Mnożenie komórek na Litwie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • To proste - na Litwie nie ma TelePsa ze swoja Idea ,Plusa z super ofertami i
    Ery z najlepszymi cenami :)
  • Gość: teka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 23:11
    gdyż na Litwie sa 3 duże miasta , a na wsi nikt nie mieszka , proste
  • Dopoki politycy, lacznie z urzedem antymonopolowym, sa dobrze uposazeni w akcje
    TPSA nic sie nie da zrobic. Pieniadze za polaczenia beda szly do TPSA i za
    polaczenia zwykle i miedzystrefowe i za internet.
  • Gość: mat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 10:33
    Mam telefon komorkowy o stacjonarnym nawet nie pomyslalem, do dlugich rozmow
    uzywam telefonii internetowej place tylko 0,07 gr/min i to bez zadnego
    abonamentu. Po co mi TPSA a abonamentem za 45zł ? Za te kwote moge rozmawiac ok
    640 minut (telefony stacjonarne)przez tlenofon lub skype a TPSA mi nic nie
    daje. Wybór jest bardzo prosty.
  • Gość: Viking IP: *.elisa-laajakaista.fi 13.08.05, 11:16
    nie można porównywać państwa z 3,4 mln mieszkańców do 36 mln w Polsce.
  • Gość: zainteresowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 11:39
    Co ma miejsce zamieszkania do telefonii komórkowej, przecież cały kraj jest
    objęty jej zasięgiem.
    a tak a propos na literwskiej wsi mieszka 31% mieszkanców tego pięknego kraju.
  • Gość: francjosef IP: *.devs.futuro.pl 13.08.05, 11:50
    A ztego co wiem to na Litwie jest 126 stacji bazowych telefoni komórkowej (
    TYLKO!)
  • Gość: kanar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 12:06
    a to fakt. Kraj jest piekny. Bylem, widzialem az sie zaczaelm zastanawiac czy
    moze nie przyjemniej by sie tam mieszkalo .... u sterów kreca i krada jak
    wszedzie ale przynajmniej jakos tak z dyskretnie niz u nas. A moze sie dopiero
    ucza...?
  • Ponad 38 mln!!!
    Coś Ci się pomyliło!!!

--
    Zdjęcia
    ̓̕͸Znów coś dodałem:)͸
    --
    "Towarzysze, w roku ubiegłym osiągneliśmy mniej niż zaplanowaliśmy,ale to i tak wiecej,niż się spodziewaliśmy"
  • Gość: artus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.05, 14:55
    Przeliczanie ilosci kart SIM (nie komorek) na ilosc mieszkancow jest nieco
    bledne, gdyz sugeruje, iz sporo osob ma po kilka telefonow. Prosze jednak
    zwrocic uwage na zastosowania telemetryczne telefonii komorkowej. Karty SIM
    stosowane sa w sprzecie do lokalizacji pojazdow, urzadzeniach do automatycznego
    zdalnego odczytywania stanu urzadzen (np. licznikow wody), modemach, etc. To w
    duzej mierze powoduje przerost ilosci kart nad iloscia mieskancow.
    Inna sprawa jest w jaki sposob telekomy licza sobie klientow. Bo najczesciej
    doliczane sa tez martwe dusze w postaci pre-paidow, ktore leza w szufladzie i
    nikt nie ma zamiaru ich uzywac.
  • Gość portalu: Viking napisał(a):

> nie można porównywać państwa z 3,4 mln mieszkańców do 36 mln w Polsce.

