cyba jasne ze to koszt tego wszystkiego nie przekraczal 10 pln.
    Sama N6310i kosztowala wtedy jakies 3 tys. ;-)
  • Gość: pawel IP: *.gorzow.mm.pl 21.08.04, 18:33
    cos jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zaplacic!
  • Gość: fizyk IP: *.man.bydgoszcz.pl 21.08.04, 22:38
    a ja prosze Pana, laskawy Panie, kupilem tylko usluge - i nie poczuwam sie do splacania telefonu za 1500 czy ile tam zlotych, bo go od operatora za zlotowke nie kupowalem... dlaczego mam placic tyle samo, co ci, ktorzy takie dotowane telefony kupili???
  • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 14:29
    Jestem głęboko przekonany, że nasz drogi Matematyk jest pracownikiem Plusa
    odpowiedzialnym za dział kontaktów z klientami i tworzenie strategii na rynku
    abonamentowym, bo tylko w głowach takich ludzi może się pojawić tak głębokie
    przekonanie o atrakcyjności obecnej oferty abonamentowej!
    A odnośnie cen telefonów: "Według kalkulacji agencji Dow Jones Newswires
    średnia cena telefonu komórkowego w ostatnich latach stale spadała. Analitycy
    obserwowali okres ostatnich 10 kwartałów. Średnia cena telefonu komórkowego 6
    głównych dostawców w II kw. 2002 r. wynosiła 163 euro. Rok później (II kw. 2003
    r.) cena spadła o prawie 15% do 139 euro. W br. cena spadła o kolejne 9% do 126
    euro. Analiza obejmowała terminale dostarczane przez Nokię, Motorolę, Siemensa,
    LG Electronics oraz Sony Ericsson." - www.gsmonline.pl/news/?
    link=show_details.php?id=9748. Przeciętna oznacza, że uśredniamy modele słabe i
    najlepsze i te ze środkowej półki. Do wiadomości błyskotliwego Matematyka,
    średni kurs euro na dzień dzisiejszy to 4,4599 co daje 561 zł za aparat
    średniej klasy.
  • atomowy 15.08.04, 17:53
    Gość portalu: Matematyk napisał(a):

> Mily Panie,
    > Wlasciwie to musi Pan placic 15pln za naliczanie sekundowe bo taka Pan
    podpisal
    >
    > umowe. Nie tylko gowniarze uzywaja prepaidow, rowniez Pan moze sobie taki
    > sprawic.

Wcale nie muszę. Nie dzwonie aż tak często bym potrzebował naliczania
    sekundowego. Mam swoje 50zł w abonamencie (30 minut abonamentowych + minuty za
    staż w sieci) i one mi w zupełności wystarczają.
    Ale tak jak wspomniałem. Od września w ofercie abonamentowej to wszystko się
    zmieni bo operatorzy zapowiadają poważną wojnę o klienta abonamentowego.

> Wracajac do tematu, w abonamencie dostal Pan telefon warty pewnie 1500 -
    > 2000pln za pol darmo (1pln - 200pln). Po 3 latach moze Pan dostac w plusie
    > kolejny telefon za pol darmo + 30 darmowych minut dodatkowo. Czego sie Pan
    > jeszcze goraczkuje?? Ile mozna dawac??

Uściślijmy. Nowy telefon można otrzymać po 2 latach (bo tylko 24 miesiące trwa
    umowa z Plus GSM).

> Porownywanie samych cen minut w prapaidzie i w abonamencie to czysta
    demagogia.
    >
    > To tak jakby gornik powiedzial: robie 10h pod ziemia codzien i dostaje
    2000pln,
    >
    > a taki Belka siedzi za biurkiem caly dzien, nic nie produkuje i dostaje
    > 15000pln to niesprawiedliwe! Dlatego trzeba porownac wszystkie korzysci i
    wady
    > obu rozwiazan.

Rozumiem. Ale tak jak wspomniałem nie używam minut poza abonamentem (czyliw
    moim przypadku za bardzo nie interesuje mnie ile kosztuje minuta). A po drugie
    od września mają być zmiany w ofertach abonamentowych aby telefony "na karte"
    nie były lepsze.

> Mam 5 lat telefon w Plusie, place abonament 85pln brutto i mam 180 darmowych
    > minut. Do tego dwa poldarmowe telefony w promocjach. Zatem cena mojej minuty
    to
    >
    > tylko 47 groszy, wliczajac zaoszczedzone pieniadze za kupione telefony w
    > promocji wyjdzie jeszcze taniej...nie mowiac o innych dodatkach: karta klubu
    > Nokia itp..

No! Bardzo fajna oferta! ;)

> Nie przecze, ze naliczanie sekundowe powinno byc gratisowe, i za jakis czas
    > prawdopodobnie bedzie, ale takie sa prawa rynku ze operator wyciska maxa z
    > ludzi zwiazanymi umowami :) Zycie :) a innymi slowy rynkowe zasady popytu i
    > podazy :)))

No każdy chce zarobić jak najwięcej. Jak Pan dobrze wie na dzień dzisiejszy
    każdy operator w ofercie abonamentowej "bieża dodatkowo" za sekundowe
    naliczanie więc do póki ktoś pierwszy nie zrobi oferty "naliczanie sekundowe
    gratioswe dla wszystkich" do tej pory jest bezpiecznie dla operatora.
    Ale bądźmy dobrej myśli. Poczekajmy do września w którym wszystko się okaże
    ----------
    Atomowy tydzień z www.clubmtv.glt.pl
  • Gość: onyx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.04, 22:55
    ...za 61 zl brutto w taryfie Mega 150 w Idei i sekundowe naliczanie od 1-sze
    sekundy rozmowy za darmo! Nie wierzycie to sobie sprawdźcie na stronie Idei lub
    w BOK 501-100-100 lub w salonie Idei.150min.za 61,-brutto naprawdę.Plus i Era to
    oszuści i bardzo są drodzy.Mimo,że reklamy mają w tv chyba fajniejsze niż
    Idea.Ale liczą się koszty jakie faktycznie ponosie klient,prawda? Zrezygnowałam
    już 2 lata temu z tel.stacjonarnego i nie żałuję. Z tą taryfą na pewno mi
    starcza i przynajmniej wiem,za co płacę.Pozdrawiam
  • Gość: J. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 11:35
    masz jedynie naliczanie sekundowe po minucie rozmowy
    lepiej czytaj uważnie te wszystkie promocyjne oferty bo nadal będą Cie robić w
    ch... bez żadnego wysiłku
  • Gość: krm IP: *.tomaszow-mazowiecki.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 14:24
    ty to chyba jesteś z działu marketingu idei, sekundowe naliczanie za darmo jest
    tylko przy wykupieniu abonamentu na 24 miesiące ale po pierwszej minucie. Za
    takie od pierwszej sekundy za darmo musisz płacić. Ewentualnie jak ja możesz
    miec za damo przy przedłużaniu umowy. Za pół roku kolejne przedłużnie, jeśli
    nie dadzą mi odpowiedniego telefonu to zmieniam na erę.
  • mamcar 21.08.04, 12:00
    wszystko fajnie tylko jaki masz telefon nabyty w tej promocji ??? bo jak
    przegladalem tą oferte to nic ciekawego nie znalazlem... wiec masz tańsze
    połączenia lepsza oferte bo masz gorszy telefon- wszystko jasne.
  • mamcar 21.08.04, 11:50
    atomowy napisał:

>> Uściślijmy. Nowy telefon można otrzymać po 2 latach (bo tylko 24 miesiące
    trwa.

Uściślijmy:) umowa jest bezterminowa z możliwościa wypowiedzenia jej po 24
    miesiącach czyli okresie trwania promocji, jeżeli sie nie wypowie umowy to trwa
    dalej, a czasem bywa tak ze dopiero po 3 latach mozna wymienic telefon i jest
    to zalezne od rachunkow.
  • Gość: alicja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 14:38
    >>Porownywanie samych cen minut w prapaidzie i w abonamencie to czysta
    demagogia.
    To tak jakby gornik powiedzial: robie 10h pod ziemia codzien i dostaje 2000pln,
    a taki Belka siedzi za biurkiem caly dzien, nic nie produkuje i dostaje
    15000pln to niesprawiedliwe! >>
    w takim razie dlaczego przy takim samym korzystaniu z telefonów za ten na kartę
    płace 50 zł a za ten na abonament 120 zł miesięcznie? Chyba nie dla aparatu, bo
    go nie wymieniałam? Za bezpłatne BOA? dzwoniłam tam raptem 2 razy i nie czuję
    potrzeby kontaktu, a jakby co mogę odżałować 1 zł w kartowym telefonie. Za
    kartę klubu nokia? No tu juz mnie zabiłeś swoją wypowiedzią, atrakcja jak
    cholera, a tak na marginesie kartę mam z telefonu prepaidowego.
  • Gość: michal IP: *.c148.petrotel.pl 18.08.04, 19:36
    Drogi Panie!!!
    O jakich 1500 pln pan pisze! Technika idzie do przodu i dziś np S-sa kol.
    wyświetlaczem (bez simloka i na gwaracji )mozna kupić w skleoach RTV za około
    300-350PLN i nie są to jakieś tandetne tel.(proszę mi uwierzyć, mam o tym
    troszkę pojęcia). A tak w ogóle to od 15 lat to mamy gospodrkę rynkową i
    to ,,ONI" powinni walczyć o nas a nie na odwrót.
    Sznowny Panie czas sie obudzić SOCJALIZM to już daleka historia!!!!
  • Gość: Matematyk IP: *.idea.pl 19.08.04, 01:14
    drogi panie michale :)
    ja niespie, ale jesli chodzi o pana to rzeczywiscie moze czas sie obudzic :)) w
    gospodarce rynkowej to nikt nic nie musi :))) ani my ani oni :))) producent
    oferuje towary po swojej cenie, konsument usiluje kupic po takiej jaka mu
    odpowiada. jesli osiagniemy punkt rownowagi to dojdzie do transakcji, a jesli
    nie to nie. producent nic nie musi. konsument tez nie :)
    pozatym myli pan pojecia.. socjalizm to ustroj polityczny i niejest
    przeciwienstwem gospodarki wolnorynkiowej. myslal pan chyba o gospodarce
    centralnie sterowanej a nie o socjalizmie :)
  • Gość: N/A IP: *.inter.tuniv.szczecin.pl 19.08.04, 10:43
    Panie Matematyk, gospodarka może być rynkowa i bandycka zarazem, może też być
    rynkowa i opierać się na zasadach stanowionych przez demokratyczne państwo
    prawa.

Jeżeli kupuję dajmy na to marchewkę, to cena tej marchewki jest ustalana przez
    sprzedawcę i to jest ok. Cena marchewki jest rynkowa.

Jednak sprzedawca ten nie może sprzedawać jej oszukując na wadze, wydając
    resztę fałszywymi pieniędzmi itd. itp.

Rzecz jasna, jeżeli kupuję tonę marchewek i sprzedawca może ważyć z
    dokładnością do jednego kilograma to jest ok, bo dokładność ta wynika ze
    środków technicznych i jest rozsądna.

Jeżeli jednak byłoby to złoto, a nie marchewki, i nie tona, lecz 100 gramów, to
    zmuszanie mnie do przyjmowania zaokrągleń do do pełnych kilogramów byłoby
    zwykłym bandyctwem. Zwłaszcza gdyby obok stała odpowiednia waga laboratoryjna
    dokładna do miligramów.

Jako klient wolałbym "1 sekundowe naliczanie". Jako operator sieci - też. Ale
    oczywiście to jest moje zdanie - operatorzy mają odmienne, bo wolą wyciągać jak
    najwięcej pieniędzy za nic (tzn. za czas gdy telefon jest już rozłączony), a
    nie budować obraz firmy i pozyskiwać zaufanie klienta.
  • Gość: Matematyk IP: *.idea.pl 19.08.04, 18:38
    Coz.. niemozna sie z tym nie zgodzic. Ale chodzilo raczej o swobode wyboru: jak
    cie ktos prubuje oszukac to nigdy wiecej u niego nie kupisz i tyle. Naliczanie
    rozmow w zaokragleniu do 1 minuty to niejest proba oszustwa bo wiesz dokladnie
    przed podpisaniem umowy, ze tak beda twoje rozmowy rozliczane i niemusisz sie
    nato godzic, idziesz do innego operatora.
    W podobny bowiem sposob mozna sie denerwowac ze w autach niema automatycznej
    klimy w punto standardzie.. no bo przeciez w kazdym mercedesie jest w
    standardzie...Ale wiesz to przed kupnem i niemusisz sie na to godzic, kupujesz
    mercedesa i jestes sszesliwy :)
  • Gość: N/A IP: *.inter.tuniv.szczecin.pl 23.08.04, 11:19
    > Naliczanie rozmow w zaokragleniu do 1 minuty to niejest proba oszustwa bo
    > wiesz dokladnie przed podpisaniem umowy, ze tak beda twoje rozmowy rozliczane
    > i niemusisz sie nato godzic, idziesz do innego operatora.

Oczywiście - nie jest to oszustwo!

Jest to "tylko" działanie na szkodę klienta, niechlujstwo (pomiar czasu z
    dokładnością do milisekund jest dziś łatwo osiągalny) i brak znajomości
    matematyki (system jest 60-kowy, czyli prawidłowo do 30 sekund zaokrąglamy w
    dół, powyżej 30 sekund w górę).

> W podobny bowiem sposob mozna sie denerwowac ze w autach niema automatycznej
    > klimy w punto standardzie.. no bo przeciez w kazdym mercedesie jest w

Zła analogia. Pasowałoby coś takiego: "nie można się denerwować, że w
    samochodach marki X nie ma wycieraczek, bo choć w każdym mercedesie są, to
    klient kupując nasze auto widział że wycieraczek nie było."
  • Gość: N/A IP: *.inter.tuniv.szczecin.pl 19.08.04, 11:05
    > 2000pln za pol darmo (1pln - 200pln). Po 3 latach moze Pan dostac w plusie

I to jest chore. Wolałbym aby telefon był na jawnie ustalone raty, płacone
    łącznie z abonamentem, niż te cyrki z 1zł.

Po pierwsze, gdy ktoś mi ukradnie telefon, to teraz jest to "mienie o znikomej
    wartości" bo warte 1zł.

Po drugie, ceny "nie-w-promocji" telefonów są zawyżane (circa 2x).

Po trzecie, telefon który akurat ja mam na pudełku miał cenę kilkaset zł
    naklejoną (gwoli ścisłości - "kupiony" za 1zł od innej sieci niż Plus), czyli
    nie jakieś tam tysiąąąceeee...

Po czwarte porównywanie "minut" ma sens, bo dla elektroniki (tak, tam są takie
    różne małe krasnoludki matematyku) wsio rawno czy karta była pre-paid czy z
    abonamentu. Jakbyś liznął co nieco matematyki wyższej, to byś sam policzył, ile
    rozmów jednoczesnych może przenieść pasmo 1800 do jednej stacji bazowej.