Oczywiście że nie można! Przecież 50 milionom Niemcom powinno się powodzić znacznie gorzej niż paru milionom Litwinów. W tą stronę zmierzałeś? - buchacha
  • przeciez Niemcow jest 82 miliony - to tam jeszcze wieksza bieda?
  • Gość: Jędrula IP: 62.111.139.* 13.08.05, 21:09
    A może poprostu te dane są niewiarygodne. Podejrzewam, że większość tego
    rodzaju "wskaźników" przedstawianych przez takie kraje jak Litwa czy Czechy
    jest mooooocno zawyżonych.
  • Gość: Amadeusz IP: 83.233.233.* 13.08.05, 21:46
    Polska jest za czy przed Albanią. Oj smutny biedny i nawiedzony kraju.
  • Gość: mg wawa IP: *.eranet.pl 13.08.05, 22:10
    niekoniecznie. Jeżeli uwględnić gigantyczną emigrację zarobkową ze Śląska (był
    artykuł w GW) plus innych województw to w praktyce faktycznie może być tak mało
    obywateli w granicach kraju. (ale nie będę się na siłę upierał że akurat 35 mln)
  • Gość: kiks11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 08:11
    Proponuję spróbować, to traumatyczne przeżycie, nogi sie uginają po spojrzeniuw
    rachunek.
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.08.05, 12:46
    tylko przez Skype nie z każdym się polączysz
    Uważam że to nie kwestia tepsy ( jak mnie będzie stać to i temu zlodziejowi zaplacę ) tylko ogólnej kondycji kraju i stopnia zamożności jego obywateli. Ilość telefonów świadczy o zamożności danego spoleczeństwa. Ciekawe kiedy Rumunia i Bulgaria nas wyprzedzą. A może już to nastąpiło...
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.08.05, 12:48
    wiarygodna to jest nasza nędza i upadek. Oni idą do przodu a my spadamy
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.08.05, 12:51
    a co ma piernik do wiatraka?
    ilość telefonów świadczy o zamożności społeczeństwa
  • Przez skype można siępołączyć z każdym numerem, a także posiadać własny nr
    telefonu tak aby można było się połączyć ze stacjonarnych czy komórek - sam tego
    używam :-)
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.08.05, 14:10
    to podaj jak to zrobić: chcę z darmowego Skype na przykład do teściowej z życzeniami dryndnąć a ona nie ma komórki, netu a tylko stacjonarny telefon
  • Gość: kamyk IP: *.znadwilii.lt 14.08.05, 14:33
    A ja przeprowadzilem sie z Polski na Litwe:)Fajny kraj...lepiej uporzadkowany
    niz Polska:)Poza tym jesli chodzi o komorki to chyba mimo wszystko lepiej jest
    w Polsce: sekundowe naliczanie, w pre-paidach raporty o stanie konta i to
    darmowe!Tutaj Omnitel bierzez za sprawdzenie stanu konta okolo 40 groszy!
    Zdzierstwo!Ale minuta rozmowy jest troche tansza niz w Polskich sieciach...no i
    glupiego roamingu nie aktywuja, chyba,ze zalacisz za to 500 litow (okolo 600-
    700 zl)!
  • Gość: p.mik@wp.pl IP: *.dbln.cable.ntl.com 14.08.05, 14:43
    z darmowego tylko do użykowników skype'a, za kasę (niewielką) również na
    tradycyjne telefony, zarówno mobilne, jak i stacjonarne..
  • Gość: maariuss IP: *.lobnya.ru 14.08.05, 16:19
    Dlaczego nie można. Zresztą Rosja ma 140 mln ludzi i na 100 mieszkańców na
    koniec 2004 przypadało 60 telefonów komórkowych (tyle co u nas obecnie). A pod
    koniec 2005 ma przypadac wg prognoz około 80. To po porostu Polska jest dziadem
    Europy.
  • Gość: vytautas IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.05, 17:48
    No i pewnie duży wpływ na to ma fakt, że zestawy startowe mozna kupic już od 3LT
    (w tym 3LT na rozmowy:))Ja sam przez pol roku tam uzywalem 3 róznych numerów, to
    i pewnie jestem zliczany jako trzech mieszkańców ( w dodatku obywateli).
    Statystyki kłamią
  • Gość: Mike IP: *.teleton.pl / 213.136.231.* 14.08.05, 18:54
    Ciekawy wniosek, z tego wynikaloby że Litwini ( w rzeczywistosci niewiele zamozniejsi od Polaków) maja wyższa stope zyciową niz Niemcy czy Francuzi a Czesi juz 2 lata temu byli zamozniejsi od mieszkancow Luksemburga :)
  • Gość: Mike IP: *.teleton.pl / 213.136.231.* 14.08.05, 19:48
    Daj sobie spokoj. Pojedź do tej rosji i zobacz jak tam żyje sie ludziom to wtedy pogadamy na ten temat. Obecnie komórki przestaly byc jakimkolwiek wyznacznikiem zamoznosci społeczeństwa. Czechy od dobrych dwoch lat maja wieksze nasycenie komórkami niz wiekszosc krajow europejskich, rowniez tych bogatych. Czy to świadczy o tym że Czesi są zamozniejsi od Niemców czy Francuzów??
  • Gość: Irek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 20:16
    Skoro tam na Litwie jest tak dobrze rozwinięta sieć komórkowa to dlaczego za 1
    minute rozmowy płaci się 6 zł w roamingu np. w sieci Idea???Byłem i odczułem to
    na własnej skórze i kieszeni oczywiście...
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.08.05, 21:21
    wniosek jest nieco inny: Litwa idzie do przodu gospodarczo jak burza, ludzi
    stać i mają potrzeby. Nam pozostaje tylko wspominać bo identycznie rozwijaliśmy
    się 10 lat temu, teraz już z górki...
  • czyli podobnie jak u nas
  • Gość: Jędrula IP: 62.111.139.* 15.08.05, 14:11
    Wygląda na to, że my spadamy w dobrym kierunku, a oni idą w górę w złym. Od
    czasu do czasu jeżdżę za granicę i wyraźnie to widzę. Niektórzy Polacy
    ogarnięci są obsesją upadku i defetyzmu ale to już jest problem dla psychiatrów
    i socjologów
  • Gość: Varg IP: *.ssmb.com 15.08.05, 16:38
    > nie można porównywać państwa z 3,4 mln mieszkańców do 36 mln w Polsce.