• Gość: Matematyk IP: *.budimex.com.pl 20.08.04, 16:24
    Gość portalu: N/A napisał(a):

> Po czwarte porównywanie "minut" ma sens, bo dla elektroniki (tak, tam są
    takie różne małe krasnoludki matematyku) wsio rawno czy karta była pre-paid czy
    z abonamentu. Jakbyś liznął co nieco matematyki wyższej, to byś sam policzył,
    ile rozmów jednoczesnych może przenieść pasmo 1800 do jednej stacji bazowej.

N/A: gdybys chodzil do szkoly i uczyl sie czytac, to wyczytalbys, ze napisalem
    o porownywaniu "cen minut" u roznych operatorow w roznych abonamentach, co z
    elektronika niema nic wspolnego.
  • Gość: jak to zrobiłeś IP: *.pkp.com.pl / *.tktelekom.pl 19.08.04, 11:34
    Witam. Ja mam telefon w plusie od początku istnienia komórek w polsce. Też
    płacę brutto 85 zł, ale mam tylko 80 minut w abonamencie, czego nie
    wykorzystałem?
  • Gość: Matematyk IP: *.budimex.com.pl 20.08.04, 16:26
    Gość portalu: jak to zrobiłeś napisał(a):

> Witam. Ja mam telefon w plusie od początku istnienia komórek w polsce. Też
    > płacę brutto 85 zł, ale mam tylko 80 minut w abonamencie

Generalnie w ktoryms momencie wybralem abonament czasami 150 czy jakos tak.
    Kosztowal 70 pln netto czyli ok 85 brutto. Daje on 150 minut darmowych. 30
    minut dostalem po 2 czy 3 latach za przedluzenie umowy.
    Niestety, dzisiejsze abonamenty juz niesa takie laskawe w dawaniu darmowych
    minut...
  • Gość: KK IP: *.icpnet.pl 21.08.04, 12:17
    Nie wspomina Pan tylko, ze minuty w taryfie czasami są dostępne wyłącznie
    wieczorami i w weekendy, za resztę Pan płaci..dlatego tych darmowych minut jest
    tak dużo:-)
  • Gość: Grzesiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.04, 23:07
    ŁAHAHAAHAAA, ALE CIE STRASZNIE JE..Ą!! :)))))
  • Gość: Wojtek IP: 217.28.153.* 23.08.04, 07:41
    Bez urazy ale chyba nie wykorzystałeś głównie głowy :)
    W plusie jest program lojalnościowy, który niestety się nie uruchamia
    automatycznie. Panowie z plusa oczekują (albo i nie) twojego telefonu z
    informacjami jakim to jesteś dobrym abonentem i jak długo masz komórkę, oraz w
    jakiej sprawie dzwonisz (czyli w sprawie uruchomienia programu
    lojalnościowego).
    U nas w firmie po 1,5 roku dodawane są dodatkowe minuty do abonamentu, po 3
    latach kolejne.
    Ale nic stracownego nawet teraz możesz do nich zadzwonić i uruchomić ten
    program.
    Pozdrawiam
  • Gość: nelsonek IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 20.08.04, 09:22
    > Wlasciwie to musi Pan placic 15pln za naliczanie sekundowe bo taka Pan podpisal umowe.

Bzdura! umowa, a cennik to dwie rozne rzeczy.

> 2000pln za pol darmo (1pln - 200pln).

niekoniecznie. jestem abonentem od 5 lat i wzialem tylko jeden telefon (za 300 zlotych Nokia 3210) i co? i jajo, bo nadal musze placic 15zlotych za naliczanie sekundowe
  • Gość: Matematyk IP: *.budimex.com.pl 20.08.04, 16:30
    Gość portalu: nelsonek napisał(a):

> > Wlasciwie to musi Pan placic 15pln za naliczanie sekundowe bo taka Pan po
    > dpisal umowe.
    >
    > Bzdura! umowa, a cennik to dwie rozne rzeczy.

Abonament wynika z umowy, co jest w ramach abonamentu wynika z cennika. Proste.
  • Gość: nelsonek IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.04, 14:53
    > Abonament wynika z umowy, co jest w ramach abonamentu wynika z cennika. Proste.

zgadzam sie, ze abonament wynika z umowy, ale WYSOKOSC ABONAMENTU nie wynika z umowy. abonament mozna zawsze zmienic (jesli operator wprowadzi nowe stawki tez go bedzie mozna zmienic. juz to sie nie raz zdarzalo). i wlasnie dlatego to nie jest takie proste jak sie Panu wydaje
    pozdrawiam
  • Gość: Matematyk IP: *.idea.pl 22.08.04, 22:59
    > zgadzam sie, ze abonament wynika z umowy, ale WYSOKOSC ABONAMENTU nie wynika
    z
    > umowy. abonament mozna zawsze zmienic (jesli operator wprowadzi nowe stawki
    tez
    > go bedzie mozna zmienic. juz to sie nie raz zdarzalo). i wlasnie dlatego to ni
    > e jest takie proste jak sie Panu wydaje

a ja mysle jednak ze to jest proste. znam to z doswiadczenia. pomimo
    zmieniajacych sie abonamentow (nowe taryfy, likwidowanie starych) operator nie
    zmusza abonentow do zmiany abonamentu na nowy. juz dawno w plusie gdzie mam
    telefon zmienily sie taryfy a ja caly czas mam czasami 150 i wszystkie
    wynikajace z niego przywileje.
  • Gość: nelsonek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.04, 09:57
    > a ja mysle jednak ze to jest proste.

> operator nie
    > zmusza abonentow do zmiany abonamentu na nowy.

przeciez pisalem o zmianach abonamentu na korzysc abonenta. oczywiscie operator nie zmusza, ale jezeli wprowadzi nowy abonament, gdzie rzeczywiscie naliczanie sekundowe jest bezplatne wtedy narzekania "abonamentowcow" straca sens. zatem operator musi chciec. naliczania sekundowego nie bylo w prepaidach gdy wprowadzano je do abonamentu. teraz gdy prepaid ma za darmo abonamentowiec musi za ta usluge placic... i wlasnie dlatego nie jest to takie oczywiste, ze abonament wynika z umowy.
  • Gość: nelsonek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.04, 10:05
    i jeszcze jedno: napisalem przeciez, ze abonament MOZNA zawsze zmienic (jesli operator wprowadzi nowe stawki tez go bedzie MOZNA zmienic). przestaje zatem rozumiec sens Pana wypowiedzi. (??)
  • Gość: kanio IP: *.tomaszow-mazowiecki.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 14:14
    przcież można kupić jeszcze ciplutki telefon za 100 a nia za 2000 i władować
    sobie heyah, a nie płakać że drogo
  • Gość: sknerus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.04, 14:16
    Z całym szacunkiem ale pan Matematyk to chyba umysł pseudoanalityczny! Któryż
    to telefon za 1500 zł kosztuje 1 zł, chociażby w abonamencie Plusa za 85 zł
    brutto??? Nowy telefon przyzwoiyej jakości bez sim-locka kupię już za 300 zł.
    Oczywiście jeśli mi tylko na gadżetach zależy, to musze wydać więcej, ale to
    juz inna sprawa. To co jest oferowane za 1 zł to najnizszej klasy telefony, a w
    zamian - WIELKIE NIC!
    Karta klubu NOKIA? Przeciez żeby ją mieć wystarczy dowolna nokia i to nie tylko
    w abonamentowym plusie, wiec głupoty Pan plecie! A poza tym ilez to korzyści
    wyciągnał Pan z tej karty??? Śmiechu warte!
    Po prostu w prepaidzie coś sie ruszyło, bo weszła konkurencja. W abonamencie
    jeszcze nikt nie zamieszał, stąd dalej bedziemy się babrać w tzw. g..nie!
    A już za przeproszeniem k...stwo to jest, jak operatorzy postępują ze stałymi
    klientami. Od dłuższego czasu nie nastąpiła zniżka cen (przykład NIO już jest
    baaardzo stara), jeśli wchodzi nowa oferta, to za przejscie do niej trzeba
    słono płacić lub jest to wogóle niemożliwe (patrz przejście z NIO na Mega). Ja
    nie nazwałbym tego prawami popytu i podaży, tylko wręcz zmowa kartelową, wolny
    rynek dopiero pokaże się po realnym wejściu nowego prawa i dopuszczeniu
    do "gry" jeszcze co najmniej jednego nowego operatora, jest np. wiele osób
    które tylko dlatego nie zmienią operatora, bo zalezy im na starym numerze, co
    więcej, do tej pory np. w idei nie dało sia przejść z abonamentu na prepaida z
    tym samym numerem. Operatorzy trzymają się kruczków, niuansików jak tylko mogą.
    Prepaidy pokazały, że wiele ludzi ma w nosie biura obsługi, dodatkowe usługi,
    czy bezpłatną pocztę. Chodzi po prostu o godziwą cenę, a w abonamencie jest ona
    rozbójnicza!
  • Gość: wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 20:40
    Ostatnio podpisałem kilka umów przedłużających w idei na 12 miesięcy (na MEGA)
    i naliczanie sekundowe mam gratis.

Nie chwalę za bardzo idei, ale ostatnio robiłem analizę, co robić z 4-ma
    telefonami na abonament w Idei - porównywałem z resztą operatorów - i wyszło
    najtaniej pozostać w Idei.

Ale jeszcze parę miesięcy temu chciałem ich olać - miałem ustne, telefoniczne
    obietnice z plusa i ery n/t obiecanych gruszek na wierzbie, jak przywozili
    umowy do podpisania okazywało się , że zawsze parę "darmowych" rzeczy brakuje i
    trzeba za nie płacić.
  • Gość: vigo IP: *.ztpnet.pl 15.08.04, 21:10
    Nie nalezy sie sugerowac cenami telefonow podawanymi przez operatorow poza
    promocja. To ze Nokia 6610i kosztuje prawie 2000 zl nie oznacza, ze jest to
    cena rynkowa telefonu. Cene te mozna sprawdzic na allegro w komisach i tyle
    warte sa te telefony. W najnowzszej promocji Ery Nokia 3310 w abonamencie poza
    promocja kosztuje 900 zl a w prepaidach 300 zl. Analogicznie jest z innymi
    telefonami. Tyle wart jest towar za ile znajdzie sie na niego kupiec a nie
    wymysli sprzedajacy.
  • maciej-d 16.08.04, 22:41
    poczęci masz racje, ale 99% telefonów w komisach, na allegro to telefony wzięte
    od opów w promocjach i PWA.
  • Gość: anka IP: *.lastnet.pl 18.08.04, 18:20
    małe pytanie: czy na allegro można kupić telefony "nówki"? czy jest to
    opłacalne? kompletnie nie mam orientacji, a zastanawiam się nad allegrową drogą
    kupna
  • Gość: Koles IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 18:38
    No pewnie ze sie oplaca !
  • Gość: Blekota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 20:25
    Pewnie, ja tam kupiłem miesięcznego Sonyericssona P800 w idealnym, rzecz jasna, stanie za 1080 zł. W "promocji", podpisując umowę na dwa lata, przy moim abonamencie musiałbym dać za niego prawie 1600 zł. Fakt, że dostałbym fakturę.
    Ja teraz z kolei usiłuję sprzedać na Allegro model, który operator sprzedaje w faktycznej promocji - znacznie poniżej ceny rynkowej. W ten sposób odzyskam większą część pieniędzy, które wydałem na telefon.
    Jak widać, handel na Allegro opłaca się obu stronom.
  • Gość: AJA74 IP: 212.244.166.* 20.08.04, 08:11
    Oczywiscie ze mozna kupic noweczke prosto z salonu. Wystarczy sie umowic z
    kupujacym ze razem z nim sie w salonie fona odbiera i masz noweczke. Tak na
    allegro wiele fonow schodzi, prosto z salonu do nowego wlasciciela.

AJA
  • maciej-d 18.08.04, 20:45
    w sklepach typu media mark są sprzedawane simensy za 400zł za tyle samo są w
    niektórych prepaidach, a w regulaminach opów taki simenes co w mediamarku
    kosztuje 400zł u nich jest wart 700zł ! ! !
  • kangoor5 18.08.04, 21:10
    To dlatego, że podpisałeś cyrograf i teraz Twój operator ma cię w d... (aż do
    czasu gdy zacznie zbliżać się koniec obowiązywania umowy)
  • Gość: agnieszka IP: *.waw.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.04, 22:17
    plus ma cię w dupie nawet jak się kończy umowa, ostatnio mój mąż chciał
    przedłużyć umowę telefonu firmowego i robił to przez pół dnia, w salonie
    firmowym nie byli zainteresowani, dopiero u innego dystrybutora uzyskał poradę
    jak to załatwić.
  • Gość: andy IP: 195.85.249.* 18.08.04, 22:53
    ja krotko: sam mam telefon w abonamencie i rowniez nie jestem zadowolony z
    wielu rozwiazan stosowanych przez operatorow. Smiesznie brzmi tylko wypowiedz o
    socjalizmie. Jakos przedmowca kompletnie pomieszal pojecia. Poniewaz smiem
    twierdzic, ze sytuacja panujaca obecnie to typowy przyklad gospodarki
    wolnorynkowej, a operatorzy komorkowi stowrzyli zwyczajny oligopol (w wydaniu
    trzech graczy). I nie musza drogi Panie zabiegac o Pana wzgledy, bo z Panem czy
    bez i tak beda egzystowali. Ja podpisujac umowe (ponad rok temu) w pelni
    zdawalem sobie sprawe z tego, ze pre-paid stanieje i bedzie bardziej
    konkurencyjny. Tylko ze wtedy bylem w potrzebie posiadania telefonu, ktorego
    zakup nawet na alegro byl skrajnie niepolacalny i w sumie tylko oferta
    abonamentowa byla na moja kieszen. Ale mialo byc krotko. Watkow w tej dyskusji
    co niemiara. Zycze wszystkim milych snow - najlepiej niech Wam sie przysni
    drodzy goscie forum gw idylla wszystkiego za darmo i wszystkim po rowno; tylko
    nie budzcie sie prosze jak z koszmaru z przeswiadczeniem deja vu. Pozdrawiam
  • Gość: babs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.04, 22:43
    ...Abonament m-czny 61,-brutto,za to 150 min.gadania.24gr\brutto sms.Po
    wyczerpaniu minut abonamentowych 0,54 gr/min.Jest naprawdę super.Aż się nie chce
    wierzyć,że Idea ma coś wspólnego(niestety) z TPSA,bo zupełnie inaczej traktują
    klienta,są autentycznie fajne promocje i są bardzo fair, jak nie dodadzą-to na
    pewno nie zabiorą.Sprawna obsługa biura obsługi i przez tel.i za
    pośr.internetu.Polecam. Era i Plus oszukują już w samych reklamach,bo potem
    wystarczy wejść na ich strony www i się okazuje,że płaci się za wszystko
    znacznie więcej niż obiecuja w pięknych reklamach.
  • Gość: babs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.04, 22:46
    Jeszcze zapomniałam dodać,że naliczanie sekundowe od 1-szej sekundy za darmo i
    umowa na 12 m-cy. Z tym,że telefon miałam z poprzedniego okresu,do którego
    jestem przywiązana i jak narazie b.dobrze się sprawuje po 2 latach(Sony
    CMDJ-70).Polecam:Mega 150 w Idei.
  • Gość: pl IP: *.range217-42.btcentralplus.com 19.08.04, 02:43
    nie posikaj sie przypadkiem z tej radosci
  • Gość: blackpaul IP: 5.2.* / *.chello.pl 21.08.04, 04:39
    że dzwoni pracownik/pracownica działu marketingu Idei...bp tylko te czerwone
    skoooorwysyny mogą przekonywać, że w Idei jest inaczej niż w tej pokracznej
    matce-TPSA
  • Gość: b00weck IP: *.meganet.pl 19.08.04, 00:17
    150 minut masz jesli dzwonisz do idei. 75 do innych sieci. To samo dotyczy
    rozmow - 55gr do idei, ale poza 1.10zl takze wcale nie jest tak rozowo.