Dokładnie... O wiele łatwiej jest zarządzać krajem o małej liczbie mieszkańców.
    Dlatego jeśli chodzi o nowe kraje, które razem z nami wstąpiły do Unii, kraje
    bałtycke, Węgry, Czechy, Słowacja i Słowenia są na lepszej pozycji startowej
    w/g mnie. Przyznam się że chciałbym mieszkać w takim "kameralnym" kraju, w
    którym żyje max. 10 mln ludzi: w Danii, Finlandii, Czechach, Islandii czy
    Irlandii. Jednym słowem emigrujmy, a będzie lepiej dla tych którzy pozostaną ;)
  • Gość: ma IP: *.acn.waw.pl 15.08.05, 21:23
    Gość portalu: robol napisał(a):

> to podaj jak to zrobić: chcę z darmowego Skype na przykład do teściowej z
    życze
    > niami dryndnąć a ona nie ma komórki, netu a tylko stacjonarny telefon

Za zupełnie darmo to się nie da. Ale firma skype oferuje Ci usługę skype-out, w
    której ze skype za naprawdę marne grosze dzwonisz gdzie chcesz. Opłata zależy
    od tego, nie skąd-dokąd dzwonisz, ale tylko dokąd (do jakiego kraju), nie ma
    więc pojęcia rozmowy międzymiastowej. Aby dzwonić ze skype do teściowej, musisz
    mieć skype, uaktywnione konto skype-out i jakieś pieniądze na nim. Płaci się
    metodą pre-paid, np. kartą kredytową.

Jest też skype-in, a to inna historia,
    Pozdrawiam,
    M.
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 16.08.05, 11:02
    dziękuję, już uruchomiłem. Do teściowej raczej nie zadzwonię ale ceny za połączenia międzynarodowe faktycznie na poziomie światowym czyli przysłowiowe kilka centów za mnutę a nie po polsku a raczej po tepsowemu
    pozdrawiam
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 16.08.05, 11:06
    też bywam za granicą i widzę że nie ma defetyzmu, ludzie są pogodni a w dodatku mają to czego my nie mamy: nadzieję i szanse na to że będzie lepiej
    A póki co to w kraju tylko psychiatrzy się mają dobrze bo tam gdzie nędza i beznadzieja tam wiele przypadków do leczenia
  • Gość: robol IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 16.08.05, 11:10
    może i ilość komórek przestaje być wyznacznikiem zamożności ale pozostaje wyznacznikiem potrzeb i szybkości rozwoju ekonomicznego.
    Tych 40 do 100 w Polsce to może nie kwestia biedy ale raczej wysokich cen uslug telekomunikacyjnych a oprócz tego permanentnego przeświadczenia ludzi że za miesiąc zdrożeje, że jakakolwiek oferta promocyjna to zwykle naciąganie i wyciąganie pieniędzy. Skądś się to wzięlo

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.