Ja mam abonament w plusie Plus 100 czy jakos tak. Dodatkowo mam 20 minut
    darmowych poniewaz tel mam juz ladny kawalek czasu. Jak wszystko policzylem to
    stwierdzilem ze zdecydowanie taniej i tak wychodzi prepaid heyah/pop. Czekam na
    jakas sensowne oferte bo w listopadzie konczy mi sie umowa i jesli nic
    ciekawego sie nie pojawi to spadam na karty.
  • Gość: Apis IP: *.filar.pl 19.08.04, 09:04
    Gadacie jak pokręceni. Zajmijcie się lepiej czymś pożytecznym. Nikt Was do
    niczego nie zmusza więc o co chodzi? Milego dnia życzę
  • tropiciel_blednego_aha 19.08.04, 11:58
    mylisz sie i to bardzo otuz zmusza, nie odz dzis wiadomoze na rynku telkom jest zmowa kartelowa!!

--
    dawniej pn
  • Gość: babs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 12:22
    Zgadza się to co piszesz, ale dla mnie najważniejsze jest dzwonienie na
    stacjonarne a wszystkich znajomych i rodzinę mam w Idei,więc mam tanio.Do innych
    operatorów dzwnię sporadycznie. Do tego w Idei jest bardzo fajny program
    Profit;zbiera się punkty i z tego ma sie dodatkowe korzyści.Pozdrawiam.
  • Gość: mariusz IP: *.trzebnica.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 07:44
    150 minut jest jeżeli dzwonisz do IDEI lub na stacjonarne a to jest b.ważne
  • Gość: mariusz IP: *.trzebnica.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 07:42
    zgadzam się z Tobą w 100%. Ja też mam MEGA 150.
  • Gość: Soda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 09:08
    A mnie się abonament opłaca. W Plusie płacę najniższy abonament i korzystam
    przede wszystkim z tańszych połączeń z wybranym numerem (30 gr/min. przez całą
    dobę). Rozmowy rzędu 100-200 minut miesięcznie. Rachunki koło 80 zł za miesiąc.
    Czy przy prepaidach udało by się to, mając do wyboru co 2 lata nowy telefonik?
    MS
  • Gość: bajan IP: gateway.d* / *.mofnet.gov.pl 19.08.04, 09:10
    jak mi sie darmowe koncza to przekladam karte na taktaka i mam hepi taryfe.sam
    sobie stworzylem mixa z ktorego jestem zadowolony:)
  • Gość: fiona IP: *.ruch.com.pl / *.ruch.com.pl 20.08.04, 12:20
    ja zrobiłam to samo, dodatkowo mam ustanowione polecenie zapłaty czyli 5 min
    extra miesięcznie a po 6 miesiąchach 20 i w ramach przeprosin od ery dostałam
    10 min na 3 kolejne okresy rozliczeniowe, więc nie jest tak źle choć fakt że
    płacę za naliczanie sekundowe a w tak-taku mam za darmo trochę mi przeszkadza,
    ale to kwestia czasu trochę marudzących klientów robiących sobie "era-mix" i
    zmienią zdanie- dzięki HAPPY moje rachunki spadły o jakieś 40 zł miesięcznie (a
    jak widzę nie jestem jedyną oszczędzającą w ten sposób :))))
  • lech.lysenko 19.08.04, 09:42
    PLUS GSM WCALE NIE DBA O SWOICH STARYCH KLIENTOW I UWAZAM ZE W TEN SPOSOB TRACI
    DO SIEBIE ZAUFANIE. DOBRY DLA PLUSA KLIENT TO NOWY KLIENT A O STARYM - KTORY
    JEST JUZ NP. 8 LAT MOZNA ZAPOMNIEC . NAJLEPSZYM WYJSCIEM BEDZIE ZMIANA
    OPERATORA.
  • Gość: bnew IP: 217.153.8.* 19.08.04, 10:09
    To samo w erze po 5 latach płacenia abonamentu (średnio 90 zł), kompletna
    olewka, więc przeszedłem na prepaida i rozmawiając tyle samo co poprzednio
    płace jakieś 30-40 zł (naliczanie sekundowe znacznie obniża kosz rozmowy), a
    telefon sobie kupie na allegro za 345 zł (nowiutka 3510i) więc rozkładając to
    na dwa lata wyjdzie mi i tak 40 zł + 15 czyli 55 złotych, oszczędzam 35 zł
    miesięcznie czyli w ciągu dwóch lat minimum 840 złotych w kieszeni, jeszcze
    dochodzi oszczędnośc jakieś 5-10% kupując kody kart na allegro. Daje mi to
    całkiem niezłe oszczędności.
    Pozdrowienia dla abonamentowców, nie czekajcie na kolejne promocje.
  • Gość: dellik IP: 195.117.73.* 19.08.04, 11:08
    Ja w zeszlym roku przeszedlem na abonament. Skorzystalem z promocji konwersja w Plusie i zachowujac numer Simplus przeszedlem na abonament kupujac nowy tel za zlotowke. Z perspektywy czasu i z mysla pozostania w abonamencie jeszcze przez rok jestem bardzo niezadowolony z tego ze wybralem abonament. Podpisalem cyrograf i place teraz gorzka cene za niby promocyjny telefon. Ehh jak ja Wam zazdroszcze pre-paidowcy :)
    Pozdrawiam
  • Gość: doda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 12:26
    Do tego przystąpić do programu Profit i same zyski.Naprawdę,Idea jest fair.
  • annia1 19.08.04, 14:37
    Gość portalu: doda napisał(a):

> Do tego przystąpić do programu Profit i same zyski.Naprawdę,Idea jest fair.

idea nie jest fair, w ub. roku po raz trzeci podpisałam umowę na dwa lata i
    skorzystałam z tego tyle,że nabyłam nowy aparat telefoniczny, z tym, że
    zapłaciłam za niego 242 zł, a gdybym chciała ten sam aparat za 68,00 zł to
    powinnam zrezygnować ze starej umowy i starego numeru (co jest dość niepoważne)
    i stać się nowym klientem idei. Czyli idea dba tylko o to, żeby mieć więcej
    klientów, ale jak już złapie jelenia, to ma go w nosie.
    A teraz skuszona tą Megą zadzwoniłam na infolinię, i Pani poinformowała mnie,
    że to jest promocja i jako abonent idei nie mam prawa do tej taryfy, no chyba,
    że skorzytam z warunków promocji.
  • Gość: Blekota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 14:45
    Trzeba było rozwiązać umowę. Ja tak zrobiłem po tym, jak przy okazji przesłużania umowy zaoferowali mi SE T610 za ponad 400zł. Parę dni później zadzwoniła do mnie pani z "ofertą indywidualną". No i tak się stało, że mam warunki lepsze od tych, jakie bym miał, gdybym przyszedł jako nowy klient.
  • Gość: jano IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:22
    Takie coś jest możliwe tylko w Idei. Inni operatorzy by Cię olali.Woleliby się
    pozbyć klienta a by nie popuścili.Idea jest ok. Jedyna ich "wada" to taka,że
    muszą niestety być w jakiś tam sposób przywiązani do TPSA.
  • Gość: black paul IP: 5.2.* / *.chello.pl 21.08.04, 04:48
    propagandzista, z adresu internetsdl.tpsa.pl, udający klienta
  • Gość: git IP: 62.233.216.* 20.08.04, 17:52
    Popieram Blekota!
    W Idei wystarczy sie potargowac ostro, lub poprosic o przyslanie dokumentow o
    rozwiazanie umowy i wtedy szybko ceny tel. spadaja!! Kolega tak zrobil gdy
    chcial zostac i dostac N6610 za normalne - tj ok 50 zl - pieniadze! Najpierw
    tel byl dla niego nieosiagalny , a jak wyslal ze rezygnuje z uslug to po
    tygodniu pani 4 razy do niego dzwonila i dostal tel za 50 zl i darmowe minuty
    jeszcze i wycofal rezygnacje (bo ma na to miesiac!) Mial rach ok 200/ mies wiec
    im zalezalo, ale prawda jest taka, ze jak sie nie targujesz to nic nie masz,
    albo masz ochłapy! Ja juz 3 raz przedluzam umowe w Idei i zawsze wynegocjowalem
    dobre warunki!
  • Gość: babs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:18
    ja przeszłam do Mega 150 właśnie jako abonent Idei (przeszłam z NIO 90) i umowę
    mam na 12 m-cy,z tym że telefonu nowego nie potrzebowałam,bo z nowym telefonem
    jest umowa na 2 lata. Nie zniechęcaj się,ja przeanalizowałam wszystkie oferty
    różnych operatorów i na Ideę nie dam sobie nic złego powiedzieć.To zamo dotyczy
    Nowych Popów,są atrakcyjniejsze niż Heyah,bo sekundowe naliczanie jest od
    pocz.rozmowy do WSZYSTKICH a nie tylko do "swoich" jak jest w Heyah.Pozdrawiam.
  • annia1 20.08.04, 08:27
    wypraszam sobie, nie piszę bzdur, zadzwoniłam wczoraj na infolinię do idei i
    pani na infolinii poinformowała mnie o możliwośći, a raczej niemożności zmiany
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 17:30
    W Heyah naliczanie sekundowe od ZAWSZE bylo i jest do WSZYSTKICH sieci. Bzdury
    gadasz. To wlasnie Idea w popie sciemniala i sekundowki byly tylko w sieci Idea
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.04, 09:23
    To poczytaj sobie na stronie Heyah. Mam Heyah i sekundowe jest do "wszystkich".
    Nie nauczyli dobrze czytać w szkole???
  • Gość: blackpaul IP: 5.2.* / *.chello.pl 21.08.04, 04:46
    propagandzista - z adresu internetdsl.tpsa.pl - udający normalnego klienta
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.04, 13:26
    I co, boli ten adres, czy jak????
  • Gość: jedl2 IP: *.interklub.net / *.interklub.net 22.08.04, 10:33
    konczy mi sie w grodniu umowa z pluse i nie wiem czy mam przedluzac tez nie
    jestem zadowolony przejde chyba na karte podpowiedzcie co robic.
  • Gość: bopen IP: 217.153.179.* 19.08.04, 11:26
    i nie jestem gowniarzem. i jestem zadowolony zwlaszcza po ostatnich obnizkach i
    nowych taryfach: NOWY POP, place 0,80pln/min, sekund nalicz od poczatku,
    0,20pln/sms; 0 abonamentu; niewiele dzwonie, chociaz ostatnio w nowym popie
    wieeecej; karta za 50pln starcza mi na 2-3 mies; dodoatkowo naladowanie moge
    qpic taniej, zamiast 50 42-43zl; Dobry tel mozna qpic na allegro za 200-300 zl
    nowa baterie za 20-40zl; nowy tel. za 400...1000 chociaz w salonie kolo 2 x
    tyle; Telefon moze starczyc na 5 lat, nie 2.
  • Gość: onyx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 12:30
    ...jesteśmy bardzo zadowoleni. W Mega 150 mam za darmo naliczanie sekundowe od
    1-szej sekundy. Warto w Idei przystapić do Programu Profit, bo pieniążki do nas
    wracają w postaci dodatkowych doładowań lub dod.darmowych minut.
  • Gość: Judyta IP: *.acn.pl 19.08.04, 13:22
    Ja też mam Pop-a już od 4 lat (i też nie jestem gówniarą!). Wielokrotnie
    zastanawiałam się czy nie przejść na abonament, jednak ostatnie obniżki
    zniechęciły mnie do tego.
    Mam do Ciebie pytanie: chciałabym zmienić telefon. Czy mógłbyś polecić jakiegoś
    uczciwego sprzedawcę na allegro.
    Pozdrawiam
  • Gość: zen IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:25
    Na Allegro wszystko jest niepewne.Lepiej idź do dobrego komisu,tam można kupić
    dobry telefon z papierami,z gwarancją tego komisu i serwisem nawet.Przynajmniej
    wiesz i widzisz kto Ci sprzedał.
  • Gość: blq IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 11:33
    Bzdury opowiadasz, co prawda komórki na allegro to towar bardziej niepewny niz
    wiekszosc innych towarów, ale kupując od sprzedawcy z więcej niż 50 pozytywami
    masz praktyczną gwarancję, że jest uczciwy. Jeszcze tylko sprawdzic, czy sobie
    pozytywow nie nabil sprzedajac przyslowiowe zużyte bilety mpk.
  • Gość: Jackowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 14:58
    Judysto, spróbuj kupić w jakimś niemieckim sklepie internetowym. Jedyny minus
    to język (angielski, niemiecki i inne europejskie, poslkiego nie ma), ale dobre
    i nowe modele kupujesz za 100-150 euro.
  • viggo 19.08.04, 12:42
    Pewnie wkrotce cos zmieni w abonamentach bo wszyscy pouciekaja do pre-paidow ;)
    Coraz wiecej moich znajomych korzysta z 2 karty po wyczerpaniu darmowych minut.
    Zamiast 1.40 zl w NIO 60 za minute, w Popie place 0,80 zl z sekundowym
    naliczaniem.
  • Gość: jaro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:27
    To po co masz NIO60? Za ten sam abonament masz Mega 150 i po wykorzystaniu
    abonamentu do stacjonarnych i Idei 0,55/min i też 1-sek.naliczanie od
    pocz.rozmowy.Nieco drożej jest tylko jak dzwonisz do innych operatoró,czyli
    plusa,ery i heyah.
  • Gość: misza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.04, 19:29
    jaro, ty chyba nie wiesz o czym mówisz, powiedz mi jak będąc w obowiązkowej
    umowie (został mi jeszcze rok) w NIO moge przejść na Mega?
  • Gość: Leszek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 19:38
    Ustosunkowujac sie co do zarzutów osób, które maja duży staż w sieciach.
    Narzekacie, że operator ma was w dupie- ja sie mu nie dziwie!!! Dlaczego?
    Rachunek jest prosty- nie przynosicie już zysków, przez lata uzbierały sie
    dodatkowe minuty i zysk operatora malał. Gdzieś po 4 latach, jest on już
    krytycznie mały i operator woli się was pozbyć niż utrzymywać darmozjada...
    I tak jest szansa, że skusicie sie na ''promocje od nowa'' i tak to się kręci.

Ja mam Plus20 z tą ciekawą modyfikacją, że przez rok abonament 10zl (bez minut)
    a nastetpny rok juz normalnie 30zl. Ciekawostka jest ze przez caly okres
    trwania umowy mam dodatkowo pakiet zlotowy 12zl. A ostatnio w EBoku nawet
    zauwazylem pakiet 1000zl do wykorzystania do 2006r co jest doscy dziwne
    zwazywszy ze cyrograf konczy sie w 2005.
  • myshaque 19.08.04, 14:41
    Pare lat temu (mialem wtedy chyba z 17 lat) kupilem sobie za zaoszczedzone
    pieniadze telefon w POPie (Motorolka T2288) i bylem bardzo zadowolony. Jakies 2
    lata pozniej zapragnalem nowego, fajnego telefonu za nieduze pieniadze, no i
    skusilem sie na abonament (NIO 30), po czym Idea wprowadzila MIXa i bardzo
    zalowalem mojego posuniecia. Teraz zostalo mi jeszcze nieco ponad pol roku do
    konca abonamentu i juz wiem, ze na 100we przejde na pre-paid. Nowy POP brzmi
    niezle, ale kto wie co bedzie za pol roku.. :)
    Pozdro
  • Gość: Baśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:34
    Hej,ja też 4 lata temu 1-go POPa miałam z tą Motorolą,to ta z radiem,prawda? To
    radio stereo było super,nie tak dawno dopiero odsprzedałam w komisie,Bardzo mi
    tego radia żal.Jeżeli chodzi o abonamenty to zawsze przekalkuluj sobie i weź pod
    uwagę,żę im niższy abonament tym drożej to wszystko wychodzi,bo jest mało minut
    w abonamencie i jak Ci braknie to potem przepłacasz.Ja w abonamentowym
    zaczynałam też od NIO30,potem bardzo szybko przechodziłam na 60,90 aż ostatnio
    po 2 latach w ramach programu Propozycja przeszłam do Mega 150.Płacę tyle jak
    wtedy gdy miałam NIO30 a minut mam 150.Tak więc,opłaca się od razu wziąć wyższy
    abonament bo wszystko jest wtedy taniej, a minut więcej i w rama
    Nieskończ.Kapitału Minut można sobie zaoszczędzić minuty.No i koniecznie zapisz
    się do Progr.Profit,to jest super fajne.
  • Gość: misiorpisior IP: 81.210.14.* 24.08.04, 10:39
    > Tak więc,opłaca się od razu wziąć wyższy
    > abonament bo wszystko jest wtedy taniej, a minut więcej [...]

To zalezy... Zauwaz, ze nigdy nie bedziesz mogla zaplacic mniej niz ten wyzszy abonanent. Ja wole miec mozliwosc placenia mniej, kiedy zajdzie taka potrzeba albo kiedy po prostu nie korzystam tyle z telefonu. Coz, kosztem utrzymania tej mozliwosci jest mniejsza ilosc minut do wygadania. Stwierdzilem, ze nie oplaca mi sie zmieniac abo na wyzszy i czasami place stosunkowo malo.
    misior
  • Gość: ANONIM IP: 134.146.212.* 19.08.04, 14:43
    moze dlatego ze nie chcesz byc byle gowniatrzem, wolna wola
    zawsze mozesz to zmienic
  • Gość: Powazny IP: *.umcs.lublin.pl 19.08.04, 14:54
    mmaly napisał:

> Dlaczego właściwie musze płacić za naliczanie sekundowe w sieci Plus GSM przy
    r
    > achunkach rzędu 600 - 800 zł miesięcznie? Kosztuje mnie to 15 zł od numeru.
    > Dlaczego byle gó...rz z prepaidem ma to za darmo?

zeby byle du..k, handlarz obwozny czy inny pajac pisal o mnie, powaznym
    czlowieku "byle gó...rz z prepaidem". Prepaid rulez, kto tego nie rozumie to
    glup.
  • Gość: nelsonek IP: *.tarnobrzeg.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.04, 14:57
    > zeby byle du..k, handlarz obwozny czy inny pajac pisal o mnie, powaznym
    > czlowieku "byle gó...rz z prepaidem". Prepaid rulez, kto tego nie rozumie to
    > glup.

szkoda, ze poziom dyskusji osiaga dno. gówniarz z prepaidem, dupek, glup. ojoj na prawde szkoda:(
  • Gość: tofik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 15:38
    Bo jesteś głupi staruchu ?
  • poliklinik 19.08.04, 15:45
    mmaly napisał:

> Dlaczego właściwie musze płacić za naliczanie sekundowe w sieci Plus GSM przy
    r
    > achunkach rzędu 600 - 800 zł miesięcznie? Kosztuje mnie to 15 zł od numeru.
    > Dlaczego byle gó...rz z prepaidem ma to za darmo?

Skoro tak ci źle z komórką,
    to czemu nie korzystasz wyłącznie z uslug TP SA?

--
    Ale jestem złośliwa.
  • Gość: viggo IP: *.ztpnet.pl 19.08.04, 16:29
    Mega jest dobra taryfa dla osob, ktore glownie dzwonia do Idei lub na
    stacjonarne. Pozatym nie ma mozliwosci przejscia z Optimy do Mega. Dostepna
    jest tylko w propozycji dla przedluzajacych abonament lub nowych klientow.
  • Gość: cage IP: *.233.233.94.devs.futuro.pl 19.08.04, 18:15
    Takie badziewiackie oferty mamy ponieważ na wiejskiej zafundowano nam kiepskie
    prawo: 1 przetargi na koncesje preferują wiellkie firmy. 2 w obecnym czasie
    właściwie nie ma szans na operatora wirtualnego z prawdziwego zdażenia
    (niezależnego) bo żadna z firm obecnych na rynku nie będzie podcinać gałęzi na
    której siedzi. 3 niestety licencje UMTS niczego nie zmienią bo będą przyznawane
    na tych samych zasadach.
    Ktoś pisał o gospodarce wolnorynkowej... może na rynku sałaty ale nie GSM.
    Niestety era korporacji wpływających na prawo właśnie nabiera rozpędu a my
    możemy wybierać między tanim aparatem a stawką za minutę/jednosekundowym
    naliczaniem.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.04, 18:34
    1) jak masz stary numer to maja cie gdzies I slusznie bo wiedza ze rezygnacja z
    numeru, ktory ma sie juz 5-7 lat to tragedia i koszty, jakich nie pokryje zadna
    promocja. I widza co robia. Pomyslcie Panstwo moj numer zna 100-200 osob, kotrzy
    dwonia do mnie sluzbowo i kotrych telefony sa dla mnie wazne. Jaki bylby koszt
    aby zawaidomic wszystkich o zmianie numeru??
    2) abonament bedzie zawsze drozszy niz prepaid, bo w abonament wliczone sa
    oprocz kosztow telefonu w promocji jszcze koszty WINDYKACJI nie zaplaconych
    rozmow. Kazdy sprzedawca tego typu uslug musi sobie gdzies wliczyc potencjalne
    straty. W prepaidach tego nie ma.
    3) polityka firmy IDEA jest bardzo prosta: klienci abonamentowi to docelowo
    klienci biznesowi, korporacyjni, szary ludek ma korzystac z prepaidow. po prostu
    maja zbyt duze straty na fachowcach (zwlaszcza molodych) co to maja umowy na 24
    miesiace abonamentu nie placa a skutki windykacji sa kiepskie. Ten caly dziwolag
    ze prepaidy sa tansze od abonamentu wynikaja wlasnie z niepoplacalnosci
    abonamentu dla indywidualnego klienta: 10 % niesiaglalny okolo 30-35 zagrozony.
    tu sa przyczyny. Te dane nie sa dokladne (cytuje je z pamieci) ale mocno zblizone.
    Pozdrawiam
  • Gość: Jagoda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.04, 20:01
    o taryfie Mega 150 czy 350 (obie są bardzo fajne),ja też z tego korzystam jako
    osoba prywatna.Umowa na 12 m-cy,1-sek.naliczanie od 1-szej sekundy i przyjazne
    podejście do mnie,jako do klienta.W przeciwieństwie do plusa i ery,bo widzę
    jakie kłopoty mają znajomi.Cała moja rodzina i mnóstwo znajomych jest w
    Idei.Udało mi się ich namówić na Ideę i wiem,że nie żałują.Trzeba po prostu
    umieć liczyć,kalkulować,porównywać i dobrze wybierać.Pozdrawiam.
  • Gość: Jagoda IP: *.tomaszow-mazowiecki.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 15:06
    Gość portalu: Jagoda napisał(a):

> o taryfie Mega 150 czy 350 (obie są bardzo fajne),ja też z tego korzystam jako
    > osoba prywatna.Umowa na 12 m-cy,1-sek.naliczanie od 1-szej sekundy i przyjazne
    > podejście do mnie,jako do klienta.W przeciwieństwie do plusa i ery,bo widzę
    > jakie kłopoty mają znajomi.Cała moja rodzina i mnóstwo znajomych jest w
    > Idei.Udało mi się ich namówić na Ideę i wiem,że nie żałują.Trzeba po prostu
    > umieć liczyć,kalkulować,porównywać i dobrze wybierać.Pozdrawiam.

ten post jak i wiele podobnych poprzednich wydaje się byc dziełem jednej osoby
    pod różnymi nickami, jakiegos fachofca z idei bezczelnie reklamującego mege i
    oczerniającego erę i plusa
  • Gość: blackpaul IP: 5.2.* / *.chello.pl 21.08.04, 04:53
    propagandzista - z adresu internetdsl.tpsa.pl - udający klienta
  • mamcar 21.08.04, 12:42
    Gość portalu: blackpaul napisał(a):

> propagandzista - z adresu internetdsl.tpsa.pl - udający klienta

Może i propagandzista ale nie wiem czy zauważyles ze wiekszosc abonamentowców
    niezaleznie od sieci nie wypowiada sie przychylnie o swoim operatorze, a co
    mnie boli najbardziej maja nadzieje ze u pozostalych operatorow bedzie lepiej,
    bo telefon za "zlotowke" kusi i to do tego stopnia ze ludzie nie czytaja
    regulaminow i podpisuja "cyrografy" , bo nie maja 200-300 zl na tel na karte, a
    potem narzekaja po fakcie (nie mowie ze wszyscy ale znaczna wiekszosc)
  • Gość: misiorpisior IP: 81.210.14.* 24.08.04, 10:57
    Uwazasz, ze negatywne wypowiedzi o operatorach wynikaja z zaskoczenia ludzi, ktorzy nie czytaja umow? Smieszne. Jako abonent wieloletni, ktory czyta umowy powiem Ci z czego wynika niezadowolenie. Ono wynika ze zlodziejskiej polityki firm. O tym juz napisano w tym temacie powyzej.
    I co ciekawe, czesto wynik negocjacji potrafi zmienic postanowienia firmy na korzysc klienta, co ukazuje jak bardzo sa nieprzyjaznie nastawieni. Jakos nikt nie ma zamiaru pojsc na reke, pomyslec najpierw kategoria korzysci klienta a nie korzysci wlasnej.
    Duzo analogii znajduje w innych dziedzinach zycia. Naprawde chyba trudno jest w tym kraju pomyslec najpierw o kupujacym a pozniej o wlasnym zysku. Stad pewnie poczucie (niebezzasadne) o ciaglej walce i drodze pod gore, w urzedach, pociagach, bankach czy telefonii.
    misior
  • Gość: KM IP: *.wroclaw.mm.pl 19.08.04, 22:21
    nieprawda ze zmieniajac abonament na system pre-paid tracisz numer, mozesz
    korzystac z tego samego, wystarczy o to poprosic, co wiecej jak ci sie nie
    podoba prepaid to po kilku miesiacach (w erze 3 miesiace) zazwyczaj mozesz
    wrocic do umowy abonamentowej, ze starym numerem i wszelkimi wynikajacymi z
    tego profitami np. nowa komorka. Trzeba pytac pytac i pytac, albo placic i
    placic i placic, frycowe za niewiedze.
  • Gość: mqs IP: *.gdynia.mm.pl 19.08.04, 22:57
    Coz, dosyc dziwne wydaje mi sie, ze w watku tym w pewnych odstepach czasu
    pojawiaja sie posty bardzo chwalace oferte Idei. Nicki sa rozne, a host,
    zbiegiem okolicznosci, ten sam.
    Godne przemyslenia...
    pozdrawiam
    mqs
  • Gość: klient IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.04, 00:08
    Idea to chłam, rezygnuje z niej wam to też polecam, tylko prepaidy
    faktycznie jajas cipcia albo pizduszek reklamuja non stop w tym watku Idee,
    smieszne, zalosne.
  • Gość: AJA74 IP: 212.244.166.* 20.08.04, 08:30
    I z tym starym numerem to sie mylisz. Pewnie nie wiesz ze teraz na dniach ma
    wejsc w zycie a moze juz weszla ustawa o mozliwosci przenoszenia numeru z sieci
    do sieci.

www.e-gsm.pl/s1.php3?id=wiecej&id2=3665
    Wiec nie ma problemu. I operatorzy wiedza ze zacznie sie masowa zmiana sieci
    wiec musza wyjsc z oferta lepsza od koŃkurencji

AJA
  • mamcar 21.08.04, 12:31
    Gość portalu: gosc napisał(a):

> 1) jak masz stary numer to maja cie gdzies I slusznie bo wiedza ze rezygnacja
    z
    > numeru, ktory ma sie juz 5-7 lat to tragedia i koszty, jakich nie pokryje
    zadna
    > promocja. I widza co robia. Pomyslcie Panstwo moj numer zna 100-200 osob,
    kotrz
    > y
    > dwonia do mnie sluzbowo i kotrych telefony sa dla mnie wazne. Jaki bylby koszt
    > aby zawaidomic wszystkich o zmianie numeru??

Koszt wcale nie musi byc wysoki, wystarczy 2-3 godziny posiedziec na bramkach
    smsowych. Też sie kiedys zastanawialem nad utrzymaniem numeru, ale stwierdzilem
    ze wole sam informowac ludzi o zmianie numeru niz zostac przy starym. Zwłaszcza
    ze sam wtedy decyduje kto ma moj numer a kto nie. Choc tak jak mowisz jak
    dzwonia ludzie sluzbowo to moze byc problem, bo nie kazdy chcialby byc
    informowany smsem o zmianie.
  • Gość: mariusz IP: *.trzebnica.sdi.tpnet.pl 20.08.04, 07:38
    Ja mam naliczanie sekundowe w abonamencie za darmo w sieci IDEA.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka